Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Diskrétní předzesilovač
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So január 10, 2009 14:57:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to legrace, s tou kaskodou vychází -140dB i pro výstup 6V. Jenomže sklon tím odporem 170R se musí srovnat naprosto stejně, jako bez kaskody. Já na to klašlu, tohle se musí hodit na plošňák a teprve podle výsledků měření se vrátit k simulaci.

Ale ještě dlužím ten výstupní buffer, to bych měl dotáhnout. Pak se uvidí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So január 10, 2009 14:59:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Tu chybu můžeš odhadnout z obrázku D3_5_DC. Tam je měřítko čitelné.
V každém případě je zanedbatelná.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne január 11, 2009 17:05:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Stala se zvláštní věc. Zkoušel jsem různé varianty a ladil, když jsem si všimnul, že se změnil smysl vlivu velikosti zatěžovacího odporu. Tedy zvětšování odporu dělalo hrbolek a zmenšování vaničku. Pokud to není nějaký omyl, tak se dá předpokládat, že by šlo nalézt variantu, ve které by šlo linearitu nastavit pouze odpory ve vstupu a naopak zatížení VAS měnit bez vlivu na linearitu. Ale je to jenom předpoklad, je možné že to nejde a nebo se mi to v relném čase nepodaří objevit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5857
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Ne január 11, 2009 18:40:51    Predmet: Odpovedať s citátom

OPA a na co to zatěžování VAS pak bude ?

ps. taky pár vyváženejch verzí, vyvažovat se dá do alelůja Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne január 11, 2009 21:52:43    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:
OPA a na co to zatěžování VAS pak bude ? Very Happy


Právě že na nic a to je dobře. Protože bude možné měnit zisk ( OLG nebo tak něco ) bez nutnosti většího dolaďování linearity.

Jinak ty Tvoje obrázky jsou pěkné, ale v podstatě je to totéž, co mám já, akorát s přidanou kaskodou. I když je pravda, že většinu nápadů jsem převzal od Tebe, takže se není čemu divit. Very Happy

Víš co mi teď dělá největší paseku ? Blbá druhá harmonická (vyvážení napříč). Nevěřím, že by to v reálu bylo tak výrazné (rozdíl NPN/PNP). Ono se to dá i srovnat, ale ta vnesená nesymetrie znamená, že každá změna nějakého parametru rohodí ostatní poměry a stává se to nepřehledné.
To je naprostý opak toho, o co usiluji - tedy rozdělení nastavení podle jednotlivých parametrů od sebe.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ne január 11, 2009 21:56:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Chlapi, zkuste to v nějaké fázi dostat z papíru na pertinax ( Smile ), může to ukázat priority k řešení, ev. nějaké "zapomenuté" trablíky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Ne január 11, 2009 22:51:40    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:


Víš co mi teď dělá největší paseku ? Blbá druhá harmonická (vyvážení napříč). Nevěřím, že by to v reálu bylo tak výrazné (rozdíl NPN/PNP). Ono se to dá i srovnat, ale ta vnesená nesymetrie znamená, že každá změna nějakého parametru rohodí ostatní poměry a stává se to nepřehledné.
To je naprostý opak toho, o co usiluji - tedy rozdělení nastavení podle jednotlivých parametrů od sebe.


Druhá h. mě stála několik dní života, než jsem přišel na to jak třídit tranzistory pro Dispre tak, aby tam nebyla.



PMA napísal:
Chlapi, zkuste to v nějaké fázi dostat z papíru na pertinax ( Smile ), může to ukázat priority k řešení, ev. nějaké "zapomenuté" trablíky.


Pertinax ne, spíš něco s mědí na povrchu Very Happy .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5857
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Ne január 11, 2009 23:08:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Pavle, tohle půjde na tišťák, SMD modul.
Ale je to ještě syrový, nech nás v tom ještě rejpat Smile

OPA, ani nepočítám s nějakým dolaďovánim, myslím že to lámeš na blbejch pákách, podívej se jaký mě tam vycházejí hodnoty, a to je to v podstatě úplně vyvážený na zkreslení i nulový Udiff (sice to k ničemu není, ale pak sedí zesílení s děličem a vyvážení kvůli zkreslení se moc nemění - a myslím že se do dá i aby se neměnilo víceméně vůbec, stačí odpory z řady.), jinak vyvážení z důvodu min. zkresleni se zátěží VAS jde taky, je to asi při zesílení toho proudového zrcadla cca 1,5x, proč při téhle hodnotě se mě neptej, je to trochu složitější.
Chování dost vylepší ta kaskóda ve VAS, jinak značnou část nelinearity kompenzuješ právě to napěťový zesílení na VAS tranzistoru.
A podívej se jak to zkresluje bez těch hifikudací Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po január 12, 2009 01:30:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Danhard: Super, všechno beru.
Ale je možné, že mám problém s modely tranzistorů. Než půjdu dál, tak to ještě prověřím...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po január 12, 2009 01:31:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Roman St napísal:
Druhá h. mě stála několik dní života, než jsem přišel na to jak třídit tranzistory pro Dispre tak, aby tam nebyla.


Nechceš nám těch pár dní života ušetřit malou radou. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5857
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Po január 12, 2009 02:03:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Vliv parametrů tranzistorů ve VAS jsem tu už někde vystavil, pohledej v dispre vlákně. Ani v modelech to nevycházelo úplně symetricky při velký stejný betě, nejlepší to bylo s betou kolem 160-250.
Tohle se ale musí zkusit už na prkně.
Při těch proudech a degradaci rozkmitu se mě to taky kroutilo pod rukou.
Zkus si namodelovat některý to moje schemátko a uvidíš jak moc jsou ty modely jiný a jak to jde ohybat.
Kompromis pracovních bodů a degradace je trochu jinde a třeba u té slátaniny vypadá odezva na obdélník takhle:
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Po január 12, 2009 08:22:39    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Roman St napísal:
Druhá h. mě stála několik dní života, než jsem přišel na to jak třídit tranzistory pro Dispre tak, aby tam nebyla.


Nechceš nám těch pár dní života ušetřit malou radou. Wink


Vaše zapojení je jiné a počkal bych na realitu. Stručně jenom tolik, že třídění na statické hfe nestačí, je třeba některé tranzistory třídít dynamicky Wink .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po január 12, 2009 11:03:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Roman St napísal:
opa napísal:
Roman St napísal:
Druhá h. mě stála několik dní života, než jsem přišel na to jak třídit tranzistory pro Dispre tak, aby tam nebyla.


Nechceš nám těch pár dní života ušetřit malou radou. Wink


Vaše zapojení je jiné a počkal bych na realitu. Stručně jenom tolik, že třídění na statické hfe nestačí, je třeba některé tranzistory třídít dynamicky Wink .


Z hlediska parametrů tranzistorů mě to zapojení připadá identické.

Ale začíná se vynořovat otázka, jestli se nezaměřit na úpravy zapojení, které by směřovaly k menší závislosti výsledků na parametrech tranzistorů.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po január 12, 2009 11:16:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Žasnu a nechápu Vláďo, o co ti jde...jestliže máš zapojení s kaskódou, který má parametry výrazně lepší, tak proč nejdeš tímto směrem ? Sáhodlouhý optimalizace a vybírání součástek jenom proto, aby se zachoval co nejmenší počet součástek je cesta nahovno.... Kolik andělů má stát na špičce jehly ? A bude lepší, když budou stát na špičkách nebo když se budou držet za ruce ? Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Po január 12, 2009 11:59:27    Predmet: Odpovedať s citátom

OPA, danhard: hlavně něco dejte do kupy a můžeme udělat srovnávací poslechový test, jen ten něco řekne; pokud ovšem cílem není simulace pro simulaci.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po január 12, 2009 12:46:21    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Žasnu a nechápu Vláďo, o co ti jde... Laughing


To Ti snadno vysvětlím. Analýza fungování Dispre a všechny ty simulace okolo jsou pro mě v první řadě zdrojem poučení. Snažím se věcem porozumět a pochopit, jak to funguje. Až budu mít Tvoje zkušenosti, třeba taky dojdu k poznání, že vstupní a rozkmitový stupeň z DPA je ten jediný správný a žádný další už nebudu potřebovat.

Kaskodu jsem vyzkoušel už víckrát a o jejím přínosu v rozkmitu vím. Ale díky těm rozborům mě třeba napadlo malé drobné vylepšení (třeba je to ptákovina, ještě jsem to nezkoušel).

A nakonec, kdybys dával pozor, tak na začátku vlákna o Dispre by ses dozvěděl, že takové zvrhlosti jako proudová zrcadla, kaskody nebo proudové zdroje zásadním způsobem pokazí zvuk i kdyby zkreslení bylo neměřitelně malé. Wink

Né, nechci se posmívat. Poskládat pár operáků umím, tak jsem chtěl vyzkoušet něco jiného...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po január 12, 2009 12:53:21    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
OPA, danhard: hlavně něco dejte do kupy a můžeme udělat srovnávací poslechový test, jen ten něco řekne; pokud ovšem cílem není simulace pro simulaci.


Určitě, jenom samotné teoretizování taky nemá smysl. Ono to možná trochu zaniklo ve víru jiných debat, ale už jsem dva vzorky postavil a proměřil. Rád bych, aby ten třetí byl použitelný pro poslechový test a aby plošňák umožňoval porovnat různé varianty bez ošklivého drátování.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut január 13, 2009 13:06:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak mě nějak přešel humor.
S těmi modely tranzistorů to fakt vypadá podivně. Ale to je běh na dlouhou trať, to se nevyřeší za týden.
Potom jsem si načrtnul, jak by to vypadalo s reálnými proudovými zdroji a vychází z toho poměrně rozsáhlé monstrum. Elegantní jednoduchost Dispre se vytratila. Takže se nabízí varianta "návrat ke kořenům" - tedy po všech těch analýzách to zase zpátky trochu zjednodušit. Zkusím, co by se dalo dělat....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ut január 13, 2009 13:09:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Důvod, proč mluvím o realizaci, je právě rostoucí složitost a ev. skryté problémy. Viz výstupní buffer Dispre, který mě slušně vypekl, a dokázal dělat u kusu TomaseN problémy i při vložení obligátního base stopperu 100R.

Skryté problémy mohou být i v jiných opakovaně vyráběných zesilovačích, jen se o nich prostě nemusí vědět.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5857
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: St január 14, 2009 10:23:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak snad ještě jedna verze pro OPA, se zesílením 2x a s kroutítky na 2. a 3. harmonickou a jejich vlivem na přenos Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St január 14, 2009 11:14:34    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:
Tak snad ještě jedna verze pro OPA, se zesílením 2x a s kroutítky na 2. a 3. harmonickou a jejich vlivem na přenos Smile


To je nádhera! Teď jsem si teprve všimnul, ty taháš ten proud do VAS přímo ze zrcadla. Tohle jsem taky chtěl někdy vyzkoušet. Ono to mívá menší zisk, ale zrovna v téhle aplikaci to nevadí. Super, musím si to překreslit. Ale nejdřív bych měl dodělat tu nakousnutou věc. Aby do mně pořád nerýpali jako že "armchair designer".

Jo, ta korekce druhé a třetí h. soustředěná do jednoho místa má taky něco do sebe.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne január 18, 2009 16:08:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Mírný "pokrok v mezích zákona". Proudové zdroje pro DC balanc nahrazeny odpory, zhorší se průnik rušení z napájení, ale jak ukazuje zkušenost Dispre (originál) není to tak kritické.

Obvod korekce linearity je připojen přímo k emitorům vstupních dvojic. Tím se ještě zmenší zatížení proudových zdrojů v emitorech a umožní změna degeneračních odporů bez vlivu na DC poměry.

Pro jednoduchost bez hodnot součástek, stejně se o ještě x-krát změní.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne január 18, 2009 22:54:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak ještě ten výstupní buffer. Trochu mě zaskočily potíže, které se objevily u Dispre. Proto jsem se vrátil k uspořádání, které se dříve osvědčilo. Spočívá v tom, že jsou použity čtyři tranzistory BDxxx, vždy dva a dva jsou společně přišroubovány na chladič. Má to dvě výhody. Je zajištěna dokonalá tepelná vazba, takže lze použít menší emitorové odpory (viz dále) a "budiče" jsou s koncovými tranzistory velmi blízko = krátké spoje. Kromě toho BDxxx v roli budičů jsou patrně pomalejší, s většími parazitními kapacitami, takže nemají takové tendence ke kmitání. Poslední výhoda je, že stačí tranzistory spárovat na shodné Ube v rámci jedné vodivosti a klidový proud by měl jít snadno nastavit. Ovšem zesílení by měly mít podobné vždy spolupracující dvojice NPN-PNP. Dále jsou použity odpory v bázích a bude počítáno i se zpomalovacím kondenzátorem pro případ potřeby.
Proudové zdroje jsou použity klasické s LED jako zdrojem "referenčního" napětí a blokované elyt. kondenzátorem. Mezi bázemi koncových tranzistorů je odpor, který umožňuje nastavit přesně klidový proud.
Proč je to zapotřebí jsem psal už tolikrát, že to tentokrát přeskočím. Snad tedy jenom obrázek, jak dopadne přenos pro Re 1R a klidové proudy 5 - 14 - 31 mA. Jde o simulaci, v reálu bude optimální hodnota jiná, ale princip platí. Je to důležité zejména ve chvíli, kdy obvod přechází ze třídy A do třídy AB. Přestože je obvod primárně určen pro provoz ve třídě A, správné nastavení nás nic nestojí a umožní i omezený provoz ve třídě AB. Rozhodně ale nedoporučuji používat jako sluchátkový zesilovač (zejména pro malé impedance sluchátek). Tak dost povídání, tady je schéma a závislost na klidovém proudu - pozor, je to pro zátěž 100R ! Při doporučené zátěži a rozkmitu je to řádově lepší.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St január 21, 2009 00:31:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechci dělat nějaké ankety, ale zajímal by mě názor na dvě věci:

1) Má smysl zabývat se chováním v limitaci, jestliže obvod s navrženým napájením limituje někde na 18 Voltech ?
Možná jsem zapomněl trochu upřesnit, jaké je vlastně zadání. Obvod by měl zpracovat signál z digitálního zdroje signálu, tedy převážně 2Vrms (3Volty špičkově s rezervou). Na výstupu tedy 6V - následuje potenciometr, který signál zeslabí, ale i kdyby ne, další stupeň má výstupní napětí 12 Volt špičkově, tedy hluboko pod limitací. Nemluvě o tom, že navazující zesilovač už by dávno byl za rohem. Z toho mi vychází, že limitace je nezajímavá.

2) Uvažuji o variantě s kaskodou ve VAS, jak doporučuje kazzatel. V posledním vzorku, který jsem stavěl před pár měsíci kaskoda je a projevuje se příznivě. To jsem ovšem ještě nevěděl o triku s kompenzací zkreslení (vanička-hbolek). V případě potíží se dá kaskoda snadno vyřadit (vypájí se čtyři součástky a vloží dvě propojky). Je to odklon od "vzorového" Dispre, ale soudím, že správným směrem.
Kdyby někoho zajímaly podrobnosti, tady je materiál, ze kterého jsem vycházel. Klíčová je strana 8 (220 originálního textu).
http://www.essex.ac.uk/dces/research/audio_lab/malcolmspubdocs/J10%20Enhanced%20cascode.pdf
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: St január 21, 2009 08:36:29    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Nechci dělat nějaké ankety, ale zajímal by mě názor na dvě věci:

1) Má smysl zabývat se chováním v limitaci, jestliže obvod s navrženým napájením limituje někde na 18 Voltech ?


Má. Byl to jediný způsob, jak jsem přímo naměřil UHF oscilace v diamond bufferu. Paradoxně při 100Hz sinus, a přebuzení. V limitaci klesla jejich frekvence, prošly na výstup a byly vidět na osciloskopu.

Nepřímo jsem je naměřil přes zdvih síťových složek ve FFT.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St január 21, 2009 14:39:42    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA: Ve fázi vývoje a ověřování nepochybně ano. Ale pokud se neprojeví (či vyřeší) problém, tak bych si nedělal těžkou hlavu z toho, že při limitaci není průběh zrovna vzorný (rozkmitat se to nesmí, ani kousnout, to je jasné). Takhle to bylo myšleno.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: St január 21, 2009 14:43:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Jak myslíš.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5857
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: So január 24, 2009 11:13:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Opa, vidím že se u výstupního diamond bufferu soustředíš především na dc podmínky a napěťový přenos.
Co vstupní proud a kapacita ?
Zatížení rozkmitu jenom nelineární kapacitou bází BD139/140 zvýší zkreslení na 10kHz cca 10x.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So január 24, 2009 13:43:47    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:
Opa, vidím že se u výstupního diamond bufferu soustředíš především na dc podmínky a napěťový přenos.
Co vstupní proud a kapacita ?
Zatížení rozkmitu jenom nelineární kapacitou bází BD139/140 zvýší zkreslení na 10kHz cca 10x.


Máš pravdu, zatím jsem se držel spíš DC paramterů. Trochu jsem se odmlčel, mám novou hračku - lepší zvukovku. Mimo jiné i na to, abych mohl měřit závislost parametrů na frekvenci. Ale to 10-tinásobné zvýšení THD mě nestraš, to už je trochu moc. Přinejhorším se na prototypu vymění tranzistory.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So február 07, 2009 19:03:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Ajaj, ten čas letí. PMA by řekl, že chybí tah na branku. Něco na tom je, přemýšlím o mnoha věcech najednou a to je silně neefektivní. Také jsem váhal, jestli udělat větší zásah a použít v rozkmitu kaskodu. Asi už to tak dopadne. Rád bych se dostal do stádia vzorku, který bude navržen pro co nejširší možnosti pokusů a teprve "bastlením" vytřídil zrno od plev.
Některé věci předběžně vyzkouším na starším vzorku a pak sem hodím finální schéma před návrhem spojů "ke schválení" či spíše k připomínkám.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalšia
Strana 4 z 9

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist