Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Korekční zesilovač „zapojení FFFfff___“
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
petrkp
Hifista


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 162
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Pi máj 16, 2008 06:20:12    Predmet: pozvání Odpovedať s citátom

Pánové, než se tady tak moc hádat, napadlo mne lepší řešení - co pozvat pana Federmanna do Trutnova, tam bude prostor to probrat. Dne 14 a 15.6. máme setkání v Trutnově, pokud byste měl zájem pabne Federmanne, tak mi napište, řeknu Vám podrobnosti. Třeba si popovídáme (i) o elektronkách.
_________________
Mám rád Hifi a nevadí mi ani hifisti
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Pi máj 16, 2008 06:47:26    Predmet: Odpovedať s citátom

http://cs.wikipedia.org/wiki/Tranzistorov%C3%BD_zvuk
_________________
LutaDAC, SPX2010, DPA330 modif.Danhard, Shan E520
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20456

PríspevokZaslal: Pi máj 16, 2008 06:56:16    Predmet: Re: pozvání Odpovedať s citátom

petrkp napísal:
Pánové, než se tady tak moc hádat, napadlo mne lepší řešení - co pozvat pana Federmanna do Trutnova, tam bude prostor to probrat. Dne 14 a 15.6. máme setkání v Trutnově, pokud byste měl zájem pabne Federmanne, tak mi napište, řeknu Vám podrobnosti. Třeba si popovídáme (i) o elektronkách.


To je dobrý nápad, vezmeš si to, Petře, na starost? Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Pi máj 16, 2008 07:22:44    Predmet: Odpovedať s citátom

A čože slovutní páni chodia do Trutnova? Máme tam porobetonku, chodievam tam často na služobné cesty....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20456

PríspevokZaslal: Pi máj 16, 2008 07:27:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to Lopuchové setkání. Lopuch sice skomírá, ale členské hardcore funguje Laughing .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Pi máj 16, 2008 07:33:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Aha tak. V Trutnove je veľmi pekne. Keď sme rozbiehali fabriku, strávil som tam v zásade polovicu roka 2006. Teraz len občas. Je to sranda, svet je malýSmile Ale už tu nebudem moc OT.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
federmann
Persona non grata


Založený: 08 máj 2008
Príspevky: 240
Bydlisko: Valašské Království

PríspevokZaslal: Pi máj 16, 2008 09:47:15    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
petrkp napísal:
Pánové, než se tady tak moc hádat, napadlo mne lepší řešení - co pozvat pana Federmanna do Trutnova, tam bude prostor to probrat. Dne 14 a 15.6. máme setkání v Trutnově, pokud byste měl zájem pabne Federmanne, tak mi napište, řeknu Vám podrobnosti. Třeba si popovídáme (i) o elektronkách.

To je dobrý nápad, vezmeš si to, Petře, na starost? Wink

Pánové, nevím čím jsem si takové pozvání zasloužil, rád bych jej přijal, ale asi t v té době nebudu stíhat. Již běží maturity a pak řada dalších pracovních akcii, v té době bych měl být v Německu i na Celostátní přehlídce SOČ a zároveň mi začíná kurz vakuové techniky.

Vidím, že PMA, pan Pavel Macura je zde váženou osobností, ale platí to i řadě ostatních, chtěl jsem říci, že si vážím zdejšího kolektivu, přestože to tak občas nemuselo vyznít a rád se s vámi osobně setkám. Dávám vám na zváženou, zda by neměl někdo zájem vystoupit na Celostátní konferenci PERSPEKTIVY ELEKTRONIKY (PEL) http://www.roznovskastredni.cz/konference.php , kterou přádá naše škola zase příští rok, mohl bych jej dát do užšího výběru potencionálních zájemců, ostatní samozřejmě zvu taky.

Právě jsem odučil poslední hodinu v oboru slaboproud na naší škole, který již končí a dále pokračují jen obory zaměřené více na IT, končí stejně jak skončila ještě před mým příchodem vakuová technika, pro kterou pořádáme alespoň kurzy http://www.roznovskastredni.cz/vakuum.php , kde jsem za naši školu sám.

Jinak gratuluji k dokončení „NOVÝ DISPRE“
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20456

PríspevokZaslal: Pi máj 16, 2008 10:16:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Pane Federmanne,

děkuji za laskavá slova a pozvání, ale nevím, jestli bych k "perspektivám elektroniky" měl co nabídnout.

Možná by Vás a Vaše studenty mohlo zajímat něco z

http://web.telecom.cz/macura/ref_control.html

Přeji mnoho úspěchů v pedagogické práci,

Pavel Macura
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
federmann
Persona non grata


Založený: 08 máj 2008
Príspevky: 240
Bydlisko: Valašské Království

PríspevokZaslal: Pi máj 16, 2008 10:39:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Podívejte se prosim na minulost PEL, jde to celkem mimo naše studenty je to skutečně na republikové úrovni o perspektivách, tam se pomalu vytrácí témata, které zde diskutujeme a je to velká škoda, proto jsem uvedl i konec slaboproudé elektrotechniky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20456

PríspevokZaslal: Pi máj 16, 2008 11:09:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, analogová obvodařina celosvětově odumírá, posledních z "velkých", který ještě není v penzi, je Scott Wurcer, a kontinuita na této úrovni neexistuje. Je to diktát aplikací, ve kterých se točí hodně peněz (IT, mobily, iPod hračky atd.), trend je malé napětí + minimální příkon = mizerný obvod pro audio.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Pi máj 16, 2008 20:45:16    Predmet: Odpovedať s citátom

p.FFFfff___,
pozrel som si zoznam pedagog. pracovníkov na stránke školy a videl som tam meno Jaromír Štrunc. Je to bývalý primáš cimbálovej muziky, alebo už jeho syn?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ládík
Hifi obsluha


Založený: 16 máj 2008
Príspevky: 1

PríspevokZaslal: Pi máj 16, 2008 20:59:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Mohly by jste mi vysletlit co to je ten sum odporu? a pontenciometr?

hlavne me netlucte prosim Hammer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
federmann
Persona non grata


Založený: 08 máj 2008
Príspevky: 240
Bydlisko: Valašské Království

PríspevokZaslal: Pi máj 16, 2008 21:09:36    Predmet: Odpovedať s citátom

JC napísal:
p.FFFfff___,
pozrel som si zoznam pedagog. pracovníkov na stránke školy a videl som tam meno Jaromír Štrunc. Je to bývalý primáš cimbálovej muziky, alebo už jeho syn?


Syn
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Pi máj 16, 2008 21:16:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Ládík napísal:
Mohly by jste mi vysletlit co to je ten sum odporu? a pontenciometr?

hlavne me netlucte prosim Hammer


http://sk.wikipedia.org/wiki/Rezistor#.C5.A0umov.C3.A9_nap.C3.A4tie
Je to tu ale off topic, takze ak pokracovat, potom v inej teme ....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: So máj 17, 2008 12:55:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Původně jsem se tomu zuby nehty bránil, ale teď už mi to opravdu nedá.

V Knize tisíce a jedné noci je popisován příběh jednoho učitele (konkrétně se jednalo o tzv. fakíha, tj. učitele a vychovatele malých dětí), který si břitvou uřízl šourek i s obsahem, neboť po zralé úvaze dospěl k názoru, že na rozdíl od např. pyje není k ničemu užitečný.

Tento příběh je uváděn jako dokumentace lidové moudrosti spočívající na poznatku, že inteligence učitele resp. vychovatele se postupem času přibližuje inteligenci jeho žáků resp. chovanců. V původní verzi se jedná o malé děti, poněvadž v příslušných dobách a geografických oblastech střední školství v podobě, jaké jej známe dnes, neexistovalo. Nicméně po přečtení některých příspěvků docházím k závěru, že ona lidová moudrost snese dosti radikální zobecnění. A dokonce mám podezření, že někteří přispěvatelé, jejichž nick nezačíná na f, jsou utajení učitelé.

Pro méně chápavé podotýkám, že smyslem tohoto příspěvku nebylo upozornění na důležitost šourku a jeho obsahu, i když ani tento fakt není nepodstatný. Fakt, že všechny části těla mají svoji důležitost, je totiž celkem triviální, i když některé jeho aspekty jsou méně známé. Ve svém věku např. docházím k závěru, že za jistých okolností prdel může být důležitější než hlava, nebo přinejmenším použitelnost hlavy bez správně fungující prdele může být dost problematická. To už je však poněkud O.T., i když v konextu úvodního příběhu by se asi dalo mnohým účastníkům tohoto fóra - a ostatně mnoha, ne-li všem lidem na této planetě - doporučit k uvážení, která část těla je pro ně nejdůležitější. Takové úvahy samozřejmě nemají valný praktický význam, je to však přinejmenším dobré intelektuální cvičení.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sinclair
Hifista


Založený: 03 december 2007
Príspevky: 185
Bydlisko: 76326 Luhačovice, Mlýnská 494

PríspevokZaslal: Ut máj 20, 2008 10:49:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Pana Federmanna bych se tedy zcela určitě zastávat nechtěl, je to narcisistní blázen, který vzhledem ke svým mizerným znalostem nemá ve školství co pohledávat.
Nicméně ani jeden ze zde přítomných obvodářů nenabídl jako protiváhu lepší, jednodušší a lépe pracující obvod. To je na zamyšlení, zvláště při faktu, že už je toho zde pět stran...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20456

PríspevokZaslal: Ut máj 20, 2008 11:01:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi nikdo nemá chuť ani důvod se tím zabývat. Řesení, a velmi kvalitní, ukázané bylo:

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=45302#45302
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ut máj 20, 2008 11:18:56    Predmet: Odpovedať s citátom

V předzesu 550, který jsem kdysi vyvíjel pro Svazarm, jsem použil korekce ( navržené VB ), které ovlivňovaly opravdu jen kraje ak. pásma a musím říct, že tudy vede cesta, protože pracovaly opravdu skvěle ( někde výše je VB popisuje ). Byly založené na LC principu, s vhodně zvoleným Q rezonančního obvodu a od té doby neznám lepší, byť bych to dnes udělal ještě malinko jinak, protože na rozdíl od té doby už jsou sehnatelné čtyřnásobné poťáky, takže strmost křivky 6 dB/okt už není limit...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5872
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Ut máj 20, 2008 11:51:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Tady bych chtěl jen poznamenat, že i ten článek, co sem uvedl PMA je mírně tendenční, autor si také přihřívá tu svojí polívčičku Very Happy
Třeba v grafu frekvenční charakteristiky Fig.2, kdyby autor srovnal i pro ten jednoduchý korektor zisk/potlační na 100Hz/10Khz na stejnou úrověň (+9dB,-12dB) posunem zlomových frekvencí, tak by ty "zjevné" nedostatky nebyly tak viditelné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kedar
Nádejný hifista


Založený: 05 apríl 2008
Príspevky: 55

PríspevokZaslal: Ut máj 20, 2008 22:32:51    Predmet: Odpovedať s citátom

[quote="sinclair"]Běž s tím do řiti, magore. To, co tu předvádíš, normální h
eterosexuální bílý konstruktér
S Tím,co Ty předvádíš,budeš za chvíli jako normální bílý heterák prodávat párky na nádraží.Venkovany nesnášíš,barevné taky.Jsem zvědav, na koho přijde řada?"Letadlo" už v ČR taky není.Myslíš ,že jsi v Americe?Tady je nás pět a půl!Stačilo snad říct,že je mimo mísu. Mad


Naposledy upravil kedar dňa St máj 21, 2008 21:21:52, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5872
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Ut máj 20, 2008 23:21:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Musím se sinclaira zastat a pochvált ho, že byl k FFFfff___ vyjímečně velmi slušný a odbyl ho celkem nezávadnou dvouřádkovou nadávkou Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ut máj 20, 2008 23:53:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Sinclair, na rozdíl od tebe, Kedare, umí nejen vybraně nadávat, ale i spisovně psát a jeho výrazy dávají smysl, což se o tvých říci nedá... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St máj 21, 2008 17:55:33    Predmet: Odpovedať s citátom

todle je používáno na vut v labinách ....
_________________
LutaDAC, SPX2010, DPA330 modif.Danhard, Shan E520
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
federmann
Persona non grata


Založený: 08 máj 2008
Príspevky: 240
Bydlisko: Valašské Království

PríspevokZaslal: Pi máj 23, 2008 16:33:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Týden jsem pryč a nestačím se divit?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
sinclair
Hifista


Založený: 03 december 2007
Príspevky: 185
Bydlisko: 76326 Luhačovice, Mlýnská 494

PríspevokZaslal: Pi máj 23, 2008 17:54:02    Predmet: Odpovedať s citátom

A divil by ses moc, kdyby tě někdo v Rožnově drapnul za kejhák a dal ti už konečně po tlamě za to, co pácháš po celém internetu a hlavně za to, jaký pácháš škody na nevinných mladých lidech ???
Za bolševika bys musel ty svoje výplody vydávat na cyklostylu a samizdatem, současnost a internet bohužel umožňuje i takovým hovadům cokoli pověsit na internet a vydávat to za moudro.
Za týden mám cestu do ValMezu i Rožnova, doporučuju chodit ze školy domů kanálem, jinak ti do řiti vykopu druhou díru.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
petrkp
Hifista


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 162
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Pi máj 23, 2008 18:11:07    Predmet: setkání hïfistů Odpovedať s citátom

Leoši, a Ty přijedeš do Trutnova?
_________________
Mám rád Hifi a nevadí mi ani hifisti
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
sinclair
Hifista


Založený: 03 december 2007
Príspevky: 185
Bydlisko: 76326 Luhačovice, Mlýnská 494

PríspevokZaslal: Pi máj 23, 2008 19:16:09    Predmet: Odpovedať s citátom

A měl bych? Napiš mi nějaké podrobnosti prosím.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
petrkp
Hifista


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 162
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Pi máj 23, 2008 20:05:04    Predmet: Trutnov Odpovedať s citátom

Ano, měl bys, 14. a 15. 6. v Trutnově, hlavní program je 14.6. Bude tam UE, asi PMA, určitě VB a mnoho hifistů jako já, kteří máme od Tebe sady na 222. Více Ti napíši zítra do pošty .

Sejde z očí, sejde z mysli.

_________________
Mám rád Hifi a nevadí mi ani hifisti
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20456

PríspevokZaslal: Pi máj 23, 2008 20:15:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to sice dost předběžná informace, ale chtěli bychom zkusit s UE něco dohromady, když to časově vyjde.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
federmann
Persona non grata


Založený: 08 máj 2008
Príspevky: 240
Bydlisko: Valašské Království

PríspevokZaslal: Pi máj 23, 2008 21:17:37    Predmet: Odpovedať s citátom

sinclair napísal:
A divil by ses moc, kdyby tě někdo v Rožnově drapnul za kejhák a dal ti už konečně po tlamě za to, co pácháš po celém internetu a hlavně za to, jaký pácháš škody na nevinných mladých lidech ???
Za bolševika bys musel ty svoje výplody vydávat na cyklostylu a samizdatem, současnost a internet bohužel umožňuje i takovým hovadům cokoli pověsit na internet a vydávat to za moudro.
Za týden mám cestu do ValMezu i Rožnova, doporučuju chodit ze školy domů kanálem, jinak ti do řiti vykopu druhou díru.


Nemám slov, nad slovníkem zdánlivě dospělých xenofobních jedinců, nahrazujících argumenty ....?
Chtělo by to přinejmenším dobré intelektuální cvičení.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalšia
Strana 5 z 7

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist