Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Logitech Harmony 1000 - Minirecenzia na diaľkové ovládanie

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Iné
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Pi apríl 25, 2008 20:34:44    Predmet: Logitech Harmony 1000 - Minirecenzia na diaľkové ovládanie Odpovedať s citátom

Kúpil som si toto univerzálne diaľkové ovládanie:

http://www.logitech.com/index.cfm/remotes/universal_remotes/devices/373&cl=us,en


Je to drahé ovládanie, stálo ma cca 11 000,- Sk. Prišla krabica, vybalil som, čítam Made in China. No nazdar, pomyslel som si. Na prospektoch vyzerá dobre, v skutočnosti to je trocha horšie. Má síce hliníkový predný panel, ale je to len taký tenký pliešok, spodná strana je taká pogumovaná, takže sa diaľkové nešmýka, keď sa položí. Tlačítka nie sú celkom v rovine, no však made in China. Dotykový displej je OK. Celkovo vzhľad nie je až taký hrozný, ale za tú cenu by som čakal viac.
Filozofia ovládania je taká, že sa nainštaluje software, ktorý je vlastne webová aplikácia, na webe logitechu si užívateľ vytvorí účet, potom má k dispozícii svoj priestor a môže ovládač programovať. Teda je nutné mať PC s prístupom na net.Podporuje operačné systémy Win 2000, XP, Vista a MacOS X od verzie 10.3. V aplikácií si navolíme zariadenia, naprogramujeme tlačítka, rôzne akcie a potom sa pripojí ovládanie cez USB na PC a údaje sa prenesú do ovládania. Môj prvý dojem bol, že je to zbytočne zložité a že začo som vlastne vyhodil toľko peňazí. Rozsekám príspevok na viac častí, lebo idem cez notebook a dátovú kartu a občas mi to vypadne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Pi apríl 25, 2008 20:46:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Druhá časť :

takže s dosť skeptickými pocitmi som začal inštalovať. Prebehlo bez problémov, tak som začal programovať. Najprv sa volia zariadenia, je dobré keď si človek napíše presný typ a tak ho aj do software zadá. Pokiaľ je zariadenie v databáze, automaticky sa priradia tlačítka, ktoré už ihneď fungujú a prístroj sa dá ihneď ovládať. Ak nie je v databáze, je možné cez learn port naučiť sa povely z originálneho ovládania, software to robí šikovne, najprv si vypýta z originálneho ovládača nejaký povel a hľadá v databáze, či niečo také nemá v sebe pod iným názvom. Tu sa začali diať prvé prekvapenia - Buntostroj P1SE som zadal do software, samozrejme nič také v databáze nebolo, tak software vypýtalo z originál diaľkového povel a ihneď zahlásilo, že také už má pod názvom P10 a či ho chcem k zariadeniu P1SE priradiť. No jasné, preamp od BV sa predával aj v USA pod značkou P10 a teda všetky povely databáza poznala a priradila aj k P1. Chýbalo akurát Mute, to som Logitech doučil cez learn port. A všetky ostatné zariadenia bez problémov rozoznalo a priradilo k nim správne povely na prvý šup - SACD player Marantz SA7001, CDP Harman HD970, HTPC s ovládaním od Soundraph (imonPad), TV Sony, VHS Sony. Čiže naprogramované to bolo raz dva, pripojil som Logitech cez USB, naládoval dáta a fungovalo to na prvý šup.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Pi apríl 25, 2008 20:59:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Tretia časť :

V aplikácii sa okrem samotných zariadení dajú zadať aktivity, t.j. ak chcem prehrávať z HTPC, tak mám tam aktivitu, ktorá je tak pomenovaná, súčasne zapne preamp, koncáky, DAC a htpc, na DACe zvolí príslušný vstup, všetko na jedno tlačítko. Tlačítka sa dajú kustomizovať ako len človek chce, dá sa pod ne priradiť povel aký chce, štandardné tlačítka - ako je play, stop a pod. ich výzor (ikona) sa meniť nedá, ale "additional buttons" si člobvek navolí s akýmkoľvek názvom a povelom. Po otvorení aktivity sú teda k dispozícii ihneď štandardné tlačítka a na druhej a tretej obrazovke tie voliteľné. Dása aj prepnúť z aktivity priamo na zvolený prístroj a ovládať ho tak. Dá sa programovať delay medzi stlačením kláves, sekvencie postupu povelov aké chceme a mnoho iných vecí. Teda v aktivite sú najpoužívanejšie tlačítka s naprogramovaním, ako sa majú chovať zariadenia (pri zapnutí sa zapnú tie a tie prístroje, vykoná sa tá a tá sekvencia povelov a pri vypnutí sa tieto prístroje vypnú a iné zostanú zapnuté a zároveň sa vykonajú také a hentaké povely). programovanie je naozaj veľmi pohodlné a čo ma veľmi potešilo je , že to ovláda HTPC. Univerzály, čo som mal predtým mi HTPC nechceli ovládať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Pi apríl 25, 2008 21:10:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Štvrtá časť :

nedokázali sa naučiť povely z originál diaľkového k PC. Logitech nielenže povely má v databáze, ale v pohode sa ich dokáže aj cez learn port naučiť a funguje to.
Keď som si s nejakou akciou nevedel rady, požiadal som o technickú podporu, do pár hdín som dostal uspokojivú odpoveď s riešením situácie. (Dotaz som posielal v sobotu večer a v nedeľu ráno som mal odpoveď).

Celkové zhrnutie :

Plusy - naozaj univerzál, dobre sa programuje a má veľké množstvo možností parametrizácie. Výborná podpora zo strany výrobcu. Údaje sú uložené na webe a ľahko sa aktualizujú. Nemá problém sa naučiť povely aj od diaľkového z HTPC.

Mínusy - trocha ma štve tá čínska výroba. Čelný panel mohol byť trocha z hrubšieho hliníku (sa bojím to silnejšiw chytiť do rúk, aby som to náhodou nepremačkol) a tie tlačítka na boku mohli byť aspoň v rovine!

Zatiaľ najlepšie univerzálne ovládanie čo som mal. Pripadá mi to tak, že tá pomerne vysoká cena je za dobrý support a dobre vyriešný software. Ocenia to majitelia väčšieho počtu prístrojov (ja mám zatiaľ 9), pretože cez software a rozsiahlu databázu to ide rýchlo a jednoducho.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Pi apríl 25, 2008 21:12:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Štvrtá časť už naozaj bola posledná Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: So apríl 26, 2008 10:20:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Je strašně drahé. Thumb down
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: So apríl 26, 2008 15:49:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba :

to je.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: So apríl 26, 2008 20:47:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Slimak> okrem premrstenej ceny (ale poznam aj drahsie) sa mi cely postup sa zbytocne zlozity.

PC a pristup na web je sice dnes samozrejmost, no zda za mi to dost otravne (nehovoriac o registracii na nejakej logitech stranke a nutnost instalovania sw).

Z mojho subjektivneho hladiska uplne postacuje (aspon mne) ovladac, ktory som dostal k Onkyu (a predpokladam, ze aj ine firmy dodavaju taketo pristroje k svojim vyrobkom), ktory sa uci povely priamo z druhych ovladacov.
Stlacim zdrojove tlacitko, potom si vyberiem na ktorom tlacitku to chcem mat, nasmerujem oba ovladace oproti sebe (kod sa prenesie zo zdrojoveho na cielovy ovladac) a mam ho ulozeny.
Ano, treba to sice spravit, pre vsetky tlacitka, ale robi sa to len raz.

Takto sa da nadefinovat este 5 dalsich zariadeni.

Uznavam, taketo obycajne ovladania nemaju pekny LCD display, ale zato maju perfektny komfort obsluhy, kde kazde tlacitko ma svoju velkost a umiestnenie a kedykolvek a naslepo (i ked ovladac je plne podsvieteny) najdes to, ktore potrebujes a nepotrebujes nieco hladat na LCD displayi.

Ako jedinu nevyhodu vidim v tom, ze keby som o ovladac prisiel (strata, skaredy pad na zem,....), tak som prisiel aj o vsetky ulozene (naucene) kody a mam velku smolu.

V tvojom pripade si zrejme len nanovo nahras ulozene kody do noveho pristroja a ficis dalej.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Ne apríl 27, 2008 19:24:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Vivi :

zdalo sa to aj mne otravne, ten net a software. Pokial som si neuvedomil,
ze programovanie ovladaca co som mal predtym (presne takym sposobom aky popisujes) mi trvalo peknych par dni v kuse (cca tyzden).
Cez ten software a databazu, ktora hned priradi vsetky tlacitka a povely, ake maju byt, tak potom staci mysou prehadzat tlacitka na poradie ake mi vyhovuje a je vymalovane. Efektivita sa neda porovnat, je to za par minut. Predstav si 9 pristrojov ako ucis jedno tlacitko po druhom svoj univerzal. A dalsi velky problem - htpc. Moj byvaly univerzal (Kameleon, najvyssia verzia cca za 7. tis.) si nerozumel s dialkovym od htpc . Tiez som napr. potreboval prestavit delay a podobne zalezitosti, to jednoducho ide tuna kliknutim mysi, to je perfektna vec. Skratka ak si odmyslime velku cenu, je to dobra vec. A hladat na displeji nejak nic moc nemusis, mas standarne tlacitka na boku, ktore ma kazdy inu velkost alebo umiestnenie, s tym si vystacis na ovladanie vsetkych zakl. funkcii a pokial chces nieco ine, na displeji je to v pohode.
V ziadnom pripade nechcem povedat, ze vsetky ine ovladace su nanic, lebo ja som si kupil prave tento a vsetci padnu na zadok, to rozhodne nie. Donedavna mi vyhovoval taky univerzal ako mas aj ty, je to uplne v pohode. Len ako mi narasta pocet pristrojov a kombinacii co ma byt zapnute, vypnute a navolene vstupy a ine, tak mi to prestalo vyhovovat a nedokazal som na nom nastavit nejake speciality, ktore som potreboval.
Napr. zapni peamp, pockaj 1500 ms, navol vstup c.5, zapni HD970, pockaj 5000ms, navol vstup coax in, zapni htpc.
Aj preto som pisal tu minirecenziu, ak by sa niekto rozhodoval pre kupu draheho Logitechu, nech vie, co za tu fasa velku cenu dostane a co nie.
A tiez technicka podpora je vynikajuco poriesena.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Ne apríl 27, 2008 23:24:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Slimak napísal:

...mi trvalo peknych par dni v kuse (cca tyzden).


Uznavam, ze kazdy sme inak zrucni, no prestlacat par (zo 10-20) gombikov pre kazdy jeden ovladac (cca 3ks=3x) zaberie max. par minut.

Zadalsie - ovladanie PC riesim (a urcite nie som sam) cez Girder+IgorCeskoPlugin (com verzia), kde mozes PC ovladat lubovolnym ovladacom v domacnosti. V tomto pripade je vhodne, keby sa vysielany kod nezhodoval koli moznej kolizii s takym, na ktory reaguje akykolvek pristroj v dosahu. Takisto sa predpokla, ze vsetky prikazy a ovladanie aplikacii si clovek vytvori podla svojich predstav a ergonomie. ...A nemusim riesit ci si moj remote nahodou nebude rozumiet s mojim (HT)PC (a v pripade vysolenia takej palky je to naozaj dobra otazka - ved si to spomenul z vlastnej skusenosti).

Ale aby som len nekritizoval, odhladnuc od tej ceny, je pre ludi s potrebou ovladat mnoho zariadeni s jednym malym ovladacom (a s pripojenim na web a aspon minimalnym uzivatelskym nadanim - dolezita podmienka Smile) tvoj recenzovany model dialkoveho, vhodny adept na kupu. (moj kolega v praci o niecom takom basni uz rok, dam mu tip)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Po apríl 28, 2008 06:07:40    Predmet: Odpovedať s citátom

AK budeš dávať tip kolegovi v práci a čírou náhodou bude chcieť Logitech kúpiť, tak nech si ho objedná z nejakého českého shopu, sú tam schopní dodať to za pár dní. Na Slovensku mi to dodávali 2 mesiace.

Inak Girder nepoužívam na ovládanie PC, práve kvôli kolíziám s inými prístrojmi, diaľkové od imonu je dobré, osobne používam imon soft (ale len na diaľkové, nie celú aplikáciu - tá je desná), lcdsmartie na zobrazovanie údajov na displeji a údaje z Foobaru idú na lcdsmartie cez AMIP. Dá sa s tým fajn vyhrať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Po apríl 28, 2008 08:01:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Slimak napísal:
Inak Girder nepoužívam na ovládanie PC, práve kvôli kolíziám s inými prístrojmi


Tak si pozicaj akykolvak iny ovladac od "susedovho TV" nauc si na tlacitkach jeho povely a snad nebudes mat koliziu. Girder by som osobne nemenil, prave jeho vyhoda spociva v maximalnych moznostiach, ktore dokazes vytlct zo svojho existujuceho ovladaca. Kupit si dalsie ovladanie k PC nie je ziadny problem.

Ale ovladat vsetky zariadenia v domacnosti + PC (a komfortne: Winamp, MV2 Player, MPC, TV tuner, PowerDVD, ...) JEDINYM ovladacom je na nezaplatenie.

Updated: hlavne pri nadobudajucich nakladoch do 100Sk.


Naposledy upravil vivi dňa Po apríl 28, 2008 09:19:18, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Po apríl 28, 2008 08:40:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Girder poznám veľmi dobre, som ITák profesionál Smile Momentálne tie isté funkcie ako Girder mi poskytuje aj to, čo mám doma. Experimentovať sa mi už nechce, dlho som to ladil, aby to perfektne išlo.

Ako píšeš, ovládať tú spústu zariadení jednou krabičkou je super, už len preto, že nezaberá celý stôl ako 9 ovládočov Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Po apríl 28, 2008 08:43:59    Predmet: Odpovedať s citátom

A je fajn, že sa tu niekto venuje aj takýmto "okrajovým" témam ako ovládanie, htpc a podobne, je fajn si vymieňať skúsenosti.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Iné Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist