Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Original alebo podvrh / genuine or Fake
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zaujímavé súčiastky a zapojenia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St jún 04, 2008 08:18:47    Predmet: Original alebo podvrh / genuine or Fake Odpovedať s citátom

LM3886T FAKE v GME lokalita Bratislava Exclamation

Navrhujem trestné stíhanie za šírenie plagiátov. Keď je možné zasahovať s kukláčmi na blších trhoch za textil, tak prečo nie na obchodné spoločnosti.

Sorry poďme späť, držme sa témy a vkladajte len upozornenia na FAKE prípadne 100% original len z tých ťažko zohnateľných súčiastok alebo zariadení.

Originál vyzerá takto:


Naposledy upravil jmd dňa Št február 10, 2011 17:44:47, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: St jún 04, 2008 08:40:02    Predmet: Odpovedať s citátom

To co predavaju vyzera inak ? Ako si na to prisiel ?
Ze uz aj tieto LMka...je to hnus velebnosti.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St jún 04, 2008 09:13:46    Predmet: Odpovedať s citátom

http://sound.westhost.com/fake/counterfeit-p1.htm#mj15003 Laughing
_________________
LutaDAC, SPX2010, DPA330 modif.Danhard, Shan E520
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Hasňa
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 465

PríspevokZaslal: St jún 04, 2008 09:26:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Proto jsou cinske silenosti tak levne. Na pohled je to z nejkvalitnejsich soucastek... Ha ha.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St jún 04, 2008 11:05:01    Predmet: Odpovedať s citátom

LM3886T v GME BA
Hranatý plast, všetky hrany aj na kovových častiach neopracované - nečisté - ostré. Popiska uletená na okraj púzdra, tenkým písmom aj znak National semiconductor, tvrdé nožičky - asi ocelové s pocínovaním alebo zošednutý matný nikel. Elektro - fyzikálne som tu súčiastku netestoval. Repráky sú desaťnásobne drahšie než tento obvod. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
FILIPAUDIO
Hifista - pokročilec


Založený: 10 február 2007
Príspevky: 395

PríspevokZaslal: St jún 04, 2008 11:09:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Ges má také padělky a pozná se to snadno, pouzdro je křivé a nedosedne celou plochou na chladič, když ho položím na kalibrované kovové měřítko od Kinexu tak se kolíbá a styčná plocha prosvítá strašným způsobem.
Také mi jich před nějakou dobou dost odešlo a dříve se to nedělo.
Těch obvodů jsem spotřeboval možná už 300 kusů. Pak jsem je začal brát v Semicu a je zase klid.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: St jún 04, 2008 12:48:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Pred casom tu ktosi pisal o style nakupovania tovaru do GM, takze sa necudujme Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: St jún 04, 2008 14:33:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslim, ze tu spravim nejaku formu whitelistu/blacklistu predajcov suciastok, kde sa budu moct dostat hlasovanim ludi. Nech je aspon nejaky tlak na nich vyvijany (i ked to je isto niektorym jedno....)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
stephunk
Hifi expert


Založený: 23 december 2006
Príspevky: 1133
Bydlisko: Pobrežie Slotoviny

PríspevokZaslal: St jún 04, 2008 18:02:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Neviem čo sa tu paprčíte, predávajú predsa LM3886T, na bločku máš LM3886T.
Ak by si mal na bločku LM3886T National Semiconductors original part, tak by som sa k rozhorčovaniu pridal aj ja. V avelmaku máš jasne napísané keď sa jedná o súčiastku originál od výrobcu..Je to hneď jasné podľa ceny.
100% istotu nemáš ani u Tme-čka(majú v drvivej väčšine prípadov origo veci, i keď sa nájde výnimka), ani u slovenských dodávateľov.
Na blackliste by bol riadny zoznam Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JuanV
Hifista - zaslúžilec


Založený: 06 júl 2007
Príspevky: 994
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St jún 04, 2008 19:06:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Treba v TME Sanyo 1540 je pajc, 3955 maj origos (podle srovnani)...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: St jún 04, 2008 20:38:09    Predmet: Odpovedať s citátom

stephunk napísal:
Neviem čo sa tu paprčíte, predávajú predsa LM3886T, na bločku máš LM3886T.
Ak by si mal na bločku LM3886T National Semiconductors original part, tak by som sa k rozhorčovaniu pridal aj ja. V avelmaku máš jasne napísané keď sa jedná o súčiastku originál od výrobcu..Je to hneď jasné podľa ceny.
100% istotu nemáš ani u Tme-čka(majú v drvivej väčšine prípadov origo veci, i keď sa nájde výnimka), ani u slovenských dodávateľov.
Na blackliste by bol riadny zoznam Laughing


Az takto by som to nevidel i ked si to asi myslel trochu ironicky Smile
Neviem o inom vyrobcovi, co by LM3886T oficialne vyrabal a je to jednoznacne urcena suciastka svojim nazvom.
Nie ako 2N5401 , ci BC5**, BD7/9** a podobne.
Problem je, ze toho vyrobcu(=falsovatela) ani sami nepoznaju.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št jún 05, 2008 01:24:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Na drzovku používajú firemné logo National semiconductor a rovnako ako Troton si myslím že nikomu takú licenciu na výrobu a ešte s ich logom nedali. Nemyslím si že by predajca nevedel o Fake alebo o zdroji.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
stephunk
Hifi expert


Založený: 23 december 2006
Príspevky: 1133
Bydlisko: Pobrežie Slotoviny

PríspevokZaslal: Št jún 05, 2008 20:51:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Jasné Troton. Smile Otázka je, kto má aký prah nasravosti, tolerancia a schopnosti narátať do 10..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Eric Appla
Hifista - pokročilec


Založený: 02 marec 2007
Príspevky: 406
Bydlisko: Chislehurst, Kent, United Kingdom

PríspevokZaslal: Št jún 05, 2008 22:38:58    Predmet: Odpovedať s citátom

pro ty z Cech komu prodali plagiaty poslete prosim podnet na http://www.coi.cz/?page=39
_________________
Ich meine es Ehrlich
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Obšák
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2007
Príspevky: 720
Bydlisko: Moravský Beroun

PríspevokZaslal: Pi jún 06, 2008 06:52:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud někdy koupím nějakej šmejd Headbang ,tak tam napíšu.Měli bychom to udělat všichni,jinak nám sem ten šmejd budou valit čím dál víc Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Pi jún 06, 2008 11:08:06    Predmet: Odpovedať s citátom

orig. či kopie ?
_________________
LutaDAC, SPX2010, DPA330 modif.Danhard, Shan E520
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So jún 07, 2008 15:34:11    Predmet: Odpovedať s citátom

roberto
ja ti neviem, podľa datasheet z októbra 2003 tam je navyše vybratie materiálu pod otvorom pre skrutku, ale keďže je to hodne starý dataseet a novší som nenašiel ani v japonštine, tak neviem.

Ja som už rezignoval a kúpil v Elektrocompe na Mierovej ul. BA. Na bloku mám napísané LM3886T-NSC. Sáčok v ktorom bol obvod zabalený mal etiketu dodávateľa TME v PL. Keď sa ale pozriem na stránky TME znovu vidím niečo iné ako som kúpil. Kto sa v tom má vyznať.
http://www.tme.cz/katalog/artykuly.phtml?id_g=16&id_p=5&f_radio=&o=&id_a=&art=&idp=&id2=20&id_drzewo=219&s=9#products_list

Vymieňam ten obvod v Behringer Truth B2031 vo výškovej sekcii. Samo že výškač nebol chránený, tak odišiel asi v momente. Integráč bol rozpolený, jeho napájanie je +/-37,5V. Na pôvodný výškač som mal šťastie v autorizovanom servise za 850Skk. Chcel som mu tam dať do cesty aspoň 10 až 20uF plastový kondenzátor pre vylúčenie podobných katastrof. Uvidím ešte, nie je tam veľa miesta, kde to prichytiť. A bolo by to potrebné ešte aj zháňať a royoberať aj druhú bedňu. Kamarát je už však netrpezlivý, mne to tu vysí pomaly mesiac. Embarassed
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: So jún 07, 2008 17:16:59    Predmet: Odpovedať s citátom

oba jsou to udajně originaly, jen z jineho časoveho období...pak aby se v tom prase vyznalo
_________________
LutaDAC, SPX2010, DPA330 modif.Danhard, Shan E520
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
stephunk
Hifi expert


Založený: 23 december 2006
Príspevky: 1133
Bydlisko: Pobrežie Slotoviny

PríspevokZaslal: So jún 07, 2008 20:36:53    Predmet: Odpovedať s citátom

S LM3886T z TME nie sú žiadne problémy. Za posledný rok žiadna sťažnosť,
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi august 08, 2008 14:13:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Chcel by som poprosiť o potvrdenie, či máte dobré skúsenosti s internetovým dodávateľom súčastok TME. Chcel by som kúpiť viacero diskrétnych súčiastok (v smd OP275 + OPA2134...) ale aj klasické pasívne súčiastky ako odpory RoyalOhm a kondenzátory do CLC1. Ucelenú komplexnú ponuku som našiel na týchto stránkach TME s ktorými zatiaľ nemám skúsenosť, a na stránkach Farnell sú dôverihodný ale pokaždé keď som objednával cez zastúpenie Dialogue to bolo z pochopiteľných dôvodov ešte drahšie a zdĺhavejšie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Pi august 08, 2008 14:50:25    Predmet: Odpovedať s citátom

bral sem od nich, vše ok,rychlé dodání, něco až podezřele levné (OP177 za 20,-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
mir.ku
Hifista


Založený: 14 február 2009
Príspevky: 122

PríspevokZaslal: Ne január 30, 2011 23:23:45    Predmet: Odpovedať s citátom

... sorry, že exhumuji toto vlákno ... ale to níže uvedeno mne celkem dostalo ... Rolling Eyes

http://www.rocelec.com/webContent/Rochester-Summary-of-DoD-CounterfeitElectronics-Report.pdf
http://www.supplierauthorizeddistributor.com/newsfake.php

... kam to až zajde ... Question
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
horemic
Hifista - pokročilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 481

PríspevokZaslal: Po január 31, 2011 13:19:02    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil horemic dňa Po december 15, 2014 09:14:35, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št február 10, 2011 17:33:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Odbočil som z tohto vlákna http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=10594&highlight=

FILIPAUDIO napísal:
...nebuďte smutný, já tu mám 250xMJL21195 a 250xMJL21196 jsou to Fake nejvyššího kalibru. Nejsmutnější na tom je to, že musí existovat výrobci, kteří to cpou do svých výrobků. Kupovali jsme je v Americe a reklamace byla absolutně nereálná, no alespoň jsem se poučil.


FILIPAUDIO napísal:
JMD. Kupovali jsme je ve Space Coast IC, jen aby jsme jim tu nedělali reklamu.
Fotky jsem Ti poslal mailem, tak je sem prosím vlož, já to neumím s náhledem.
Kupované jsou asi před dvěma roky a takové množství nebylo potřeba, stačila jich půlka, ale toto bylo minimální objednatelné množství od nich. O reklamaci se snámi nechtěli vůbec bavit, prý mají správné označení, tak co prý chcem. Nebyla nám nic platná ani expertýza a odborný posudek z Plzeňského Panasonicu, kamarád tam dělá na jakosti součástek.
Stavěli jsme PA aparaturu, vše plně aktivní, výkon to má 6,4KW.
Bohužel v té době nešli objednat vůbec nikde u seriozních dodavatelů, všichni nám řekli, že je Motorola nemá skladem vyrobené a dodací termín byl 6 měsíců, tak to dopadlo takto. Nakonec jsme je po půl roce koupili v Semicu, to už je tam měli.


Niečo je napr. aj tu...
http://sound.westhost.com/fake/counterfeit-p3.htm
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jardag69
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 710

PríspevokZaslal: Št február 10, 2011 19:55:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Vypadá to, že na Zemi začínají docházet zásoby křemíku Very Happy
_________________
HI-FI nejsou žádná kouzla (pro mně jo)
digital z PC, DAC TomasT, PM-AB1, Aircom Plus 50ohm, DIY Scan Speak (closed 2p), AKG K-701(old)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
FILIPAUDIO
Hifista - pokročilec


Založený: 10 február 2007
Príspevky: 395

PríspevokZaslal: Pi február 11, 2011 00:05:05    Predmet: Odpovedať s citátom

JMD. Dík.
Hlavně si všimněte, že v těch padělcích není ten křemík ani připájenej k základně, je jen přilepenej nějakým sajrajtem a šlo to odloupnout Twisted Evil

Chce to nemít v prodejně strach a říct jim to, že vyžadujete originální součástky, nebo alespoň součástky s garantovaným původem.
Také se nebát podělit se s ostatními přáteli třeba zde, kde jste spokojení a kde ne.
Důležité je uvádět jen pravdu a celé informace, aby se nestalo, že by byl obchodník křivě nařčen!
Jako bonus mám asi měsíc starou historku z Plzeňského Gesu.
Chtěl jsem obyčejné BC546, na eshopu měli v té době v nabídce asi od 4 výrobců NXP, Diotec, Fairchild a "bez označení" ceny se lišili o desetníky...
...prodavač mi nebyl schopen říci co mi dává, s tím, že to stejně sesypávají dohromady, nechápal jsem tudíž rozdílnou cenu.
Hlavně že ISO9001 Rolling Eyes
Mrzí mně u nich takový přístup, jsem jejich zákazník již 18 let a peníze které jsem u nich nechal by stačili na nové luxusní auto.
I Ti dva prodavači, kteří tam jsou, jsou velmi schopní a vstřícní, ale kurví to vedení takovýhlemi "maličkostmi".
Mám toho víc, ale už končím, už mám zas tlak 200 na 300 když si na to vzpomenu...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi február 11, 2011 07:16:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Filipaudio
Jediná metóda je kupovať u serióznych, veľkých dodávateľov,(Digikey, Farnell, Spoerle a podobní) so zaručeným zdrojom súčiastok, tam sa dá aj reklamovať (ale ešte som to nepotreboval). Uspel som dokonca aj v SOS, keď mi dodali fake 2SC../2SA..
Na stránke výrobcu sú obvykle uvedení distribútori, dajú sa aj dohladať stavy na ich skladoch. Ak tam nič nie, a niekto zázračne dodá ihneď, je to podozrivé.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
FILIPAUDIO
Hifista - pokročilec


Založený: 10 február 2007
Príspevky: 395

PríspevokZaslal: Pi február 11, 2011 13:14:59    Predmet: Odpovedať s citátom

BV. Samozřejmě máte pravdu. Klíčové a speciální součásky prodává firma Ryston, s nimi mám výborné zkušenosti a pak ještě RS components, zde je i zastupuje firma Alfatronic, dále firma Microdis.
Pokud jde o mně, tak to neřeším, ke kvalitním součástkám se dostanu.
Jde o to, že si firmy nabízející padělky sami pod sebou řežou větev, když vidím mladé kluky, kteří si chtějí postavit z toho šrotu třeba zesilovač, tak je mi jasné jak to dopadne. Přestane je to bavit...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi február 11, 2011 13:49:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to paradox, ale pokud něco navrhnu na nedostupných součástkách, a jsem schopen je (v zaručené kvalitě) k deskám dodávat, tak je výsledek lepší, než když jsem se snažil udělat návrh na levných, všudedostupných komponentech za korunu (doslova), na čemž jsem si namlátil pusu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi február 11, 2011 17:45:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Mě to nepřipadá paradox, spíš logické. Nehrozí, že to někdo sestaví z nějakého šrotu a jako bonus je výrazná ochrana proti kopírování.
Co je komu platné, že má schéma či desku, když to nemá čím osadit ?
Spíš mám pocit, že toto je určující hledisko při návrhu konstrukcí z poslední doby.
Vymýšlet něco z BC-éček, aby si to pak mohl postavit kdokoliv, se z tohoto pohledu jeví, jako ztráta času.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zaujímavé súčiastky a zapojenia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
Strana 1 z 8

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist