Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

R.Waters - Amused to death - Q sound

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Odporúčané nahrávky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
ciba
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 356

PríspevokZaslal: Po júl 14, 2008 20:14:07    Predmet: R.Waters - Amused to death - Q sound Odpovedať s citátom

Tato u hifistu "provarena" deska me snad ani moc neuchvatila , ale co bylo na ni pro mne zajimave bylo pouziti prostorovych tzv. Q efektu u klasicke stereo setavy . Je zajimave , ze sila respektive rozsah efektu se u mne menil s kazdym jinym reproduktorem , ktery jsem mel a toto cd na nich poustel , od prosteho roztahnuti stereobaze jakoby az mimo hranice poslechove mistnosti az po cestovani zvuku do strany a take dozadu . Vim , ze jsou tu odbornici , kteri dokazi tento jev vysvetlit a popsat , pokud k tomuto tematu tedy nekdo neco ma necht se tady zmini , budu vsem vdecen (doufam , ze nejen ja) Velmi by mne take zajimalo jaky vliv na tyto efekty ma prubeh faze u vicepasmovych reproduktoru . Ja jsem osobne presvedceny , ze prave koherentnost a prubeh samotnych fazi vsech pasem ma zcela zasadni vliv na tyto efekty , ale samozrejme tam muze byt tech vlivu vic .
_________________
Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném . Paul-Louis Courier
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1226
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: Ut august 26, 2008 15:47:47    Predmet: Odpovedať s citátom

To, že pes štěká úplně zprava, lidá hovoří z leva vně beden, voda kape za levým ramenem to vše je dáno rozfázováním zvůků v nahrávce a vnímám to roky stále stejně. Správné rozmístěná zvuku je dáno správným rozmístěním beden a posluchače v místnosti, nikoli absolutní kvalitou samotných beden, nebo jsem měl za posledních 15let samé výborné Smile
a to určitě ne. Chci tím říct, že bedny by musely být naprosto sprasené, aby to zcela pomršily.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
aleska
Hifista - pokročilec


Založený: 27 júl 2007
Príspevky: 330
Bydlisko: Neratovice

PríspevokZaslal: Ut august 26, 2008 16:44:03    Predmet: Odpovedať s citátom

N.A. napísal:
Správné rozmístěná zvuku je dáno správným rozmístěním beden a posluchače v místnosti, nikoli absolutní kvalitou samotných beden, nebo jsem měl za posledních 15let samé výborné Smile
a to určitě ne. Chci tím říct, že bedny by musely být naprosto sprasené, aby to zcela pomršily.


Naprostý souhlas, výsledný zvuk je dán (podle mne) až z 80% korelací bedny/akustika místnosti. Špatná akustika poslechovky sprasí jakoukoliv špičkovou kvalitu reprobeden, i kdyby to byly repra za statisíce.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Ut august 26, 2008 22:34:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Ciba (alebo ostatni)> Bolo by mozne uploadnut pre pre menej znalych Smile aspon ukazku 1-2 tracky (flac/wavpack/ape)?

Vdaka.

updated: medzitym son nasiel linky na RS




rs.com/files/7488678/rwatd_01.zip.html
rs.com/files/7499638/rwatd_02.zip.html
rs.com/files/7510809/rwatd_03.zip.html
rs.com/files/7518171/rwatd_04.zip.html

v linkoch rs.com nahradit za www.rapidshare.com
pwd: www.lugarus.com


updated2: Fantazia. Pokial by som NEVIDEL, ze hraju iba 2 kanaly, hadal by som sa, ze to je multikanal (neveriacky som sa otacal k zadnym repro).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
Tomíček
Nádejný hifista


Založený: 02 marec 2008
Príspevky: 79
Bydlisko: Moravský Beroun

PríspevokZaslal: St august 27, 2008 21:30:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to jedno z mých nejoblíbenějších, vychutnávám si na něm prostor..
Jinak zde jsem ho pořídil já (včetně obou následujících) :
http://echoo.cz
(rubrika CD nové..)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ZIM
Hifista - pokročilec


Založený: 28 november 2006
Príspevky: 275

PríspevokZaslal: Po september 01, 2008 18:38:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj tak dnes jsem mě konečne přišla Japonská verze Verze tohoto CD vydaná v roce 1992. A musím říct že su naprosto unešen. Ani sem netušilo co lze ze sterea vymáčknout tady se Rogers a jeho zvukaři doopravdy předvedli.
Ale co mě zajímá neznáte někdo náhodou i jiná CD nahraná pomocí Qsoundu
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Obšák
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2007
Príspevky: 720
Bydlisko: Moravský Beroun

PríspevokZaslal: Št september 04, 2008 10:07:49    Predmet: Odpovedať s citátom

To je náhodička,právě včera jsem tuhle desku poslouchal Laughing .Bohužel jsem ji před časem někomu půjčil a vrátil mi škráblou a ještě takhle blbě Headbang


Waters.jpg
 Description:
 Filesize:  49.5 KB
 Viewed:  659 Time(s)

Waters.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Paulus
Hifi obsluha


Založený: 10 november 2008
Príspevky: 1

PríspevokZaslal: Po november 10, 2008 13:40:49    Predmet: Q-sound a ini interpreti Odpovedať s citátom

Najprv vdaka za vsetky informacie, ktore som si ohladom Qsoundu mohol precitat. Odpoved na otazku znie: Sting - The Soul Cages (1991). Tam je dokonca o tejto technologii co-to popisane na vnutornom obale albumu (bohuzial originalne CD uz nemam, takze neviem presne citovat)...
Prave dnes to pocuvam a je to fakt supa...
A este som pobrowsoval nasiel toto: http://en.wikipedia.org/wiki/QSound , je tam aj zoznam hier a albumov, kde je pouzita tato technologia..

ZIM napísal:
Ahoj tak dnes jsem mě konečne přišla Japonská verze Verze tohoto CD vydaná v roce 1992. A musím říct že su naprosto unešen. Ani sem netušilo co lze ze sterea vymáčknout tady se Rogers a jeho zvukaři doopravdy předvedli.
Ale co mě zajímá neznáte někdo náhodou i jiná CD nahraná pomocí Qsoundu
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZIM
Hifista - pokročilec


Založený: 28 november 2006
Príspevky: 275

PríspevokZaslal: Po november 10, 2008 17:09:44    Predmet: Re: Q-sound a ini interpreti Odpovedať s citátom

Paulus napísal:
Najprv vdaka za vsetky informacie, ktore som si ohladom Qsoundu mohol precitat. Odpoved na otazku znie: Sting - The Soul Cages (1991). Tam je dokonca o tejto technologii co-to popisane na vnutornom obale albumu (bohuzial originalne CD uz nemam, takze neviem presne citovat)...
Prave dnes to pocuvam a je to fakt supa...
A este som pobrowsoval nasiel toto: http://en.wikipedia.org/wiki/QSound , je tam aj zoznam hier a albumov, kde je pouzita tato technologia..

ZIM napísal:
Ahoj tak dnes jsem mě konečne přišla Japonská verze Verze tohoto CD vydaná v roce 1992. A musím říct že su naprosto unešen. Ani sem netušilo co lze ze sterea vymáčknout tady se Rogers a jeho zvukaři doopravdy předvedli.
Ale co mě zajímá neznáte někdo náhodou i jiná CD nahraná pomocí Qsoundu


Ano vím o tom už mám Broken China od Richarda Wrighta.
Ale subjektivně Waters prostorových efektů využíval víc Very Happy, kdežto u Wrighta mě připadá že jimi poměrně dost šetří, ale hudba je to výtečná.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
petrmo
Hifista


Založený: 14 február 2008
Príspevky: 167
Bydlisko: Ostravsko

PríspevokZaslal: Ne marec 29, 2009 17:03:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Obšák napísal:
To je náhodička,právě včera jsem tuhle desku poslouchal Laughing .Bohužel jsem ji před časem někomu půjčil a vrátil mi škráblou a ještě takhle blbě Headbang


To je tedy šikovný posluchač ale dá se to opravit zrovna včerá jsem si tak opravil CD.Kdysi jsem to pujčil jednomu dobrákovi ten mi to nesl zpět a potkal pitomce který CD viděl poprvé v životě jen o tom slyšel že to je nezničitelné (bylo to asi před dvaceti lety)tak to CD hodil na zem stoupl na něho pojezdil s ním botou po zemi.Prostě magor CD hrálo asi jen první dvě skladby a od té doby leželo v šuplíku.Včera mě napadlo zkusit ho vyleštit,měl jsem udělanou zálohu DVD vypalovačka v PC ho přečetla tak jsem neměl co ztratit použil jsem leštící kotouč do vrtačky je to takový ten sešitý z moooc kousků bavlněné látky a na to lapovací pastu(taková zelená voskovka)Po hodině se mi CD podařilo vyleštit do podoby nového CD a po přehrátí není slyšet jediné tiknutí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Obšák
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2007
Príspevky: 720
Bydlisko: Moravský Beroun

PríspevokZaslal: Po marec 30, 2009 09:13:48    Predmet: Odpovedať s citátom

petrmo: Dík za info o opravě Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZIM
Hifista - pokročilec


Založený: 28 november 2006
Príspevky: 275

PríspevokZaslal: So apríl 03, 2010 12:16:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj chtěl bych se zeptat jestli měl možnost někdo slyšet toto CD ve verzi od MASTERSOUND Gold (SBM CK 64426)
Pokuď ano můžete ji trošičku porovnat s "obyčejnou verzí" díky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
soundgarden
Hifi obsluha


Založený: 01 február 2012
Príspevky: 18
Bydlisko: Slovakia

PríspevokZaslal: Ut február 14, 2012 19:50:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Roger Waters vydal box 7 CD + 1 DVD http://www.dvdbest.sk/img/ProductImage/146046/th_rOGERwATERSbOX.jpg a je to super + Q Sound , kto má rád Pink Floyd mál by si to zadovážiť Smile odporúčam !
_________________
HEGEL ---> ELAC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jasnap
Hifista


Založený: 13 jún 2011
Príspevky: 225
Bydlisko: Česká Třebová

PríspevokZaslal: Po júl 27, 2015 15:28:49    Predmet: Odpovedať s citátom

COUGHI ty to nečti! Tahle zvuková lahůdka opět vyšla a dokonce i na BD a LP. Takže kdo si ji chce pořídit máte šanci. Dejte sem pak vědět, jestli se remástr na BD povedl, pokud to někdo koupíte.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Odporúčané nahrávky Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist