Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

HC48 na NC452

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Pi jún 06, 2008 21:20:33    Predmet: HC48 na NC452 Odpovedať s citátom

Mám gramofon NC452, se značnými úpravami oproti původní konstrukci. Mj. preamp Actidamp Mk.IV, přenoska Grado Prestige Blue, předělané buzení motorku, přesné strobo, mutování jazýčkovými relátky, trafo vně....
Nepíšu to proto že bych se chtěl vychloubat ale abyste si udělali představu o technické úrovni.
A teď problém:
Raménko které je tam původně se mi sice líbí, ale nefunguje zcela podle mých představ. Jsou tam problémy např. se zvedáčkem - plastový - vikle se, nemá dobrý chod a podle toho jak do něj klepnu buď padá moc rychle nebo naopak pomalu, dopadne až po odmutování signálu. Uložení osy vertikálního otáčení (zvedání) není taky ideální - prostě špičaté červíky které tlačí do důlků v tělísku, mám pocit že to nejde úplně nejlíp, když červíky povolím, tak je to zas moc volné. Navíc je celé raménko takové prostě moc plastové.
Koupil jsem si HC48, úplně nové. Má stejně jako původní magnetický antiskating, to se mi líbí. Ale k tomu abych ho do gramce dostal ho budu muset docela dost předělat (gramofon), a po úpravách tam už původní ramínko nedám, chci jeho spodní část použít k tomu HC48 a to si vyžádá nevratné změny Very Happy
Tak bych se chtěl zeptat, jestli ta práce má vůbec smysl a jestli si něco pomůžu, má s tím ramínkem někdo hlubší zkušenosti?
Co rezonance, nedělá to nějakou nepechu?
Díky
Martin

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Renown
Hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 197

PríspevokZaslal: So jún 07, 2008 07:38:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Má to smysl to předělat, ale pouze jako hezká zábava pro volný čas. A pro získávání dalších zkušeností. Rameno HC48 je určitě lepší než ta modifikace HC16 co tam je teď. Jenom pozor na správnou geometrii gramofonu. Rezonance ramene je daná jeho konstrukcí a nemáš moc rozumných možností jak ji měnit, mimo hmotností přenosky a její dynamické poddajnosti.
Nelze však počítat s tím, že po této úpravě se z toho stane high end. Ložisko talíře, subtalíř, talíř samotný, uložení motoru, headshell Tesla, kvalita prodrátování, trafo uvnitř přístroje to je jenom malý výčet nedokonalostí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Rowing
Nádejný hifista


Založený: 03 september 2007
Príspevky: 64
Bydlisko: Olomouc

PríspevokZaslal: So jún 07, 2008 10:33:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Jak tak koukám, bydlíš tady někde poblíž. Jestli chceš, mohl bych se někdy stavit a na gramec se mrknout. Probereme možnosti jak dál Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: So jún 07, 2008 12:07:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Rowing napísal:
Jak tak koukám, bydlíš tady někde poblíž. Jestli chceš, mohl bych se někdy stavit a na gramec se mrknout. Probereme možnosti jak dál Smile

To bych rozhodně neodmítl. Wink
Bydlím v Lípách (Slatinice).

To: Renown
Máš pravdu, v původní konstrukci je ten gramofon značně nedokonalý. Ovšem jak už jsem psal, jeho technická podoba je teď už dost jiná a musím říct, že po zvukové stránce jsem s tím vcelku spokojený.
Ohledně toho talíře a subtalíře myslíš asi materiál? Ten můj je zatím v pořádku, no je otázka jak to bude vypadat za 10 let... vyvážení talíře jsem nechal kontrolovat u kámoše ve fabrice a je to v pohodě.
Headshell se mi zdá lepší na tom původním ramínku, na tom HC48 se mi zdá takový odfláknutý. Jinak je myslím v pohodě, mechanicky pěkně drží a elektricky je to taky OK.
Prodrátování jsem dost předělal, rušil tam budič motorku a mutování pomocí 4053 se mi ovravdu nezamlouvalo, mělo to obojí opravdu silně degradující vliv na zvuk. Toto vše je už vyřešeno, stejně tak trafo je ve zvláštní krabičce spolu se zbytkem zdroje a síťovým filtrem, do gramce vedu stejnosměrná stabilizovaná napětí.
Ještě bych chtěl pár věcí vylepšit, mj. to ramínko, pružné uchycení šasi a to ložisko talíře.

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist