Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Elfton Vegas MkII a Elfton Ringo - zvukové nahrávky

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Elfton
Hifi obsluha


Založený: 21 marec 2017
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: So január 23, 2021 19:05:19    Predmet: Elfton Vegas MkII a Elfton Ringo - zvukové nahrávky Odpovedať s citátom

Dobrý den,

dovoluji si zde vložit odkazy na kvalitní zvukové nahrávky reprosoustav Elfton Vegas MkII a Elfton Ringo z poslechovky Elfton v Černošicích. Také zde uslyšíte zesilovač Sroll Epigram, DAC Lampizator Amber 3, streamer Melco N1A/2, filtr Sroll Purity Quantum a různé kabely. Můžete se těšit na inspirativní audiofilské skladby.

Nahrávky zvuku reprosoustav videem v pro mě neznámé YouTube kvalitě z poslechového místa (některé skladby vzhledem ke copyrightu vystřiženy):

Elfton Vegas MkII:
https://www.youtube.com/watch?v=LI-WPTYNKMs&t=212s

Elfton Ringo:
https://www.youtube.com/watch?v=BQYD0f-FK0Q&t=585s

Nahrávky zvuku reprosoustav z poslechového místa 24bit 48kHz ve FLACu ke stažení:

Elfton Vegas MkII:
https://ulozto.cz/file/ZIHcfccK5uvi/elf ... 48khz-flac

Elfton Ringo:
https://ulozto.cz/file/YDCuwtPlFYNY/elf ... 48khz-flac

Zdraví,
J.Ott
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
vincent
Hifista


Založený: 10 september 2008
Príspevky: 162

PríspevokZaslal: Po január 25, 2021 21:03:25    Predmet: Elfton Odpovedať s citátom

Prečo si sa rozhodol nazvať elfton? Nezabilo ťa to už dopredu? To už radšej betón, nie? Sorry, idem si to pustiť...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BK
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 december 2016
Príspevky: 723

PríspevokZaslal: Po január 25, 2021 21:21:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Pustil som si to doma a hraju presne ako moje Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Toto mi pripomina ako bola kedysi reklama na SONY televizor.
Obraz sa najprv triasol na prvom televizore ako ze to je nejaky zly beznackovy televizor a potom na druhom televizore sa pekne ustalil ako ze toto je SONY !!!

Pritom som tu reklamu stale pozeral na mojej ORAVE Cool
Ked nepochopite hned nevadi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Paco
Volný radikál


Založený: 15 september 2007
Príspevky: 171

PríspevokZaslal: Po január 25, 2021 21:55:32    Predmet: Odpovedať s citátom

BK napísal:
Obraz sa najprv triasol na prvom televizore ako ze to je nejaky zly beznackovy televizor a potom na druhom televizore sa pekne ustalil ako ze toto je SONY !!!

No ale kdybys měl SONY, tak by se třeba obraz netřásl ani na té první televizi.

Nedalo mi to...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BK
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 december 2016
Príspevky: 723

PríspevokZaslal: Ut január 26, 2021 06:32:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Neviem ci to myslis sarkasticky tak pre istotu este raz vysvetlenie po lopate:

Pozeram doma reklamu na svojej ORAVE (slovensky vyrobca)
Reklama ma za zamer spropagovat produkt televizor SONY.

Najprv sa v reklame akoze na nejakom neznackovom TV zobrazi roztrasenie obrazu fyzicky realizovane cez nejaky studiovy efekt vyrobcom reklamy.

Potom sa v reklame zobrazi TV SONY a na tom uz nie je pouzity tento efekt roztrasenia obrazu vyrobcom reklamy.

Finta je ale v tom ze kvalitu obrazu TV SONY reklamuju cez kvalitu obrazu mojej ORAVY.

Takze propagovat zvuk reprosustav cez zvuk inych reprosustav je fakt na hlavu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TigiGold
Hifista - pokročilec


Založený: 24 júl 2008
Príspevky: 429
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut január 26, 2021 10:09:02    Predmet: Odpovedať s citátom

To mi připomnělo, jak se mě počátkem 90. let kdosi z rodiny vyptával, jestli náhodou nevím, co je to Sesony. Že to prý teď můžeme vyhrát. Vůbec jsem netušil, co to tajemné slovíčko znamená. A pak jsem uviděl reklamu, kde se vyřvávalo "Kupte si Sony a vyhrajte se Sony". Very Happy
_________________
Audiolab 9000 CDT * RME ADI-2 DAC FS * Neumann KH310 * Sennheiser HD800 a HD650 * Beyerdynamic T1 * Avantone Planar * AKG K371 * Panasonic DMP-BDT380EG * Epson EH-TW5650
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Elfton
Hifi obsluha


Založený: 21 marec 2017
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: Ut január 26, 2021 15:41:51    Predmet: Re: Elfton Odpovedať s citátom

vincent napísal:
Prečo si sa rozhodol nazvať elfton? Nezabilo ťa to už dopredu? To už radšej betón, nie? Sorry, idem si to pustiť...


původně jsem chtěl vyrábět velmi malinké reprosoustavy na stůl k počítači se zaměřením na německý trh. V Německu se trpaslík řekne "elf" a tón se řekne "ton". Také sehrál značnou roli fakt, že .cz i .com doména byla volná
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Elfton
Hifi obsluha


Založený: 21 marec 2017
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: Ut január 26, 2021 15:53:45    Predmet: Odpovedať s citátom

BK napísal:
Pustil som si to doma a hraju presne ako moje Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Toto mi pripomina ako bola kedysi reklama na SONY televizor.
Obraz sa najprv triasol na prvom televizore ako ze to je nejaky zly beznackovy televizor a potom na druhom televizore sa pekne ustalil ako ze toto je SONY !!!

Pritom som tu reklamu stale pozeral na mojej ORAVE Cool
Ked nepochopite hned nevadi.


Omlouvám se, já už se běžně pohybuji v bublině, kde všichni hifisti vyhledávají nejen recenze psané, ale i zvukové a zkoumají je pomocí kvalitních sluchátek s vyrovnanou frekvenční charakteristikou. Dojem je pak vcelku věrný, zvukový charakter aparatury takto lze poznat, když je nahrávka kvalitní a máte srovnání. V zahraničí jsou v tomto napřed, je tam již mnoho recenzentů, kteří publikují na Youtube a máte tak možnost i slyšet zvukovou ukázku. Samozřejmě pro finální rozhodnutí před koupí je důležité si produkt poslechnout na živo. Takto alespoň můžete eliminovat komponenty, které Vám zvukově vyloženě nesednou nebo zjistit, zda psaná recenze není zavádějící. Nejznámější YouTube kanály na hifi jsou:
AVshowreports, Pursuit Perfect System, hiFi Mania, Kenrick sound a mnoho dalších
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BK
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 december 2016
Príspevky: 723

PríspevokZaslal: Ut január 26, 2021 18:12:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Ved to je ta dnesna doba. Vsetci sa pohybuju uz v nejakej bubline.
Ludi uz ani nezaujima realna kvalita reprodukcie ale skor aku emociu z toho maju.
Vacsina su uz len pasivni prijimaci ktori vlastne potrebuju vediet co je pre nich dobre a z coho maju mat radost. Smutne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Elfton
Hifi obsluha


Založený: 21 marec 2017
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: Ut január 26, 2021 18:26:33    Predmet: Odpovedať s citátom

BK napísal:
Ved to je ta dnesna doba. Vsetci sa pohybuju uz v nejakej bubline.
Ludi uz ani nezaujima realna kvalita reprodukcie ale skor aku emociu z toho maju.
Vacsina su uz len pasivni prijimaci ktori vlastne potrebuju vediet co je pre nich dobre a z coho maju mat radost. Smutne.


chápu, ale bylo to tak celé dějiny lidstva, že když člověk stárne, tak nadává na tu mladší generaci a lamentuje, kam ten svět dneska spěje a nemá pro novinky pochopení. I mě to čeká. Z toho si nic nedělejte
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BK
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 december 2016
Príspevky: 723

PríspevokZaslal: Ut január 26, 2021 18:30:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Elfton napísal:
... a zkoumají je pomocí kvalitních sluchátek s vyrovnanou frekvenční charakteristikou. Dojem je pak vcelku věrný.


Ta vernost je velmi polemicka v tomto pripade a to vdaka skresleniu ktore je pridane oproti hlavnemu skresleniu propagovanych reprosustav.

Dalsie znacne skreslenia su:

- posluchovy priestor
- mikrofon (samotny menic)
- reprodukujuce sluchadla alebo reprosustavy (ich menice)

Minoritne skreslenia su:

- mikrofonny kabel
- mikrofonny predzosilnovac
- AD prevodnik
- DA prevodnik (pri zlom filtry na vystupe to moze byt aj znacne skreslenie)
- korekcie (hlasitost, basy, vysky atd.)
- vykonovy zosilnovac

A vdaka tymto vyssie uvedenym faktom su zvukove ukazky kvality propagovanej reprosustavy naozal len premiesane iluzie a emocie.

Treba sa spojit so Zalanom z http://www.zs-acoustics.com
Ma dobry "skill" v takomto type predaja Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ut január 26, 2021 18:56:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Najväčší vplyv na "obrovský rozdiel v posluchu" majú 2-3 poldeci Very Happy
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Paco
Volný radikál


Založený: 15 september 2007
Príspevky: 171

PríspevokZaslal: Ut január 26, 2021 19:04:07    Predmet: Odpovedať s citátom

BK napísal:
Neviem ci to myslis sarkasticky...
No tak dnes má hodně lidí problém s pochopením psaného textu, že...



Nemohl bys to rozvést ještě víc dopodrobna?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BEARFAN
Hifi obsluha


Založený: 09 júl 2016
Príspevky: 8

PríspevokZaslal: Ut január 26, 2021 20:10:29    Predmet: Odpovedať s citátom

BK napísal:
Elfton napísal:
... a zkoumají je pomocí kvalitních sluchátek s vyrovnanou frekvenční charakteristikou. Dojem je pak vcelku věrný.


Ta vernost je velmi polemicka v tomto pripade a to vdaka skresleniu ktore je pridane oproti hlavnemu skresleniu propagovanych reprosustav.

Dalsie znacne skreslenia su:

- posluchovy priestor
- mikrofon (samotny menic)
- reprodukujuce sluchadla alebo reprosustavy (ich menice)

Minoritne skreslenia su:

- mikrofonny kabel
- mikrofonny predzosilnovac
- AD prevodnik
- DA prevodnik (pri zlom filtry na vystupe to moze byt aj znacne skreslenie)
- korekcie (hlasitost, basy, vysky atd.)
- vykonovy zosilnovac

A vdaka tymto vyssie uvedenym faktom su zvukove ukazky kvality propagovanej reprosustavy naozal len premiesane iluzie a emocie.

Treba sa spojit so Zalanom z http://www.zs-acoustics.com
Ma dobry "skill" v takomto type predaja Wink


Jako chápu výrobce, že se chce nějak prezentovat ve "své bublině", ale současně mi to přijde jako kravina. Něco jako kdybych měl staré Tesly, a přes ně poslouchal nějaké Wilsony nebo Grande Utopie, tak bych pořád slyšel ty staré Tesly, ale podle výše uvedeného vzorce bych vlastně poslouchal Wilsony nebo Utopie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Ne február 14, 2021 21:23:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Můj názor je, že je to zajímavá myšlenka, ale dle mě je to ve finále nesmysl. Teoreticky pokud budu mít opravdu aparát, který bude lineární a bude mít větší frekvenční rozsah než nahrávaný aparát, tak mohu porovnávat. Pokud takový aparát budu mít (bez urážky všeobecně, nic proti Elfton), mě poloamatérské bedny neznámé značky vůbec zajímat nebudou. A pokud budu mít super sluchátkový aparát, pak mě nejspíše bedny nezajímají. A popravdě, lidé mající statisíce na reprosoustavy, rozhodně nic takového prohlížet nebudou, nemají na to čas, půjdou do studia a vyhraje design a pohádkový příběh.
Nedávno jsem se zajímal o gramo přenosky a právě u nich se dají najít nahrávky stále stejné desky s různými přenoskami. To mi ještě trochu smysl dává.
Trošku mě u toho repertoáru chybí hudba, co většina z nás poslouchá. Tady ty pseudo ultra-high-end nahrávky jsou sice fajn na WAU efekt, ale kdo si to doma pustí? Ale je mi jasné, že ani tak by se člověk všem nezavděčil.
Konec omáčky, ke zvuku:
Elfton Vegas MkII - fajn zvuk, na mne trošku více vyšších středů, což sice dělá takové ty detaily u těch brnkacích nahrávek, ale dlouhodobě je to únavné, možná je to nahrávkami, které neznám, možná je to charakteristikou mikrofonu (je kalibrován?), chybí mi jen surovost, ale to může být technický problém přenosu zvuku
Elfton Ringo - tady je problém v přechodu lehké středové kaloty na těžkou subwooferovou membránu, nemá to nižší středy, pokud se rozhodnu použít lehké membrány, musím v tom pokračovat, ono se to naměří mikrofonem, ale na ucho to tam není
Moc Vám fandím, obdivuji, že se dnes někdo pustí do stavby a prodeje beden (taky jsem chtěl začít, ale rovnou s celým řetězcem, ale jsem moc líný). Ať se daří
PS: Co zvolit nějakou skladbu a každý si ji doma nahraje a můžeme si je poměřovat Smile.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: St február 24, 2021 21:22:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Mohu poprosit o název skladby u Vegas v 28:00 a 29:00? Děkuji.
_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vajnorhifista
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 september 2008
Príspevky: 543
Bydlisko: Vajnory

PríspevokZaslal: Pi február 26, 2021 14:06:28    Predmet: radiatory Odpovedať s citátom

V jednom sa ale zhodneme, že reproduktory (reprosústavy) sa ešte nevyrábajú zatiaľ len radiátory ak sa budú stačí ak si prečítate aspoň jeden parameter a nemusíte riešiť počúvanie a ani, ako vypadajú musia zahrať 20Hz až 20kHz alebo by stačilo 25-18 max. +-1dB či 2 dB už je veľa asi 0,5dB a potom môžme riešiť, či jednopasmove hrajú lepšie, ako dvoj... Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Pi február 26, 2021 20:02:15    Predmet: Re: radiatory Odpovedať s citátom

vajnorhifista napísal:
V jednom sa ale zhodneme, že reproduktory (reprosústavy) sa ešte nevyrábajú zatiaľ len radiátory ak sa budú stačí ak si prečítate aspoň jeden parameter a nemusíte riešiť počúvanie a ani, ako vypadajú musia zahrať 20Hz až 20kHz alebo by stačilo 25-18 max. +-1dB či 2 dB už je veľa asi 0,5dB a potom môžme riešiť, či jednopasmove hrajú lepšie, ako dvoj... Very Happy Very Happy Very Happy

Tak toto hej. Čo ste si dali? Very Happy

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist