Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Kotučové magnetofony - priaznivci
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Staré stroje
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
oneeeee
Hifista


Založený: 19 december 2009
Príspevky: 237
Bydlisko: martin

PríspevokZaslal: St november 30, 2011 15:50:14    Predmet: AKAI Odpovedať s citátom

ešte stále v prevádzke
_________________
AKAI , Am 67 ,Am 39 , GX 620 , GX 67 , GX-R35 , GX M959W , CD 57 , CD 55 , CD 49 , AT -26 , AT 57 , EA M-659 , AP - M10 , AJ 530 FL , AJ 490 FL , VS-G855 , JVC HR-D 210EE , SONY CD P-C 661 , SHARP GF 4646 . zatiaľ.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ne apríl 15, 2012 23:37:56    Predmet: Prosba Odpovedať s citátom

Byvše nakladatelstvím Šafrán požádán o revizi mých starých folkařských nahrávek, vytáhnul jsem po více než deseti letech na světlo světa svou starou A77....na tomto kousku ( rok výroby 1975 ) jsem v sedmdesátých a osmdesátých letech pořídíl množství nahrávek koncertů folkáčů a taktéž v roce 75-76 množství nahrávek u Vládi Merty doma. Točil jsem na půlstopou devatenácku přes osobně postavený komresor dynamiky ( myslím velmi povedený ), takže některé nahrávky mají dodnes velmi dobrou kvalitu a i historickou hodnotu. Mírně teď odbočím: je neskutečný, jak ucho pookřeje, když to nyní po těch cca pětatřiceti letech poslouchá - výšky jsou najednou výšky, žádný upouštění digitální páry, přirozenost úžasná...čert je nám dlužnej ten zasranej digitál, ten nám celý hifi posral...
Ale proč vlastně píšu: většina těch nahrávek je pořízená bez jakéhokoliv odšumovacího zařízení, ale některý jsou. Jak jsem se tehdy snažil posunout kvalitu ještě výše, postavil jsem si podle originální dokumentace procesor Dolby B, který taky excelentně fungoval, ale bohužel ve víru let se mi někam ztratil. Mám s ním nahraný třeba legendární Jonášklub, což byl dlohatánský koncert ke 20 letům Semaforu, kde je mnoho úžasnejch účinkujících...Čili se ptám, nemá-li někdo z vás tuto věc funkční ? Nahrávka je snadno kalibrovatelná, protože obsahuje i kalibrační signál...Z osmdesátých let mám i nahrávky z finále plzeňský Porty, který byly napřed dělabý s tím béčkem, ale jeden ročník s DBX procesorem, takže jsou opravdu excelentní. Procesor byl od Technicse ( který byl v majetku pražskýho Hifiklubu, ale ten kdosi zprivatizoval po 89 roce...myslím si ale, že by to šlo přehrát s libovolným DBX procesorem, čili i na něj se ptám...tahle zařízení bych potřeboval zapůjčit na nějakou dobu, čestně vrátím...Pomůže někdo ? Ty nahrávky za to určitě stojí...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
oneeeee
Hifista


Založený: 19 december 2009
Príspevky: 237
Bydlisko: martin

PríspevokZaslal: Po apríl 16, 2012 07:25:24    Predmet: Re: Prosba Odpovedať s citátom

zdar.
na slovensku asi nieje zberateľ ,čo disponuje systemom DBX
Jediná možnosť je ,nahrávku zdigitalizovať a v nerovi upraviť. Nero dokáže v nahrávke odstrániť šum a aj praskanie z vinylu.

_________________
AKAI , Am 67 ,Am 39 , GX 620 , GX 67 , GX-R35 , GX M959W , CD 57 , CD 55 , CD 49 , AT -26 , AT 57 , EA M-659 , AP - M10 , AJ 530 FL , AJ 490 FL , VS-G855 , JVC HR-D 210EE , SONY CD P-C 661 , SHARP GF 4646 . zatiaľ.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po apríl 16, 2012 07:52:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Digitál NÉÉÉÉ...myslím si, že jsem napsal o svým názoru na něj dostatečně jasně...mám některý ty nahrávky zdigitalizovaný a je to naprostej hnus...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Po apríl 16, 2012 13:16:40    Predmet: Re: Prosba Odpovedať s citátom

oneeeee napísal:
zdar.
na slovensku asi nieje zberateľ ,čo disponuje systemom DBX
Jediná možnosť je ,nahrávku zdigitalizovať a v nerovi upraviť. Nero dokáže v nahrávke odstrániť šum a aj praskanie z vinylu.

Naprosto nie.dbx pracuje na princípe kompresie a expanzie signálu a preto bez neho z pásu dostanete akurát strašný šum a niečo ako stlačený signál niekde medzi stredmi v okoli rozsahu 200-8 kHz.Proste systém nie je s ničím iným kompatibilný,treba si naštudovať princípy,taktiež su dva tipy a to dbx I profi a komerčný typII použivaný aj v kazetovej technike ale ten je ochudobnený o filter nosného prahového šumu a je tzv.dýchavičný pod uroveň ca.-20-30dB.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Po apríl 16, 2012 13:39:08    Predmet: Re: Prosba Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Byvše nakladatelstvím Šafrán požádán o revizi mých starých folkařských nahrávek, vytáhnul jsem po více než deseti letech na světlo světa svou starou A77....na tomto kousku ( rok výroby 1975 ) jsem v sedmdesátých a osmdesátých letech pořídíl množství nahrávek koncertů folkáčů a taktéž v roce 75-76 množství nahrávek u Vládi Merty doma. Točil jsem na půlstopou devatenácku přes osobně postavený komresor dynamiky ( myslím velmi povedený ), takže některé nahrávky mají dodnes velmi dobrou kvalitu a i historickou hodnotu. Mírně teď odbočím: je neskutečný, jak ucho pookřeje, když to nyní po těch cca pětatřiceti letech poslouchá - výšky jsou najednou výšky, žádný upouštění digitální páry, přirozenost úžasná...čert je nám dlužnej ten zasranej digitál, ten nám celý hifi posral...
Ale proč vlastně píšu: většina těch nahrávek je pořízená bez jakéhokoliv odšumovacího zařízení, ale některý jsou. Jak jsem se tehdy snažil posunout kvalitu ještě výše, postavil jsem si podle originální dokumentace procesor Dolby B, který taky excelentně fungoval, ale bohužel ve víru let se mi někam ztratil. Mám s ním nahraný třeba legendární Jonášklub, což byl dlohatánský koncert ke 20 letům Semaforu, kde je mnoho úžasnejch účinkujících...Čili se ptám, nemá-li někdo z vás tuto věc funkční ? Nahrávka je snadno kalibrovatelná, protože obsahuje i kalibrační signál...Z osmdesátých let mám i nahrávky z finále plzeňský Porty, který byly napřed dělabý s tím béčkem, ale jeden ročník s DBX procesorem, takže jsou opravdu excelentní. Procesor byl od Technicse ( který byl v majetku pražskýho Hifiklubu, ale ten kdosi zprivatizoval po 89 roce...myslím si ale, že by to šlo přehrát s libovolným DBX procesorem, čili i na něj se ptám...tahle zařízení bych potřeboval zapůjčit na nějakou dobu, čestně vrátím...Pomůže někdo ? Ty nahrávky za to určitě stojí...

Mám dva profi dbx kompandéry typu I studio aktívne používané v spojení skotúčiakmi.Sú to modely Tascam DX 4D typ I Professional studio štvorkanálové čiže na dva stroje stereo alebo multitrack kanál.Treba vedieť či je to ono čo potrebujete.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Po apríl 16, 2012 13:55:19    Predmet: DBX Odpovedať s citátom

Inak ak má niekto záujem sú napr v predaji na E bay ale trebapočítať s konečnou cenou okolo 250-300 ečiek plus poštovné,hlavne amíci to predávajú.Ja som kúpil naraz z ameriky tri štvorkanálové za hotové-priamy predaj za 530+pošta 130 a na colnici clo po dohode(akože na súčiastky)+30 Euriek.
_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po apríl 16, 2012 14:10:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Dík za typ, nicméně kupovat to kvůli přehrání čtyř pásků je krapet neekonomický...poptám se tedy mezi známými...DBX nebude asi problém, horší to bude s tím Dolby...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Po apríl 16, 2012 14:33:37    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Dík za typ, nicméně kupovat to kvůli přehrání čtyř pásků je krapet neekonomický...poptám se tedy mezi známými...DBX nebude asi problém, horší to bude s tím Dolby...

Myslel som že chcete zapožičať ak nezoženiete od známych tak pomôžem ja,potrebujem len späť na máj.
Paradoxne sa v časoch minulých v Československu používal v štúdiách Dolby A.Ja som spolupracoval v študiu Ebony v Bratislave,tam bol multitrack Otari MTR 90 vybavený dbx om.Mám s tým bohaté skúsenosti v mixe aj mastrovaní aj som kedysi doma mal amatersky urobený 16 kanál ktorý potom skončil v jednom demo študiu s Teac kom.
Ono kto nepozná nevie počuť ten pekný analog s 90 timi decibelmi odstupu šumu a 110 dB dynamikou.
Treba si napr.vypočuť mullera -nočná optika alebo Hammel Hladik Varga-Labutie piesne,tie boli robené v tom študiu cez dbx.
Tak toľko,dajte vedieť ako stým zháňaním a zápôžičkou,dohodneme sa(potpm na ss správe)

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Po apríl 16, 2012 14:54:26    Predmet: Re: Prosba Odpovedať s citátom

oneeeee napísal:
zdar.
na slovensku asi nieje zberateľ ,čo disponuje systemom DBX
Jediná možnosť je ,nahrávku zdigitalizovať a v nerovi upraviť. Nero dokáže v nahrávke odstrániť šum a aj praskanie z vinylu.

Inak pomáha výborne aj na štvrťstope,úplne takmer na nulu sa stratia presluchy protistopy,bublanie a samo šum,vytvoríte o triedu lepší zvuk a samozrejme hlavne na Akai gx hlavách ktoré toho prechodu protistopy majú hodne.Inak profi dbx I má štandardne a pekne fungujúci zabudovaný napr.aj Teac X 2000R.Dokonca boli v dbx povydávané aj vinylové albumy a myslím že sa na aukčných spoločnostiach dá aj doteraz niečo zakúpiť,tiež sa stratí šum a jemny praskot z vinylu a dynamika signálu celopásmovo stupne nad 100 dB.
Len ako hovorím vyššie nešiel by som na dbx II ale zásadne na I.Tiež po zakupeni treba mašinky dbx upgradovať-zmeniť vstup výstup citlivosti na konsumer citlivosti a u väčšiny odstrániť dialkové pomocné spínania spolupracujúce len s danými značkami väčšinou,Tascam-Tascam-spínanie cez povelový kábel s rekorderom,tiež Otari a pod aby funkovali na iné značky bez riadiacich povelov.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20461

PríspevokZaslal: Ut apríl 17, 2012 12:52:33    Predmet: Re: Prosba Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
vytáhnul jsem po více než deseti letech na světlo světa svou starou A77....na tomto kousku ( rok výroby 1975 ) jsem v sedmdesátých a osmdesátých letech pořídíl množství nahrávek koncertů folkáčů a taktéž v roce 75-76 .............. je neskutečný, jak ucho pookřeje, když to nyní po těch cca pětatřiceti letech poslouchá - výšky jsou najednou výšky, žádný upouštění digitální páry, přirozenost úžasná...čert je nám dlužnej ten zasranej digitál, ten nám celý hifi posral...


Bohužel je to tak, a je to smutné zjištění, když po krátkém prvotním poblouznění digitálem v osmdesátých letech si člověk uvědomí, co marných let a desetiletí uplynulo v hifi digitální mršbou. Co se týče komerčního rozšíření konzumní hudby a konzumního přístupu k hudbě, tak je digitál určitě přínos, ale pro skutečně přirozený a kvalitní poslech je to zlo. Skutečně není nad master tape. I gramofon s kvalitní deskou z doby, kdy v nahrávacím řetězci ještě nebyla ani PCM ani halda operáků (jejichž zvukový projev velmi koresponduje se zvukovými nectnostmi digitálu), je pořád balzám pro uši. Na to se ale postupně zapomene a všichni už budou znát jen digitál a dynamickou kompresi jako normu přehrávání zvuku.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jupol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 marec 2011
Príspevky: 807
Bydlisko: KE, SVK

PríspevokZaslal: Ut apríl 17, 2012 15:32:53    Predmet: Re: Prosba Odpovedať s citátom

Bohužel je to tak, a je to smutné zjištění, když po krátkém prvotním poblouznění digitálem v osmdesátých letech si člověk uvědomí, co marných let a desetiletí uplynulo v hifi digitální mršbou. Co se týče komerčního rozšíření konzumní hudby a konzumního přístupu k hudbě, tak je digitál určitě přínos, ale pro skutečně přirozený a kvalitní poslech je to zlo. Skutečně není nad master tape. I gramofon s kvalitní deskou z doby, kdy v nahrávacím řetězci ještě nebyla ani PCM ani halda operáků (jejichž zvukový projev velmi koresponduje se zvukovými nectnostmi digitálu), je pořád balzám pro uši. Na to se ale postupně zapomene a všichni už budou znát jen digitál a dynamickou kompresi jako normu přehrávání zvuku.[/quote]

Tak, s týmto je možné len a len súhlasiť...
Ja to cítim úplne rovnako.

_________________
Accuphase Laboratory, Focal Electra Be,
Casea Orion, Pro-Ject, Benz Micro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Pi február 08, 2013 21:01:22    Predmet: Odpovedať s citátom

2 Kazzatel - vyřešilo se to nějak ? Možná by stačilo půjčit nějaký kazetový Technics RS-B49, 50, 235 atd., u kterých byla funkce DBX-DISC, kdy se daly používat na odkomprimování dbx gramodesek.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
terasky
Hifista - pokročilec


Založený: 19 december 2007
Príspevky: 390
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So február 09, 2013 12:47:14    Predmet: DBX I Odpovedať s citátom

Ja som svojho casu "vybartroval" od daniel00421 jeden kus systemu DBX I.

Pouzivam ho v spojeni s R2R polstop REVOX A77 a stvrtstop TEAC X3 .
Mozem potvrdit, ze hlavne u toho stvrtstopu sa stratily presluchy a vlastny sum pasu.
Mierne sa zdvihla dynamika nahravky a samozrejme medzi skladbami je ticho.
Som maximalne spokojny. Vpodstate si dokazem vytvorit hlavne na tom REVOX-e profi nahravku v domacich podmienkach. Nahravam len a len z gramofonu. Skusal som aj z CD ale nieje to ono. Jednoducho ten digital je zmrseny, aj ked to leze z pasu.

_________________
Pioneer SX-424, Pioneer PL 15 R, Pioneer ,CT-F700 Pioneer DT 540, Pioneer SG 300, Pioneer CS-F51,
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: So február 09, 2013 14:43:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Sendy napísal:
2 Kazzatel - vyřešilo se to nějak ? Možná by stačilo půjčit nějaký kazetový Technics RS-B49, 50, 235 atd., u kterých byla funkce DBX-DISC, kdy se daly používat na odkomprimování dbx gramodesek.

Asi nie,tam je práve ten konzumný typ II čo nemusí sedieť s nahrávkami na páse hlavne v profi podmienkach,treba si bližšie naštudovať rozdiely kompresii profi typu I a komerčného typu II a tiež nastavenie VCA závesov a prahov kompresie.Neviem či dokonca v prípade tých Technicsov je to vôbec možné bo na konci decku aj tak myslím dostanete na výstupe už dekodovaný signál bez možnosti ďalšej úpravy,moc by som sa na to nespoliehal.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: So február 09, 2013 17:21:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Otázka je, čím byly původní nahrávky nakomprimované. Žil jsem donedávna v přesvědčení, že ty kompandéry, co se po HiFi klubech pohybovaly, byly ekvivalentní té komerční dvojce.

Ten režim DBX Disc slouží právě jen pro odkomprimování desek, maximálně snad bylo v něm možné provádět záznam neodkódovaného signálu na kazetu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
fajfka
Hifi obsluha


Založený: 02 január 2008
Príspevky: 30

PríspevokZaslal: Po marec 11, 2013 23:55:46    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.ebay.de/itm/DBX-II-Model-128-/261163628674?pt=US_Home_Audio_Equalizers&hash=item3cce90b882

Něco takového měl kamarád na začátku osmdesátých let. Proháněli jsme skrz to přímo vinyly a moc se nám to líbilo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Ut marec 12, 2013 07:47:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Vždyť ty vinyly by musely být s tímto systémem nahrané - a neodkomprimované vyryté aby to mělo smysl. Jinak je z toho jen zajímavé zkreslovátko. Nebo mi něco uniká? Shocked
_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Ut marec 12, 2013 12:24:45    Predmet: Odpovedať s citátom

JeF111 napísal:
Vždyť ty vinyly by musely být s tímto systémem nahrané - a neodkomprimované vyryté aby to mělo smysl. Jinak je z toho jen zajímavé zkreslovátko. Nebo mi něco uniká? Shocked

No práve,ak preženiete cez dbx klasický záznam tak sa dvihne hodne o niekoľkonásobok hlavne spodná frekvencia záznamu.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Ut marec 12, 2013 12:25:02    Predmet: Odpovedať s citátom

JeF111 napísal:
Vždyť ty vinyly by musely být s tímto systémem nahrané - a neodkomprimované vyryté aby to mělo smysl. Jinak je z toho jen zajímavé zkreslovátko. Nebo mi něco uniká? Shocked

No práve,ak preženiete cez dbx klasický záznam tak sa dvihne hodne o niekoľkonásobok hlavne spodná frekvencia záznamu.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Ut marec 12, 2013 12:37:22    Predmet: Odpovedať s citátom

DBX II 128 slučoval dva strojky: koder/dekodér (122) pro záznam/přehrávání a expander/kompresor (118), s nímž bylo možno si hrát s dynamikou jakéhokoliv vstupního signálu. Měl jsem tu hračku doma 10 let, sám bych byl zvědav, co by provedla s dnešními nesmyslně zkomprimovanými záznamy...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Ut marec 12, 2013 13:08:23    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut napísal:
DBX II 128 slučoval dva strojky: koder/dekodér (122) pro záznam/přehrávání a expander/kompresor (118), s nímž bylo možno si hrát s dynamikou jakéhokoliv vstupního signálu. Měl jsem tu hračku doma 10 let, sám bych byl zvědav, co by provedla s dnešními nesmyslně zkomprimovanými záznamy...

Neviem,dávno som nepoužival konzumný dbx typ II.
Viac pracijem na profistrojoch (Otari,Fostex)a extern typom dbx I.
Priama kompresia 1:1 bez povestnej dýchavičnosti pod uroveň -20dB tak neviem.
Naposledy asi 15 rokov dozadu som použival na Technics Desku myslím že to bol model niaky RS M 45 alebo niečo podobné.
Hlavný rozdiel je v tom že na kompresiu-expanziu v dbx II sa uživali deriváty obvodov ochudobnených o kompresiu celopásma pod _7 dB začo profi typ I je zavedený fázový záves komprimujúci audio signál presne 1:1 protismerne vyvinutý priami dbx firmou a deriváty väčšinou osadené Philips obvodmi pôvodne vyvinuté pre prenos bezdrôt signálu napr.z mikrofonov-dnes hojne uživaný napr.firmou Sennheiser v profi sfere prenosu signálu na zamedzenie šumu v zníženom prenose signálu vysielač-prijímač série Evo,modelov E II,III G2,3.Mimochodom výborné parametre a aj hudobníci gitaristi si chvália prenosy sig hlavne z el gitár bez prenosovej ujmy na dynamike.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Ut marec 12, 2013 15:25:43    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut napísal:
...sám bych byl zvědav, co by provedla s dnešními nesmyslně zkomprimovanými záznamy...

Samotný dynamický expander umí silně zkomprimovanému signálu pomoct aspoň do té míry, že je poslouchatelný jako zvuková kulisa. S původním signálem to už nemá mnoho společného, protože informaci o dynamice která se ztartila už jaksi neobnovíme, což asi není žádná novinka Smile Ale tu dynamiku jde "dodělat", stejně jak jde dodělat vejšky exciterem, basy přes big bottom atd. Problém je, že se musí nastavovat obvykle pro každou skladbu zvlášť, to člověka po pár písničkách přestane bavit.

Ale se silně zalimitovaným signálem se už nedá prakticky nic rozumného dělat a to je častý případ. Evil or Very Mad

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 876
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Ut marec 12, 2013 16:16:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Chlapi máte niektorí skúsenosť aj z nejakými SONY kotučákmi ? nejaké ich vyššie alebo TOP modely s F&F hlavami ?

napríklad klasický nadčasový krásavec TC-880 , DirectDrive

_________________
Raspberry Pi 4 (Arch Linux MPD) ▶ Hiface EVO ▶ BB-DAC 24/192 ▶ BB Superclock ▶ SANSUI AU 907MR ▶ Custom RG214 ▶ ISOPHON VERTIGO ▶ JA:)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
honza637
Hifi obsluha


Založený: 14 september 2009
Príspevky: 25
Bydlisko: Sezimovo Usti

PríspevokZaslal: Ut marec 12, 2013 20:04:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale jooo, jednomu známýmu ta přehrávací hlava na férovku pukla ....
_________________
DDT - Digital Destructing Technology
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Št marec 14, 2013 12:23:10    Predmet: Odpovedať s citátom

JeF111 napísal:
merhaut napísal:
...sám bych byl zvědav, co by provedla s dnešními nesmyslně zkomprimovanými záznamy...

Samotný dynamický expander umí silně zkomprimovanému signálu pomoct aspoň do té míry, že je poslouchatelný jako zvuková kulisa. S původním signálem to už nemá mnoho společného, protože informaci o dynamice která se ztartila už jaksi neobnovíme, což asi není žádná novinka Smile Ale tu dynamiku jde "dodělat", stejně jak jde dodělat vejšky exciterem, basy přes big bottom atd. Problém je, že se musí nastavovat obvykle pro každou skladbu zvlášť, to člověka po pár písničkách přestane bavit.

Ale se silně zalimitovaným signálem se už nedá prakticky nic rozumného dělat a to je častý případ. Evil or Very Mad

Samozrejme ak chýba vo frekvenčnom pásme,ešte horšie v dátovom tak len ťažko nahradíte informáciu o danej frekvencii viac menej dôležitej aj informácii harmonickej zložky samotného nástroja v celku skladby

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Št marec 14, 2013 12:29:02    Predmet: Odpovedať s citátom

ravenman napísal:
Chlapi máte niektorí skúsenosť aj z nejakými SONY kotučákmi ? nejaké ich vyššie alebo TOP modely s F&F hlavami ?

napríklad klasický nadčasový krásavec TC-880 , DirectDrive

Jasné,od jedmotorákov až po ten čoste dali foto pár som sa ich naservisoval,výborné parametre.
Treba brať ohľad na feritky hlavy,nemajú radi ostrú zmenu teploty a najviac nadmerné magnrtické pole.Z princípu keďže ide o tlakovo spracovaný ferit prášok ako podobne u cievok feritových všeobecne,vekový nuans treba brať tiež vážne ale dá sa,dokonca sa dajú aj hlavy demagnetizovať šetrným spôsobom.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 876
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: So marec 16, 2013 13:36:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Som predpokladal výborné parametre, mám rád soňáky, nadčasový design, snaha o vlastné technológie (hlavy FF, VFET tranzistory, Pulzné zdroje a mnoho mechanických predností) a v každom obore audio techniky pomerne úspešný (kotučáky, zosiľňovače, cdp, gramo), to dokázalo málo spoločností - robiť všetky druhy komponent a poriadne poctivo.

Ten problém s FF je zrejmý, servisák musí o tom vedieť a byť riadne odborne znalý , ináč to dojebe

_________________
Raspberry Pi 4 (Arch Linux MPD) ▶ Hiface EVO ▶ BB-DAC 24/192 ▶ BB Superclock ▶ SANSUI AU 907MR ▶ Custom RG214 ▶ ISOPHON VERTIGO ▶ JA:)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: So marec 16, 2013 14:27:19    Predmet: Odpovedať s citátom

No nevím, já celkově Sony nemusím. FF hlavy asi dobrý, ale třeba zrovna ty pulsní zdroje za šťastné řešení nepovažuju. Dovede to nadělat tolik problémů s rušením, že výhoda vysoké účinnosti se v tom ztrácí. A ty jejich nesmyslně předražené hybridní a zákaznické IO taky nejsou žádná výhra, když se věc servisuje. Design umí skvěle, asi opravdu nejlíp ze všech společně s Pioneerem, ale zbytek, no... spotřebka Confused
_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 876
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: So marec 16, 2013 15:02:44    Predmet: Odpovedať s citátom

bavíme sa o 70 a 80 rokoch , pulzné zdroje taktiež nemusím , skôr som tým myslel že sa činia a experimentujú , počul som Sony TA-AX6 pulzák, zdroj dosť piekol, ale nehralo to mizerne ako som očakával . Určite si nemyslím že v 70 tych a počiatkom 80 tych rokov robili spotrebku . 90 roky začiatok masívneho šetrenia a prevaha silnej spotrebky to áno. Mám pár ich vlajkových zosilňovačov doma zo 70 rokov a ver mi že hrajú tak dobre ako dnešný highend , už sa čosi u mňa highendisti napočúvali a boli z toho parádne prekvapený že 40 ročný poctivý integráč s dobre navrhnutým koncom aj preampom hral v mnohích aspektoch lepšie než pathos loghos či CA Azur a je mi jedno čo si kdo myslí, vtedy to bol highend a stereo sa za 50 rokov nezmenilo len ekonomika a markeing , takže dnes tie najvyššie triedy vo výbornom zgenerálkovanom stave sú dobrým protivníkom ku dnešnej technike v rádoch tisíc EUR. Som staromilec a počul som mnoho drahých strojčekov , ktoré mali mizerný prednes .
_________________
Raspberry Pi 4 (Arch Linux MPD) ▶ Hiface EVO ▶ BB-DAC 24/192 ▶ BB Superclock ▶ SANSUI AU 907MR ▶ Custom RG214 ▶ ISOPHON VERTIGO ▶ JA:)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Staré stroje Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Ďalšia
Strana 7 z 11

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist