Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Elac Carina FS247.4
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
pumpiacik
Hifi obsluha


Založený: 16 august 2008
Príspevky: 15

PríspevokZaslal: St január 05, 2022 20:57:01    Predmet: Odpovedať s citátom

maner napísal:
pumpiacik napísal:
Dakujem za odpovede, vidím, ze názory su rôzne tak uz fakt neviem, pisete, ze NAD C388 na metal asi nebude, však ?


Nič vo zlom, ale ja už fakt neviem či ti ide o zlepšenie zvuku, alebo len chceš vymeniť silou mocou silič a tu na fóre si to chceš nechať iba posvätiť, zdá sa že ten NAD sa ti pozdáva najviac a keby ti tu dvaja, traja ľudia napísali, že s tým NAD-om to bude to pravé orechové, rockové, metalové, tak neváhaš a kupuješ, je to tvoje rozhodnutie, tvoje peniaze, čiže rob ako cítiš, ale rozumnejšie by asi bolo trochu sa fyzicky posnažiť a nespoliehať sa na často protichodné názory ľudí s rôznym vnímaním zvuku a rôznymi posluchovými skúsenosťami v rôznych posluchových podmienkach a miestnostiach ...

P.S. veď si ten NAD požičaj domov, ale vzhľadom na tvoju predpojatosť ho porovnaj
s Yamahou najprv v slepom teste

P.S.2 tu je link na test, zvukovo je asi vhodný aj na metal ... Hammer
https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/2856-nad-c388


Zrejme mas pravdu chcel som skor vymenit silic nez repro lebo tie Elaci som teraz nedavno kupoval a cakal som trochen viac od nich ale uz si na ne pomaly ale isto zvykám, ked som uz tolko za ne vysolil ....
Ak by som mal moznost si niekde pozicat ten NAD urobil by som to len ho nikde nablizku teraz nemaju. Tak ostavam pri tom co mam a zvykam si ....
Ale i napriek tomu dakujem za Vase reakcie
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2964
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Št január 06, 2022 10:09:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Odkial si?
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pumpiacik
Hifi obsluha


Založený: 16 august 2008
Príspevky: 15

PríspevokZaslal: So január 08, 2022 12:25:14    Predmet: Odpovedať s citátom

tatko Tom napísal:
Odkial si?


Rimavska Sobota
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vincent
Hifista


Založený: 10 september 2008
Príspevky: 162

PríspevokZaslal: Pi február 25, 2022 09:42:01    Predmet: Re: Regále Odpovedať s citátom

BK napísal:
vincent napísal:
Na metal treba regále/sub.


A vysvetlis dovod ze preco je to vhodne ?


Vysvetlím, môžem sa mýliť, ale Na metal treba rozlíšenie, aj na bicie treba rozlíšenie, to nedocieliš lacným stľpovým boxom. Lacný stĺpový box bude zahuhlený. Aj preto že je lacný a aj preto že je najčastejšie kŕmený lacným železom. Dlho som počúval metal na búdkach BV audio e1.2(seasL15RLY)/denon ceol/velodyne (DIYtuning-mramorový box), metal to hrá čarovne, tak ako tu píše seas. Po rokoch ma oslovila recenzia na naim Atom u březinu a našiel som bazárový za dobrý peniaz, chlap mi ho dokonca doviezol na test. Prvýkrát v živote som počul, že horkýže slíže majú v nahrávke priestor , že zosilovač vie do hudby preniesť silu, zorganizovať zvuky... (350€ denon vs 2400€naim) takže po úspešnom teste, naim ostal. Nevedel som čo s peniazmi a březina tvrdil, že veľký zvuk robia len stĺpové bedne, v mojich BVaudio e1.2 odvádzali famóznu prácu meniče SEAS, tak som kúpil xtz 99.36flr s 180mm veľkým aj na pohľad exelentným stredom. Hrá to za 1500€ exelentne. High-end. Ale až keď v tých repro odpojím basák. Po odpojení basáku je rozlíšenie o generáciu priebojnejšie. Pripisujem to slabému zosilovaču v tom Atome (2*40W)
Preto vravím že regál+sub. Už som skoro na 5000€ a stále tvrdím že v tejto kategórii to ešte na stĺpy nie je. Ak nemáš do toho nasekať ultimátne peniaze, ostaň pri regáloch+sub ktorý si vieš ladiť. V stĺpoch s basom nespravíš nič.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist