Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Reproduktory k PC na počúvanie hudby.

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
snajprik
Hifi obsluha


Založený: 25 október 2022
Príspevky: 7
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: Ut október 25, 2022 12:09:55    Predmet: Reproduktory k PC na počúvanie hudby. Odpovedať s citátom

Zdravím.
Reproduktory pri PC mam ale chcel by som niečo lepšie, je to v celku problém si vybrať.
Zatiaľ my slúži stará 25 ročná veža 2x100W philips FW530C tri pásmová, basák 5" a výšky to ťahá do 27kHz.
chcem ju dať na odpočinok a nahradiť ju niečím lepším. O hlasitosť mi ani nejde využívam ju len na 10% ale uvítal by som lepšie hĺbky Smile
Už som niečo skúsil si nájsť sám, ale nedopadlo to dobre, kúpil som Pionieer VM-80 zaujali ma tie pekne 8" basaky, ktoré by mali vykúzliť lepšie hĺbky ako tie moje 5"
Tak som ich kúpil a obratom vrátil, ako hrali trochu lepšie ako ta moja staručká veža, ale dorazil ma ten pasívny hluk čo s nich stále ide o sile 41dB, ako aj to čo mam teraz ho ma, ale len 27dB, ďalšie prekvapko sa konalo pri zapojení ku PC ten šum narástol na 51dB to 80cm od uši je celkom neznesiteľné. Proste ten zosik slabo odtienili. Pekne hrajú, ale...

Tak že čo kúpiť?
Izba ma 4,2mx5m lava stena skriňová stena a pravá okno. Akustika je celkom fajn nič nerezonuje.

Ideálne by bolo niečo regálové tri pásma? Bass kolo 8"?
Zatiaľ počujem dobre, rozsah mam 20Hz do 19,5KHz, ale dnes nájsť reproduktory čo hrajú aspoň 30Hz je v celku problém nájsť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1903

PríspevokZaslal: St október 26, 2022 16:04:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobre by bolo vediet aj zdroj zvuku, ktory do toho pustas Wink
Ak totiz ides priamo zo zvukovky cez jack, tak sa ani nedivim, ze tam bol VF bordel vo zvuku.
Kazdopadne TUTO testoval typek mensi model a pise, ze tam nebol pocut ziadny sum a brum ani pri vyssich hlasitostiach.
Odporucam si pozriet web ASR . Maju tam velmi dobru databazu monitorov, ktore im uz presli rukami a zmerali ich.

_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
snajprik
Hifi obsluha


Založený: 25 október 2022
Príspevky: 7
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: Pi október 28, 2022 11:59:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Zvuk s PC. Zvukovku mam dragonfly red, je lepšia ako ta v PC. S nej ide signál do veže philips 2x 100W trojpásmová, basák 50W 5"
žiaden problém, čistý zvuk bez akehokolvek ručenia. šum s reproduktorov čo som nameral je 27dB (priložene úplne na reprák)
Zvuk nie je zlý, len mi chýbajú tie hĺbky proste 5" ma svoje limity.
S pionnera VM-80 som mal zmiešane pocity, ked tie bedne hrali, tak zvuk bol lepši výraznejšie hĺbky celkom pekne vykreslene a oddelene nástroje i hlas, lenže to sa bavíme keď hrali na 80+dB a proste ten šum prekryli, ale pri hlasitosti cca 65-70dB už ten šum s reproduktorov o intenzite 51dB sa vtlačil ho hudby a ver že toto nieje prijemne a kazí to pôžitok s hudby.
Proste museli isť preč, veľmi zlý odtienený a odfiltrovaný zosik je v nich, pred 25 rokmi to vedeli urobiť 10x lepšie ako dnes?
Nabehol som do obchodu kde maju audio že si ešte niečo vypočujem na živo a problém aktívnych pionierov očividne nie je jediný, šum len zapnutých bdení sa pohyboval okolo 46dB čo je šialene číslo. Tak že aktívne bedne si už určite nekúpim, určite nie s takými zašumenými zosilňovačmi.
Najviac sa mi zapáčili bedinky od AQ Tango 95 8" 3 pásmo presne to čo chcem, ale čo som čítal na ne recenzie, tak že ich strašne dofušovali...
Pozeral som po inych pasívnych bedniach, ale ani tu to nieje na ružiach ustlane. Najviac ma zaujali magnaty 202 a 2002 aj keď som ich nepočul ale vraj hrajú v celku dobre, s 70-100W receiverom to by nemuselo zle hrať.
Nemyslel som si že to bude až taký strašný problém si nájsť v dnešnej dobe kvalitný zvuk ku PC so slušnými basami bez zašumenia.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2989
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Pi október 28, 2022 14:20:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Reprosústavy s Tebou požadovanými vlastnosťami v prijateľnej cene nekúpiš. Skús sa poobzerať po projektoch tu aj na Reprománii a odsledovať si tu aj tam "Bazár".

Výkon 2x50 wattov môže stačiť na reprobedne s vysokou citlivosťou, no tie nebudú ani malé, ani lacné.

Toto je ono ?
https://www.p4c.philips.com/files/f/fw570c_21/fw570c_21_dfu_eng.pdf

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
snajprik
Hifi obsluha


Založený: 25 október 2022
Príspevky: 7
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: Pi október 28, 2022 16:46:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Presne to je ono 25 ročná klasika, ktorú by som rad poslal do kremíkového neba a nahradil ju niečím lepším Smile
Problém je že je to zapojene k PC a repárky budú cca 80cm od mojich uši, keď som u PC v tedy počúvam hudbu na 65-70dB, tak že šum musí biť minimálne pod 30dB s reprakoch aby mi zažitok s hudby nekazilo a neobťažovalo ma to za PC. Plánujem na tom počúvať aj hudbu so sedačky, ktorá je 4m od nich, v tedy to mam na 80-85dB v tedy by som uvítal hlbšie basy.
Výkonnostne tých 2x50W bohaté stačí aj tak to počúvam max. na 1/4 výkonu, len chcem aby to nešumelo, ale rad by som plný rozsah zo všetkým a to proste 5" nedajú, preto sa obzerám po 8" ktoré na moju miestnosť a čo chcem by mali byť lepšie.
Problém je že miestnosť mam slušne odhlučnenú s pasívnym hlukom 24dB, tak že repro čo ma pasívny hluk 41-51dB je pre mňa zubárska vŕtačka v akcii. Či chcem nechcem potrebujem kvalitne odtienený zosik čo nepúšťa do reproduktorov bordel v kludovom stave. Čo som si obehol niektoré aktívne reproduktory je to hrúza des ako to šumí.
Tak že potrebujem nejaký nezašumený receiver a komu niečo čo vie hrať pekne aj po tichý 65-85dB Smile Proste je to v hajzlu, nedokážem nič nájsť.
A tak som si to jednoducho predstavoval, že si kúpim aktívne štúdiové monitory za 6 stovák, strčím do zásuvky i PC a budem mať kvalitný zvuk a pokoj so zvukom na minimálne 10 rokov, lenže prišla realita a skoro ma kleplo...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2989
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Pi október 28, 2022 17:16:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Ponúka sa zvážiť nejaké aktívne monitory, ak to má byť blízko a z PC.

Niečo ako YAMAHA HS8.

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
snajprik
Hifi obsluha


Založený: 25 október 2022
Príspevky: 7
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: So október 29, 2022 06:40:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Aktívne monitory som už skúšal, pioneer VM-8 je aktívny monitor, v testoch ho porovnávali s yamahou 8 aj adamom 8 a nebol zlý aj cena je rovnaká.
Ale dopadlo to tak že že šum pioneera je 41dB už len keď ho zapojíš do zásuvky, a ked som ho pripojil k PC tak pazvuky narástli na hlasitosť 51dB čo som počul v tichších pasážach hudby aj na 4m. A to mam zapojene v externej zvukovke dragonfly red, ale ten šum bol stále rovnaký či som do zapojil do internej zo zadu s predu alebo externej.
Proste bez šance. K PC nie sú vhodne. Ako ta stará veža úplne bez problému žiaden naznak pazvuku a je zapojená rovnako na ten istý kábel.
Čo som hľadal nejaké bedinky pasívne s cca 8" basakom proste nič som nenašiel a keď tak v recenziách boli zahrabane pod čiernu zem ako AQ 95
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2989
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: So október 29, 2022 09:02:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Trochu nerozumiem - spomínaš aktívne bedne a zároveň šum Pioneera.

Ak cheš mať naozaj solídne hrajúce malé bedne - budeš si ich musieť spraviť alebo trafiť ak niekto bude predávať v bazári Reprománie.

Pre ilustráciu:

http://repromania.net/forum/viewtopic.php?f=61&t=8443

http://repromania.net/forum/viewtopic.php?f=61&t=8461

http://repromania.net/forum/viewtopic.php?f=61&t=8611

http://www.repromania.net/forum/viewtopic.php?f=61&t=8452


Čo som mal možnosť počuť - hraje to podstatne lepšie, než komercia.



Aj tu niečo bude, no tu nemám prehľad.

Sám som si po dlhšom rozhodovaní spravil jedny odtiaľ, trojpásmové stĺpovky a hoci ich mám ak sedím pred PC za chrbtom, počúvajú sa skvelo. Pod monitorom PC mám len "aby bolo" Creative Pebble Plus - na nenáročný príposluch, samozrejme ani po ekvalizácii z toho solídny zvuk neide, ale ako zvuková kulisa stačia.


Pod čiarou - tá vežička nebude mať ktovieaký prenos najspodnejších basov ani najvyšších výšok a má vysoké THD.

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
snajprik
Hifi obsluha


Založený: 25 október 2022
Príspevky: 7
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: So október 29, 2022 15:54:02    Predmet: Odpovedať s citátom

No veď preto sa tej vežičky chcem zbaviť, dudni to, ale spodky tam nie su boh vie aké 5" zázraky sa nedejú...
Je lepšia ako nejaké geniusi k PC za par €, ale žiaden zázrak.
Narazil som na chlapíka čo ma aktívne repraky Yamaha HS8 pri PC, https://www.youtube.com/watch?v=SsM-dili1ZA ale cez externú zvukovku, možno yamaha až tak nešumí ako pionier a ta externá zvukovká je odtienená od tých pazvukov od PC. Ale znova sa mi aktívne monitory riskovať nechcú, aby som ich zase vracal...
To si ma veľmi nepotešil, že v obchode nemajú nič, jedine od niekoho bazar, alebo kutil s.r.o. a urobiť si to sám.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
penjo
Hifista


Založený: 13 jún 2014
Príspevky: 191
Bydlisko: Streženice

PríspevokZaslal: Ut november 01, 2022 12:54:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak by si sa rozhodol pre DIY projekt, na RM si nájdi užívateľa Soniqe11, ktorý si navrhol a vyrobil perfektné trojpásmové monitory, ktoré pri priamom porovnaní smelo konkurovali monitorom Neumann za násobne vyššiu cenu.
Ak nebudeš chcieť riešiť monitory, nájdeš tam viacero DIY projektov, ktoré by ťa mohli osloviť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
seas
Hifi expert


Založený: 25 október 2006
Príspevky: 1236

PríspevokZaslal: St november 02, 2022 19:07:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Pfizer Spolu UA forum

Naposledy upravil seas dňa So december 31, 2022 12:14:07, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
snajprik
Hifi obsluha


Založený: 25 október 2022
Príspevky: 7
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: St november 09, 2022 16:59:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Skladať repraky nechcem, chcem to hotové.
Pobehal som si obchody a vypočul zopár reproduktorov, mini/mikro systémov, vcelku som bol sklamaný, neodfiltrovane koncove zosiky a šum sa tlači s reprakov, basy ploche...
Veľmi mylo ma prekvapil jeden mini Hifi systém Panasonic SC-MAX3500 https://www.techvia.sk/audio-zostava-panasonic-sc-max-3500/
Priložil som k tomu ucho a nepočul som nič žiaden šum a na to že su to party bedinky hrali parádne , trojpásmové, basy hlboké pekne od zeme proste 2x10" stredy sýte 4x 4" + 2x vyskáče
Čo ma na nich odrádza je to osvetlenie jak u blbych, ale da sa odpojiť, zosik ma 2x ventilátor, šmykový Čina! Samozrejme tych 3500W je úplná sprostosť keď max spotrebu ma 250W Very Happy ale tých 115W na kanál by mal dať.
Proste zmiešane pocity, hrajú pekne, zosik je kvalitný a cena je veľmi prijemná len 460€.
Zápory, jednoznačne ventilátory v zosiku ale to by sa nejakou nízko otáčkovou nokulou s ložiskami dalo vyriešiť, to osvetlenie a odstrániť ten blby plast pred basakom a vyškačom, tiež ich veľkosť, len tak tak sa mi v mestia na stôl ku monitoru.
Uvažujem či by som si ich neposlal domov na otestovanie ako by to fungovalo pri PC a celková kvalita počúvania, lebo hala v planeoelektro asi ma inú akustiku ako u mňa Smile
Čo som čítal recenzie, tak ich nedostatkom sú stredne výšky, ale možno kvôli tým plastom čo tienia repráky.
Je to des nájsť niečo slušne na počúvanie hudby...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2989
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: St november 09, 2022 18:53:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Skúsiš, uvidíš - teda budeš počuť Smile

Môj názor - stavať bedne nebudeš, zháňať kvalitný bazárový zosiľňovač tiež nie - mohlo by to uspokojiť Tvoje požiadavky. Asi tak - zakúpiť a ak by to bol průser, vratiť ak sa dá.

Prípadne neikde vypočuť aj Panasonic SC-AKX710E

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
snajprik
Hifi obsluha


Založený: 25 október 2022
Príspevky: 7
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: St november 09, 2022 23:42:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Panasonic SC-AKX710E je skoro to iste ako Panasonic SC-MAX3500EK
s tym rozdielom že ma o 5cm menši basak aj menši stredový reproduktor
čo som pozeral rozdiel v spotrebe je cca 20W medzi nimi.
Tiež som uvažoval že vo výpredaji kúpim receiver yamaha R-S202 za 260€ a k tomu vo výpredaju bedinky magnat 1002 po 140€ cca 540€ cely set. Kto vie, ale zatiaľ sa mi zda ten Panasonic SC-MAX3500 ako lepšie riešenie
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
anyaanya
Ready2Die
Ready2Die


Založený: 14 november 2022
Príspevky: 1

PríspevokZaslal: Po november 14, 2022 10:10:02    Predmet: AGREE Odpovedať s citátom

I totally agree with your point. air conditioner replacement
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist