Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

CD přehrávače KRELL

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Borek
Hifista


Založený: 14 apríl 2008
Príspevky: 216

PríspevokZaslal: Po august 11, 2008 14:08:31    Predmet: CD přehrávače KRELL Odpovedať s citátom

Jaké máte kdo zkušenosti s CD playery od KRELLA? Mám dojem, že tahle kultovní značka nemá v Česku mnoho nadšených příznivců. Reakce jsou dost rozporuplné, od naprosté chvály po úplné zatracování. Připadne mi to dost podivné, konstrukce je velmi nekompromisní a reakce nejednoznačné? V čem je tedy problém?
_________________
jak daleko musím zajít, abych mohl říct, že jsem tam byl?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Borek
Hifista


Založený: 14 apríl 2008
Príspevky: 216

PríspevokZaslal: Ut august 12, 2008 06:49:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Shocked Question
_________________
jak daleko musím zajít, abych mohl říct, že jsem tam byl?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Ut august 12, 2008 09:40:51    Predmet: Odpovedať s citátom

xxx

Naposledy upravil Pasul dňa Ne marec 22, 2009 11:19:37, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Borek
Hifista


Založený: 14 apríl 2008
Príspevky: 216

PríspevokZaslal: Ut august 12, 2008 13:15:29    Predmet: Odpovedať s citátom

je to sice mimo téma, ale AUDIONET mi ostrý nepřipadl. Právě u Krella jsem často slyšel výhrady k ostrosti zvuku.
_________________
jak daleko musím zajít, abych mohl říct, že jsem tam byl?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Ut august 12, 2008 14:25:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Pasul
Doplň sestavu na které jsi ten Audionet slyšel.Mně to u Hlavy ostré vůbec nepřipadlo(asi Quadraly nejsou nejbřitvovatější...).Ty jsi to slyšel u Matrixe?
Jo a ne že mě poleješ zase hovnama Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Ut august 12, 2008 19:05:23    Predmet: Odpovedať s citátom

xxx

Naposledy upravil Pasul dňa Ne marec 22, 2009 11:19:50, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Borek
Hifista


Založený: 14 apríl 2008
Príspevky: 216

PríspevokZaslal: Ut august 12, 2008 20:54:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Jestli jsem pochopil Krell nikdo moc neslyšel, ale tvrdí se o něm, že je vostrej.
Pokud by měl být proti němu AUDIONET vostrej, pak už musí Krell hrát jako gramofon. Question

_________________
jak daleko musím zajít, abych mohl říct, že jsem tam byl?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zdenek3
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 453

PríspevokZaslal: Ut august 12, 2008 21:34:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Já několikrát poslouchal Krelly (za nehorázný prachy)v HifiStore ( na obou adresách) a bednách,Paradigm,Thiel,EGGLESTONWORKS,KEF.

Zároveň jsem to srovnával s Brystonama,Esotericem.

Jak to napsat. Kdybych nevěděl,že je to Krell,tak bych si myslel,že je to nějaká běžná hifina.Prostě se mi to nijak extra nelíbilo.Takový nijaký.Ale ostrý mě to nepřišlo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: St august 13, 2008 07:41:29    Predmet: Odpovedať s citátom

xxx

Naposledy upravil Pasul dňa Ne marec 22, 2009 11:20:09, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mac
Hifista - zaslúžilec


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 572
Bydlisko: Znojmo, ČR

PríspevokZaslal: St august 13, 2008 09:33:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Slyšel jsem integtáč Krell KAV 300i + CD Krell KAV 250CD společně s NHT 2,5 v dobře upravené poslechovce - tehdy ještě u p. Dialla v Presentecu a hrálo to skvěle, vůbec se mi nechtělo věřit tomu, že je možno za tak relativně levno pořídit tak dobrý zvuk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Borek
Hifista


Založený: 14 apríl 2008
Príspevky: 216

PríspevokZaslal: St august 13, 2008 15:12:39    Predmet: Odpovedať s citátom

To je zatím dost reprezentativní rozstřel hodnocení Shocked
Výborný, ostrý, nevýrazný... Question

_________________
jak daleko musím zajít, abych mohl říct, že jsem tam byl?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: St august 13, 2008 19:33:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Přehrávač,nebo jiný zdroj signálu se většinou hůře soudí,protože zbytek sestavy+místnost ho v 90% zazdí svým zvukem...IMHo je nejlepší provnávat bezprostředně dva stroje vedle sebe.Hodnotit player poslechem na neznámé sestavě je jenom na kecy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: St august 13, 2008 19:44:43    Predmet: Odpovedať s citátom

xxx

Naposledy upravil Pasul dňa Ne marec 22, 2009 11:20:32, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Ne august 17, 2008 15:19:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Já měl nějaký čas Krell KAV-300cd. Celkem pěkná mašinka, mechanika od TEACu, na výstupní desce snad _milion_ tranzistorů, celé to jelo v A třídě, takže celkem teplo.

Pasul napísal:
... ale žádný ostrý Audionet to není ... Audionet je posazen výše než tento Krell ...

Obávám se, že u Matrixe ta ostrost je způsobená něčím jiným než Audionetem. Říkalo mi to už i víc lidí, že "ostré" je to kvůli jinému komponentu než přehrávači. Navíc ono to není ostré, jen příliš detailní a nemaskující (ale to jen tlumočím co jsem slyšel).
Když mám srovnat jak hrál Krell KAV-300cd a Audionet ART G2, tak je to přesně naopak než jsi napsal. Krell je posazený výše, chyběl mu jakýsi hutný základ, což trochu vadilo na "tvrdších" nahrávkách, nicméně oba mají výborné rozlišení, krom toho spodku se nijak výrazně neliší, ani moc v charakteru zvuku. Rozhodně ale ART G2 má i onu hutnost na spodku, je-li třeba, takže určitě není posazen výše než Krell, alespoň v případě těchto dvou konkrétních přístrojů. Jak Krell SACD Standart netuším, nikdy jsem to neslyšel.

Krell KAV-300cd na klasiku a lehčí žánry vynikající, na rock nebo metal to nebylo úplně 100%, nicméně že by to byl úplný průser to taky ne. Ale zas je otázka jak by to hrálo s jiným zesilovačem, já to měl s integráčem od Audionetu a s Budccama A360.

Jak tak nad tím teď přemýšlím, tak jsem ten player od Krella dal tehdá pryč vlastně z jediného důvodu - chtěl jsem si k tomu Krellovi pořídit nějaký firemní preamp (KAV-250p?) bo jsem přešel na ty aktivní Vulkany, abych to měl esteticky v jedné značce, ale zaboha jsem ho nemohl snad půl roku nikde po světě sehnat. Dřív se naskytl preamp od Audionetu, což rozhodlo i následný směr kudy se ubírat.

Jinak Krell KAV-300cd + Krell KAV 300i má (měl ještě za doby f-sportu) jeden hifista v Říčanech tuším, ale vzpomenout si tak na nick ...



PS: Ještě v návaznosti na první příspěvek dodám ... ano, mnoho příznivců Krellu u nás asi není (nebo předsudky z obecně rozšířeného povědomí, že Krelly jsou ostré?), nakonec si jej vydražil někdo z Holandska za víc, než za kolik jsem jej nabízel tady ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Borek
Hifista


Založený: 14 apríl 2008
Príspevky: 216

PríspevokZaslal: Ut august 26, 2008 06:30:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky za uživatelsky kvalifikovaný příspěvek ke Krellu.

P.S. V souvislosti s AUDIONETEM stále nechápu charakteristiku "ostrý jak břitva" asi to bude podobně jako s tím Krellem. Když se řekne AUDIONET napadá mne jakákoliv jiná vlastnost, třeba velmi těžký Mr. Green ale rozhodně ne ostrý. Zřejmě slyšeno v kombinaci, kde se takto projevuje jiný komponent sestavy, pak se šíří dál už jen pověsti... Sing

_________________
jak daleko musím zajít, abych mohl říct, že jsem tam byl?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Po október 20, 2008 07:56:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Borek - ta sotrost byla konkretne zpusobena jen a pouze reprosoustavami ktere hraji ostre s jakymkoliv zelezem, proste protoze ty bedniska jsou ostra jako svině (někomu se to libí někomu třeba ne) ale je to tak. Co se audionetu tyka Matrix ma doma celou top endovou sestavu audionetu a hrajemu to s M800, zvuk bych popsal jako nemastny neslany a nezaživný, ostré tak akorát, čisté tak průměrně, zkrátka na zvuku nic nesralo a nic nenadchlo....V zásadě bych takový zvuk doma nechtěl ale nemohu napsat že by to hrálo špatně, zkrátka hrálo to technicky a někomu se to líbí a někomu ne.
P.S.Pašulín klidně mohl napsat rovnou že ty ostré bedny byly dynaudio consequence, předešlo by se zbytečným nedorozuměním. Mimochodem dynaudia consequence jsou vyjimečné boudy a hrají vyjimečně detailně a čistě, cena za to ale je že jsou ostré a ne každému se to líbí. Mně například se consequence líbí jiní budou mít jiný názor, ale tak to chodí, co člověk to jiný vkus. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Miles
Hifi obsluha


Založený: 09 január 2007
Príspevky: 44

PríspevokZaslal: Po november 24, 2008 18:54:15    Predmet: SACD MK II Odpovedať s citátom

Ja doma jedu na Krell SACD MK II spolu s KAV 400xi
co se zvuku týče tak budu porovnávat s Esoterikem (model nevim) a Levinsnem tušim n39 všechny tyhle mašinky se sešli minulý rok na brněnském podzimu. Ostatně můžeš se optat Matrixe toho času vlastnil ML.
KRELL vs ML - krell méně přesný, v klasice měl tendenci trochu huhlat (né tak ostře prokreslovat) - nicméně zvuk byl příjemnější. ML je suchý a strohý - nemastný neslaný. Osobně jsem měl pocit že ML je posazen výše. Vzheldem k cenové propasti jsem byl docela spokojený s Krellem. Konec byl Bryston předek nevim - ale u mě s kav400xi je posazen malinko níž než byl na Brystonu. (btw dostal jsem od matrixe nabídku výměny Surprised)
KRELL vs Esoteric - Esoteric jasně přehrál oba jak ML tak Krell - přesnější a zvukově se výce blížil Krellu nicméně co mě trochu překvapilo bylo že i na poměrně "nešťavnatých" nahrávkách hrál dost "živě - nebo šťavnatě".
Vzhledem k tomu že jsem ho nikdy neměl doma tak posuzuju s několikahodinového poslechu, ale i přesto mě přišlo že TEAC ze všech 3 mašin nejvíc lže. (nicméně přesně a líbivě)
Audionet jsem nikdy neslyšel.

Pokud tě zajímá něco konkrétního tak mi písni.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist