Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

P: Několik kusů měřících mikrofonů
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predám
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
minan
Nádejný hifista


Založený: 02 november 2008
Príspevky: 60

PríspevokZaslal: Pi december 19, 2008 18:43:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Přesně tak Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Pi december 19, 2008 22:05:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Došel dneska. Už bojuju Laughing

Akorát ten jack-díra mi nechce pobrat žádný jack-kolík co mám doma... Musím je vždycky o milimetr povytáhnout, aby to fungovalo.


Kupodivu větší problém je int.karta realtek ( i v loopbacku)...
Svině se nechce nechat zkalibrovat do 40hz je co měření to originál hory-doly.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: So december 20, 2008 12:02:42    Predmet: Odpovedať s citátom

dhfool: No tenhle jediný konektor měl správný průměr, já sem měl zase opačný problém, mic nechtěl fungovat, pokud jsem ho nezatlačil úplně na doraz, což jde ztuha.
Jinak začátečnická chyba většinou bývá zapomenutý zapnutý monitoring vstupu, takže vzniká smyčka. Jinak kalibraci karty bych klidně i vynechal, bývají dostatečně rovné, i ty integrované. Je potřeba dodržet takové nastavení, aby si měl dobrý odstup s/n a dodržet při vzorkování správnou vzorkovací frekvenci jakou zvládá tvoje karta, doporučuju začít na standartních 44,1kHz.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: So december 20, 2008 18:30:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Nějak se mi pořád nedaří stáhnout kalibrační data Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: So december 20, 2008 22:05:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Posílal jsem ti e-mail, jehož obsahem byl jednak link na stáhnutí souboru z mého webu a druhak soubor samotný v příloze, poslal jsem to teď znova.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Po december 22, 2008 00:34:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
maba
Hifi obsluha


Založený: 09 jún 2008
Príspevky: 17

PríspevokZaslal: Po december 22, 2008 09:42:07    Predmet: Odpovedať s citátom

No .., poprosim o zhovievavost.
Chcem sa doma pokusit o Digital Room Correction. Nejake programy na DRC som uz orientacne pozrel a povedzme zhruba pochopil o co ide.
Ale neviem posudit ci je na to tento mikrak vhodny.

Moje prestava predstava je, ze mikrofon pichnem do zvukovky (zatial integrovanej) a meram.
Ziaden dalsie bastenie, jednoducho to neviem, nerozumiem tomu a mozeme tak akurat vyhoriet Smile
Tiez som bol jednym z cakatelov na mikraky z audiowebu, ten sa mi zdal na DRC vhodny.
Komercne riesenia Behringer ECM8000 + preamp, to je spolu uz nejakych 3500 SK (na pokusy vela).

A konecne otazka:
Da sa tento mikrofon v tomto stave pouzit na DRC?, resp. spominaju sa nejake mozne modifikacie ak by boli zaujemcovia. Na dizajne nezalezi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Po december 22, 2008 14:30:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Jestli ty programy na DRC umějí použít kalibrační křivku pro mikrofon, tak není problém.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po december 22, 2008 14:49:07    Predmet: Odpovedať s citátom

check napísal:
Kalibrační soubor je rozdíl mezi změřenou charakteristikou těchto měření a charkou naměřenou mikrofonem, který je právě kalibrován. To celé je vyděleno dvěma (tak to programy chtějí) a zapsáno do datového souboru.


Opravdu má ten rozdíl být vydělen dvěma ? Nikdy jsem se s tím nesetkal a ani v tom nevidím žádnou logiku. Je to tam nějak vysvětleno? Možná bys mohl sem dát (nebo spíš do pošty) nějaký úryvek z manuálu, kde se to píše. Nic netvrdím, pokud máš pravdu, rád se něco nového přiučím. Ale snažím se všechny informace filtrovat "selským rozumem" který pro tohle nenachází vysvětlení...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Po december 22, 2008 17:35:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevím o tom, že by se to někde psalo, nehledal jsem to; nevím proč to tak funguje. Mám změřenou frekvenční charku (impulsku) kalibrační a pak tu od mikrofonu, který právě kalibruji. Odečtu tyto dvě a získám charakteristiku mikrofonu. Tuto charakteristiku vydělím dvěma a uložím. Když vezmu impulsku toho měřeného mikrofonu (nebo udělám zpátky impulsku z charky měřeného mic) a při novém generování charky použiju vytvořenou křivku (dělenou dvěma), tak se charakteristika od měřeného mikrofonu rovná té od měřícího.
Když bych dvěma nedělil, tak bych dostal při stejném postupu jednou tak velký nášup na vejškách.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
dhaman
Hifista - pokročilec


Založený: 07 marec 2008
Príspevky: 441
Bydlisko: Banska Bystrica

PríspevokZaslal: St december 31, 2008 12:51:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Zasielka Slovensko Exclamation
Tak mikrofony mam doma a 2.1. rozoslem dobierky tak buduci tyzden cakajte balicky.
Cena:
200KČ + 10SK(balne) + dobierka = 200 * 1.15 + 10 = 240SK (8euro) + dobierka

Vzhladom na to, ze to uz dnes neposlem tak to bude v euro cize to bude 8euro + dobierka.

Vsetko dobre do noveho roku praje Jano.

_________________
OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x Hypa10
pasiv CW DAC1 - HYPA17 - KEF LS50 meta
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: So január 03, 2009 22:34:02    Predmet: Odpovedať s citátom

nasel by se jeden kousek pro mne ???
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: So január 03, 2009 23:42:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo, napiš mi maila s adresou.
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=4363
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
mato
Hifista


Založený: 06 júl 2007
Príspevky: 132

PríspevokZaslal: Po január 05, 2009 15:44:59    Predmet: Odpovedať s citátom

dhaman,vďaka dnes som to dostal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Po január 05, 2009 16:35:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Che

Naposledy upravil godz dňa Po január 05, 2009 16:42:14, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Po január 05, 2009 16:40:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Check, ja mám tiež pochybnosti o tom delení dvomi. Mám doma Artu a niekoľko mikrofónov, resp. kapslí. Je tam jednoduchý postup ako dosiahnuť kalibračnú charku. Ja to robím nasledovne. Zmeriam "etalónovým" mikrofónom nejaký objekt. Uložím ako overlays. Potom realizujem meranie toho istého objektu v tom istom bode a za tých istých podmienok. Potom zrovnám úroveň na porovnávanom mikrofóne na 1 kHz (ide to v menu edit). V menu edit zrealizujem rozdielovú charku a tú si uložím a zmením jej príponu na mic. Potom pred meraním druhým mikrofónom túto korekčnú charku vložím a meriam. Žiadne delenie dvomi. To čo chýba alebo prebýva na charke o to sa postará soft...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Po január 05, 2009 18:01:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo OPA mě správně trknul. Díky!
Jedná se o chybu LspLABu verze 3.01, tam skutečně pasuje poloviční kalibrace. Novější verze už chtějí čistě charakteristiku mikrofonu. Arta bere taky jednotkovou. Ještě sem se zapoměl podívat na fázi, tu ještě radši zkontroluju. LspLAB verze 3.01, kterou jsem doteď používal, přičítal obyčejně minimální kalibrační fázi k měřené i minimální fázi, takže lezla mimo rozsah 360°, kalibrační soubor bez fáze to bralo korektně.
Informujte mě i o jiných programech než je LspLAB nebo Arta, jak to v nich funguje..
Ve čtvrtek udělám nové křivky, jde koneckonců jen o správný datový formát, informace zůstává stejná.
Ještě jednu botu jsem udělal a to že jsem neodečetl charakteristiku zvukovky (naivně sem předpokládal že bude rovná), ona mrcha není. Takže si pak charakteristiku svojí zvukovky budete už muset přičíst (jenom změřit loopback).
Omlouvám se, snad jsem nikomu nespůsobil nepříjemnosti.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Po január 05, 2009 18:33:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Zvukovka v loopbacku mi dáva útlm -0,1 dB na 20kHz. Mám postavený externý predzosilovač a ten má charku v akustickom pásme úplne vyrovnanú. V prípade že je charka mierne zvlnená, ani 0,5 dB na okrajoch pásma nebude znamenať žiaden problém.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po január 05, 2009 19:30:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Žena mi po telefóne avizovala dobierku z BB, pozajtra pôjde po ňu a ak bude šomrať a jedovať sa, tak to potom bude ten správny balíček, na ktorý čakám Wink Ja sa potom ďalší týždeň ozvem, či je všetko ok, skôr doma nebbudem. Vyskúšam to so
S O U N D Easy a porovnám s Behringerom ECM 8000.
Vďaka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: So január 10, 2009 16:09:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže sem opravil kalibračí křivky, teď už nejsou děleny dvěma (nový LSPLab) a odečetl jsem charakteristiku zvukovky. Pro použití v Arte stačí přejmenovat koncovku na .mic. Fáze není obsažena neb s ní LSPLab počítá špatně.
Každý má na mikrofonu římské číslo, takže prosím stáhněte správnou křivku.


Naposledy upravil check dňa Pi január 16, 2009 20:19:06, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
mato
Hifista


Založený: 06 júl 2007
Príspevky: 132

PríspevokZaslal: So január 10, 2009 16:16:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Vdaka.
Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št január 15, 2009 10:21:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Byl jsem tak drzý, že jsem si stáhnul náhodně vybrané 4 kalibrační křivky. Graf je v obrázku. Zdálo by se, že po korekci kalibrační křivkou měří mikrofon, jako by měl rovnou charakteristiku. Napadlo mě, že se tím ovšem zhorší odstup signálu od šumu v poměru potřebné korekce.

Je vůbec otázka, do jaké míry lze vynásobení faktorem 10 - 20 považovat za "korekci průběhu".

A druhá věc, zabýval se někdo tím, jak je v případě tak výrazných výkyvů (posléze kompenzovaných) ovlivněna fázová charakteristika ?



Mikrofon_Check.png
 Description:
 Filesize:  18.05 KB
 Viewed:  282 Time(s)

Mikrofon_Check.png


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Št január 15, 2009 11:57:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Ty křivky, to je nějaká legrace, nebo s tím vážně někdo měří Shocked ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Št január 15, 2009 14:01:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Máte pravdu, že korekce je hodně drsná, na všech mikrofonních vložkách, které jsem měl v ruce, ale vychází dosti podobně a to je jedno jestli ta vložka stojí (miniaturní pozlacená) 50kč nebo standarně velká korun několik.
Ano odstup elektrický na silně ekvalizovaných frekvencích je z principu nicmoc.
ALE je potřeba vzít úvahu, že takhle vysoko je hodně nízký vlastní šum pokoje, takže se to srovná. S rozdílností charakteristiky na různých zvukovkách/pc (krom vlastní charakteristiky zvukovky) jsem se nesetkal. Charakteristika naměřená je stejná v různou denní či noční hodinu (šum) a nevadí ani bytové podmínky...
Když tato kompenzace nepoškozuje amplitudovou charakteristiku (ona ji vylepšuje), tak nemůže škodit ani charakteristice fázové. Protože ta je pouze jinou interpretací amplitudové charakteristiky a rozměrů či polohy měřícího okna.

Zkoušel jsem všechny vložky z gme/gesu. O víkendu budu zkoušet všechno z Monacoru. Pokud víte o dalším zdroji/typu vložek, tak je milerád vyzkouším. Akorát se tu prosím neohánějte datasheety, ve kterých mají kapsle uveden rozsak 20-20 +-1. Ony jsou ty sheety vytvářeny kolem žluté řeky, kde Evropan moc velkou úctu nemá.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Št január 15, 2009 14:24:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to je nejaká poriadna blbosť, to má priebeh ako predzosilovač pre prenosku ku gramcu. Predsa nie je možné, aby tam bol rozdiel cca 25 dB. To je obrovský rozdiel. Mám totiž doma WM-60A Panasonic a jej charka sa pohybuje v pásme 100 - 16 kHz cca +-1 dB. Merania WM 61 ktoré robil nejaký borec boli v porovnaní s B&K cca +-1,5 dB. Ja sám mám doma niekoľko MCE 2000 a tiež jednu MCE 2500 z GES-u. Zhodnú charku majú tak do 4 kHz potom stúpajú na cca 3 až 7 dB na 11 kHz a následne padajú dole. Na 20 kHz je pokles cca 10 dB oproti 1 kilu. Robil som si pre skúšku korekčné krivky a tie majú inverzný priebeh avšak žiadnych - 25 dB tam nemôže byť. Čo sa týka zhoršenia šumových pomerov - nemalo by k nim dôjsť. Arta totiž opravuje nameranú hodnotu - pričítava alebo odčítava, avšak nijakým spôsobom nekoriguje zosilnenie. Poznámka OPA-u k zmene fázovej charakteristiky bude oprávnená, aj keď podľa všetkého Arta ju počíta z charakteristiky po korekcii. Musím si to vyskúšať. A ešte jeden typ pre meračov amatérov. Celkom dobré charakteristiky má aj Panasonic WM-62. Dá sa lacno zohnať - stačí demontovať z niektorých starých mobilov od Nokie. Je v podstate zhodná z WM-60, avšak od cca 2 kíl monotónne klesá a na 20 kHz je nižšie cca o 3 dB.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Št január 15, 2009 15:17:05    Predmet: Odpovedať s citátom

V jaké pouzdru máš ty kapsle, jakým napětím je napájíš, ponechal si filcový chránič? Proti čemu si je měřil? Mimochodem, mezi mikrofonny z různých zdrojů a období sou podstatné rozdíly, stačí si projít po internetu různé kalibrační křivky levných behringerů nebo Monacorů. Každá je jiná a s výrobcem se rozhodně neshoduje.
Kde a kdy jsi ty kapsle koupil? Někde sem četl, že WM60A má být jiné jméno pro MCE2000.

Co sem naměřil, to sem naměřil, je tu myslím dost velké množství detailních informací. Dokud mi někdo nenapíše, že mu na vejškách přebývá 15dB, tak mě taková diskuse ponechává chladným. Cílem bylo zkalibrovat mikrofony, protože žádný výrobce do deseti tisíc nenabízí kalibraci každého kusu, což je to podstatné, je už celkem jedno, co to je za mikrofony.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Št január 15, 2009 15:54:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Puzdro na kapslu nemám žiadne. Je to prachobyčajne naletovaný mikrofónny kábel a zaizolovaný zmršťovacou bužírkou a páskou pripojený k oceľovej tyčke ktorá sa upevňuje na stojan. Pôvodne som mal kapslu v perfektnom hliníkovom púzdre o priemere cca 16 mm a z osústruženým koncom. Žiaľ vplyv púzdra na difrakcie bol veľký na 10 kHz robil zdvih cca 3,5 dB. Filc na ochranu membrány som tam ponechal. To že by MCE2000 mala byť vlastne WM 60 viem, ale tie ktoré mám určite nie sú WM 60. Skrátka na trhu je hromada pajcov čo sa tvária ako WM 60 ale sú k ničomu. Podľa popisu a parametrov by mali byť najlepšie WM 61A, tie majú odstup asi o 4 dB lepší ako WM 60. Napájanie mám klasicky 5 V. Skúšal som aj Linkwitzovskú úpravu, o moc lepšie to nie je (aspoň podľa mňa). Porovnanie charky mám len neriame. Bedňa bola zmeraná v Piešťanoch v anechoidnej komore na zariadení B&K a potom som urobil kontrolné meranie doma MLS metódou. Netvrdím, že je to dobré, ale na približné porovnanie mi to zatiaľ stačí. Keď mi niekto požičia nakalibrovaný merací mikrofón budem vedieť viac.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št január 15, 2009 16:40:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Aká kapsla je prosím v starých prvých prenosných monofónnych kazetových magnetofónoch Panasonic (v tej dobe veľmi populárnych)?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Št január 15, 2009 17:50:12    Predmet: Odpovedať s citátom

check napísal:
.... protože žádný výrobce do deseti tisíc nenabízí kalibraci každého kusu, což je to podstatné, je už celkem jedno, co to je za mikrofony.


Tak s tím bych si dovolil nesouhlasit, loni jsem si koupil mikrofom Beyerdynamic MM 1 http://www.beyerdynamic.de/en/music-performance/products/microphones/special-applications.html?tx_sbproductdatabase_pi1%5BshowUid%5D%5BshowUID%5D=22&tx_sbproductdatabase_pi1%5BshowUid%5D%5BbackPID%5D=75&cHash=833caf0f44 a ten se dá koupit i u nás pod pět tisíc ( http://www.audiopro.cz/prodejni-katalog/studiova-technika/mikrofony/specialni-mikrofony/mm-1.html ) a má měřící protokol ke každému kusu a cháru rovnou jako když střelí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Št január 15, 2009 18:10:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo to bude dělaný stejnou "kalibrační" metodou, jako sem to dělal já (pokud to skutečně kalibrovali). Píšou 50-16 +-1,5dB. V jaké formě si dostal kalibrační data?
Díky, o tomhle sem nevěděl, vypadá nadějně. I když radši bych někde viděl nezávislé měření.
Musím asi tu laťku posunout za 5k (+preamp), což je pořád slušný pětadvacetinásobek.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predám Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Strana 3 z 5

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist