Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

PC do AVR Denon X1600H - pokazený vstup

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Sprota
Hifi obsluha


Založený: 16 február 2023
Príspevky: 3

PríspevokZaslal: Št február 16, 2023 19:20:29    Predmet: PC do AVR Denon X1600H - pokazený vstup Odpovedať s citátom

Pozdravujem Vás.
Riešim problém pripojenia stolného PC do AVR Denon X1600H. Aktuálne zapojenie je nasledovné : V PC graf. karta GeForce 1080, prepojené 15m HDMI káblom umiestneným v stene spolu s ostatnými káblami + silovina do AVR. Časom mi prestal fungovať jeden HDMI vstup a tak som prepojil tento kábel do iného. Odišiel aj tento. Cez tieto vstupy už nejde nič - skúšal som aj iné zariadenia. Zvuk aj obraz som mal zvládnutý, evidoval som však občasné rušenia.
Otázka znie : Kde bol problém ? S týmto zapojením už nejdem skúšať ďalšie vstupy. Hľadám však riešenie ako pripojiť tento PC do AVR aby mi neodišli ďalšie vstupy.
Môj návrh riešenia : Nový optický HDMI kábel vedený úplne mimo ostatných káblov. Prípadne zapojenie cez LAN extender.

Aký máte na to názor vy ?

Ďakujem veľmi pekne za rady a pomoc
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jasnap
Hifista


Založený: 13 jún 2011
Príspevky: 225
Bydlisko: Česká Třebová

PríspevokZaslal: Pi február 17, 2023 19:44:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Optický kabel můžeš bez obav vést s jakýmikoli kabely, nic se se do něj neindukuje. To by mohlo problém vyřešit. 15m je docela dost, měl si nějaký speciální HDMI kabel?
_________________
NAD 5120+Sumiko BP2+OpenAmp 1, Marantz CD 65 DX, NTB-USB-CA DacMagic Plus, Hypa 1, Hypa 17, VMA III, Sub.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sprota
Hifi obsluha


Založený: 16 február 2023
Príspevky: 3

PríspevokZaslal: Pi február 17, 2023 20:06:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Súhlasím, môže sa viesť aj pri silovine, no všetko je zahádzané už v stene - preto iná cesta.
Špeciálny kábel to práveže nebol, skorej by som to nazval low-cost. Zvykol mi dokonca vypadávať obraz a znova sa pripájať alebo nastalo trhanie obrazu pri prepnutí vypínačom na svetlo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2969
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: So február 18, 2023 07:21:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Na 99% máš problém prechodových javov v napájaní 230 voltov - teda šíria sa po sieti a tie výstupy Ti kľudne mohli doebkať indukované špičky napätia napríklad od blesku alebo poruchové stavy v distribučnej sieti.
Odkedy mám všetko audio-video za kvalitnou UPS, mám pokoj.

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sprota
Hifi obsluha


Založený: 16 február 2023
Príspevky: 3

PríspevokZaslal: Ne február 26, 2023 13:51:47    Predmet: Odpovedať s citátom

jasnap napísal:
Optický kabel můžeš bez obav vést s jakýmikoli kabely, nic se se do něj neindukuje. To by mohlo problém vyřešit. 15m je docela dost, měl si nějaký speciální HDMI kabel?


Nemal som prakticky žiadny špeciálny kábel -len lacnejšiu variantu dlhšieho kábla. Teraz budem mať optický, ten by mohol ušetriť ďalšie vstupy.

tatko Tom - Takže radíš UPS ? Ja som sa nazdával, že UPS funguje len ako náhradný zdroj elektrickej energie, keď vypadne 230V. Ak teda funguje aj ako odrušenie od vonkajšej siete, tak to nie je zlý nápad. Potom by som asi PC, HIFi a televízor zapojil na neho, ak sa nemýlim .. ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist