Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Parasound Halo JC 2 line preamplifier
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: St apríl 23, 2014 20:45:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Mam laicky dotaz, zajimam se o predzesy vyssi komercni kategorie a koukal jsem na ty mereni do sterephile pro parasound a mam po shlednuti grafu /fig.6/ jako nevzdelany jenom posluchac dojem ze bych z mereni toho vychvalovaneho parasoundu usuzoval ze je to zkreslujici predzesilovac ktery bude poskytovat zvuk velmi podobny tomu passovi /typicke teple patlani/. Navic jsem slysel v minulosti v klidu konec parasound s M800 v Brne a ten dojem byl velmi spatny /myslim ze pak sel koncak parasound k manickovi kterej si chrochtal blahem/, patlalo to tehdy do tepla jako lampy akorat to nemelo ten luft na vyskach a iluyi prostoru co maji kvalitni lampace, parasound koncak tehdy produkoval slity zvuk. Tehdy jsem si pro sebe rekl znacka parasound urcite nehraje ok. No ale k tomu komercnimu parasound predku, jsou vysledky mereni hvezdne, vynikajici? Ve srovnani napr s BP25 za malo penez si myslim podle grafu v stereophile ze stary laciny bryston BP25 bude lepsi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: St apríl 23, 2014 20:55:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Ted nevim mozna mel Manicka AR, nejsem si jisty je to uz dlouho, prosim tedy jen okomentovat vysoke zkresleni parasound predku v mereni sterephile.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St apríl 23, 2014 21:48:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Len podla zapojenia a pouzitych diskretnych OZ pod oznacenim DOA33 si myslim ze Bryston BP25 nie je tym spranym predzosilnovacom na porovnanie s dnesnymi predzosilnovacmi obdarenymi prvkami a zapojeniami do dnesnej EMC doby, ktore zaroven vyuzivaju dnesne moznosti diskretnej suciastkovej zakladne ale aj operacnych zosilnovacov (integrovanych obvodov).

Dufam ze ta nenaserie moje teoretizovanie;-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Št apríl 24, 2014 05:58:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Mereni BP 25 pro porovnani:
http://www.stereophile.com/content/bryston-bp25-mc-preamplifier-measurements
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Št apríl 24, 2014 07:38:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Parasound neviem ale BP 25 som podrobne dlhodobo otestoval už dávnejšie na aparature s 3.pásm. Dynaudio aj Avalon oproti predzosilnovačom Nelson Pass X 2.5 a Ayre K5XE a dokonca aj spolu z koncákom 4BSST alebo Pass XA 250.5 a zvukovo bol BP25 o 1 až 2 triedy horší od oboch . Bez detailu a dynamiky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št apríl 24, 2014 08:15:59    Predmet: Odpovedať s citátom

BP25 bych se obloukem vyhnul, víc to komentovat nechci.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Mirec1
Hifista - pokročilec


Založený: 12 november 2008
Príspevky: 312

PríspevokZaslal: Št apríl 24, 2014 09:15:38    Predmet: Parasound. Odpovedať s citátom

..... skus kontaktovat nick NA. On ma JC2 predzosilnovac a pokial viem tak ho porovnaval aj s inymi znackami. Kazdemu sa sice paci iny zvuk , ale aspon mozes ziskat aj prakticke skusenosti s tymto modelom .......
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Št apríl 24, 2014 10:41:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Ok díky za info.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gabik
Hifista - pokročilec


Založený: 26 november 2007
Príspevky: 369
Bydlisko: Usti nad Labem/Praha

PríspevokZaslal: Št apríl 24, 2014 14:22:47    Predmet: Odpovedať s citátom

U NA hraje Parasound excelentne, ale uz je trochy dyl, co jsem to slysel. Na nejnovejsich bednach jsem to neslysel. Kazdopadne, kdyby byly jasatka, tak je Parasound doma.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Pi apríl 25, 2014 12:47:15    Predmet: Odpovedať s citátom

BTW díky za info k BP25, vyhnu se mu. Si vzpominam jak se mi a mnoha lopusakum + 1/2 BK pred par lety prave Bryston 4BSST + BP25 velmi libil s M800. To byla tehdy prvni opravdu hrajici vec v Brne a protoze tehdy se i PD a jini pochvalne vyjadrili na tema Bryston byl to schvaleny "etalon". Cas a vyvoj prinesly nove etalony (vcera Sroll a dnes je to asi HYPA400) a bryston je nyni sracka ktere je se treba obloukem vyhnout.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi apríl 25, 2014 14:39:06    Predmet: Odpovedať s citátom

JJ, to je jen příklad, jak jsou podobná hodnocení zavádějící a nesmyslná...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi apríl 25, 2014 14:49:08    Predmet: Odpovedať s citátom

BP25 jsem nikdy nepovažoval za obvodově dobré řešení, a pokud vím, tak kazzatel taky ne, i když to teď vypadá jinak. Jenomže bavit se o tom s lidmi, kteří nemají o obvodařině ani ánunk, se nedá. Stejně tak nemá smysl cokoliv doporučovat. Najdi si co chceš sám Bartoli, a nevyptávej se. Kdo má ty pindy potom číst. A nepiš SZ, nemá to cenu.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Pi apríl 25, 2014 14:53:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Dalo by se na to aplikovat známé pravidlo šťastného manželství:

Nikdy se neptej na to, co nechceš vědět. Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi apríl 25, 2014 14:57:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Hájend je něco jako bižuterie, módní doplňky. Zcela iracionální.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi apríl 25, 2014 15:33:38    Predmet: Odpovedať s citátom

BP25 má za sebou myslím aj nejaké upgrade idúc s dobou a potrebami EMC, niečo ako Mk I, II, III... Akurát že vždy ostali verný tomu jednoduchému modulu diskrétneho zosilňovača DOA33. To je škoda.

Každopádne chválili sa prevažne koncové zosilňovače, ktoré boli na vysokej technickej úrovni.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Pi apríl 25, 2014 15:45:14    Predmet: Odpovedať s citátom

jmd napísal:
BP25 má za sebou myslím aj nejaké upgrade idúc s dobou a potrebami EMC, niečo ako Mk I, II, III... Akurát že vždy ostali verný tomu jednoduchému modulu diskrétneho zosilňovača DOA33. To je škoda.

Každopádne chválili sa prevažne koncové zosilňovače, ktoré boli na vysokej technickej úrovni.


Ano napr. koncák 4 BSST ak ho kupiš za 1/2 tak je vpodstate stále zvukovo OK. Vykonovo dostatočný len ho treba káblami sieťovým aj prepojovacím dostatočne high endovým doplniť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi apríl 25, 2014 16:01:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, nemá smysl se tady rozepisovat kdovíjak o obvodovým řešení toho či onoho...zvukový nuance dokáže rozeznat jen nepatrná část z vás, chybí praktická zkušenost, bohužel...pro většinu je hlavní víra ve značku, která bejvá často hodně iracionální....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi apríl 25, 2014 16:11:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja si neviem celkom dobre predstaviť, ako by som venoval kopec vzácneho času testovaniu predzosilňovača, keď oveľa podstatnejšie zmeny prinášajú komponenty nad ním a akustika miestnosti nad tým všetkým. To som v podstate chcel tými predošlými príspevkami Bartolimu povedať. Začína na opačnom konci...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ne apríl 27, 2014 13:37:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Souhlasim ze HIFI je jen hobby a na to bychom nemeli zapominat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ne apríl 27, 2014 16:01:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Kazzatel ma pravdu s tou iracionalni virou ve znacku, ja si opravdu jako hlupak myslel ze bryston je ok znacka s jen dobrymi konci /viz vseobecne pozitivni nazor na 4BSST a predpokladal jsem ze i BP25 je mazlik nejlepsi ve sve cenove tride/.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ne apríl 27, 2014 16:05:48    Predmet: Odpovedať s citátom

JMD - vubec nemam osobni zkusenosti s testovanim/porovnavanim predzesilovacu doma v klidu a dlouhodobe, jsem na zacatku hrani si s mou sestavou a jen ziskavam info a zatim spokojene hraju na predek BV audio P1SE. Hloda mi v hlave ML390S ale vsichni mi to vymlouvaji a tvrdi budoucnost patri PC a DACu....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ne apríl 27, 2014 16:39:42    Predmet: Odpovedať s citátom

BP25 jsem nikdy nepovažoval za obvodově dobré řešení, a pokud vím, tak kazzatel taky ne, i když to teď vypadá jinak. Jenomže bavit se o tom s lidmi, kteří nemají o obvodařině ani ánunk, se nedá. Stejně tak nemá smysl cokoliv doporučovat. Najdi si co chceš sám Bartoli, a nevyptávej se. Kdo má ty pindy potom číst. A nepiš SZ, nemá to cenu.

PMA konfrontacni ton tveho prispevku do diskuse je imho trochu nadbytecny, snad si uvedomujes ze na tomto foru s tebou drzi krok v te obvodarine odhaduju tak mozna 10 lidi, pak je tu jiste nekolik desitek bastliru co se pohybuje v sede zone polovzdelanosti a bastli doma DPA a ostatni vetsina /paretovo pravidlo - tedy cca 80%/ jsou podobni analfabeti jako ja - nevzdelani co maji pindy a bavi je hifi a hudba jako hobby. Ale jinak nemysli si chapu ze te moje blbe otazky nebavi - proste na ne nereaguj, a nezapominej ze jde jen a jen o hobby ktere ani tebe ani mne nezivi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne apríl 27, 2014 17:55:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:
zatim spokojene hraju na predek BV audio P1SE. Hloda mi v hlave ML390S ale vsichni mi to vymlouvaji a tvrdi budoucnost patri PC a DACu....


Mas dobry predzosilnovac, pricom mi napadlo ze je pravdepodobne moznost upgrade na vyssiu verziu za nejaku oplatu v Trnave u BV.

Pamatam si ta z Lopuchu ako fajnsmekra a zlatousca;-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: St apríl 30, 2014 13:33:18    Predmet: Odpovedať s citátom

jmd no jo lopuch a BK - to byly modni vlny, BK mela kazdy pulrok novy etalon kvality....ale zase musim uznat kluci se tomu venovali, tahali do republiky vintage kramy a byla sranda i s ultradrahym high endem u Matrixa. Ted kdyz jsem se po letech vratil k vybirani novych hracek pro muj dum a neco jsem slysel /treba ty male focal utopia/ co ani nemaj hajzldekl ale jenom mizerny 250mm basak a hralo to imho mnohem lip nez kdykoliv M800 s cimkoliv - tak si rikam ze nekdy ten ultrahighend ma i smysl. Ale fakt je ze me to zase bavi a proc si obcas neudelat radost nakupem nove hracky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: St október 07, 2020 12:08:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Pred nejakym casom vysla von inovovana verzia tohto preampu s oznacenim JC2 BP Jedina zmena viditelna zvonku je to, ze pribudla indikacna LED na bypass mode. Neviete co obchadza tento bypas? Zeby tie dva regulatory gain? Vo vnutri nevidno ziadnu viditelnu zmenu v konstrukcii a zapojeni len medzicasom znacne vzrastla jeho cena u nas (CR/SR)

Naposledy upravil blesk666 dňa Po október 12, 2020 03:00:45, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
britishaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2009
Príspevky: 778
Bydlisko: Dunajská Streda

PríspevokZaslal: St október 07, 2020 15:23:34    Predmet: Odpovedať s citátom

home theater mode bypass - asi
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: St október 07, 2020 21:14:20    Predmet: Odpovedať s citátom

ano, takze komplet je to identicke ako povodne JC2, akurat to ma ten bypass mode obchadzajuci regulaciu hlasitosti a nastavenia gain pre kazdy kanal aby sa dal vclenit do zostavy domaceho kina

Naposledy upravil blesk666 dňa Po október 12, 2020 03:01:44, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: St október 07, 2020 21:55:35    Predmet: Odpovedať s citátom

ano, takze komplet je to identicke ako povodne JC2, akurat to ma ten bypass mode, obchadzajuci regulaciu hlasitosti a nastavenia gain pre kzdy kanal aby sa dal vclenit do zostavy domaceho kina
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne október 18, 2020 08:34:58    Predmet: Odpovedať s citátom

JC-2 aj CTC Blowtorch je detailne rozobraté aj so schémami v temných vodách internetu. Veľa informácii a názorov je aj tu. Prosím vás, zaujímalo by ma ako sa za 12r. zmenil váš pohľad. Ako písal Danhard je to na výstupe overkill s IRF510/9510, ale keď to má 49mA kľuďák, 25V na šíne, t.j. trvalú stratu 1,25W v kľude, tak veľa možností medzi púzdrami MOSFetov umiestnených na chladič nie je. 2SJ76/2SK213 od Hitachy sú nedostupné a pri tom rozkmite čo tam je, nebude veľký rozdiel ani keby boli kapacity skoro 1/2. Konkrétne IRF9510 200pF//18pF a IRF510 180pF//15pF ich má pekne zladené. Hitachy 2SJ76 120pF//4,8pF a 2SK213 90pF//2,2pF má nižšie kapacity ale viac od seba.

Ako je vyriešený v reálnom kuse vstupný zemniaci 100ohm odpor J1 a J3 Pin3 XLR? Niekedy v schéme býva niečo iné ako v reálnom zapojení. Dá sa to premerať z vonku multimetrom. Prosím ťa prepískneš Pin3 voči zemi Pin 1 alebo aj Pin 4, teda voči chassie. Ďakujem pekne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ne október 18, 2020 09:23:45    Predmet: Odpovedať s citátom

jmd napísal:
Prosím vás, zaujímalo by ma ako sa za 12r. zmenil váš pohľad.


Že je zbytečné a bláhové cokoliv detailněji probírat na fórech.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
Strana 7 z 8

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist