Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Ještě jednou testovací DVD

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Koutek Velkého Boba
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po máj 12, 2008 15:19:44    Predmet: Ještě jednou testovací DVD Odpovedať s citátom

Pokud jsem snad na někoho při distribuci zapomněl, ozvěte se mi do pošty. A pokud by se našel ještě nějaký zájemce, ozvěte se taky, na trhu se opět za rozumné peníze objevily nosiče EMTEC Gold, na které by se to dalo udělat.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Po máj 12, 2008 15:43:38    Predmet: Re: Ještě jednou testovací DVD Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
...EMTEC Gold...


OT: minule, ked som bol nakupovat media (Diskus BA) predavac vravel ze majiu "novinku" Kodak Gold. Pamatnici si isto pamataju na prve "zlate" CD-R media od tejto znacky, potom z nepochopitelnych dovodov prestal Kodak tieto media predavat. Myslim, ze sa v ponuke objavili aj DVD media.

OT2: pokial bude kvalita EMTEC medii taka, ako ich standardne media a kvalita EMTEC, tak NEBRAT!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut máj 13, 2008 02:29:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Já mám s DVD EMTEC GOLD prozatím dobré zkušenosti. Dělám vždycky verifikaci a ještě se mi nestalo, že by něco neprošlo. O Kodaku vím, už jsem ho taky používal, je tam ale trochu nejasné, co je vlastně co. Existují dvě varianty DVD vyšší kvality, Mastering a GOLD. Mastering vychází asi 56 Kč za kus, což je zhruba totéž co EMTEC GOLD, a GOLD za cca 21 Kč za kus, což je dost podezřele málo. Já pracoval s ještě jiným, označeným GOLD Professional. Ten vypadal podobně jako Verbatim Archival, měl totiž pravděpodobně dvě vrstvy metalizace, zlatou jako základ a stříbrnou přes ni jako reflexní. V identifikátoru se hlásil jako Manufacturer Unknown. Na ten GOLD mám v plánu se podívat. Nejradši bych dělal na Mitsui, ten se ale u nás neprodává a objednávání ze zahraničí se silně prodražuje dopravou, nehledě na to, že i tam se blbě shání.

Kvalita DVD z hlediska trvanlivosti je určená především stabilitou barviva a odolností metalizace proti korozi. Ta koroze může nastat taky chemickou reakcí metalizace s produkty rozkladu barviva po vypálení (známá historie DVD Eximpo, které vydržely tři měsíce). Zlato je z principu nejodolnější, má však nevýhodu v poměrně špatné adhezi k polykarbonátu (nejlepší je hliník). Atd atd. Výroba optických nosičů je vyloženě alchymie a údaje životnosti jsou na čestné slovo. Stejně to všechno dělá někde v poušti Gobi Velký Číňan a na zakázku na disky tiskne nápisy. Za sto let se uvidí ...

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Ut máj 13, 2008 14:28:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Tie spominane zlate CD-R Kodak stoja cca 180-200Sk/10ks. DVDcka neviem, ale zrejme to bude asi ta mensia cena, ako pises.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Ut máj 13, 2008 15:06:36    Predmet: Odpovedať s citátom

vivi napísal:
Tie spominane zlate CD-R Kodak stoja cca 180-200Sk/10ks. DVDcka neviem, ale zrejme to bude asi ta mensia cena, ako pises.


To mi přijde podezřele levný.

Tohle už by mohlo k něčemu být: http://www.oehling.cz/inshop/zalohovani-cd-dvd-media/kodak-gold-profesional-dvd-r-10ks-spindl-%5Bid-252054%5D.html (DVD-R Kodak Gold Professional, spindl 10ks za 825 Kč s DPH). Na stejném e-shopu mají i výběr dalších Gold médií, ať už od Kodaku nebo od Emtecu. Třeba CD-R Kodak Gold Professional, spindl 10ks za 419 Kč s DPH. Podle http://www.cdr.cz/a/hardware/media/cd/396 by to měla být "klasická" média se zlatou odrazovou vrstvou a zlatou barvou zespodu. Jen je otázkou trvanlivost barvivo, které má umět 52x zápis a tedy to už žádná "klasika" není. No a výrobce Moser Baer India ve mně nadšení taky zrovna nevyvolává.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St máj 14, 2008 14:36:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Dnes jsem koupil DVD-R Kodak Gold Professional, spindl 10 ks za cca 220 Kč vč. DPH. Výrobce Moser-Baer, ale to mne netrápí, i oni to občas dělají dobře. Metalizace je kombinovaná, reflex stříbro, pod ním zlato, čili totéž, co používá Verbatim na Archival a Kodak na těch dražších. Ty dražší se dají koupit v Praze ve Foto Škoda za 625 vč. DPH za spindl 10 ks, těch citovaných 825 je zlodějna. Ty, co jsem svého času koupil, měly identifikaci Manufacturer Unknown. Udajně jsou kusově kontrolované, což by - možná - vysvětlovalo vyšší cenu, technologie je zcela určitě stejná; zdali taky dye, toť otázka. Až na to něco vypálím (např. test DVD), otestuju to na chyby a napíšu to sem. CD řešit nebudu, zatím mám zásobu Mitsui Gold Ultra Smile
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11190
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St máj 14, 2008 15:48:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Verbatim Archival se dají snadno sehnat. Jsou to dobré disky ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: St máj 14, 2008 15:55:55    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Verbatim Archival se dají snadno sehnat. Jsou to dobré disky ?


Pár jsem jich vypálil. Bez problémů. Ale jsou na trhu max rok, takže se teprve uvidí....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Koutek Velkého Boba Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist