Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Denon mikro + vhodne repro

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
marek_K
Nádejný hifista


Založený: 18 máj 2008
Príspevky: 70
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut september 16, 2008 20:21:59    Predmet: Denon mikro + vhodne repro Odpovedať s citátom

Caute,

Potrebujem najst vhodne repro k receiveru Denon F102 http://www.denon.co.uk/site/popup/index.php?Pid=280&action=start&ver=
repro musi mat bassreflex vpredu. Nasiel som si Wharfedale diamond 9.1 (ale zohnal som predajcu len v CZ, neviete ci ich je mozne niekde kupit aj v SR?).
Co ma zaujma je zvukovy prejav tychto dvoch znaciek. Ci nahodou obe niesu moc ostre a jasne, alebo naopak prilis temne, a tak nieje vhodne ich spolu kombinovat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Ut september 16, 2008 20:55:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Řekl bych,že 35w do 4ohm bude na repro s citlivostí 86db a nominální impedanci 6ohm asi málo... tak na večerní poslech do holé izby...

citácia:
obe niesu moc ostre a jasne, alebo naopak prilis temne

Tak jednoduše to, kamaráde, nefunguje Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
marek_K
Nádejný hifista


Založený: 18 máj 2008
Príspevky: 70
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St september 17, 2008 07:00:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Miestnost je velka 4*5m. Planovane pouzitie je tichy maximalne mierne hlasny posluch. Len neviem ako pises aj ty, ci pri nizsej hlasitosti dokaze ten zosilovac dostatocne vybudit tie reproduktory a zabezpecit dostatocnu dynamiku zvuku. Je mi jasne ze spojenie vhodnych repro a zosiku nieje take jednoduche ako pisem, ide mi len o to ci je to vseobcene vyvazene a po ich skombinovani bude zvuk +- neutralny.

Pripadne dajte nejake ine alternativy . Musi to byt stereo receiver(casto sa bude pocuvat radio)

Moj povodny vyber bol:
Focal 806v + HK 3390 alebo BW 685 + marantz4021(chcel som bw + denon, ale full size denony nemaju sleep timer ktory chcem. Pri marantzi si niesom isty aky bude charakter zvuku po skombinovani s BW ale videl som par ludi co tuto kombinaciu mali.)

Tieto 2 zostavy som mal v plane si ist vypocut a vybrat si medzi nimi, ale stale bojujem so sposobom ich umiestnenia v miestnosti kde budu. Repro totiz budu momentalne v rohoch stola sirokeho 2m a zosik, aby bol po ruke by bolo tiez vhodne mat na tom stole. Tam sa mi ale fullsize nezmesti. Preto som siahol po tomto malom denone + hladam odpovedajuce repro. Ale ak by mali byt ten denon + diamondy 9.1 vyhodene peniaze, kupim radsej priamo ten focal alebo bw.


Naposledy upravil marek_K dňa Po september 22, 2008 14:12:04, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Smith
Hifi obsluha


Založený: 24 apríl 2008
Príspevky: 39

PríspevokZaslal: St september 17, 2008 07:08:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Zavolaj si do Banskej Bystrice, posluchové štúdio Stradivari a pravdepodobne ti budú vediet zabezpečiť vypočutie si komponentov, ktoré si si vybral. www.stradivari.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
marek_K
Nádejný hifista


Založený: 18 máj 2008
Príspevky: 70
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St september 17, 2008 11:31:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Smith napísal:
Zavolaj si do Banskej Bystrice, posluchové štúdio Stradivari a pravdepodobne ti budú vediet zabezpečiť vypočutie si komponentov, ktoré si si vybral. www.stradivari.sk


dik za typ, ale potrebujem to do BA a pochybujem ze by som tam dostal natolko lepsiu ponuku ze bv sa mi oplatilo ist do BB. Focal+ HK maju v Niseli , BW v Niseli aj v Bise.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hop377
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 278

PríspevokZaslal: Št september 18, 2008 06:18:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak skus aj KETOS.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marek_K
Nádejný hifista


Založený: 18 máj 2008
Príspevky: 70
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne september 21, 2008 22:13:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Mohli by ste mi este odporucit ine kombinacie stereo receiveru + regaloviek do 30.000 skk(26k czk) ktore by stali za vypocutie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marek_K
Nádejný hifista


Založený: 18 máj 2008
Príspevky: 70
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po november 10, 2008 08:14:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Chcel by som sa spytat ci ma zmysel kupovat regalovky s 6,5" stredobasom namiesto 5" mensich(z priestorovych dovodov je pre mna vsetko vacsie ako 5" dost nevyhovujuce). Ide len o najnizsiu frekvenciu ktoru zahraju, alebo je rozdiel aj v podani zvuku, jeho priestoru a podobne?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Coques
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 762
Bydlisko: CZ

PríspevokZaslal: Po november 10, 2008 09:12:20    Predmet: Odpovedať s citátom

4x5 je pekná miestnosť. Prečo potrebuješ mať čo najmenšie hifi ?
Ak to chceš mať na stole, tak si kúp nejaký overený minisystém a nevyhadzuj peniaze von oknom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marek_K
Nádejný hifista


Založený: 18 máj 2008
Príspevky: 70
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po november 10, 2008 18:49:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Miestnost je dost velka, ale bohuzial je jedina co mam(a nejaku dobu este bude, pretoze byvam zatial v podnajme s viac ludmi). Inde ako do rohov stola a opret o zadnu stenu sa tie repro nedaju. Stale uvazujem nad tym malym denonom + wharfedale 9.1 ktore si vela ludi chvali.
Moj budget je 30000 skk(na stereo receiver + repro) a neviem preco, ale mam stale pocit ze nove regalovky za 6500skk nemozu hrat dobre. Jedine kvazi hifi repro ktore som doteraz pocul boli canton le109ky, a neviem ako by dopadli v porovnani s tymito malymi regalmi. Ten canton mi neprisiel uplne zly, ale kedze mam uz dost veci napocuvanych cez dobre sluchatka chel by som nieco lepsie
Aj preto som este uvazoval o wharfedale evo 8kach, ktore su po zvukovej stranke urcite o kus dalej od diamondov, a myslim ze ten denon by s nimi este nemal problem a urcite by s nim hral lepsie ako s diamondmi. Ale ked uz evo 8 , tak by ma strasne stvalo ze za 3000 naviac som mohol mat evo 10, tie vsak nemam kam dat.

Vidim to na ten mikrosystem denon f102+ evo 8ky + neskor mozno sub. Na zostave sa budu pocuvat len kvalitne mp3ky a radio, ale dost casto len ako ambient sound v miestnosti (tz nebudem sediet v strede pred nimi). Takze co by ste mi odporucili?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po november 10, 2008 19:05:18    Predmet: Odpovedať s citátom

ten stereo receiver moc neodporucam kvoli flexibilite - teraz kupis behany tuner za par supov - 2-3 tis, v buducnosti tipujem ze FM bude ustupovat zo svojich pozicii na ukor internetovych radii a digitalu - potom ti ostane slusny zosak a mozes system lahko upgradovat ..

repraky - ak chces regale, urcite si nezabudni okuknut regale od bv audia
zo zosakov v tento cenovke mas na vyber NAD, Harman a Cambridge, resp. cinsky Vincent ..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
marek_K
Nádejný hifista


Založený: 18 máj 2008
Príspevky: 70
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut november 11, 2008 00:11:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Dakujem za reakcie, pre ten denon f102 som sa uz rozhodol. Analogove vysielanie v EU tu bude este aspon 10 rokov, takze toho sa nebojim, a za cenu 7800 je to vyborny pomer vykon/cena. Len neviem ci k nemu kupit 9.1ky za 6500 alebo evo8ky za 15000. Vypocut si ich nieje mozne, kedze britishaudio ich dovaza len na objednavku. Jediny dalsi upragde toho systemu bude ze k nemu dokupim SW.
Preto som chcel tiez vediet ci vysleny zvuk napr. evo 10tiek+SW bude rovnaky ako zvuk evo8ciek+SW, alebo tie 8cky nieco svojim mensim stredobasom a objemom stratia aj na kvalite zvuku. ("Niecim" myslim nieco co by pocul bezny clovek.)

Moje podmienky by este splnali aj BW 685, ale neviem ako by dopadli v porovnani s wharfedale evo 8.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marek_K
Nádejný hifista


Založený: 18 máj 2008
Príspevky: 70
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So december 27, 2008 20:17:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak nakoniec som kupil denon f102 a k nemu usher s520II. Porovnaval som ich s xavian mia I a mia II a pocul som este BW 685 a kef IQ3.
Z tohoto mi jednoznazne hrali usher najlepsie. Som s touto zostavou velmi spkojny.
Teraz som pozeral ze vysiel v cisle 01/2009 hifi worldu celkom dobry novy group testik. Tak ak niekto zhana regalovky v tejto cene moze pomoct.
http://www.usheraudio.com/news/Hi%20Fi%20World%20Jan%2009%20S-520/index.htm
Tomuto testu predchadzali este strasie:
http://www.usheraudio.com/news/2008-2%20HI-FI%20WORLD%20S-520.pdf
http://www.usheraudio.com/news/Hi%20Fi%20World%20Feb%2007%20520%20Group%20Test%20Review/index.htm

Bola pouzita rovnaka metodika takze je mozne porovnat aj daslie repro.

Vitazom vsetkych su usher 520ky co mi hovori ze bud su tie testy zaplatene alebo su usher naozaj take dobre. A ja mozem z vlastnej skusenosti povedat ze su naozaj dobre. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marek_K
Nádejný hifista


Založený: 18 máj 2008
Príspevky: 70
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne december 28, 2008 21:20:57    Predmet: Odpovedať s citátom

par fotiek:
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kimo
Hifista


Založený: 04 december 2008
Príspevky: 128
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne december 28, 2008 23:46:05    Predmet: Odpovedať s citátom

..ladí im to. F 102 mám i s DCD 102. Tiež som riešil aké repro. V podstate som potreboval stereo RC s možnosťou zapojenia SW. Nedáš pod tie bedne aspoň nejaké podložky? Či hroty a podložky.. Ozaj, tú plastovú "neviemčo" z vrchnej perforácie som odstránil. Nepochopil som akosi jej význam.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marek_K
Nádejný hifista


Založený: 18 máj 2008
Príspevky: 70
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po december 29, 2008 09:23:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Vyznam toho perforovaneho plastu tiez nechapem. Repro su zatial len na tom stole kde su odfotene asi 1,5m od seba. Mam v plane dat pod ne docasne nejake gumove nozicky, aj ked prenos nejakych vibracii nepozorujem. Umiestnenie zatial nieje idelane , ale casom budu na stlpoch(vedla TV).

2 kimo a repro si zvolil ake?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kimo
Hifista


Založený: 04 december 2008
Príspevky: 128
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po december 29, 2008 15:32:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Prepač, nevyjadril som sa presne.. Prvé bolo repro a potom som zháňal nejaký solídnejší mini/micro systém. Bolo toho viac na výber, Teac, Onkyo, Yamaha (CRX 150)-tú som mal 2 roky. A vtedy prišiel Denon s F102 ako s novinkou(mal už dizajn ako celá produkt. rada nie ako predchodca). Vtedy set vyšiel na 17.990,-. A repro: Scandyna Minipods + Bass Station. Foto v prílohe. Pomerne citlivé, čisté vzdušné stredy, ale chýba im spodné pásmo. Je to zapríčinené i samotnou konštrukciou. Doplnil som SW - tu by už asi mali prestať čítať audiofili. Aktuálne to ide s HK/HD 970 od Harmanu. Takže Denon ostal takmer nevyužitý. Skúšal som ho aj s Tannoy Mercury M2(rok výroby 97 - ešte pôvodné), ale sú málo citlivé a potrebujú aspoň 2x50W aby "ožili". Inak na ambient posluch, s malými citlivými regálovkami pohoda. Ten perforovaný plast sa dá elegantne "vypnúť" zospodu, ked odnímeš kryt. Inak hrozí, že už nepôjde späť - poškodia sa tie čierne úchyty.

Naposledy upravil kimo dňa Po december 29, 2008 15:51:46, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kimo
Hifista


Založený: 04 december 2008
Príspevky: 128
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po december 29, 2008 15:33:03    Predmet: Odpovedať s citátom

..ešte jedna
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kimo
Hifista


Založený: 04 december 2008
Príspevky: 128
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po december 29, 2008 15:51:02    Predmet: Odpovedať s citátom

..a takto vyzerá celá zostava.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist