Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Topping PA5
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
bh69
Hifista


Založený: 03 december 2010
Príspevky: 133

PríspevokZaslal: So december 25, 2021 07:00:19    Predmet: Topping PA5 Odpovedať s citátom

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/topping-pa5-review-amplifier.28512/

Co tomu říkáte ? Vypadá to výborně, ne ?

Je tam nějaký háček a důvod proč ho nekoupit ?

Případné problémy při vysokém výkonu mne nezajímají, poslouchám potichu, takže potřebuju naopak kvalitu v malých výkonech hodně pod 1W.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bh69
Hifista


Založený: 03 december 2010
Príspevky: 133

PríspevokZaslal: Po december 27, 2021 10:46:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak navím, to chování u vysokých frekvencí už taková paráda není - bude to v praxi problém nebo je to pořád v pohodě ? I s ohledem na to, že mne zajímají jenom malé výkony, jak už jsem uvedl.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Po december 27, 2021 11:03:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Nekteri posluchaci hodnoti vysky na class D jako divne...zajdi si nekam poslechnout nejaky D zesik, idealne pujcit domu.
_________________
LutaDAC, SPX2010, DPA330 modif.Danhard, Shan E520
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Po december 27, 2021 11:35:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Nedá se to takhle zobecnit, sorry. Záleží na obvodové realizaci konkrétního class D zesilovače. Je velký rozdíl mezi hysteresním modulátorem (TPA) a řešením typu nCore/Purifi.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BK
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 december 2016
Príspevky: 723

PríspevokZaslal: Po december 27, 2021 12:00:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Je inak zaujimave ze na "audiosiencereview" nedavaju bezne graf fazoveho posunu signalu vzhladom na prenasanu frekvenciu, co meni zvuk pocutelne pri velkych cislach. To asi bude az o par rokov Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bh69
Hifista


Založený: 03 december 2010
Príspevky: 133

PríspevokZaslal: Po december 27, 2021 20:20:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Zeptám se jinak - je dostupný nějaký lepší zesilovač s malým výkonem, ale s "čistý prvním wattem" ? Zmíněné Purify nebo Hypex jsou zbytečně drahé, s tím, že bych platil výkon , který nepotřebuji, ale ani nechci, protože bych to musel naopak "škrtit".

Nevím jestli má pořád smysl jít cestou A-B zesilovače - D jsou pro nízké výkony (hlasitosti) asi lepší, ne ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po december 27, 2021 21:54:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Aha, zase jeden, kdo je zblblej Pássovým " první watt je nejdůležitější "...a nejlíp když je to s použitím jen jednoho transistoru.... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bh69
Hifista


Založený: 03 december 2010
Príspevky: 133

PríspevokZaslal: Po december 27, 2021 22:26:24    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Aha, zase jeden, kdo je zblblej Pássovým " první watt je nejdůležitější "...a nejlíp když je to s použitím jen jednoho transistoru.... Laughing


nerozumim ...

Proste posloucham potichu, takze na co mam kupovat drahy zesilovac o desitkach nebo dokonce stovkach watu, ktery pak musi byt krmeny slabouckym signalem - vzdyt to nedava zadny smysl.

Kdyz mam prumerne bedynky s 85dB a posloucham realne jeste na nizsi hlasitosti, tak vic nez ten 1W nevyuziju. Takze mi staci konec o výkonu jednotek watů.

A u A-B navíc zkreslení se zmenšováním výkonu roste, takže koukám po Dčkách, jestli to není dneska už lepší cesta.

Co je na tom "zblblyho" ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po december 27, 2021 22:46:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Je ouplně jedno, co si pořídíš, protože s takovejma bednama a při takovejhle poslechovejch úrovních stejně poznáš prd rozdíl...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ipyks
Hifista - zaslúžilec


Založený: 17 október 2008
Príspevky: 841

PríspevokZaslal: Ut december 28, 2021 06:48:15    Predmet: Odpovedať s citátom

To "potichu" je jak potichu? V jaké vzdálenosti?
Máš tedy představu, jak si na tom reálně s potřebou výkonu-u hudby, kterou posloucháš - změřeno?
Těch 85 dB citlivost není žádná sláva , při výkonu zesilovače "pár wattů" budeš mít z dynamických špiček karikaturu...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bh69
Hifista


Založený: 03 december 2010
Príspevky: 133

PríspevokZaslal: Ut december 28, 2021 08:37:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Jj, už jsem taky zjistil, že uvažuju blbě ... beru zpátky. Problém je jinde, ne ve výkonu, ale v zisku - potřeboval bych zesík, který má sice potřebný výkon, ale malý poměr zesílení (zisk), abych mohl poslouchat na nízké hlasitosti bez nutnosti zbytečně stahovat vstupní signál předzesilovačem nebo attenuátorem (při použití DAC s digitální regulací) a pak ho zase zesilovat .

Poslechové úrovně nemám změřený, ale nízké, pro pohodový dlouhodobý poslech, bez únavy a poškození sluchu Smile Teď mám zesík cca 45W/8, resp 55W/4 a na hlasitosti mám nastaveno kolem -50dB (večer i -60dB), ale to budou asi hodně orientační údaje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut december 28, 2021 10:40:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Co je to za bedny? 85 je bida, tam bych se 100-200W do 4 nebal. Nechapu tu paranoju ohledne regulace. Vybirat podle zvuku ne podle rádoby katalogovych udaju. Jaky na ten zesilovac mas rozpocet?
_________________
LutaDAC, SPX2010, DPA330 modif.Danhard, Shan E520
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
bh69
Hifista


Založený: 03 december 2010
Príspevky: 133

PríspevokZaslal: Ut december 28, 2021 11:45:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Proč by bylo 85dB bída ? Na co potřebuju víc ? V čem by mi pomohlo třeba 90 ? Akorát bych to musel ještě víc regulovat.

Nejde o paranoiu, ale přijde mi prostě nemyslný a nelogický koupit si velký (tj. i dražší) zesilovač, který pak, aby to neřvalo jako blázen (konec se ziskem 25-30dB by s 85dB bednama dosáhl kolem 110dB - to rozhodně nepotřebuju a nechci), musím krmit slaboučkým signálem (tj. potenciálně citlivějším na rušení a s menším odsupem od šumu). Proč nepoužít rovnou zesilovač s menším zesílením, do kterého můžu pustit plný signál ze zdroje (DACu) a dosáhnu přitom požadovanou maximální hlasitost ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ut december 28, 2021 12:55:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Jenže ta úvaha je od počátku špatně, třeba Purifi má šum menší, než téměř jakýkoliv zesilovač třídy AB. Pokud jde o malé výkony, je dynamika daná u slušných zesilovačů jen šumem, takže Benchmark AHB, nCore nebo Purifi. Zkreslení jsou zcela zanedbatelná i na malých výkonech.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ipyks
Hifista - zaslúžilec


Založený: 17 október 2008
Príspevky: 841

PríspevokZaslal: Ut december 28, 2021 13:19:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Shodou okolností jsem uvažoval o něčem podobném, ale s tímto mi byl docela nasazen brouk do hlavy Laughing

http://pmacura.cz/pma_nc252mp.htm

A to mají moje bedny 98 dB citlivost a docela hodně i rozlišení...

Hotovka:
https://boxem-audio.eu/en/stereo-amplifiers/5-71-arthur-3409n2.html#/1-faceplate_color-satin_black
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ut december 28, 2021 14:02:53    Predmet: Odpovedať s citátom

ipyks napísal:
Shodou okolností jsem uvažoval o něčem podobném, ale s tímto mi byl docela nasazen brouk do hlavy Laughing

http://pmacura.cz/pma_nc252mp.htm

A to mají moje bedny 98 dB citlivost a docela hodně i rozlišení...

Hotovka:
https://boxem-audio.eu/en/stereo-amplifiers/5-71-arthur-3409n2.html#/1-faceplate_color-satin_black


Od Freda (boXem) bych zesilovač určitě doporučil, má to provedené krásně čistě a výsledek testu byl velmi dobrý. Jedna z nejhezčích implementací nCore. Skříň by měla v běžném provozu být dostatečná, já jsem chtěl co se týče chlazení "overkill" co zůstává studený až vlažný i při dlouhodobém provozu na velký výkon.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ut december 28, 2021 14:31:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak se mi zdá, že nyní upřednostňuješ " vlažnost ", zatímco před časem to bylo " jedině správná je A - třída " - " Green Deal " se usídlil i v tvojí hlavě ?... Confused
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ipyks
Hifista - zaslúžilec


Založený: 17 október 2008
Príspevky: 841

PríspevokZaslal: Ut december 28, 2021 17:29:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak 'GreenDeal' u zesilovačů je mi šuma-fuka 😏
Jde o to, že je dostupná technologie, která byla zdokonalena natolik, že z objektivního hlediska není jaksi co namítat (nebo ano ?) a je i finančně velmi dostupná.
Mé zkušenosti byly původně negativní (staré moduly IcePower), názor jsem ale změnil, když jsem slyšel monitory Genelec, s pohonem ve třídě "D"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ut december 28, 2021 17:37:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Tos špatně pochopil - to bylo šťouchnutí do PMA a ne do tebe, tvůj vývoj názorů neznám a je mi tedy u zadele... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ipyks
Hifista - zaslúžilec


Založený: 17 október 2008
Príspevky: 841

PríspevokZaslal: Ut december 28, 2021 18:00:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Pochopil jsem to přesně, ale to je jedno. Spíš bych se zeptal, jaké Vy máte výhrady - uvažujme lepší Hypexy nebo Purifi...

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/pma-nc252mp-power-amplifier.29228/

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-purifi-1et400a-amplifier.7984/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11489
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut december 28, 2021 19:26:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Purify Eigentakt modul by uz mal mat vyriesenu tuto slabinu nCore:
- https://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=304244#304244
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut december 28, 2021 20:30:25    Predmet: Odpovedať s citátom

bh69 napísal:
Proč by bylo 85dB bída ? Na co potřebuju víc ? V čem by mi pomohlo třeba 90 ? Akorát bych to musel ještě víc regulovat.



https://ulozto.cz/file/gjVkZExUV/dpa-110-880-pdf#!ZJRkBQR2A2LkAJD3ZwLlLwqzBJIyL1MIrRIaATAyBSq0L2AyAj==

str.2 vykon

_________________
LutaDAC, SPX2010, DPA330 modif.Danhard, Shan E520
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
seas
Hifi expert


Založený: 25 október 2006
Príspevky: 1236

PríspevokZaslal: Ut december 28, 2021 20:53:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Pfizer Spolu UA forum

Naposledy upravil seas dňa So december 31, 2022 10:08:03, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bh69
Hifista


Založený: 03 december 2010
Príspevky: 133

PríspevokZaslal: Ut december 28, 2021 22:24:48    Predmet: Odpovedať s citátom

https://www.audiophonics.fr/en/power-amplifier/audiophonics-mpa-s125nc-xlr-stereo-class-d-power-amplifier-ncore-2x125w-4-ohm-p-14516.html

To vypadá hodně zajímavě ... a cena taky.

Jen mám pořád "problém" s tím ziskem - 25dB + 85db bedny a jsem na 110dB ...

Nechci předzesilovač a zárověň nechci zbytečně regulovat digitálně (regulaci v DAC jenom pro doladění hlasitosti), takže jediný řešení je pak attenuátor na vstupu zesilovače (aspoň 20-25dB) - jak negativní vliv bude ale mít ?

A ve specifikacích zesilovače je uvedena vstupní úroveň (citlivost) 1.17V RMS (2x0.59V RMS). Ve specifikaci M-DAC je výstupní úroveň pro XLR 4.5V RMS.
Chápu správně, že i to je potřeba snížit, takže to je spíš na 30dB attenuátor ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bh69
Hifista


Založený: 03 december 2010
Príspevky: 133

PríspevokZaslal: Ut december 28, 2021 22:31:45    Predmet: Odpovedať s citátom

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/do-ncore-have-buzzing-noise.9287/page-3#post-852316

??
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
matulo_g
Hifista


Založený: 02 august 2010
Príspevky: 189

PríspevokZaslal: Ut december 28, 2021 22:38:39    Predmet: Odpovedať s citátom

bh69 napísal:
https://www.audiophonics.fr/en/power-amplifier/audiophonics-mpa-s125nc-xlr-stereo-class-d-power-amplifier-ncore-2x125w-4-ohm-p-14516.html

To vypadá hodně zajímavě ... a cena taky.

Jen mám pořád "problém" s tím ziskem - 25dB + 85db bedny a jsem na 110dB ...

Nechci předzesilovač a zárověň nechci zbytečně regulovat digitálně (regulaci v DAC jenom pro doladění hlasitosti), takže jediný řešení je pak attenuátor na vstupu zesilovače (aspoň 20-25dB) - jak negativní vliv bude ale mít ?

A ve specifikacích zesilovače je uvedena vstupní úroveň (citlivost) 1.17V RMS (2x0.59V RMS). Ve specifikaci M-DAC je výstupní úroveň pro XLR 4.5V RMS.
Chápu správně, že i to je potřeba snížit, takže to je spíš na 30dB attenuátor ?


Zisk sa da upravit na 12dB podla navodu v datasheete pre NC122...

Martin

_________________
PC/iPad/BR/TV > DENON AVR (multi-amp) > LinkwitzLab ORION (ASP)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bh69
Hifista


Založený: 03 december 2010
Príspevky: 133

PríspevokZaslal: St december 29, 2021 09:41:35    Predmet: Odpovedať s citátom

roberto napísal:
bh69 napísal:
Proč by bylo 85dB bída ? Na co potřebuju víc ? V čem by mi pomohlo třeba 90 ? Akorát bych to musel ještě víc regulovat.



https://ulozto.cz/file/gjVkZExUV/dpa-110-880-pdf#!ZJRkBQR2A2LkAJD3ZwLlLwqzBJIyL1MIrRIaATAyBSq0L2AyAj==

str.2 vykon


díky, ale co si z toho mám vzít ? když vezmu co je tam psáno ohledně výkonu a požadované hlasitosti (SPL), tak to spíš potvrzuje to co jsem psal - tj. že takový výkon nepotřebuji. Pokud se tam píše, že pro realistickou hlasitost (tj. pro úroveň v domácích podmínkách poškozující sluch) je potřeba 100-200W, tak pokud chci podstatně nižší maximální SPL, potřebný výkon rychle klesá a stačí mi s rezervou několik desítek W.

Doposud mi stačil 50W zesilovač a nikdy jsem neměl pocit, že je slabý nebo že jde do nějaké limitace apod. Ani v případě hlasitosti mimo moji komfortní zónu. Problém je asi jedině v tom, jestli je jako zdroj dostatečně "tvrdý" (damping factor ?), aby i na nízkých hlasitostech dokázal hrát nízké frekvence (basy). Ale to asi není jenom otázka výkonu, ne ?

Ale asi nemá smysl to dál řešit, s 70/125W nejmenšího modulu Hypex nemám problém, otázka je jak nastavit požadovanou maximální SPL - viz dotaz na vstupní úrovně a na attenuátor.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bh69
Hifista


Založený: 03 december 2010
Príspevky: 133

PríspevokZaslal: St december 29, 2021 09:52:30    Predmet: Odpovedať s citátom

matulo_g napísal:

Zisk sa da upravit na 12dB podla navodu v datasheete pre NC122...
Martin


Datasheety jsem stáhnul, ale uvedenou informaci tam nějak nemůžu najít.
Naopak tam je zmínka, že u modul není možné změnit zisk:

citácia:
Input buffer and gain
This module is equipped with an input buffer. It is not possible to change or bypass the input buffer. Furthermore, changing the gain of the module is not supported.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bh69
Hifista


Založený: 03 december 2010
Príspevky: 133

PríspevokZaslal: St december 29, 2021 10:11:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Nastavení je možné u tohoto zesilovače s Purify moduly

https://www.audiophonics.fr/en/power-amplifier/audiophonics-lpa-s400et-class-d-stereo-amplifier-purifi-2x400w-4-ohm-p-14557.html

citácia:
To suit all uses, we have opted for 3 gain settings, selectable by jumper on the interface card :

Gain of +7.2dB, i.e. a total of 20dB - Maximum power reached with a signal of -4.2V RMS.
Gain of +12.5dB, i.e. a total of 25.3dB (default) - Maximum power reached with a signal of -2.25V RMS.
Bypass: In this case, the signal passes directly from the inputs to the modules, allowing the lowest possible gain of 12.8dB. This mode can be interesting when using a strong preamplifier, capable of driving a 2 to 4K Ohm load and reaching a voltage of -10V RMS.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
matulo_g
Hifista


Založený: 02 august 2010
Príspevky: 189

PríspevokZaslal: St december 29, 2021 11:04:17    Predmet: Odpovedať s citátom

bh69 napísal:
matulo_g napísal:

Zisk sa da upravit na 12dB podla navodu v datasheete pre NC122...
Martin


Datasheety jsem stáhnul, ale uvedenou informaci tam nějak nemůžu najít.
Naopak tam je zmínka, že u modul není možné změnit zisk:

citácia:
Input buffer and gain
This module is equipped with an input buffer. It is not possible to change or bypass the input buffer. Furthermore, changing the gain of the module is not supported.


Tabulka v bode 3.4 o tom hovori, vid pozn. 6.
Popis upravy ako obist vstupny buffer (so ziskom 13,5 dB) je v Bode 3.5 na strane 7:
https://www.hypex.nl/documenten/download/2370

Martin

_________________
PC/iPad/BR/TV > DENON AVR (multi-amp) > LinkwitzLab ORION (ASP)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Strana 1 z 6

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist