Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Osud Aragorna nejistý - nikoli z technických důvodů
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Koutek Velkého Boba
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: So november 01, 2008 02:18:05    Predmet: Osud Aragorna nejistý - nikoli z technických důvodů Odpovedať s citátom

Vážení přátelé,

jak už jsem zde dříve naznačil, vývoj reproduktorových soustav Aragorn je v podstatě ukončen. Pokud by se na něm měly dělat nějaké změny, tak jedině na základě kvalifikovaných poslechových testů anebo proto, že by některý z měničů zmizel z nabídky a musel by být nahrazen.

Když jsem vyzýval případné zájemce, aby se přihlásili, ozvalo se mi celkem sedm lidí. Když jsem je později oslovil s dotazem, zdali by na důkaz vážnosti svého zájmu byli ochotni složit nějakou zálohu, byla reakce již slabší a kladné odpovědi byly podmíněny předvedením - což je celkem logické, nikdo nebude dávat peníze za zajíce v pytli.

Nyní je situace taková, že soustavy byly orientačně otestovány v "laboratorní verzi" a dokončuje se jeden pár v provedení s definitivním designem, aby mohly být předvedeny na Brněnském podzimu. Výroba by pak mohla následovat bezprostředně poté.

Problém je v tom, že do dnešního dne vývoj stál mnoho desítek hodin práce a desetitisíce korun investic do materiálu. Nepřichází v úvahu, že bychom rozjížděli výrobu naslepo a potom s bednami na skladě čekali, až se někdo ohlásí - to prostě nebudeme riskovat, ne proto, že bychom na to neměli peníze, ale proto, že je nehodláme vyhazovat vysloveně pitomě.

Další osud celé akce proto závisí na tom, zdali se nám přihlásí dostatečný počet zájemců, ochotných dát najevo vážnost svého zájmu složením zálohy ve výši 10 000 Kč. Bedny budou předvedeny v Brně, poté bude možné jejich individuální předvedení v Hranicích anebo zapůjčení. Výroba bude spuštěna poté, až zálohy složí alespoň čtyři zájemci, se kterými bude sepsána patřičná smlouva. Termín dodání bohužel v tuto chvíli nemohu garantovat, neboť nemáme garantované dodací lhůty na měniče, předpokládám však, že by to neměly být více jak dva měsíce. Ostatně Rolls - Royce si taky musíte objednat předem a počkat si na něj.

Uvítal bych, kdyby se mi případní zájemci, ochotní akceptovat tyto podmínky - byť prozatím nezávazně - , přihlásili do pošty. Prosím, aby tak znovu učinili i ti, kteří tak učinili již dříve, abych měl jistotu, že si to mezitím nerozmysleli.

Pokud se někdo z potenciálních zájemců zúčastní Brněnského podzimu, nechť se mi tam přihlásí - bude mu věnována individuální péče. Nejlepší bude, když si rovnou vezme tu desetitisícikorunu s sebou.

Děkuji za pochopení.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: So november 01, 2008 15:14:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Shocked
_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
zdenek3
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 453

PríspevokZaslal: So november 01, 2008 15:38:44    Predmet: Odpovedať s citátom

VB

Aniž bych probíral statě zpětně,kolik je cca konečná cena za pár?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mih
Hifista - pokročilec


Založený: 08 december 2006
Príspevky: 346
Bydlisko: Pribram

PríspevokZaslal: So november 01, 2008 16:02:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud jsem něco nepřehlédl tak 50K za stavebnici a 90K za hotový pár.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: So november 01, 2008 16:05:11    Predmet: Odpovedať s citátom

To se stejně, zdeňku, pokud vím, nikdy tady neřeklo. Jediná suma, myslím, byla 50tisíc za stavebnici pro kutily.

Proč nemůže jít konstrukce, výroba a prodej ruku v ruce?! Aspoń jeden článek vždycky drhne. Bohužel většinou narážíme na schopného obchodníka, který prodává cosi, co věcně vzato, za ty prachy nestojí. O to víc zamrzí, když je to někdy naopak a drhne marketing.

PS pardon, tak MIh asi někde něco našel.

_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20466

PríspevokZaslal: So november 01, 2008 17:21:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Bohouši, nic ve zlém, ale VŽDY existuje riziko podnikání (které je potřeba nést, pokud člověk chce něco dělat) - svět se tu změnil (nevratně).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Timerobber
Banned


Založený: 21 jún 2007
Príspevky: 460

PríspevokZaslal: So november 01, 2008 18:17:23    Predmet: Odpovedať s citátom

No, svět se změnil asi tak..
..že..

..pokud se někdo pustí do vývoje čehokoliv, co nemá žádné jméno, bez firmy, která by tomu udělala pořádný ántré v úplně jinejch vodách, na základě průzkumu trhu typu "zeptám se pár socek na internetu"...
..napumpuje do toho čas, peníze a materiál, ještě se s tím potáhne na soukromou šou do bejvalý tělocvičny..

Koleduje si tam leda tak o chytrý kydy, co by se mělo ještě vylepšit nebo opravit (páč to není nic moc na těch basech) a výsledkem bude hovno, páč i těch pět slibotechnařů, co si to určitě chtělo koupit, dostalo kopanec do koulí od svý starý, když se dozvěděla, co bude stát sada repro, dřevotříska v OBI a pár hřebíků.

Odvážnému štěstí přeje.

_________________
Všechno umřelo. Ale pak přišel šašek...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: So november 01, 2008 19:50:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Chlapi, nevytahujte osud Shan, DPA, ... a podobně. Nejen mne už to nebaví. Myslím, že po prezentaci Aragornů v Brně nebude mít VB žádný problém. Pokud to zde ovšem nerozmázneme.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Timerobber
Banned


Založený: 21 jún 2007
Príspevky: 460

PríspevokZaslal: So november 01, 2008 20:01:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Bylo to myšleno jako kritika určitého přístupu k věci, avšak především kritika naší společnosti jako takové, naopak jsem to myslel zároveň jako obhajobu Velkého Boba.
To, jestli je tento přístup shodný s přístupem Shanu či DPA tu nikdo neuvádí, i když je jasné, že to tak je.
Tito lidé házeli jen perly sviním, ale je jen na nich, zdali to má význam, či nikoliv.
Přeji VB, aby měl s hotovými Aragorny úspěch a našlo se dostatek budoucích majitelů, kterým udělá tento projekt radost na dlouhé roky.

_________________
Všechno umřelo. Ale pak přišel šašek...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2638
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: So november 01, 2008 20:32:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Bedny kolem 100k se nekupují jako rohlíky, určité min. povědomí je k prosazení nutné - precizní foto, měření, poslechové testy a srovnání. A to vše napumpovat do medií...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
danek15
Hifista - pokročilec


Založený: 27 január 2007
Príspevky: 341
Bydlisko: Okolí OV

PríspevokZaslal: So november 01, 2008 21:09:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Roberto malý dotaz co prodáváš,, kolik máš podobných prodejních kampani za sebou ?
_________________
Dýchám tedy jsem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: So november 01, 2008 21:14:55    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Bohouši, nic ve zlém, ale VŽDY existuje riziko podnikání (které je potřeba nést, pokud člověk chce něco dělat) - svět se tu změnil (nevratně).


To já samozřejmě vím.

Ovšem, vážení, je tady mezi vámi někdo, třeba i podnikatel, kdo by prostě a jednoduše vzal 200 000 a zcela naslepo je investoval do čehokoli s tím, že nemá tušení, zdali se mu z toho byť jediná koruna vrátí ?

Pokud ano, tak nechť se mi přihlásí a já ho zapojím do projektu s tím, že bude mít adekvátní podíl na zisku i ztrátě a jeden pár Aragornů dostane za režijní cenu.

Hic Rhodos, hic salta!

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: So november 01, 2008 22:01:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Se obávám,že ten název vlákna zrovna moc "marketingu" neprospěje...

Osobně si je chci poslechnout v klidu a potom se rozhodnout,jestli vůbec budu mít ten "předběžný" zájem,abych se pak debilně nevykrucoval. Při vší úctě,přece nemůžete chtít po někom,aby měl zájem o něco za +- kilo,co ještě ani neviděl natož slyšel. Já osobně,absolutně netuším,co bych měl zvukově čekat.

Při případném zájmu nevidím v záloze problém.Kór,když bude ošetřená smlouvou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: So november 01, 2008 22:29:57    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:


Ovšem, vážení, je tady mezi vámi někdo, třeba i podnikatel, kdo by prostě a jednoduše vzal 200 000 a zcela naslepo je investoval do čehokoli s tím, že nemá tušení, zdali se mu z toho byť jediná koruna vrátí ?




Takhle ten "problém" přeci nestojí. Za investovaných 200kKč budu mít přeci "ve skladu" čtyři páry reprosoustav (či materiálu). Zbývá tedy odhad času ve kterém se prodají. Pokud do roka tak je to přijatelné. I po této době imho nehrozí žádné riziko vyjma morálního stárnutí měničů, myslím tím, že se může objevit kvalitnější.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11183
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So november 01, 2008 22:58:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Roman St napísal:
velky bobo napísal:


Ovšem, vážení, je tady mezi vámi někdo, třeba i podnikatel, kdo by prostě a jednoduše vzal 200 000 a zcela naslepo je investoval do čehokoli s tím, že nemá tušení, zdali se mu z toho byť jediná koruna vrátí ?




Takhle ten "problém" přeci nestojí. Za investovaných 200kKč budu mít přeci "ve skladu" čtyři páry reprosoustav (či materiálu). Zbývá tedy odhad času ve kterém se prodají. Pokud do roka tak je to přijatelné. I po této době imho nehrozí žádné riziko vyjma morálního stárnutí měničů, myslím tím, že se může objevit kvalitnější.


Takže jdeš do toho? Very Happy
Ono jedna věc je, která investice je výhodná (bezpečná) a druhá věc je volný kapitál pro takové podnikání.

Já měl od začátku pocit, že situace je zcela jiná. Totiž že vývoj financuje zámožný sponzor, který si projekt objednal. A v případě, že se vše povede,
je možné již ověřený produkt x-krát zopakovat a tím snížit náklady na vývoj, případně vyprodukovat zisk.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Ne november 02, 2008 08:14:26    Predmet: Odpovedať s citátom

No já se ani trochu nedivím,že Bobo chce zálohu a smlouvu již předem.Obzlváště u nás. Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sinclair
Hifista


Založený: 03 december 2007
Príspevky: 185
Bydlisko: 76326 Luhačovice, Mlýnská 494

PríspevokZaslal: Ne november 02, 2008 10:38:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Pane doktore,
já konkrétně jsem do projektu Aldax investoval na jeho počátku přesně oněch 200.000,-Kč. Prostě jsem mu věřil, že bude fungovat, protože jsem pro něj technicky udělal v rámci finančních možností maximum a současně jsem věděl, že nic ani vzdáleně podobného /ve stejné kvalitě/ na trhu není. Projekt nás stál ne desítky, ale mnoho stovek hodin práce, na skladě materiál za téměř půl miliónu a jsme v projektu jen dva.
Říká se tomu zcela prozaicky podnikatelské riziko. Kdybych se měl klepat strachy při každé zmínce "kdoví, jestli se mi vrátí aspoň investice do materiálu", neudělal bych nikdy nic a dobré dvě třetiny DIY komunity by dnes neměly čím zesilovat.
Tak, pane doktore, nebuďte posera, vyrobte nejméně dva páry těch beden, předveďte je světu a dokažte tak, že nejste žádné béčko. Ať si přídomek "Big Audio Druid" zasloužíte.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danek15
Hifista - pokročilec


Založený: 27 január 2007
Príspevky: 341
Bydlisko: Okolí OV

PríspevokZaslal: Ne november 02, 2008 14:06:06    Predmet: Odpovedať s citátom

No fajn místo navržení řešení, je tady příspěvek který je totálně k ničemu. Ještě tady chybí informace o tom jak pisatel rychle běhal 100m v sedmé třídě.
_________________
Dýchám tedy jsem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Ne november 02, 2008 14:42:51    Predmet: Odpovedať s citátom

D15: Ale hovno.




...a nevěřim, že by se dva "blbý" páry neprodaly.

_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2638
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ne november 02, 2008 16:02:42    Predmet: Odpovedať s citátom

No pokud budou ty bedny k vidění a slyšení , prodají se daleko snáz než takhle.... Smile jak píše dhfool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20466

PríspevokZaslal: Ne november 02, 2008 16:09:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Přesně, aneb "get of the cloud".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11183
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne november 02, 2008 19:52:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Já bych to možná celé zklidnil. V Brně si to poslechne hodně lidí a dalším o tom poreferují. Vzhledem ke zkušenostem autora nepřipouštím jiný výsledek, než výborný. V tu chvíli se mohou zájemci hlásit a pár se jich jistě najde. Pokud se podaří prodat prvních 5-10 kousků, spustí se lavina a za chvíli budou Aragorny na pořadník. Jenom to chce silné nervy, dokud nebudou prototypy k poslechu, nikdo nebude závazně objednávat, to je snad pochopitelné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Acon
Hifista - pokročilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 441
Bydlisko: Nitra SK

PríspevokZaslal: Ne november 02, 2008 21:09:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Roman St napísal:
Za investovaných 200kKč budu mít přeci "ve skladu" čtyři páry reprosoustav (či materiálu). Zbývá tedy odhad času ve kterém se prodají. Pokud do roka tak je to přijatelné. ...


No, ak to má byť ako charita pre hifistov, tak ano. Ak to má byť obchod, tak by som z toho nechcel žiť.

_________________
moje civilné meno je Oleg. Ak sa s niekym stretnem, nechcem byť nejaký anonym
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
stephunk
Hifi expert


Založený: 23 december 2006
Príspevky: 1133
Bydlisko: Pobrežie Slotoviny

PríspevokZaslal: Ne november 02, 2008 22:20:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Treba niekoho, kto k aragornom popíše reklamné bláboly na spôsob hifistických imaginárnych halucinogénnych popisov, koherencií, sfázovanosti, identita autora sa neprezradí, cena sa zpäťnásobí a to budete čučať, ako pôjde nový zázrak do neba. Skrátka, dnes je každému druhému jedno(česť výnimkám), či bedne navrhol VB, alebo nejaký protipól z highendovej strany mesiaca, musí to byť hlavne poriadne No-óbl a polepené ultradrahou očkovou dýhou. Osobne obdivujem každého, kto dnes robí do podobného biznisu, protože každý chce dokonalosť za pár drobných a nevidí odvrátenú stránku veci. Aby sa niečo predalo, musí mať predajca, prípadne vývojár žalúdočné steny z kvalitného materiálu. A to holt každý nemá.
Každopádne prajem projektu úspech, myslím že si to právom zaslúži..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
L.V.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 september 2007
Príspevky: 730
Bydlisko: Bratislava - Rača

PríspevokZaslal: Po november 03, 2008 00:16:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Uvidíme v Brne. Ja by som sa tam prihováral aj za otestovanie spolu s DPA a Dispre, len neviem, či je to v programe a či niekto DPA-čko prinesie. Určite to bude "zopár" ľudí zaujímať.
_________________
Tam, kde leží Little Big Horn ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po november 03, 2008 01:21:40    Predmet: Odpovedať s citátom

V Brně budou Aragorny mimo jiné hrát se Šrollem. A nemám nic proti tomu, aby u toho byl Dispre - pokud Luděk nebude proti. A kdyby to nebyla tak těžká kráva (jde hlavně o monitor), vzal bych klidně jako zdroj signálu PC s Lynxem 22.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: Po november 03, 2008 07:54:57    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
V Brně budou Aragorny mimo jiné hrát se Šrollem. A nemám nic proti tomu, aby u toho byl Dispre - pokud Luděk nebude proti. A kdyby to nebyla tak těžká kráva (jde hlavně o monitor), vzal bych klidně jako zdroj signálu PC s Lynxem 22.


LCD může doručit někdo z místních.

_________________
Lyngdorf, Lyngdorf, Lyngdorf ... a pak už nic, hraje to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Coques
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 762
Bydlisko: CZ

PríspevokZaslal: Po november 03, 2008 09:22:30    Predmet: Odpovedať s citátom

tak ako aj L22. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20466

PríspevokZaslal: Po november 03, 2008 09:26:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Uvědomte si, že příliš mnoho improvizací na místě na takové akci nepřichází v úvahu. Systém s L22 musí být ve stavu "zapnout a jet". Dále - tato akce má organizovaný program, minimálně by bylo potřeba se dohodnou s organizátory. Chce se toho stihnout hodně, a to lze těžko. "Anarchistické" jsou jiné srazy, tady to asi nepůjde dělat úplně cokoliv.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Pepa
Nádejný hifista


Založený: 06 marec 2007
Príspevky: 73

PríspevokZaslal: Po november 03, 2008 12:54:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Jaká je tedy přesná cena stavebnice? Co bude obsahovat? Bude každá sada individuálně přeměřena a odladěna v doporučené ozvučnici? To je zapotřebí říci na záčátku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Koutek Velkého Boba Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist