Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

SUBWOOFERY NA STEREO - technologie
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: St marec 03, 2021 10:36:40    Predmet: SUBWOOFERY NA STEREO - technologie Odpovedať s citátom

Zdravím, chtěl bych vás poprosit o zasvěcení do tématu:

1. Dva subwoofery na stereo.
2. Konstrukce uzavřená ozvučnice/bassreflex ozvučnice.
3. Velikost SW vzhledem k hlavním bednám - spojitost - vlivy.
4. Provoz subwooferu s podmínkami a dopady v režimu on/off (nechce se mi subwoofery pokaždé zapínat a vypínat spínačem na zadní straně SW).

Uměl by se někdo zdejší odborněji rozepsat na toto téma, zkušenosti, postřehy?

Předem hluboce děkuji za každý odborný názor či podnět.

A nyní o co mi jde, kam směřuji:

Moje aktuální sestava:


... je před dokončením. V plánu je dvojice subwooferů, ale ještě před tím bude provedena rekonstrukce čelní stěny - nábytku formou uvolnění prostoru okolo beden, osazení desky na celou stěnu, nástěnné skříňky pod TV a td. Na podlaze už nic nechci. A než dokončím s architektem návrhy, chtěl bych mít jasno, jaké subwoofery a jaké umístění nakonec zvolím, abychom mohli případně upravit návrhy "nábytku".

Výchozí volbou jsou pochopitelně subwoofery Lyngdorf:

Menší model BW-3
https://lyngdorf.steinwaylyngdorf.com/lyngdorf-bw-3/

A jejich "vlajková loď" BW-2
https://lyngdorf.steinwaylyngdorf.com/lyngdorf-bw-2/

Jsou to však uzavřené konstrukce netradičního vzhledu a konstrukce. Setkávám se s postoji a doporučeními jít raději do klasiky s basreflexem. Nicméně aktuální reference a testy na ty subwoofery Lyngdorf jsou vynikající.

Bohužel nelze zapůjčit nikde v ČR.

Stávající místnost v přízemí, kde je set instalován:
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jurasato
Hifista


Založený: 30 január 2014
Príspevky: 226
Bydlisko: Slovácko

PríspevokZaslal: Št marec 04, 2021 19:40:25    Predmet: Odpovedať s citátom

No vzhledem k té diskusi u "repro na stenu" nevím, jestli se do toho tady s tebou někdo pustí. Wink Protože jsem zvyklý se s nikým nehádat, tak jen napíšu MŮJ amatérský názor a je mně jedno, že mě nazveš hlupákem.
Ad 1: Na stereo, ale i kino zásadně dva suby. Teorie mluví o tom, že se bas šíří prostorem rovnoměrně a stačí tudíž jeden s tím, že není poznat lokalizace. 99 procent posluchačů však pozná, odkud právě hraje ten jeden sub. Je to dané asi hlavně akustikou místností. Takže dva.
Ad 2: Na stereo uzavřená ozvučnice. Řídí se tím i ti nejlepší výrobci subů, tak proč jim oponovat.
Ad 3: Velikost subu je většinou daná místem, kde budou stát. Můj názor je ten, že čím větší, tím lepší přednes. Musí se ovšem jednat o kvalitně provedenou konstrukci subu, kde nebude problém se sladěním s hlavními repro. Ty suby budou jen doplňovat spodní frekvence a to bez boulí, které rády předvádí laciné suby. Samozřejmě brzy zjistíš, že pod padesát Hz je toho v hudbě opravdu velmi málo. Na první poslech u rockové muziky si řekneš, že jsi zbytečně vyhodil peníze. Ono to, ale není tak jednoduché. Ten pocit s hloubek je úplně jiný se suby ikdyž vypadají, že nemají nic moc na práci. U vážné hudby je to samozřejmě už sakra poznat.
Ad 4: Mé suby se zapínají samy, jen co zazní první nota- bez jakéhokoliv lupnutí nebo rány. Na zadní vypínač vůbec nesahám. Po pár minutách nečinnosti se samy vypnou. Elektřinu bere jen dioda na čelní ploše.
Žádné Ad 5 tu není, tak ho vytvořím. Věta:"Výchozí volbou jsou pochopitelně subwoofery Lyngdorf"- to jako proč? Protože na zdi jsou repra této značky? Díval jsem se na ty jejich stránky a tyhle suby si namaže na chleba každý Rel od pětky nahoru a o subech SVS ani nemluvě (velké BaW jsou taky super). Jen ony tyhle jmenované to nemají holt tak sofistikovaně popsané, ale mají dvojnásobný výkon a samozřejmě vymakané ovládání stejně jako ten Lyngdorf. A když už se tady jako bavíme o subu, tak u toho Lyngdorfu BW 2 - 254 mm reprák a u BW 3- 204 mm......400 W zes......to je sub? Krabka pro děcka na plejstejšn... Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: Št marec 04, 2021 21:59:46    Predmet: Odpovedať s citátom

A já ti děkuji. Holt na Slovácku jsou chlapi, ne ufňukaný slečny.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: Pi marec 05, 2021 08:22:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Povedená instalace satelitů Lyngdorf + 2x Subwoofer Lyngdorf.

Lyngdorf umí dělit SW pásmo až k 800Hz směrem nahoru, takže dělá z kombinace satelit + SW povedený třípásmový set, zde krásně ve stereu (2x SW). Navíc dokonale spojený s akustikou místnosti díky RoomPerfekt, který umí své vlastní repro v souvislosti s akustikou pásmově "naladit" už v zesilovači.

Lyngdorf si vše pěkně změří a pak si to pěkně rozdělí, načasuje, zprostoruje, zfázuje a pod. A nejen proto, že precizně zná elektroniku i charakteristiku svých vlastních beden a akustické možnosti daného prostoru, takže přesně ví co je potřeba do nich “dávat”.

To jsou možnosti i postupy, které žádná jiná aparatura nezná.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: Pi marec 05, 2021 08:32:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Dílčí informace jak pracuje Lyngdorf s vlastními subwoofery.

Za pozornost ve videích stojí, že subwoofery Lyngdorf produkují zvuk v rovině nikoliv v prostoru a že produkují zvuk, který se nijak neodráží od stěn ani neinterferuje se zvukem z druhého subu...

Holt plných 10 let v oboru dělá své.

https://youtu.be/Qd2hN5xviug
https://youtu.be/RICo6C7KIIs
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: Pi marec 05, 2021 09:14:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj Pitrisi.

Vzhledem k tvé místní pověsti "zabijáka vláken" co jsem tak stihl postřehnout ve tvé historii, bych si zdvořile dovolil tvůj osobní souboj s firmou Lyngdorf dopředu ohodnotit jako naivní a smiřuji se sfaktem, že i toto vlákno spolehlivě zabiješ.

Děkuji ti za to. Víc takových.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
DanoP
Hifi obsluha


Založený: 03 február 2015
Príspevky: 22
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi marec 05, 2021 11:43:59    Predmet: Odpovedať s citátom

PítrsPraha napísal:
Dílčí informace jak pracuje Lyngdorf s vlastními subwoofery.

Za pozornost ve videích stojí, že subwoofery Lyngdorf produkují zvuk v rovině nikoliv v prostoru a že produkují zvuk, který se nijak neodráží od stěn ani neinterferuje se zvukem z druhého subu...

Holt plných 10 let v oboru dělá své.

https://youtu.be/Qd2hN5xviug
https://youtu.be/RICo6C7KIIs


hmm, nova fyzika prichadza...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BK
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 december 2016
Príspevky: 723

PríspevokZaslal: Pi marec 05, 2021 15:24:05    Predmet: Odpovedať s citátom

AlienCZ a preco chces SW + satelity a nie komplet stlpove bedne ktore dobre reprodukuju nizke basy ?
Ide ti prioritne o filmovy zvuk a bezna stereo hudba je len doplnok ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jurasato
Hifista


Založený: 30 január 2014
Príspevky: 226
Bydlisko: Slovácko

PríspevokZaslal: Pi marec 05, 2021 17:21:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Za mě- protože má už kvalitní satelity na zdi, líbí se, mají své dané místo a hlavně se líbí manželce, protože to nezavazí a ještě to i hraje. No nic z toho nemusí být pravda, ale myslím, že to tak je. No a teď už jen rozšířit spodek. BK- Já mám malou místnost jen pro sebe a měl jsem tam i velké sloupy na zkoušku a nelíbilo se mně to. Kocour mně udělal parádní budky a byl jsem moc spokojený. No nedalo mně to a zkusil na zkoušku suby. Hraje to tak, že se mně to prostě líbí a tak to chci.
Alien-Na ty suby dělá třeba SVS SoundPath Wireless. Krabka na zesík, druhá k subu a přenos luftem. Žádný kabel. Takže suby téměř kamkoliv. Určitě to dělá kde kdo i ten Lyngdorf (nezkoumal jsem to). Taky možnost.
A jen všeobecně o diskusích: polovina přispěvatelů ve vlákně píše o věcech, které nikdy neměla doma (ale někde jsem kdysi četl...), třetina z té druhé půlky to někdy někde slyšela u někoho a stálo to tam za hovno, tak to bude stát za hovno všude (pominouc fakt, že tam někde hrál v sestavě nějaký laciný pětitisícový šrot, který nejde s bednama spárovat ani v nebi) a těch zbylých dvacet procent to má doma, jsou rádi jak jim to hraje a těmto diskusím se řehtají u počítače a myslí si něco o blbcoch. Ale můžu se mýlit. Mejlit se může učený profesor i nevzdělaný blbec (já).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: Pi marec 05, 2021 18:48:25    Predmet: Odpovedať s citátom

BK napísal:
AlienCZ a preco chces SW + satelity a nie komplet stlpove bedne ktore dobre reprodukuju nizke basy ?
Ide ti prioritne o filmovy zvuk a bezna stereo hudba je len doplnok ?


Dobré sloupy s dobrými basy jsou velké, mimořádně náročné na pozici umístění. Prostě je k tomu potřeba prostor. A to se mi bohužel vůbec nelíbí do běžné místnosti běžné domácnosti. Nejsem nějaký hi-fi purista prahnoucí pro ultimátním zvuku v bodě poslechu. Jen výjimečně konzumuji hudbu sám v takové pozici, mám rodinu, která do toho má taky co mluvit. Prostě jsme nikdy společně nenašli nic, co by se nám líbilo do našeho obyváku. Až tohle. Tohle řešení dokonale zapadlo do našich představ. Různé varianty včetně DK už máme za sebou, všechno šlo nakonec z domu, zavazelo to, nelíbilo se to, nebavilo to. To co mám teď si všichni hned zamilovali. Mám to propojené tak, že to hraje prakticky pořád. Z televize, z přehrávače, z internetu. Přijdeme domu z práce a obvykle to někdo zapne. Hudbu, nebo videa z Tidalu, televizi, večer filmy, seriály. Když mám prostor, poslouchám oblíbená alba ve FLAC. Hrozně rád vařím, je to můj koníček a u vaření si hudbu užívám nejraději. Uvedený prostor mi to skvěle umožňuje, RoomPerfect se postaral o eliminaci akustických defektů, takže mi to hraje velice příjemně po celém prostoru.

Nikdy žádná předchozí aparatura nebyla takhle vytížená, jako tohle. Fakt nás baví.

Subwoofery mají vlastní zesilovače, takže na základu nemusím mít ultimátní silič monstrum s mohutnou výkonovou rezervou, stačí mi dobře nakrmit tyhle satelity na zdi. A k tomu mi maličký TDAI-1120 naprosto vyhovuje.

Při různých potulkách po studiích mě za ta léta vždy více oslovovaly kombinace satelit + subwoofer. Prostě mě to vždycky nějak bavilo víc, než sloupové řešení.

Tak nějak takhle, no ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BK
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 december 2016
Príspevky: 723

PríspevokZaslal: Pi marec 05, 2021 19:10:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Az je to tak ako pises co sa tyka rodiny, priestoru a zdrojov zvuku tak z mojej strany neni o com.
Hlavne ze vam to vyhovuje ako to hra.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: Pi marec 05, 2021 20:46:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Jinými slovy úplně typická lifestyle instalace pro na kvalitu zvuku nenáročné lifestyle použití, do jejíhož pořízení mluví celá rodina.
Tzn. stáhni na mobil obrázek té Lyndorfí středobasové bedýnečky, ukaž rodině, ta to odsouhlasí, protože je to malý a hodí se to někam do kouta a víc neřeš. Rodina bude při poslechu jutubka u vaření spokojená Smile .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Pi marec 05, 2021 21:24:20    Predmet: Odpovedať s citátom

V tomto môžem s PítrsPraha len súhlasiť.

Len nechápem AlienCZ, prečo si to nenapísal hneď v úvode. Položil si technické otázky, tému si pomenoval "technologie", o technické odpovede však vôbec nestojíš.
Z toho potom logicky vznikajú nedorozumenia, ktoré znemožňujú vecnú diskusiu a vytvárajú zbytočné napätia.

AlienCZ napísal:
Nejsem nějaký hi-fi purista prahnoucí pro ultimátním zvuku v bodě poslechu.

Práve kombinácia reproduktorov 6,5" + 1" je nevhodná pre širší posluchový priestor. Ďalší stredobasový reproduktor do 800 Hz (to nie je subwoofer) to len zhorší.

Pre širší posluchový priestor existujú iné riešenia, ktoré si ale nepočul.
Ale nepáčili by sa Ti.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: So marec 06, 2021 09:04:10    Predmet: Odpovedať s citátom

PítrsPraha napísal:
Jinými slovy úplně typická lifestyle instalace pro na kvalitu zvuku nenáročné lifestyle použití, do jejíhož pořízení mluví celá rodina.
Tzn. stáhni na mobil obrázek té Lyndorfí středobasové bedýnečky, ukaž rodině, ta to odsouhlasí, protože je to malý a hodí se to někam do kouta a víc neřeš. Rodina bude při poslechu jutubka u vaření spokojená Smile .


Stáhl jsem si do mobilu tvůj návrh jak to máme doma řešit a ukázal jsem to rodině.

Manželka prohlásila, že jsi vůl a vzkazuje ti, že youtube neposlouchá a pozdravuje tvoji manželku.

Víc k tvé prostořekosti nemáme.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: So marec 06, 2021 09:07:17    Predmet: Odpovedať s citátom

MaG napísal:
V tomto môžem s PítrsPraha len súhlasiť.

Len nechápem AlienCZ, prečo si to nenapísal hneď v úvode. Položil si technické otázky, tému si pomenoval "technologie", o technické odpovede však vôbec nestojíš.
Z toho potom logicky vznikajú nedorozumenia, ktoré znemožňujú vecnú diskusiu a vytvárajú zbytočné napätia.

AlienCZ napísal:
Nejsem nějaký hi-fi purista prahnoucí pro ultimátním zvuku v bodě poslechu.

Práve kombinácia reproduktorov 6,5" + 1" je nevhodná pre širší posluchový priestor. Ďalší stredobasový reproduktor do 800 Hz (to nie je subwoofer) to len zhorší.

Pre širší posluchový priestor existujú iné riešenia, ktoré si ale nepočul.
Ale nepáčili by sa Ti.


Ale já stojím o technologické odpovědi na téma SW. Však se rozepiš. Zatím tu nějak smysluplně a věcně reagoval jen Juraasko. Velmi rád pozřu jakoukoliv důležitou informaci, která mi pomůže s výběrem vhodné sub sestavy.

Subwoofer je Subwoofer. Že mu umí zesilovač poslat rozsah až na 800Hz a on s tím umí zahrát neznamená, že to není subwoofer. Tato funkce je volitelná a funkční pouze se zesilovačem Lyngdorf. Tedy žádné stupidní dogma. Vlastně vůbec nevím, proč se to tu opakuje.


Naposledy upravil AlienCZ dňa So marec 06, 2021 09:55:41, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
xor
Hifista


Založený: 06 november 2020
Príspevky: 135

PríspevokZaslal: So marec 06, 2021 09:28:20    Predmet: Odpovedať s citátom

MaG napísal:

Pre širší posluchový priestor existujú iné riešenia, ktoré si ale nepočul.

To mě zajímá, jaka konstrukce je k tomu vhodná?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: So marec 06, 2021 09:52:07    Predmet: Odpovedať s citátom

xor napísal:
MaG napísal:

Pre širší posluchový priestor existujú iné riešenia, ktoré si ale nepočul.

To mě zajímá, jaka konstrukce je k tomu vhodná?


I mě. Tedy předpokládám, že zůstáváme u subwoferů. Nebo se to už stáčí jinam?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: So marec 06, 2021 12:10:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Stejný scénář, jako ve všech vláknech - pokud se nechválí, jak skvělé to Alien má, snáší se osobní útoky, rozkazování, usměrňování... Potřebu být všude jenom chválenej neschováš za špatně předstíranej jakožezájem o technologie subfwooferů. Kdyby tě to doopravdy zajímalo, začneš studiem tuny materiálů, který jsou k tomu k dispozici a přijdeš s konkrétníma cílenýma otázkama, který budou mít nějaký reálný obsah.

Představa, že nadhodíš tak obecný téma, o kterém i běžně poučený hifista umí napsat hafo stran A4, a jen budeš ve svý lenosti vynaložit jakoukoliv vlastní aktivitu čekat, až ti sem ostatní všechno vypíšou, je stejně hloupá jako naivní.

Řešit k těmhle bedýnkám pro ozvučení televize a styl poslechu za rohem v kuchyni při vaření nějaké RELy nebo SVS je jako dávat závodní okruhové pneu na Felicii.

Drž se svého rozhodnutí "budu kupovat 2x Lyngdorf BW-2" a buď spokojený, jak jsi na to celé vyzrál.

Tvá sestava tak, jak ji máš, není o kvalitním zvuku, ale o tom, aby se hlavně líbila vulgární manželce, dětem, rybičkám, jak uvadis.... Ty středobasový bedničky do toho dobře zapadnou a budou se určitě manželce moc líbit, když to je to, o co u tebe doma jde Smile.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: So marec 06, 2021 13:06:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Až někdy od Pitrise uvidím příspěvek, který se týká tématu, asi uspořádám oslavu. Tenhle týpek se všude (viz jeho historie) chodí jenom hádat. Vytahovat se nad ty druhé.

Víš Pitrisi, představ si, na mé 4 otázky jsem tady odpověď dostal. A ani to nikoho nebolelo. Ale ne od tebe. Ty ses opět přišel jen předvádět a navážet a pak pomlouvat věci, které znáš jen z obrázků. Vůbec nebylo potřeba dál extremovat tvoje vlastní osobní frustrace vůči mě v tomhle vlákně. Vůbec nic jsi tady k tématu nesdělil, jen nablábolil hromadu osobních invektiv a pak se ještě urazil, že jsem tě stejně hrubě odbyl.

Prostě nafoukanej pražskej boreček, onen zabiják vláken, kterého ze všeho nejvíc zajímají ti druzí. A až potom někde vzádu hifi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2316
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: So marec 06, 2021 13:22:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Do HIFI jsem si od manželky nikdy nenechal kecat. Maximálně jsem se jí zeptat na barvu.
Já jí taky nekecám do toho, jaký šminky si koupí, protože tomu prd rozumím. Smile
Abych to shrnul.
Podpantoflák, kterej to s hifi vlastně ani nemyslí vážně a jde mu jen o to, aby jsme mu tady schválili jeho oblíbenou značku. Smile
Věř tomu že to jde o dost líp a to i v DIY provedení, ale to bys musel přestat onanovat, nad marketingovou brožurou Lyngdorfu a trošku si rozšířit obzory. Smile
Kdybych to chtěl udělat tak, aby to vzhledově nerušilo a přitom splňovalo nějaký kvality, tak to zabuduju do stěny. Nejdál šel v tomhle ohledu cough. Měření jsme se sice nedočkali, ale má to předpoklady hrát líp, než Lyngdorf.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: So marec 06, 2021 13:28:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Vsechny me prispevky se bezprostredne obsahem tykaji tematu - subwoofery do lifestylove sestavy pro nenarocny podkresovy poslech z kuchyne za rohem.

Ze se ti to nelibi a neumis to zpracovat jinak nez ve svem stylu osobni rovinou a urazkami, uz neovlivnim.

Neni proto divu, ze tebou zalozena vlakna napric fory umrou bez zajmu a tebe prokouknou vsichni behem par prispevku. Muzes si za to sam. Jak se do lesa vola....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: So marec 06, 2021 13:33:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Souhlasím, má to velké předpoklady hrát lépe, než “to co mám já”. Já jen nechápu proč už po několikáte tohle opakujete. Já nikde ani nenaznačil, že mám to nejlepší na světě. Navíc zrovna tohle není moc vhodný příklad, protože tohle je ultimátní řešení, kterých je v republice v množství počtu prstů na jedné ruce. Připadáte mi se svými názory, že buď tohle, nebo nic.

Další věc kterou nechápu, je stočení diskuse do oblasti “podpantoflák” a kdo u koho doma velí. To sem snad nepatří vůbec. Já se také do nikoho nenavážím jak to má doma zařízené. Tak proč najednou tento zájem do prostoru, který nemá s hifi nic společného?

Zpět k SUB:

SVS SB-2000PRO.

Je tohle z pohledu přispěvatelů v tomto vlákně už subwoofer, nebo je to také hračka k playstationu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: So marec 06, 2021 13:49:00    Predmet: Odpovedať s citátom

PítrsPraha napísal:
Vsechny me prispevky se bezprostredne obsahem tykaji tematu - subwoofery do lifestylove sestavy pro nenarocny podkresovy poslech z kuchyne za rohem.

Ze se ti to nelibi a neumis to zpracovat jinak nez ve svem stylu osobni rovinou a urazkami, uz neovlivnim.

Neni proto divu, ze tebou zalozena vlakna napric fory umrou bez zajmu a tebe prokouknou vsichni behem par prispevku. Muzes si za to sam. Jak se do lesa vola....


Kde jsi vzal to tupé dogma, že cílem je pouze podkresový poslech v kuchyni a nikde jinde? Proč si pořád tak vymýšlíš? A vůbec proč zrovna ty řešíš můj poslech? Kdyby mi šlo jen o zvuk v kuchyni, koupím si nad linku nějaký nástěnný soundbar a víc neřeším.

Urážky vnímám jen od tebe. Neustále si vykonstruováváš vlastní pohledy. Bedýnky k televizi .... to jsou ty tvoje potom taky:



... taky stojí u televize.

Nikdy jsi je neslyšel a dokonce ani neviděl na živo. Přitom v pohodě zahrají jako většina regálů za 40-50K, které mi za ta léta rukama prošly. Krmené Lyngdorfem, který si nezadá s tvým Parasoundem (vyjma výkonu) - úplně v pohodě.

A zase plácáš LŽI. Urážky? Osobní rovina? S tím jsi sem přicupital ty. Dokud jsi sem nevletěl, nic takového se tady nedělo.

To už zase nemáš na hififoru co říct, že jsi přichvátal exhibovat sem? Prostě se starej o svý a mě dej pokoj. Já tě nikdy neprosil o nějakou pochvalu ani jsem se tě nikdy neptal na radu. Nikdy.

A tvá slova na závěr:
citácia:
Celkově to máš hezky čistě nainstalovaný, to se mi líbí. I když je to spíš lifestyle než hifi díky výškáčům mimo osu uší a nemožnosti natočení repro k posluchači. Ale samozřejmě nic proti, pokud takhle vyhuje. Výškáče na fotce působí opticky výš než nejspíš reálně jsou, takže cajk“


A najednou jsou z toho “krabičky k televizi” Smile Ty si fakt nevidíš do úst.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: So marec 06, 2021 13:55:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Basstl:
To by neproslo. Chybi televize mezi repro, komodicka a hlavne 6.5'' "plnorozsahove" basacky.

SVS SB-2000Pro je pro tebe horsi reseni nez stredobasove bedynecky od Lyngdorfu, protoze jedine, cituji tva vlastni slova:

"Lyngdorf umí dělit SW pásmo až k 800Hz směrem nahoru, takže dělá z kombinace satelit + SW povedený třípásmový set, zde krásně ve stereu (2x SW). Navíc dokonale spojený s akustikou místnosti díky RoomPerfekt, který umí své vlastní repro v souvislosti s akustikou pásmově "naladit" už v zesilovači.

Lyngdorf si vše pěkně změří a pak si to pěkně rozdělí, načasuje, zprostoruje, zfázuje a pod. A nejen proto, že precizně zná elektroniku i charakteristiku svých vlastních beden a akustické možnosti daného prostoru, takže přesně ví co je potřeba do nich “dávat
"

K nepravdivemu vyroku "Já nikde ani nenaznačil, že mám to nejlepší na světě." si dovolim dalsi citaci Aliena:
"To jsou možnosti i postupy, které žádná jiná aparatura nezná."
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2316
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: So marec 06, 2021 13:55:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Tohle už vypadá jako dospělej sub a pokud ti z nějakýho důvodu vyhovují tvoje stávající bedýnky, tak minimálně na basech to bude dobrý. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: So marec 06, 2021 14:03:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Aliene, proc vsechny ostatni peskujes za jakykoliv naznak OT, kdyz to tu spamujes prispevky o Revelech, fotkama z Revel katalogu, o Parasoundu a jeho srovnani s Lyngdorfem, ktere jsi nikdy nedelal, tudiz je to jen dalsi bezobsazny vymysl.?

A jak souvisi ten marketingovy obrazek Revelu s mou poslechovkou?

O sve rodine i o poslechu za rohem pri vareni jsi psal sam - mel by sis pamatovat, co sam pises.

Dost z neschopnosti vest slusnou diskusi panikaris a popiras sam sebe. Zase.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: So marec 06, 2021 14:06:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Basstl napísal:
Tohle už vypadá jako dospělej sub a pokud ti z nějakýho důvodu vyhovují tvoje stávající bedýnky, tak minimálně na basech to bude dobrý. Smile


Díky.

Mohu-li se tedy ještě zeptat, v čem se domníváš (nebo jsi přesvědčený) že je Lyngdorf BW-2 o tolik horší, že si zaslouží přívlastek “hračka k playstationu”?

14kg vs 17kg
10” vs 12”
400W vs 550W
Oba mají vlastní konstrukce zesilovačů, ty Lyngdorfácké jsou obecně také považovány za opravdu hodně dobré.
Rozsah funkcí na SW je taktéž stejný.

Lyngdorf jen použil jinou - netradiční konstrukci ozvučnice s cílem jej více zapojit do místnosti (postavit ke zdi).

Dle osobních zkušeností Pitrise z Prahy totiž dobrý SW hraje správně jen někde cca téměř uprostřed místnosti a cca 40cm nad zemí, cokoliv jiného je prý kompromis. A tato pozice by mi doma asi fakt neprošla.

Rád bych se totiž posunul ze sféry dojmologie k reálným údajům, nebo zkušenostem z praxe. Dle tvého vyjádření jsem pochopil, že ten SVS B2000Pro jsi také neslyšel. Nebo jej znáš jak hraje?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jurasato
Hifista


Založený: 30 január 2014
Príspevky: 226
Bydlisko: Slovácko

PríspevokZaslal: So marec 06, 2021 14:11:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano. Tohle už je sub. A primárně určený ke stereu. Pokud ho máš kde schovat aby ti v obytném prostoru nepřekážel, nebyl bych vůbec proti. Mám dva bez toho "Pro", které značí ovládání přes mobil. Je tam i silnější zes a upravený reprák. Ta má verze posbírala nejvyšší ocenění ve všem, kde se zůčastnila testů a tato novější už má za půl roku dvakrát tolik cen. To, ale není samozřejmě určující faktor! Důležitý je skusmý poslech a zjistění líbí-nelíbí. U každého výběru doporučuju udělat z kartonu stejně velkou krabici (dvě) a dát je do místnosti pro představu velikosti. Když mně přišly ty krabice se suby do práce, tak jsem myslel, že mě klepne. Nemohl jsem je dát do mé Mazdy 6. Po vybalení už to bylo v pohodě. Nejsou až tak velké Wink
Pro ostatní (Lyngdorf tam není) https://www.svsound.com/pages/merlin zadá se výrobce, vyberou bedny, a vyhodí to suby k nim i s nastavením. A nejsem jejich prodejce, fanoušek, obdivovatel a já nevím co ještě. Jsem jen uživatel a to jak to hraje, mně vyhovuje. Navíc, když jsem chtěl od nich poradit, tak jsem tam napsal na podporu v sobotu po obědě a za pět minut mně odpověděl jejich technický inženýr, že co potřebuju. Po dlouhém psaní mně docvaklo, že u nich je snad půl čtvrté ráno, tak jsem se mu omluvil a on mě ujistil, že od toho tam je. Zkuste zavolat někomu tady ......Jen za to mají ode mě bodík navíc.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: So marec 06, 2021 14:12:04    Predmet: Odpovedať s citátom

PítrsPraha napísal:
Aliene, proc vsechny ostatni peskujes za jakykoliv naznak OT, kdyz to tu spamujes prispevky o Revelech, fotkama z Revel katalogu, o Parasoundu a jeho srovnani s Lyngdorfem, ktere jsi nikdy nedelal, tudiz je to jen dalsi bezobsazny vymysl.?

A jak souvisi ten marketingovy obrazek Revelu s mou poslechovkou?

O sve rodine i o poslechu za rohem pri vareni jsi psal sam - mel by sis pamatovat, co sam pises.

Dost z neschopnosti vest slusnou diskusi panikaris a popiras sam sebe. Zase.


Opět lži.

Já nikoho nepeskuji, ty ano.

Co se týče tvého pohledu na OT, pokouším se pochopit tvůj způsob diskuse a beru si od tebe příklad. Jsi plný bonmotů na téma “televize uprostřed jinak by to nešlo”, “krabičky k televizoru” - zřejmě když jsou bedny u TV, tak jsou určeny pouze k poslechu televizoru a je třeba s tímto názorem svinit diskusi, ...., 6.5” repráčky s posměchem, .... přitom nic z toho, co mám, jsi nikdy neslyšel a ani neviděl. Tak jsem si myslel, že tak je to správně.

Já vím dobře co jsem napsal, je to tu totiž napsané. A opravdu se tam nepíše o poslechu při vaření jako o jediné variantě a že jsem si postavil aparaturu kvůli poslouchání do kuchyně. To sis jako obvykle KOMPLETNĚ VYMYSLEL.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: So marec 06, 2021 14:13:58    Predmet: Odpovedať s citátom

PítrsPraha napísal:

To by neproslo. Chybi televize mezi repro, komodicka a hlavne 6.5'' "plnorozsahove" basacky.."


Fakt výživná hifi diskuse .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist