Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Plasma/LCD, ca 82 cm, ca 15000 - 17000

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Video
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Hasňa
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 465

PríspevokZaslal: St september 24, 2008 21:04:42    Predmet: Plasma/LCD, ca 82 cm, ca 15000 - 17000 Odpovedať s citátom

Ahoj kluci, potrebuju mamce koupit televizi. Poradte. V tomhle se fakt neorientuju a kvuli tomuhle "projektu" se mi moc nechce studovat celou problematiku, to priznavam hned. Pokud mate nekdo jakykoliv postreh, hodte ho prosim sem. Televize bude vyuzivana mamankovsky. Televizni serialy odpoledne, noviny o pul, film v osm vecer, prijem kabelovym rozvodem, zakladni nabidka asi deseti programu. Existuje vubec nejaka uchazejici varianta v techto limitech, s moznosti koupe na netu a dovozu domu, jsem mimo limity Ceska?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
johny
Hifista


Založený: 23 marec 2008
Príspevky: 130

PríspevokZaslal: Št september 25, 2008 14:09:07    Predmet: LCD do 82cm, cca do 20.000,- Sk Odpovedať s citátom

Zdravím, ja riešim podobný problém: TV pre rodičov do 82 cm uhlopriečka a asi tak do 20 tisíc Sk. Malo by to byť LCD, plasmy sú vraj len väčšie. Príjem bude cez nový dig. satelit OPENBOX 8200, plus občas anténa (možno). Osobne preferujem Panasonic ale o LCD viem veľmi málo. Pre seba plánujem plasmu Panasonic 42 palcov, ale najskôr na Vianoce. Vďaka
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hasňa
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 465

PríspevokZaslal: Št september 25, 2008 14:47:06    Predmet: Odpovedať s citátom

No treba LG plasmu dvaaosmdesatku dela. LG 32PG6000 Treba by stala za hrich. Co ja vim, chtelo by to nekoho, kdo uz v sobe dilema LCD vs plasma vyresil, nebo kdo ma s nejakou znackou, typem, spatne zkusenosti.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hasňa
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 465

PríspevokZaslal: Št september 25, 2008 18:19:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Rozhodnuti vice, mene padlo.

http://www.philipsvip.cz/cz/katalog-audio-video/ploche-televizory-flat-tv-s-displejem-lcd.html?id=1156
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2343
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Št september 25, 2008 18:56:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobrá cena:
http://www.miklan.cz/product_info.php?products_id=1904
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
johny
Hifista


Založený: 23 marec 2008
Príspevky: 130

PríspevokZaslal: Št september 25, 2008 19:38:16    Predmet: Plasma 82cm? Odpovedať s citátom

V Datarte mi povedali že plasmy sa v tejto veľkosti nevyrábajú, tak som riešil len LCD. Pekná ukážka ako môžme veriť "profíkom" v elektromarketoch. Ale k Philipsu mám výhrady, čo som mal doma Philips to sa kazilo a iné značky napr. Sony, Pioneer, Panasonic nikdy. Dokonca TV Orava ide bez poruchy už takmer 15 rokov.Snáď okrem VHS rekordéru Toshiba keď začal požierať pásky, ale to už mal svoje roky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
587sk
Hifista


Založený: 19 december 2006
Príspevky: 161

PríspevokZaslal: Št september 25, 2008 19:56:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokiaľ viem tak najmenšie plazmy robí Panasonik - 37palcov.
Ten Philips je LCD.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Št september 25, 2008 21:11:13    Predmet: Re: Plasma 82cm? Odpovedať s citátom

johny napísal:
Dokonca TV Orava ide bez poruchy už takmer 15 rokov.

Ano, ale to este vtedy ORAVA (resp OVP alebo este OTF) vyrabala TV na Slovensku a pokial viem montovala do nich (relativne kvalitne) obrazovky Philips alebo Nokia. Rodicia maju este stale podobne stary TV zn. OTF - bez poruchy. Teraz je Orava iba lacny smejd vyrabany v Cine so slovenskym merketingom a prekladacmi manualov.

Mimochodom, ked uz sme na hifi fore, tie nove ploche LCD (obzvlast Samsung a jeho low-end modely) hraju este horsie, ako 15 rocne TV. K tomu je dnes povinna vybava zosik/AVR+repro, inak sa to naozaj ani pri vacsej snahe neda pocuvat (ani na spravy).

Ale co sa tyka tych LCD. Samsung je spolu so SONY najvacsi vyrobca LCD TV na svete. Pokial sa SAMSUNG spravne nastavi (cervena a zelena su pri default nastaveni prepalene), tak sa da kludne odporucit. Takisto SONY alebo Sharp ma mnohe modely vydarene.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
Hasňa
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 465

PríspevokZaslal: Št september 25, 2008 22:48:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Basstl: Tady ji maji za 13,3k ,-.
http://www.pixmania.cz/cz/cz/1306345/art/philips/lcd-obrazovka-32pfl5403-1.html?form=56#tech-specs

587sk: PanasoniK? No, uz vyse jsem psal, ze LG dela dvaatricitku.... Smile A ano, vim, ze Philips je LCD. Ale diky za pripomenuti, vybiral jsem podle odezvy, kontrastu, jasu, zobrazovaciho uhlu,...... a malem jsem se zapomnel podivat, jestli je to plasma, nebo CRT. Smile

johny: na kazdou znacku najdes nekoho, komu se to sralo. To by clovek nekoupil nic. Me Philips DVD/VCR jede jak rus. Aspon jsou zisky do Holandska a ne soudruhum do Ciny. Tam zustava jen mensi cast. Smile

vivi: Dal jsem tentokrat na objektivni hodnoty. Ten Filip je v dane cene vykazuje nejlepsi. Navis si dela svoje vlastni obrazovky, nebo se pletu? Uvidime.

Nicmene vsem dekuji. Nakonec se mozna mati nebude tahle libit a bude se hledat dale. Cislo dve by bylo asi tohle:
http://golasowski.cz/index.php?idvyrb=8601&akc=detail
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2343
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Pi september 26, 2008 06:20:28    Predmet: Odpovedať s citátom

A co třeba tohle?
http://www.pixmania.cz/cz/cz/1394086/art/samsung/televizor-lcd-le32a656.html?form=67#tech-specs
Je to sice těsně nad cenovým limitem, ale parametry dobrý Smile
Ještě poznámka k LG: mám od nich 2.rokem plazmu a až na zvuk (čti brum) jsem s ní spokojenej. Ještě, že bedýnky byly samostatný a daly se odšroubovat. Donutil jsem tak manželku poslouchat i zprávy přes bedny. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Hop377
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 278

PríspevokZaslal: Pi september 26, 2008 06:59:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Mal by som dotaz, ktory z LCD TV ma automaticke prepinanie 4:3 a 16:9. Napr. u toho samsungu typ 656 to nie je.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hasňa
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 465

PríspevokZaslal: Pi september 26, 2008 07:01:53    Predmet: Odpovedať s citátom

No ta je pekna, ale proti Philipsu nenabizi v parametrech nic navic, nebo lepsi hodnoty, pokud jsem hledal dobre a je o 5K drazsi.

Ten zvuk bude asi problem u vsech techle samograju.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2343
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Pi september 26, 2008 07:06:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Hasňa napísal:
No ta je pekna, ale proti Philipsu nenabizi v parametrech nic navic, nebo lepsi hodnoty, pokud jsem hledal dobre a je o 5K drazsi.

Ten zvuk bude asi problem u vsech techle samograju.

Má HD rozlišení a dym. kontrast 1mega Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Hasňa
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 465

PríspevokZaslal: Pi september 26, 2008 07:44:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo, mas recht. Otazka, jestli to HD u techle levnejsich stroju nedela vice skody, nez uzitku, dopocty dynamickych pohybu a tak. Matka nikdy Blue Ray mit nebude, pojede na zakladni kabelove pripojeni. Takze by to rozliseni asi nikdy nevyuzila. No a sice v pruvodnim PR textu pisou, ze dynamicky kontrast to ma mega, ale kontrast v technickych udajich je 15000:1. Philips 30000:1. Nevim, skoly nemam, ale to mega bude nejaky blabol. I televizi s kontrastem 500000:1 je hrstka a uplne v jinych cenovych relacich.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Pi september 26, 2008 08:44:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Pri 32" je full HD zbesilost. To by si sa musel pozerat na tu telku z menej ako 1.5 metra aby si zbadal rozdiel. (vravim o zdroji ako full HD signale).

Vyssie rady samsungov dosahuju vyssie kontrastne pomery s pouzitim ineho skla na display, ktore sa LESKNE. (obdobne je to teraz u notebookov, uz mas problem si vybrat neleskly display). Otazne, ako sa ten TV bude chovat pri pozerani cez den, alebo pri zapnutych inych svetelnych zdrojoch vecer. Chod si to pred koupu urcite omrknut do predajne, aby si nebol sklamany.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
Hasňa
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 465

PríspevokZaslal: Pi september 26, 2008 11:00:26    Predmet: Odpovedať s citátom

vivi.

HD: Ano, vidim to stejne.

Lesk: Hm. Ale zkouknout se mi to asi nepovede. Budu to muset risknout.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Pi september 26, 2008 11:11:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Leskly display urcite NEMA rada 4 (napr LE32A457) - HDReady.
Porovnavanie LEN podla parametrov je cesta do pekiel - v hifi plati to iste.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
Hasňa
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 465

PríspevokZaslal: Pi september 26, 2008 16:29:30    Predmet: Odpovedať s citátom

No, s tim nemuzu souhlasit. To je jen honeni pera prodejcu a "skutecnych znalcu". Za prve ucho i oko se da dost jednoduse ochcat. A za druhe predstava, ze budu porovnavat dvacet televizi v uzke cenove relaci a vyberu nejlepsi je absurdni. Muselo by to byt na stejnem zdroji, pri stejnych podminkach a vedle sebe soucasne v mem byte. To je nerealizovatelne a je to na hranici absurdniho humoru. Jedina realisticka cesta tedy jsou parametry a v male, doplnkove mire rada nekde na diskuznim foru nadsencu. A tu je treba brat s rezervou. Tak jsem kupoval audio domu, audio do auta, auto, kolo, fotak, televizi,..... a do pekel porad daleko. Naopak, az na par drobnych prehmatu velka spokojenost a temer neexistujici nebezpeci, ze by clovek naletel na PR zvasty prodejcu a koupil malo za hodne penez. Naopak znam dost lidi, co vybirali usima, ocima a pred data sheety se krizovali a skoncili s Naimem, Roadstarem, Loganem, Olpranem, Zenitem a Oravou.
Kecy ve stylu:"Vybirej ocima.", nebo:"Vybirej usima.", nebo:"Obehni si par HiFi studii.", nebo:"Parametry Ti o kvalite nic nereknou.", nebo:"Byl to jednoznacne lepsi obraz, nez pred mesicem jiny kus u jineho prodejce, v jinem prostoru, v jinem retezci, v jine nalade." jsou k smichu. Totez plati o audiu. Howg
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Pi september 26, 2008 20:17:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja netvrdim, aby si porovnaval 20 TV. Vyber si 2-4 TV, ktore sa ti pacia designovo, znacky ktore mas subjektivne rad, a tie, ktore ti vyhovuju parametricky a chod sa mrknut aspon na tie.

Skusim to napisat inak: Nebolo to davno, ked som bol v jednom elektre, kde mali pod sebou zapojene 2 nemenovane znacky rovnako velkych TV za podobne ceny. Oba mali rovnaky zdroj signalu. Bez ohladu na to, ako boli nastavene - jeden z nich vyzeral, akoby bol pokazeny (samozrejme pri priamom porovnani s tym prvym).


Ale zakon schvalnosti plati aj tu a napriek doslednemu vyberu prides domov, zapojis TV a najdes nieco, co ta zacne okamzite srat - co v hlucnej predajni nemozes nijako zistit. Napriklad tichy brum pri roznom type podsvietenia (niektore minulorocne samsungy modely "R"), popripade neprijemne vysokofrekvencne piskanie (modely FujitsuSiemens a ine), atd atd ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
johny
Hifista


Založený: 23 marec 2008
Príspevky: 130

PríspevokZaslal: Ne november 02, 2008 12:46:08    Predmet: SHARP AQUOS Odpovedať s citátom

Zdravím. Tak som predvčerom kúpil LCD SHARP Aquos 32"

http://ishop.nay.sk/sk/catalog/product-detail?pid=54013244

Povodne ma zaujal tiež Sharp, ale Full HD v Electroworlde Košice. Majú ho tam za 14.990,- Sk, čo sa mi vidí ako velmi dobra cena na Full HD. Ale v piatok bol vypredaný, tak som ho kúpil v NAY. Ale musím pochváliť ochotu aj zo strany Electroworld.

A čo sa týka samotného TV, tak kvalitou som bol prekvapený. Skúšal som ho nárokom aj u mňa na analógovej káblovke, na ktorej bol starý 55cm TV OVP takmer nepozeratelny a vysledok bol pomerne pekny obraz. A cez satelit Openbox to už bolo naozaj slusne. Pre seba planujem plazmu 42" Panasonic, ale ked som mal doma Sharp 32", tak sa mi to zdalo dostatocne velke. Ale plazmy sú len tuším od 37". DVD som neskusal, nakolko u rodičov je len taka lacna atrapa dvd a ja som stare predal a nove uz bude s rekorderom alebo mozno blu-ray, ktore som videl uz za 6.900,- Sk. Takže Sharp môžem len odporučiť a vraj naňho ešte nemali žiadnu reklamáciu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Video Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist