Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Chýbajúci pre-out

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1350
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St august 27, 2008 06:29:30    Predmet: Chýbajúci pre-out Odpovedať s citátom

Stále ma máta predstava nejakej obmeny (vylepšenia) mojej zostavy. Keďže nie som ešte celkom rozhodnutý či prejsť na čisté stereo, celkom ma zaujala možnosť s ktorou som sa stretol tu na fóre - predné bedne napájať z recievra cez pre-out a stereo zosík. Vraj to dosť zvuku pomohlo. U mňa je ale problém že môj starší reciever výstup pre-out nemá. Dá sa to nejako ošidiť? Napadlo ma použiť výstup na subwoofer, ale ten je tuším mono, takže tadial asi cesta nepovedie. Je nejaké riešenie?
Ako druhá varianta ma napadá možnosť nespájať prístroje, len ich napojiť na jedny bedne (reciever by obsluhoval len kino a rádio - všetko stereo by išlo cez zosík) - existuje nejaké zariadenie na zlúčenie káblov (niečo ako anténny zlučovač), kde by sa zbehly dva káble do jednoho? Samozrejme že by vždy bol v prevádzke iba jeden prístroj.
Tretia možnosť by bola počkať na nejaký výhodný nákup z druhej ruky a kúpiť nejaký starší vyšší model AV recievra (nedávno som videl v jednom štúdiu nejaký starší model marantz zlacnený z nejakých 40 tisíc na najakých 12) ktorý by už bol zvukovo na lepšej (?) úrovni.
A štvrtá možnosť je nešpekulovať kým nebudem mať viac peňazí, čo ale v tejto postkomunistickej gubernii nemusí byť tak skoro (ak niekedy vôbec). Ale čakať nejako extra dlho by som nechcel - mám pocit že kvalita HI-FI v strednej triede (kam by som sa rád dostal - vyššie ambície momentálne nemám) začína ísť pomali kamsi... Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1350
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št august 28, 2008 06:00:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže tadialto podla množstva odpovedí asi tiež cesta nepovedie .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mato
Hifista


Založený: 06 júl 2007
Príspevky: 132

PríspevokZaslal: Št august 28, 2008 09:52:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Aký je typ recievera?
PRE-OUTY by som mohol snáď dorobiť.
Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1350
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št august 28, 2008 10:12:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Yamaha - presné označenie si nepamätám, ale je to niečo ako 373 ( ak je to dôležité doma môžem pozrieť) a je to asi 9 rokov stará mašina (ale stále plne funkčná).
Čisto teoreticky - čo by taká robota obnášala - čo by to približne mohlo stáť?
Je to zatial všetko len v teoretickej rovine - nemám totižto predstavu aký vlyv by malo toto riešenie (reciever cez pre-out na stereo zos.) na konečný zvuk, či sa to vôbec oplatí. Ale vďaka za ponuku - až budem mať jasno čo a ako a hlavne prašule, dám vedieť. Najprv by som potreboval počuť doma rozdiel vo zvuku medzi tým recievrom a čistým stereom a potom budem múdrejší.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Št august 28, 2008 10:15:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Doporučuji nákup AVR z druhé ruky. A hlavně řešit zvuk na nejslabším místě, což v případě DK bývají reprobedny.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1350
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št august 28, 2008 10:34:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba: Táto cesta je ale asi najdrahšia - výmena minimálne troch (predné a center) bední + reciever. To už mi príde asi lepšie čisté stereo - tam by sa to ale zase mohlo predražiť o tuner, čo je asi cena centra. Každopádne aspoň mám o čom rozmýšlať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mato
Hifista


Založený: 06 júl 2007
Príspevky: 132

PríspevokZaslal: Št august 28, 2008 11:19:49    Predmet: Odpovedať s citátom

www.saservis.sk , poprosím napísať konkrétne všetko čo požadujete na firemný mail.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist