Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Original alebo podvrh / genuine or Fake
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zaujímavé súčiastky a zapojenia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
rip1
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 marec 2007
Príspevky: 510

PríspevokZaslal: So december 24, 2011 22:58:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Bohužel je to tak,již třetím rokem si buduju skladové zásoby audio polovodičů vše pečlivě třídím proměřím a uložím...fejky dávám stranou pokud nejdou reklamovat, co mě nejvíc sejří že jsem s tím začal moc moc pozdě.... marně se snažím sehnat tuzemského dodavatele na značkový japonský díly, "které jsou stále full production" dneska jsou pajcy i v kšeftech kde by si to dříve nedovolili bohužel tak to je Sad Ti asiati dokonce už lezou i sem na forum s těma mrdkama... jestli se má něco změnit tak ať se svět zase otočí a bude se ctít kvalita a tradiční hodnoty... finančníci tenhle svět likvidujou je třeba je odstavit... a vrátit se ke klasice solidnost-spolehlivost-kvalita.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Po december 26, 2011 21:40:11    Predmet: Odpovedať s citátom

No ono je to docela peklo, že za budící trand ve velkém pouzdru do nějakého Crestu - za originál náhradní díl od výrobce dám cca 400Kč (přitom TO3 250W konce stojí cca třetinu), a na ebay nebo u běžných obvyklých evropských dodavatelů ND, od kterého odebírá 75% servisů ne-li víc, je k mání padělek za 50Kč.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Po január 09, 2012 13:34:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Vrátím se k mojí kauze s AD797. Než jsem prodal svůj DAC 2.6, tak jsem v něm ještě testoval nějaké operáky. A ze zvědavosti jsem tam píchl i ty dvě AD797, co jsem nevěděl, zda jsou originál či fake z Farnellu. A světe div se, tam kde mám origo AD797 mi tady tyto kmitaly. Nechci z toho dělat nějaké závěry, ale čím dálk víc si myslím, že je to fake. To kmitání mi vlastně potvrdilo to, proč to bylo i zvukově nějaké divné.
_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po január 09, 2012 13:41:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Možná by to chtělo větší rozbor, AD797 je choulostivá součástka a kmitá velmi ráda. Může to způsobit i rozptyl ve výrobní technologii.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Ut január 10, 2012 18:04:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Dovolil bych si malinko vybočit - jaké máte zkušenosti s díly dodávané od ASWO?
Asi před 4 lety jsem kupoval v AME hrot Shure N75EJ, vzhledově byl zcela stejný jako ten původní hrot který byl sjetý. Zvukově velmi solidní. Vloni v létě jsem tam koupil ten samý hrot. Na první pohled pajc - trochu jiná barva toho plastového dílu, přetoky na okrajích, plechový díl měl na konci otřepy. Zvuk o poznání horší. Tvrdili že jde určitě o originální díl dodávaný ASWO, uvízlo to na mrtvém bodě. Evil or Very Mad Od té doby se mi originální hrot Shure nepodařilo sehnat.

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut január 10, 2012 18:10:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Co Audiotek?
www.audiotek.cz

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Ut január 10, 2012 20:59:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Tady zkušenost nemám a N75 tam ani nevidím Sad
_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: St január 11, 2012 23:37:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to jednoduché. Před víc jak 10 lety jsem kupoval nějakou Technics chvějku, stála asi 1800 a celá vložka 2400 (oficiální cena ND). Sehnal jsem chvějku v Německu, stála asi 1200. Po pár letech jsem ji opět sháněl, u Technicsu mne poslali do háje, a jeden dodavatel ji sehnl za 990, byla balená v krabičce, v kostce polystyrénu a obal byl asi z roku 1985. Nyní tuhle chvějku vede ASWO asi za 400Kč, je balená zcela jinak a vypadá jinak. Kde myslíš že se vyrábí ? Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Št január 12, 2012 08:56:17    Predmet: Odpovedať s citátom

No, problém je, že já nepotřebuju aby chvějka stála pár korun, ale potřebuju aby hrála - ať je odkud chce. A tento základní požadavek bohužel nesplňuje Evil or Very Mad
Oni i ti žlutý vědí jak to dobře udělat, když chtějí (mají nad sebou bič). Problém je tlak evropských obchodníků na snížení ceny. Sami si serem na hlavu.

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
feliz navidad
Hifi obsluha


Založený: 11 jún 2009
Príspevky: 15
Bydlisko: Chomutov

PríspevokZaslal: St december 05, 2012 08:50:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Máte někdo zkušenost z poslední doby, jestli jsou 2SA1837/2SC4793 a 2SC5200/2SA1943 od TME originál Toshiby?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: St december 05, 2012 09:05:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Letos tam kamarád kupoval 2SC5200 a 2SA1943 do Symasymu. Tranzistory dosud fungují, ale originály to asi nejsou. Betu mají v povolených mezích, dva mezní body na SOA při testu vydržely, ale museli jsme změnit kompenzační kapacitu což napovídá že je v těch trandech nejspíš něco jinak.
_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Quart
Hifi expert


Založený: 26 december 2008
Príspevky: 1377
Bydlisko: Litoměřice

PríspevokZaslal: St december 05, 2012 09:31:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Martine vypadají neoriginálně?

Já bych TME až tak nezatracoval, pokud píší že to jsou originály tak bych jim věřil. Vrátit se to dá vždycky.

_________________
www.facebook.com/SPaudioCZ
www.SPaudio.cz
www.CustomWorks.cz
www.revize-hc.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: St december 05, 2012 09:48:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Na pohled vypadaly jako originály, žádné otřepy na vývodech nebo na pouzdře, chladicí ploška rovná pěkně lesklá, font popisků a grafika jak má být... Ale kompenzační kapacita se musela zvednout z 3,3 na 10pF což už je docela podezřelé. Nebýt toho, byl bych přesvědčený že jsou to originály, takhle zkrátka nevím.
_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Karel S.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 jún 2010
Príspevky: 610
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St december 05, 2012 12:43:28    Predmet: Odpovedať s citátom

On tyhle trandy dělá kdekdo (zcela oficiálně a s tímto označením). Jsou i různé modifikace (TO220 atd). Taky (v případě jen jiné rychlosti, nebo jiných interních kapacit) se může jednat o redesign.
Problém by byl jen v případě, že je to vydáváno za starý originál Toshiba a on není (no name výrobce přetiskne označení, což měřením nezjistíš - Beta je OK, rychlost taky, ale po průchodu proudu ten čip z BD139 vybuchne). To ale nezjistíš běžnými metodami. Pokud je SOA dobrá, rychlost taky, hledal bych problém jinde.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: St december 05, 2012 12:55:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Já žádný problém nehledám Smile Jen konstatuju že ty trandy jsou trochu jiné než ty které jsem měl několik let v šuplíku a vypadaly stejně. Důvody můžou být různé, ale nejsem schopen s jistotou říct že je to originál ani že je to fake ale rozhodně nejsou na vyhození. Díky vyšší kompenzační kapacitě je zesilovač pochopitelně o chlup pomalejší.
_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Karel S.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 jún 2010
Príspevky: 610
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St december 05, 2012 13:42:06    Predmet: Odpovedať s citátom

JeF111 napísal:
... Díky vyšší kompenzační kapacitě je zesilovač pochopitelně o chlup pomalejší.

Nechci to tady zasírat (OT), ale nebyly by lepším řešením base stoppery? Je to takové šetrnější. Tranďíky byly asi upečeny vč. zesílení rychlejší a průniková kapacita zůstala.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: St december 05, 2012 14:02:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi jo ale nebyl čas ani chuť to řešit, byl to zes pro malý subwoofer s levným reprákem...
_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Jupi
Hifista - zaslúžilec


Založený: 31 august 2011
Príspevky: 590
Bydlisko: skoro Bratislava

PríspevokZaslal: Št december 06, 2012 20:39:22    Predmet: 2SA1370 a 2SC3468 z Avelmaku Odpovedať s citátom

Dnes mi prisli tranzistory do VAS z Avelmaku. Tie 2SC sa mi zdaju vpohode, ale tymi 2SA som si neni vobec isty, cito nie je fake. co vy na to?

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št december 06, 2012 22:04:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Obecně jsem skeptický k posuzování pravosti polovodičů podle fotografií pouzder. Kvalita provedení, vývodů, popisu atd. může být varováním, ale neznamená žádnou jistotu ani jedním směrem. I kvalitní čipy mohou být zapouzdřeny méně pečlivě a naopak některé padělky mohou mít překvapivě dobrý vzhled.
Řešení vidím pouze dvě:
1) Nákup ze stoprocentně spolehlivého zdroje, který má dodávky přimo od výrobce a je schopen věrohodně garantovat původ zboží.
2) Koupit pár kousků navíc, důkladně proměřit, některé testy na hranici destrukce a nakonec pitva.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
trunek
Hifista - pokročilec


Založený: 13 november 2009
Príspevky: 286
Bydlisko: ZM

PríspevokZaslal: Št december 06, 2012 22:42:15    Predmet: Odpovedať s citátom

objednal som si Sample od OnSemi MJE340/350 a kamoš tiež. Rozdiel asi pol roka. Oba boli originál z OnSemi.... a oba vyzerali inak. ČO som bol dosť prekvapený. Ešte by som možno našiel nejaké a vedel urobiť foto, ale myslím, že to nie je nutné
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Jupi
Hifista - zaslúžilec


Založený: 31 august 2011
Príspevky: 590
Bydlisko: skoro Bratislava

PríspevokZaslal: Št december 06, 2012 22:55:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Skusim zmerat charakteristiku. Len nemam doma dost merakov, budem si musiet niekde pozicat.
Nie je nejaka moznost zmerat charakteristiku pomocou nejakeho pripravku + osciloskopu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Pi december 07, 2012 08:46:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Jupi napísal:
...Nie je nejaka moznost zmerat charakteristiku pomocou nejakeho pripravku + osciloskopu?

Je, teoreticky se tak dají změřit všechny převodní charakteristiky. Kdysi nějaký takový přípravek vyšel v amaru, pamatuju že jsme ho stavěli ve škole a že byl docela jednoduchý a fungoval, to je ale vše co vím. Musel bys mít zaručený originální kus pro porovnání. Mezi jednotlivými typy můžou být značné rozdíly takže se nedá srovnávat s jiným tranzistorem. Obvykle ale stačí proměřit pár bodů charakteristiky třeba na Tesláckém BM529 (věc za pár stovek), zajímavá je závislost H21e na Ic. Pak proměřit několik kritických bodů na SOA a tady se obvykle fake ukáže, hlavně u výkoňáků. Na to je dobrý třeba BM455.

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Jupi
Hifista - zaslúžilec


Založený: 31 august 2011
Príspevky: 590
Bydlisko: skoro Bratislava

PríspevokZaslal: Pi december 07, 2012 09:52:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Charakteristiky su v katalogovych listoch. Malo by to aspon priblizne sediet.
Tie meraky na tranzistory nemam k dispozicii. Je to iba moje hobby, takze komplet vybavenie profi servisu nebudem mat nikdy...
Zlate casy, ked som chodil este do skoly. Tam bolo k dispozicii vsetko.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Pi december 07, 2012 10:22:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Tohle ale přece není žádné super-profi zařízení, jsou to měřáky ze 70. let dnes za pár stovek v bazarech/inzercích/aukru....

Charakteristiky v datasheetech jsou jen orientační, ale pokud seženeš dostatečně podrobný datasheet předpokládaného výrobce tak se to dá jakš takš porovnat. Je potřeba proměřit víc kusů a porovnat rozdíly mezi nimi. Solidní výrobci mají minimální rozptyl parametrů v jedné sérii, pajcungy bývají "co kus to originál". Ale taky to nemusí být nutné pravidlo. Tahle činnost je docela alchymie...

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št január 23, 2014 18:34:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Dnes som sa naivne nadchol a zbytocne prebehol do Electro Comp na Mierovej ulici v Prievoze BA. Mali tam mat budice Sanyo 2SA1011 a 2SC2344. Predajca ich sypal zo sacku TME. Zo zvedavosti som zobral 2 a 2 ks.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Št január 23, 2014 18:47:06    Predmet: Odpovedať s citátom

MEV jsou (byli) maďaři Smile Vesměs to průser není, ale mívají větší rozptyl parametrů, podobně jako bývalá Tesla. To druhé nevím, ale Sanyo to asi taky nebude...
_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Št január 23, 2014 19:21:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Zelený epoxid se používal na PNP tranzistory u generic výrobců tak před 20 lety Very Happy
Mám taky 30 let starý orig. tranzistory v TO3, tam byl u komplementárů zase potisk jinou barvou.

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št január 23, 2014 20:56:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Multimetrom
npn 2sc2344, hFE 70-80, cbc=40pF, cec=30pF
pnp 2sa1011, hFE 80-90, cbc=120p, cec=100pF

Pre kontrolu a porovnanie...

BF a KF som nameral minimalne kapacity do 10pF
MJE15032G som nameral hFE 81-84, cbc=120p, cec=100pF
MJE15033G som nameral hFE 111-113,, cbc=190p, cec=170pF
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Št január 23, 2014 21:17:13    Predmet: Odpovedať s citátom

To by 20W tranzistorům odpovídalo.
_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
peter_spx
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 844
Bydlisko: Slovakia

PríspevokZaslal: Št január 23, 2014 21:39:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Original SJ79 od Hitachi bol tiez zeleny...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zaujímavé súčiastky a zapojenia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
Strana 4 z 8

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist