Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Signálové přepínače
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Št jún 12, 2008 08:23:30    Predmet: Signálové přepínače Odpovedať s citátom

Nechci zbytečně zamořovat původní vlákno o headampech Pro-ject, proto další pokračování o rozšíření počtu vstupů zde.
PMA napísal:
...Když bude přepínač dobře odstíněný a propojený kvalitní kabeláží, proč ne. Ale na dálku to nejde posoudit...

Díky DavidoviH jsou už fotky útrob BT-31 na světě :


Dá se už z tohoto vyčíst více?
Má smysl stávající dráty párově skroutit a zkrátit přesně na míru (tak aby se jednotlivé páry nedotýkaly)?
Odpovídá vůbec použitý přepínač svou konstrukcí kvalitě GTH nebo tudy cesta od začátku nevede?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Št jún 12, 2008 08:38:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevyskytuje se náhodou na Slovanetu tvůrce tohoto?

více viz :
http://www.czechaudio.com/Projects/PV01/PV01_CZ.htm
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Št jún 12, 2008 08:57:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Vyskytuje: petrkp... použitý způsob je nejlepší z možných, Křečíčku...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Obšák
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2007
Príspevky: 720
Bydlisko: Moravský Beroun

PríspevokZaslal: Št jún 12, 2008 09:28:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Ta první konstrukce(BT-31) je absolutně nevhodná,bude to mít hodně velké přeslechy mezi kanály i mezi jednotlivými vstupy(tak ,jak je to uděláno).Pro výrazné zlepšení doporučuji vyhodit stávající propojení a dát tam místo obyčejných vodičů stíněné a stínění všech propojit se signálovou zemí Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Obšák
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2007
Príspevky: 720
Bydlisko: Moravský Beroun

PríspevokZaslal: Št jún 12, 2008 09:31:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Pak už je jen otázka,co ještě zkazí ten přepínač,nicméně bude to stokrát lepší než teď Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2637
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št jún 12, 2008 09:51:58    Predmet: Odpovedať s citátom

když už takhle, tak alespon dát ten přepínač těsně k cinchům...nebo řešit pomocí relé, při dnešních cenách..
_________________
LutaDAC, SPX2010, DPA330 modif.Danhard, Shan E520
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20464

PríspevokZaslal: Št jún 12, 2008 09:56:30    Predmet: Odpovedať s citátom

To je hrůza ....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Št jún 12, 2008 11:59:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Nenasel by se tady zrucny elektrotechnik, ktery by na zakazku vyrobil par takovych prepinacu vstupu?
Jednoducha konstrukce, kvalitni soucastky, kratke signalove cesty a kvalitni prace.
Myslim, ze minimalne ja a Krecek bychom meli zajem a nemuze to byt podle me az tak slozita zalezitost.

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Obšák
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2007
Príspevky: 720
Bydlisko: Moravský Beroun

PríspevokZaslal: Št jún 12, 2008 16:36:41    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
To je hrůza ....


Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20464

PríspevokZaslal: Št jún 12, 2008 17:17:47    Predmet: Odpovedať s citátom

mesires napísal:
takovych


vyrobit opravdu nebude problém. Pak se divte, hifisti, výsledkům, když se utíkáte k takovým děsným řešením. Je to téma, hodné f-sportu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Št jún 12, 2008 17:26:59    Predmet: Odpovedať s citátom

A nejlepsi prepinac vstupu je takovy ktery ma pod knoflama napsano AES/EBU 1, AES/EBU 2, AES/EBU 3, AES/EBU 4, SPDIF 1, SPDIF 2 atd -)))) Embarassed
Kazdopadne toto je uz nejspis par let stara zalezitost, mylim ze i tvoje par let stare zalezitosti jsou sem tam hruza,ze jo -))) Rika se tomu vyvoj, jasne. Hruza -))))
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20464

PríspevokZaslal: Št jún 12, 2008 18:26:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Na pohled jsou hrůza jistě pořád, ale toto je hrůza technicky, to je jediné, co se do zvuku počítá. Naleštěných řešení s důrazem na barvy, ale elementárními kiksy např. v zemnění máme dodnes spousty, i od renomovaných jmen. Opravdové pochopení problematiky, nad úroveň bastlu nebo estéta, nemá téměř nikdo, bohužel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Št jún 12, 2008 19:10:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Jasne... I tak si myslim ze nejdriv je nutno neco podelat abychom se z toho mohli poucit. Mne treba potesi fakt kdyz je neco dobre a k tomu i hezke. Jinemu kdyz je to dobre je zbytek uplne jedno... Nevidim v tom problem, ani v tom ze je to hruza, ale neco to Petrovo zarizeni pamatuje. Dnes by ho zajiste resil jinak, to te muzu ubezpecit, protoze jsem to uz videl. Laughing

A jsem docela i rad ze to uz asi nebudu resit, protoze nemam ani jeden analogovy zdroj signalu a vypada to tak, ze uz ani nebudu. Jsem tim sice straslive ochuzeny o dokonaly poslech, ale mne to vlasne staci i tak, jen kdyz to trochu hraje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
DavidH
Hifi obsluha


Založený: 16 apríl 2008
Príspevky: 15
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št jún 12, 2008 19:57:40    Predmet: Odpovedať s citátom

mesires napísal:
Nenasel by se tady zrucny elektrotechnik, ktery by na zakazku vyrobil par takovych prepinacu vstupu?
Jednoducha konstrukce, kvalitni soucastky, kratke signalove cesty a kvalitni prace.
Myslim, ze minimalne ja a Krecek bychom meli zajem a nemuze to byt podle me az tak slozita zalezitost.


Já mám taky zájem.
Možná by šlo z BT31 použít alespoň krabičku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Xhibit
Hifista


Založený: 20 február 2007
Príspevky: 178
Bydlisko: Bystřice pod Hostýnem

PríspevokZaslal: Pi jún 13, 2008 09:02:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Taky budu zrovna resit nejaky prepinac vstupu.Nejlepe asi s rele.. Nicmene zadne konkretni reseni jeste vybrano nemam.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Pi jún 13, 2008 11:41:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Přepínač - kolik má být vstupů ??
přepínání otočným přepínačem, nebo tlačítky ???
Řešením je malý tišťák u zadního panelu, přepínač mechanicky vyveden na přední panel. Budu asi něco takovýho dělat pro skauty.
řešení s relé má nevýhodu- potřebuje napájení.
Vhodná relátka jsou v oddílu PRODÁM

jinak kdyby u toho byl i potenciometr ( step attenuator) je to vlastně pasivní preamp.

Můžu něco takovýho ubastlit.
mám dlouhé dodací lhůty ( vysoká rozpracovanost)
musí se sjednotit materiálová základna ( skauti nepotřebujou high end součástky, stejně většinou poslouchají MP3.
Jaké jsou nároky P.Tzájemců????
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: So jún 14, 2008 22:48:30    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
mesires napísal:
takovych


vyrobit opravdu nebude problém. Pak se divte, hifisti, výsledkům, když se utíkáte k takovým děsným řešením. Je to téma, hodné f-sportu.


Špatně jsem se vyjádřil.
To slovo "takových" dává ve výsledku dojem = kopie např. BT31, což rozhodně neeeee ...

Takže abych vysvětlil - můj požadavek je na takový přepínač vstupů, který nebude ovlivňovat signál (každý kabel a přechod (zásuvka-konektor) bude, takže spíš takový, který bude ovlivňovat co nejméně).

Zkušení doporučte.

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2342
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: So jún 14, 2008 23:22:52    Predmet: Odpovedať s citátom

A co takhle Petr Komp alias petrkp? Ten jeho přepínač vstupů vypada hodně dobře a jestli mu s tím pomáhal kazzatel (aspoň to píše), tak to určit bude i fungovat. Very Happy Na czechaudiu se píše, že se dá koupit DPS, nebo to už neplatí? Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Ne jún 15, 2008 15:46:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Petra Kompa už jsem zkoušel kontaktovat. Uvidíme, pokud s tím bude souhlasit, dám jeho odpověď i sem pro případné další zájemce.

Co se týká mne - po prvním poslechu DPA 380 je jasné, že o přepínač vstupů mám taky zájem. Mě stačí 3-4 cinchové vstupy, 1 cinchový výstup. bez regulace hlasitosti, bez dálkového ovládání, stačily by mi i "střeva" bez krabice.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20464

PríspevokZaslal: Ne jún 15, 2008 15:58:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud mluvíte o tom, co měl teď Petr v Trutnově, tak to je pěkné řešení.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
petrkp
Hifista


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 162
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Ne jún 15, 2008 19:31:52    Predmet: přepínač vstupů a mute výstupů Odpovedať s citátom

Bude to jednoduché jako facka, vycházel jsem z obecných doporučení PMA. Vyzkouším to během července a pak nic nebrání tomu, (si) to udělat.
Do konce června to nafotím. Přepínání 4 vstupů s cinchi přímo na kastli.
Co se týče PV-01, pokud by to někdo chtěl přeprogramovat, tj. udělat řízení, rád pomohu. Proti původnímu provedení bych věděl, jak to vylepšit.

_________________
Mám rád Hifi a nevadí mi ani hifisti
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2342
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Ne jún 15, 2008 20:34:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Jak je řešenej ten novej přepínač? PV-01 se mi líbí, ale 4 vstupy by mi stačily. Hledám kvalitní řešení k DISPRE a myslím, že nejsem sám. Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Po jún 16, 2008 10:30:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Požadavek- co nejméně ovlivňoval...... je jaksi samozřejmý. N adruhé straně hodně závisí na způsobu ošetření nepouživaných vstupů.
je možné je :
1) nechat odpojené
2) zkratovat
3) zkratovat odporem
4) odpojit jim i zem

pokud bude zapojen jen aktuálně používaný přístroj, postačí i řešení1)
2) nemusí některé přístroje pžežít
3) vyžaduje přepínací kontakty ( relé, nebo tlačítka)
4) už směřuje do oblasti symetrických propojení.

Pro skauty bude řešení1 - s rotačním přepínačem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sinclair
Hifista


Založený: 03 december 2007
Príspevky: 185
Bydlisko: 76326 Luhačovice, Mlýnská 494

PríspevokZaslal: Po jún 16, 2008 12:59:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Každé komerční, sériově vyráběné zařízení, prodávané laikům, jakékoli třídy, má na výstupech nejmíň padesátiohmový odpory, vylučující poškození výstupních obvodů při zkratování linkového výstupu. Pokud to dotyčné zařízení nemá takto ošetřeno a není tam ve výstupním obvodu ani žádný proudový limit, tak to konstruoval kretén. Vždy je nutné počítat se zkratem v cinchi, kabelu či jinak a dobrý konstruktér s tím taky počítá.
I blbý mp3-ky mají sluchátkový výstup ošetřen proudovou limitací ve výstupním obvodu dotyčného švábu, takže tvrdý zkrat výstupu se tam projeví pouze rychlejším vycucnutím napájecího článku.
Odpojovat zem - no nevím, asi až tak bych to nehrotil, ale přepínací kontakt relé, použitý tak, že vstup odpojí a navíc zkratuje na zem je podle mých vlastních zkušeností dobré řešení. Takto byly koncipovány i tlačítkové volby sběrnic /křížovým propojovacím polem/ na profesionálních recordingových mixážních pultech Neve. Tam se do příslušné stopy vícestopáku prostě nesmělo dostat NIC kromě regulérně navoleného kanálu.

Rotační přepínač v pertinaxovém či plastovém provedení je lautr na píču. Snad kromě téměř nedostupných keramických druhů, se speciálně uspořádanými a tvarovanými kontakty kvůli vzájemným kapacitám, ale to je sféra uplynulých třiceti let, kdy se takové přepínače vyráběly a používaly např. ve vojenských vf zařízeních nad 300MHz.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20464

PríspevokZaslal: Po jún 16, 2008 13:22:13    Predmet: Odpovedať s citátom

sinclair napísal:
Každé komerční, sériově vyráběné zařízení, prodávané laikům, jakékoli třídy, má na výstupech nejmíň padesátiohmový odpory, .


Podle toho to taky hraje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dokken
Hifista - pokročilec


Založený: 24 máj 2007
Príspevky: 325
Bydlisko: Louny

PríspevokZaslal: Po jún 16, 2008 15:12:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Na ebay jsem našel přepínače vstupů:
http://stores.ebay.com/DIY-Gene_Remote-control-kit_W0QQcolZ4QQdirZ1QQfsubZ19208793QQftidZ2QQtZkm
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11182
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po jún 16, 2008 15:40:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Pořád se mi nezdá zkratování nepoužitých vstupů na zem. Většina přístrojů to přežije, ale nepřipadá mi to korektní. Minimálně jsou výstupní obvody přetěžovány, což může způsobovat přehřívání a zkrácenou životnost.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Po jún 16, 2008 16:08:50    Predmet: Zkratování výstupu Odpovedať s citátom

Mikrotuner Technics nepřežil. Odpory jsem dobastlil při opravě.
Na obranu konstruktéra : přístroj byl koncipován pro použití v konkrétní sestavě ( věži ). Stejně jsem ho posílal do .....

Jinak starší přístroje s výstupem DIN s tím v podstatě počítají- výstup je částečně jako proudový.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Po jún 16, 2008 16:14:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Rotační přepínače - některá provedení považuju za velmi dobrá třeba pertinaxové řadiče TESLA - pokud by vadily kapacity, nechá se vyjmout jedna aretace a příslušné mezipolohy uzemnit. Výše jsem neměl na mysli až takhle luxusní provedení.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20464

PríspevokZaslal: Po jún 16, 2008 16:20:06    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Pořád se mi nezdá zkratování nepoužitých vstupů na zem. Většina přístrojů to přežije, ale nepřipadá mi to korektní. Minimálně jsou výstupní obvody přetěžovány, což může způsobovat přehřívání a zkrácenou životnost.


Je to naprosto zbytečné a dá se to řešit jinak, lépe. Dále, jak víme, to může vést i k problémům, když to pere proud z nepoužitého výstupu do signálové země. Je to, IMHO, chybná koncepce.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia
Strana 1 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist