Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Kotučové magnetofony - priaznivci
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Staré stroje
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Št september 04, 2008 13:50:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Měl jsem na mysli pásky smazané- vyřazené. Chce to převzít osobně aby to nebyla samá slepka. kontakt je přes techniky, jméno té ochotné paní si nepamatuju. Věci z archivu jsou pouze pro vnitřní potřebu ( + studijní )
takže nevím, jak na ně.- radu bych taky uvítal Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Stefan31
Hifista


Založený: 10 marec 2007
Príspevky: 179

PríspevokZaslal: Pi október 10, 2008 15:44:56    Predmet: Nahravacie media... Odpovedať s citátom

Az by to niekomu pomohlo, tak ja som pred nedavnom nakupil cez net pasky a MD media v UK tu: www.stanleysonline.co.uk, zatial len mnozstvo na skusku, vyskusame a uvidime, hlavne u pasok. Kupil som QUANTEGY 456 Grand Master v prevedeni NAB adapter, hlinikove kotuce a plastovy obal. Zial, dodavatel nema na svojich strankach aj obazky
vsetkych tovarov a nevedel mi ich zaslat ani v elekektronickej, alebo papierovej podobe.

Stefan31
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mediak2
Hifista


Založený: 10 október 2008
Príspevky: 165
Bydlisko: Bernolákovo

PríspevokZaslal: So október 11, 2008 00:12:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Prišli už tie pásy? V akom boli stave?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mediak2
Hifista


Založený: 10 október 2008
Príspevky: 165
Bydlisko: Bernolákovo

PríspevokZaslal: So október 11, 2008 00:15:27    Predmet: Odpovedať s citátom

pre záujemcov tiež jedno foto.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Stefan31
Hifista


Založený: 10 marec 2007
Príspevky: 179

PríspevokZaslal: So október 11, 2008 17:17:24    Predmet: Odpovedať s citátom

to mediak2: - ak patrila otazka mne, tak pasky prisli, lepsie povedane boli dodane, ale su u dcery v UK, ja som t.c.doma na dovolenke, a ak sa vratim do UK (som tam zamestnany), rad by som navstivil tuto predajnu osobne, len neviem, ci sa mi to podari. Dodany tovar mi dcera nafotila, zaujimalo ma prevedenie QUANTEGY - zatial som spokojny. Ale ponukaju pasy aj od inych dodavatelov a to by ma tiez zaujimalo....takze az sa to podari, radsej by som do obchodu osobne...

Stefan31
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mediak2
Hifista


Založený: 10 október 2008
Príspevky: 165
Bydlisko: Bernolákovo

PríspevokZaslal: Ne november 09, 2008 08:52:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Pre všetkých,čo sa pýtali na štúdiové pásy-ponúkam ich na predaj v sekcii inzercia-predaj.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Stefan31
Hifista


Založený: 10 marec 2007
Príspevky: 179

PríspevokZaslal: Ne november 09, 2008 11:43:43    Predmet: Pasky z UK Odpovedať s citátom

Uz to mam u seba, prevedenie vid foto...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: So máj 16, 2009 16:49:02    Predmet: Odpovedať s citátom

opět do sbírky jeden historický uher...royal de luxe. dovážel se k nám (70.léta) a byl předmětem snů všech fonoamatérů, odchovanců tesla B4, B5. stereo, 2.4-4.75-9.5-19.05 cm/s, cívky max.180mm. jedinou chybou na kráse byly VU měřáky nefunkční při PLAY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: St máj 27, 2009 17:32:47    Predmet: tiež sa pochválim Odpovedať s citátom

foto Teac x-2000r
_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: St máj 27, 2009 17:43:30    Predmet: tiež sa pochválim Odpovedať s citátom

Teac x-3r
_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: St máj 27, 2009 17:43:56    Predmet: Odpovedať s citátom

naši bratři ve zbrani (PLR) vyráběli tento polský ReVoX, ostatní viz také:
http://unitra.eu.org/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
terasky
Hifista - pokročilec


Založený: 19 december 2007
Príspevky: 390
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne máj 31, 2009 19:49:29    Predmet: ...tak aj ja teda svojou troskou do mlyna...... Odpovedať s citátom

moja vintage zostavicka[/url]

Receiver PIONEER SX-424 v excelentnom stave

TESLA B-116A po celkovom repase a nastaveni - vyborny stav

TEAC X-3R - momentalne vynikajuci stav, casom bude terba vymenit capstan motor.

_________________
Pioneer SX-424, Pioneer PL 15 R, Pioneer ,CT-F700 Pioneer DT 540, Pioneer SG 300, Pioneer CS-F51,
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Fitter
Hifista - pokročilec


Založený: 16 september 2009
Príspevky: 250

PríspevokZaslal: Pi september 18, 2009 22:38:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Otec je prvým majiteľom Tesla Sonet Duo, potom pribudla B4 a ja vlastním Revox A700. Je spústa krásnych cievkových prístrojov, ktoré nádherne hrajú, no Revox je Revox...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
honza637
Hifi obsluha


Založený: 14 september 2009
Príspevky: 25
Bydlisko: Sezimovo Usti

PríspevokZaslal: St september 23, 2009 20:51:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdarec, taky si přisadim. Všiml jsem si tady zajímavých příspěvků od majtielů Mechlaborů . Pánové, jak jste na tom se stabilitou pohonu páskové dráhy a s frekvenční charkou? Já mám STM610 2 kusy, věnoval jsem je za pár švestek kamarádovi ale nikdy jsem na ně neslyšel chválu.
Z toho co jsem měl či mám - prošlo mi rukama kdeco. Krásně vypadají Akai GX636,636 ale elektricky nic moc. Jinak moji miláčci jsou vesměs ReVox a Studer. Fotky sem dávat nebudu, jsou na www.radiotechnikatabor.cz/studer
Web berte jako "pokusnou" hračku. Dávno mám strojů víc ale není čas se věnovat focení a psaní.

Ještě upřesním fámu o rozdávání pásů z rozhlasu - Rozhlas žádné nedává a ani nemůže. V současné době vyrábí pásy firma RMG, je pár shopů kde je lze koupit.

_________________
DDT - Digital Destructing Technology
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: St október 14, 2009 19:35:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak ten kamarád jsem já Cool
Jsou to na moje dosavadní poměry luxusní stroje. Oba mám ve verzi STM610-10, konektory XLR a kontrolní odposlechy v předním panelu.
Jeden je z roku 79 a je to docela šrot, má najeto přes 11000 hodin a bylo by to na kompletní repasi a hlavně hlavy jsou úplně hotové. Nějaké věci v tom chybí, mám ho na díly a taky v něm vždycky nejdříve nějakou věc prozkoumu apak se teprve pustím do štelování toho druhého.
Druhý je z roku 87, najeto 2700 hodin a stav velmi slušný. Nějakou údržbu na něm asi dlouho nikdo nedělal a tak zatím dávám dokupy mechaniku, už to vypadá na finiš Smile . Jen s tím zakňouráním po startu mám taky trochu problém, ale nevím do jaké míry to je ještě v pohodě a kdy už je to špatné, chtěl bych vidět tento stroj seřízený v provozu. Elektronika v pohodě ale nastavení bude potřeba a do budoucna přemýšlým o nějakých úpravách, pár věcí se mi na tom nelíbí. Dál mám problém s ujetýma otáčkama capstanu, je řízený krystalem a nevím jestli je špatný ten krystal nebo jestli se to dá nějak seřídit? Žádný nastavovací prvek jsem neobjevil.

To:Sinclair (případně ostatní majitelé STM610)
Z toho vraku bych mohl díly poskytnout, ale jak už jsem psal, je to dost jeté. Něco se tam ale zdá naprosto v pohodě.
Pak bych taky byl velmi vděčný za kompletní a čitelné schéma a případně celý manuál, na jazyce příliš nezáleží, nějak si s tím poradím. U toho manuálu bych asi raději němčinu, na to bych měl lidi ale nepohrdnu ničím Smile

Za jakoukoli pomoc nebo konzultaci okolo toho STM bych bylvelmi vděčný.

Jinak dál vlastním Tesla B73, na ten jsem hrál mnoho let a až na neustálé problémy s brzdama jsem s ním byl vcelku spokojený. Pak přišel Revox A77 a to byla pro mne bomba Very Happy No a teď ty Mechlabory, to je zase pořádný krok.

Martin

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Linecur
Hifista


Založený: 01 marec 2009
Príspevky: 119
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut október 20, 2009 08:43:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravím všechny, je zde prosím někdo z okolí Brna, kdo uměl seřídit a nastavit kotoučový mgf Revox B77, asi jen běžná údržba. Začal mi poněkud kolísat. Díky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: St október 21, 2009 08:06:14    Predmet: Odpovedať s citátom

To:Linecur
Jak to myslíte s tím kolísáním? Pokud rychlost, možná bude stačit očistit tónovou kladku nejlépe společně s celou páskovou dráhou. Pokud by se Vám s tím chtělo k Prostějovu, mohl bych se na to podívat.


Jinak podařilo se mi odstranit to zakňourání při startu posuvu u STM610. Je potřeba seřídit přitáhnutí tónové kladky na velmi krátkou dobu, ale tak aby nebylo slyšitelné bouchnutí o capstan případně pozorovatelné zpětné odskočení. Je to hrubým odhadem do 100ms. Zároveň je třeba nastavit dobu přitažení pomocné kladky (vlevo) asi na dvojnásobek doby přitažení tónové kladky, tedy asi 200ms. Zároveň musí být správně seřízené levé pohyblivé vodící rameno, hlavně doba přibrždění a tah pružin. V mém případě bylo potřeba celý mechanismus rozebrat, pročistit a promazat aby byl chod hladký. Zejména brzda by měla být bez nečistot. Optimální nastavení jsem hledal několik hodin, takže to chce trpělivost. Zdá se mi, že to při zahřívání mírně ujíždí, možná by nebylo od věci zkusit v řídící elektronice vyměnit prehistorické uA709 za něco schopnějšího. Ale těžko říct čím to je a jestli to tak vůbec je, musím to ještě prozkoumat.
Martin

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
vintagehifi
Hifista


Založený: 23 apríl 2009
Príspevky: 235

PríspevokZaslal: Ne december 20, 2009 22:49:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravím vás priaznivcov kotúčakov

medzi moje stroje patrí nedávno požízená TESLA B 115 HIFI
v TOP STAVE, ďalej mám aj stroj TESLA CM 130 - výborný stav
až na ulomené hmatníky potenciometrov a poruchu 1 kanálu.
Na záver mám po dedovi TESLU Sonet B3 - ANP212 V Absolútnom
top stave ako vizuálnom tak aj technickom.

prikladám aj obrázky mojich mašín Smile ktoré už možno poznáte z mojich
starších príspevkov

v budúcnosti je plán kúpiť profi štúdiovú mašinu...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Po december 21, 2009 17:06:32    Predmet: Odpovedať s citátom

vintagehifi napísal:
Zdravím vás priaznivcov kotúčakov
Na záver mám po dedovi TESLU Sonet B3 - ANP212 V Absolútnom
top stave ako vizuálnom tak aj technickom.

Klamár, že ti nie je hanba! Sad A čo ten ovládací prvok na pravom regulátore???
A to som Ťa už chcel pochváliť aký je krásny Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
oneeeee
Hifista


Založený: 19 december 2009
Príspevky: 237
Bydlisko: martin

PríspevokZaslal: Po december 21, 2009 19:11:50    Predmet: Re: Pásky z rozhlasu Odpovedať s citátom

zahir1985 napísal:
Zdravím, psali jste tu, že se dají v rozhlase koupit pásky, ale nic jsem o tom na jejich stránkách nenašel. Mohl by mi někdo o tom napsat něco bližšího, jestli jsou tam původní nahrávky nebo to mažou a jestli se to dá nějak objednat přes net, nejsem z Prahy. Díky


Dajú sa ešte kúpiť americké pásky za super cenu. Jedinný výrobca je AMPEX a tú sú aj ceny http://cgi.ebay.com/Ampex-456-Grand-Master-Scotch-AGFA-Used-Tape-Reels-1-2_W0QQitemZ360217685838QQcmdZViewItemQQptZVintage_Electronics_R2?hash=item53dea5af4e


Naposledy upravil oneeeee dňa Ut december 22, 2009 16:21:23, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
oneeeee
Hifista


Založený: 19 december 2009
Príspevky: 237
Bydlisko: martin

PríspevokZaslal: Po december 21, 2009 19:40:43    Predmet: Re: Pásky z rozhlasu Odpovedať s citátom

[Top stav.

Naposledy upravil oneeeee dňa Št december 24, 2009 10:39:43, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Po december 21, 2009 19:57:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Oné, frndžaaaalica!
No neviem, ak by si mal bielu košeľu s takým límcom ako je ten magnetofón, či by si sa chválil v akom je TOP stave... Laughing Ale poradím ti. Aby to bolo skutočne top, tak k tomu stačí skrutkovač, mydlo, stará zubná kefka (alebo iná vhodná) a obyčajná voda.

Ale aby som nevyzeral ako veľmi "múdry", tak sa dobrovoľne priznám, že ten môj Sonet duo na túto procedúru ešte len čaká v pivnici (a na celkovú generálku) Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
oneeeee
Hifista


Založený: 19 december 2009
Príspevky: 237
Bydlisko: martin

PríspevokZaslal: Po december 21, 2009 20:11:29    Predmet: Odpovedať s citátom

JC napísal:
Oné, frndžaaaalica!
No neviem, ak by si mal bielu košeľu s takým límcom ako je ten magnetofón, či by si sa chválil v akom je TOP stave... Laughing Ale poradím ti. Aby to bolo skutočne top, tak k tomu stačí skrutkovač, mydlo, stará zubná kefka (alebo iná vhodná) a obyčajná voda.

Ale aby som nevyzeral ako veľmi "múdry", tak sa dobrovoľne priznám, že ten môj Sonet duo na túto procedúru ešte len čaká v pivnici (a na celkovú generálku) Sad


Hehe priznám sa . že ho mám doma asi 5 rokov. Bol nefunkčný. Rok mi trvalo kým som zohnal elektronku a magické oko. . Pred mesiacom som ho vytiahol z drevárne , kam ho dala manželka. A zistil sol som že som zabudol opraviť klznú spojku na unášači.. A keďže mám tých koníčkov viac , tak sa mi absolutne nechce. To nechám na toho , čo si ho zobere a bude mať k tomu vzťah. Momentálne sa venujem videu na satelitnej oblohe a tak sa ešte snažím to čo uchovať na dvd ako vintage , retro a podobne. Čas sa kráti . Malé ukážky na akých hudobných staniciach čo ide je tu
http://oneeeee3.webovastranka.sk/file/index

_________________
AKAI , Am 67 ,Am 39 , GX 620 , GX 67 , GX-R35 , GX M959W , CD 57 , CD 55 , CD 49 , AT -26 , AT 57 , EA M-659 , AP - M10 , AJ 530 FL , AJ 490 FL , VS-G855 , JVC HR-D 210EE , SONY CD P-C 661 , SHARP GF 4646 . zatiaľ.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vintagehifi
Hifista


Založený: 23 apríl 2009
Príspevky: 235

PríspevokZaslal: Ut december 22, 2009 18:20:44    Predmet: Odpovedať s citátom

JC napísal:
vintagehifi napísal:
Zdravím vás priaznivcov kotúčakov
Na záver mám po dedovi TESLU Sonet B3 - ANP212 V Absolútnom
top stave ako vizuálnom tak aj technickom.

Klamár, že ti nie je hanba! Sad A čo ten ovládací prvok na pravom regulátore???
A to som Ťa už chcel pochváliť aký je krásny Very Happy


no to mi ušlo myslel som si že je to originál, ale však ten ľavý je iný!
nuž ktosi predomnou to vymenil, no inak je v top stave, chcel by som vidiet
kolko ludí má ten magič v takom stave ako ja a schopný normálnej prevádzky...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
vintagehifi
Hifista


Založený: 23 apríl 2009
Príspevky: 235

PríspevokZaslal: Ut december 22, 2009 18:24:00    Predmet: Re: Pásky z rozhlasu Odpovedať s citátom

oneeeee napísal:
[Top stav.


tak ten má od top stavu ďaleko , šak je zasratý jak...

umy ho a zreparuj potom môže byť top stav, v takom stave ich je kopu...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: Ut december 22, 2009 21:53:38    Predmet: ... Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil palipol dňa Pi august 27, 2010 23:07:43, celkom upravené 4 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
oneeeee
Hifista


Založený: 19 december 2009
Príspevky: 237
Bydlisko: martin

PríspevokZaslal: St december 23, 2009 10:39:59    Predmet: Re: Kotúčáky Odpovedať s citátom

palipol napísal:
Do súťaže o TOP môj Sonet Duo...


Tak tomu sa hovorí nádhera , luxus . To je priamo z linky.

_________________
AKAI , Am 67 ,Am 39 , GX 620 , GX 67 , GX-R35 , GX M959W , CD 57 , CD 55 , CD 49 , AT -26 , AT 57 , EA M-659 , AP - M10 , AJ 530 FL , AJ 490 FL , VS-G855 , JVC HR-D 210EE , SONY CD P-C 661 , SHARP GF 4646 . zatiaľ.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: St december 23, 2009 11:10:40    Predmet: Re: Kotúčáky Odpovedať s citátom

palipol napísal:
Do súťaže o TOP môj Sonet Duo...

Tak ten je nádherný, iba na tú kanárikovú farbu si neviem spomenúť...to si mu spravil dáky špeciálny preliv? Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
oneeeee
Hifista


Založený: 19 december 2009
Príspevky: 237
Bydlisko: martin

PríspevokZaslal: St december 23, 2009 13:45:04    Predmet: Re: Kotúčáky Odpovedať s citátom

JC napísal:
palipol napísal:
Do súťaže o TOP môj Sonet Duo...

Tak ten je nádherný, iba na tú kanárikovú farbu si neviem spomenúť...to si mu spravil dáky špeciálny preliv? Very Happy

Toto bol môj sen. .Nebol však dostupný pre europu. Vyrobilo sa len niekoľko sto kusov pre profi využitie. S týmto modelom utreli firme Revox hubu.

_________________
AKAI , Am 67 ,Am 39 , GX 620 , GX 67 , GX-R35 , GX M959W , CD 57 , CD 55 , CD 49 , AT -26 , AT 57 , EA M-659 , AP - M10 , AJ 530 FL , AJ 490 FL , VS-G855 , JVC HR-D 210EE , SONY CD P-C 661 , SHARP GF 4646 . zatiaľ.


Naposledy upravil oneeeee dňa So január 16, 2010 11:18:41, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
oneeeee
Hifista


Založený: 19 december 2009
Príspevky: 237
Bydlisko: martin

PríspevokZaslal: St december 23, 2009 13:57:40    Predmet: Re: Nahravacie media... Odpovedať s citátom

Stefan31 napísal:
Az by to niekomu pomohlo, tak ja som pred nedavnom nakupil cez net pasky a MD media v UK tu: www.stanleysonline.co.uk, zatial len mnozstvo na skusku, vyskusame a uvidime, hlavne u pasok. Kupil som QUANTEGY 456 Grand Master v prevedeni NAB adapter, hlinikove kotuce a plastovy obal. Zial, dodavatel nema na svojich strankach aj obazky
vsetkych tovarov a nevedel mi ich zaslat ani v elekektronickej, alebo papierovej podobe.

Stefan31


To je ampex grand master. Jednu som mal aj ja. Nahral som na ňu komplet Led Zeppelin. Ale páska nehrá 4 hodiny ale len 3. Od klasických 18 cm pásiek Maxell ud je o čosi hrubšia a je doporučená rýchlosť 19. To som odignoroval . Po dvoch mesiacoch prevádzky na AKAI GX-620 začala páska vydávať podivné zvuky v prehrávaní . Také piskľavé tóny v nahrávke . Nakoniec som ju vymotal a zlepil dve pásky Maxell .

_________________
AKAI , Am 67 ,Am 39 , GX 620 , GX 67 , GX-R35 , GX M959W , CD 57 , CD 55 , CD 49 , AT -26 , AT 57 , EA M-659 , AP - M10 , AJ 530 FL , AJ 490 FL , VS-G855 , JVC HR-D 210EE , SONY CD P-C 661 , SHARP GF 4646 . zatiaľ.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Staré stroje Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Ďalšia
Strana 2 z 11

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist