Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

signálové kabely
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Ivan Valehrach
Hifi obsluha


Založený: 16 august 2008
Príspevky: 36
Bydlisko: Prostějov

PríspevokZaslal: St december 17, 2008 11:50:48    Predmet: signálové kabely Odpovedať s citátom

Prosím chtěl bych se zeptat na signálové kabely zakončené konektory cinch,délka 50cm,na zesilovač Nad 320,Cd Nad 510,chtěl bych aby prostorové,zatím mám kabely neznámé,které hrají,ale není to ono. Nemám ovšem miliony,které bych chtěl, tak nějaké rozumné. Děkuji Ivan.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Woodgrouse
Nádejný hifista


Založený: 22 december 2006
Príspevky: 78

PríspevokZaslal: St december 17, 2008 12:31:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Udělej si signálové kabely z koaxu RG-62. Za ty prachy to nemá chybu Razz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ivan Valehrach
Hifi obsluha


Založený: 16 august 2008
Príspevky: 36
Bydlisko: Prostějov

PríspevokZaslal: St december 17, 2008 13:14:42    Predmet: Kabely Odpovedať s citátom

Určitě jsem debil protože nevím co jsou signálové kabely RG-62. A kdyby jste mi je popsal nevím jak splést,víte určitě jsem debil. Ivan
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: St december 17, 2008 13:34:32    Predmet: Re: Kabely Odpovedať s citátom

Ivan Valehrach napísal:
Určitě jsem debil protože nevím co jsou signálové kabely RG-62. A kdyby jste mi je popsal nevím jak splést,víte určitě jsem debil. Ivan


Proč ta silná slova...Rolling Eyes RG-62 je typové označení kabelu - v prodejně elektro součástek (ať už internetové nebo kamenné) to stačí pro objednání. Ono by stačilo použít vyhledávání, ať už tady na fóru nebo google. Wink Pokud nevíš, jak napájet koax na cinchové konektory a/nebo nemáš páječku, tak to samozřejmě není volba rpo Tebe.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St december 17, 2008 15:15:35    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.ges.cz/?ipp=12&lang=cz&cur=CZK&or=sort&page=index&of=1&gcat=XCK&inc=detail&gesid=GES06713096

chce to ale koupit kousek a zkontrolovat kvalitu stínění, protože od některých výrobců je dost ošizené...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Ivan Valehrach
Hifi obsluha


Založený: 16 august 2008
Príspevky: 36
Bydlisko: Prostějov

PríspevokZaslal: St december 17, 2008 16:44:40    Predmet: kabely Odpovedať s citátom

Děkuji Vám,ale chtěl bych se zeptat.Snažil jsem zjistit jaké kabely mám,jsou to: zesilovač-cd kabel Audio cable91/0,08mm 0,50cm, zesilivač tuner Profigold intenaconnect cable-100cm,zesilovač dvd kable Oelbach Nf 214. Zkoušel jsem zapojit dělaný signálový kabel z koaxiálu,byl trojitý,název Braka sykfy2x2x0.5,jsou koaxiální kabely na připojení svodu k televizy, musím říct že se moc neosvědčily,proto používam již kabely o kterých jsem psal. Potřebuji aspoň ještě jeden kabel, proto se Vás ptám,nevím zda kabely RG-62 se osvědčí nebo že by byly ještě lepší než kabely které mám? Podle mě jsou signálové kabely které mám málo prostorové. Kabely si jistě seženu,jsem sice debil,ale ne takový abych si kabely neudělal sám. Ještě bych se chtěl zeptat na konektor Neutrink,když ho seženu na netu,cena je za dva kusy? To je čevený a černý? Kdybych si je objednal tak poštovné činní 100Kč,což je kruté na jedné staně upletu signálové kabely sám,ale poštovné je drahé.Trochu jsem se rozepsal,tak se nezlobte. Ivan
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
gabik
Hifista - pokročilec


Založený: 26 november 2007
Príspevky: 369
Bydlisko: Usti nad Labem/Praha

PríspevokZaslal: St december 17, 2008 17:10:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Ivan Valehrach
No a nebo si nechat poslat rekneme 2-3 druhy kabelu na vyzkouseni v nejaky prijatelny cenovy relaci (tu ma kazdej jinde) a vyzkouset, aspon budes mit srovnani s tvymi stavajicimi kabely. Samozrejme to sebou nese behani na postu, postovny a nejspis i poslani/prevod zalohy. Nekdo pujcuje bez zalohy, nekdo chce zalohu, kterou pri nekoupeni vrati.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Ivan Valehrach
Hifi obsluha


Založený: 16 august 2008
Príspevky: 36
Bydlisko: Prostějov

PríspevokZaslal: St december 17, 2008 17:16:21    Predmet: Kabeláž Odpovedať s citátom

A mohl by jsi mě vysvětřlit od koho si mám kabely zapůjčit,Gabiku? Je to hezký že to píšeš,ale nikoho neznám. Děkuji Ivan
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
audiophil72
Nádejný hifista


Založený: 09 november 2008
Príspevky: 62

PríspevokZaslal: St december 17, 2008 19:08:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Ivan,ja som si spravil signalovy kabel zo spominanej RG62(mimochodom je to vynikajuci tineny koaxi.kabel z dobrymi parametramy) a som s nim velice spokojny.už sa chystam urobit dalši.u nas na Slovensku je problem zohnat tu RG62-ku a dobre konektory ale chvala bohu sa my to podarilo dost rychlo.dal som ho odskušat mojmu kamošovi a ten my tiež potvrdil že som urobil vynikajucu signalovku,a hned ma poprosil o 3 pary.takže idem na to .ak chceš tak ti pošlem mailom foto ako vypadaju.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
stephunk
Hifi expert


Založený: 23 december 2006
Príspevky: 1133
Bydlisko: Pobrežie Slotoviny

PríspevokZaslal: St december 17, 2008 19:23:02    Predmet: Odpovedať s citátom

SYKFY 2x2x0,5 je tienená telefónna štvorlinka, krútený dvojpár..keď píšeš, že je to trojitý, akosi mi to pripadá divnô..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Ivan Valehrach
Hifi obsluha


Založený: 16 august 2008
Príspevky: 36
Bydlisko: Prostějov

PríspevokZaslal: St december 17, 2008 20:14:26    Predmet: Kabeláž Odpovedať s citátom

Ten signálový kabel trojitý Braka syfly,co jsem měl a ještě mám, bez konektorů jsem nedělal sám,ale můj kamarát,je to zapletené ze třech kabelů a protože se mi nezdál dobrý, jen jsem z něj odmonotoval konektory.Díval jsem se na obrázky signalových kabelů RG-62,ANI JSEM NEVĚDĚL JAK VYPADAJÍ.Pane audofil 72. Nevím jestli by ode mne nebylo pošetilé kdyby jsi mě jeden kabel také vyrobil nebo půjčil,je to ode mě asi moc troufalé. Celý život se zabývam hudbou, nejsem milionář,takže co peněženka dovolí a Vaše káble, kdyby to šlo bych vyzkoušel,nebo koupil.
Děkuji Ivan.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
gabik
Hifista - pokročilec


Založený: 26 november 2007
Príspevky: 369
Bydlisko: Usti nad Labem/Praha

PríspevokZaslal: Št december 18, 2008 00:02:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Ivan Valehrach

http://www.panskydvur.unas.cz/
electrospalicek.cz
excelia-hifi.cz
hifionline.cz
tykon.cz
svensound.cz

To snad pro zacatek staci. Na strankach maj kontakt, staci poslat email.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Št december 18, 2008 09:50:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Doporučoval bych kabely s teflonovou izolací. Takové jako jsem si dělal sám, nebo od jiného světového výrobce Laughing Můžu udělat, nebo za úplatu půjčit. Tedy pokud jde o vyřešení problému. Pokud jde jen o diskusi- jako bych nic nenabídnul. RG 62 taky nejsou špatný.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ivan Valehrach
Hifi obsluha


Založený: 16 august 2008
Príspevky: 36
Bydlisko: Prostějov

PríspevokZaslal: Št december 18, 2008 15:52:31    Predmet: Kabeláž Odpovedať s citátom

Chtěl bych se zeptat
J.Hradec jakou úplatu a jaké kabely? Děkuji Ivan
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Št december 18, 2008 16:55:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Kabely jsou taky vf koaxiály, ale mají teflonové dielektrikum. Lepší je jenom vzduch.
Velikost úplaty : mám doma nějaký tenhle kabel pro vlastní potřebu.
můžu na něj naletovat konektory ( LOW end- moje oblíbené- poniklované) a poslat na dobírku, nebo totéž bez konektorů. Když se nebude hodit - dostanu ho stejnou cestou zpátky.Při osobním předání náklady na poštu odpadnou.
Předpokládám ,že půjde o malé množství ( né menší, než malé Smile)kabelu- řekněme 2 x 60 cm, nebo tak nějak.
cena ??

Kabel + (konektory) + poštovné
Nevím z hlavy, co mne ten kabel přesně stál s dopravou atd. Stanovuji na vzorek 200 Kč/m.

Není to žádný superpatent- stejné dielektrikum používají drahé kabely jiných výrobců. jiní dielektrikum kabelu polarizují přídavným el. polem atp.- cíl těchto snažení je stejný- pracovat v lineární části charakteristiky dielektrika.

Jak se to projeví: zásadním způsobem na stereofonním obraze.
kabel je možno ještě vylepšit navlečením feritových prstenců ( z PC monitoru Smile - filtruje to vf rušení.

Nemá cenu ovlivňovat slovním popisem, který je stejně nepřesný.
pokud je vážný zájem- prosím do pošty.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ivan Valehrach
Hifi obsluha


Založený: 16 august 2008
Príspevky: 36
Bydlisko: Prostějov

PríspevokZaslal: Št december 18, 2008 17:35:51    Predmet: Kabeláž Odpovedať s citátom

Zajem mám,potřeboval bych s konektory cinch.Víte nevím co je pošta.Chtěl bych je porovnat s mými. Když mi je pošlete a budou lepší,neřekl jste mi cenu? Prosím nezlobte se ale nic podobného jsem ještě nedělal a nevím jak se v tom chodí.Jastli Vás to neobtěžuje mohl by jste mi napsat postup.J.Hradec. Děkuji Ivan
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Št december 18, 2008 23:15:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Já bych doporučil se na kabely vysrat, šoupnout tam nějaký stíněný koax (klasiku) a je to. Mezery jsou skoro vždy jinde než v kabelech.
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ivan Valehrach
Hifi obsluha


Založený: 16 august 2008
Príspevky: 36
Bydlisko: Prostějov

PríspevokZaslal: Pi december 19, 2008 10:43:17    Predmet: Kabeláž Odpovedať s citátom

Kdyby to bylo tak jednoduché jak říká FRANTRAX, to by bylo prima,ale je to jen Váš názor. Mnoho hifistů povídá,že kabely které používám jsou jen lepší dráty a Váš názor vysrat se na kabeláž,je to taky názor,ale vysvětlete mi kdo má pravdu? Jsem z toho vola ako zmetěný. Ivan
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi december 19, 2008 10:57:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemám pocit, že to tázající myslí vážně.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Pi december 19, 2008 10:59:24    Predmet: Odpovedať s citátom

1) Pošta- napíšete mi soukromou zprávu zde na hifi.slovanetu.
nebo můžete zavolat na 00420 606 641 970.
potřebuju Vaši adresu a délku kabelu
cena : kabel za 200 Kč/m takže když budete potřebovat 2 x 60 cm = 1,2 m = 240 Kč. konektory : neznačkové cinch za 20 Kč/kus 20 x4 = 80 Kč
- kabel za 320 Kč. feritový prstenec je třeba někdy u CD přehrávače, u čistě analogových zdrojů signálu se nepozná. kablíky spojené k sobě- aby smyčka byla malá.

poštovné - dobírka přijde v rámci ČR ( jste z Prostějova, já z Jindřichova Hradce) cca 80 Kč ( nevím přesně, možná méně)
Když potřebujete 60 cm - přijde balíček za 400 Kč. Když se Vám nebudou hodit, pošlete dobírkou zpátky- dobírka za 320 Kč.
za půjčení zaplatíte 2 x poštu- max. 160 Kč. Jestli máte cestu, poštu neplatíte a půjčím zadarmo.
Jestli chcete vlastní konektory, konektory neplatíte......
jestli nechcete kabel- je to úplně zadarmo Smile

V současné době bych vyloučil možnost zkoušení na mé domácí aparatuře.
Jednak by mi to dělalo potíže Smile jednak to nemá vypovídací hodnotu, jak to bude hrát u Vás.
pokud bude zájemců více, můžou kabely kolovat jak je komu libo. Akorát potřebuju avízo od toho, kdo mi bude vracet ( teoretická možnost Smile)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Pi december 19, 2008 11:02:12    Predmet: Odpovedať s citátom

J. Cimrman : zkus to bezdrátově, Marconi Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ivan Valehrach
Hifi obsluha


Založený: 16 august 2008
Príspevky: 36
Bydlisko: Prostějov

PríspevokZaslal: Pi december 19, 2008 11:13:00    Predmet: Koupím Odpovedať s citátom

Jsem netrpělivý a už jsem si objednal kabely je to KIMBER KABEL,a kabel RG-62. Jestli nedojdou dám vědět. Víte jsem netrpělivý,tak se nezlobte . Ivan
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
minan
Nádejný hifista


Založený: 02 november 2008
Príspevky: 60

PríspevokZaslal: Pi december 19, 2008 11:19:26    Predmet: Odpovedať s citátom

JHradec prosimtě splichtil bys mě kablík 2x60cm za pětikilo kdybych ti poslal prachy na účet? Jestli souhlasíš tak po svátcích bych se ozval. Jakože nevěřím si sám v hezké provedení a napájení konektorů na koax. Nejlépe kdyby byla fotka aspoň informativního charakteru z netu abych věděl že je to, co si mylím.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mih
Hifista - pokročilec


Založený: 08 december 2006
Príspevky: 346
Bydlisko: Pribram

PríspevokZaslal: Pi december 19, 2008 12:29:43    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA - nedělá si srandu, někteří jsou holt už takový, dokonce pod nos mu to strkají a on si objedná Kimber (doufám, že Select) na propojení NADu.

JHradec Thumbs up za trpělivost...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ivan Valehrach
Hifi obsluha


Založený: 16 august 2008
Príspevky: 36
Bydlisko: Prostějov

PríspevokZaslal: Pi december 19, 2008 12:42:00    Predmet: Kabeláž Odpovedať s citátom

Mohu se zeptat p. MIH,jsem laik,proto se ptám.Objednal jsem si kabel kimbers s cinchama k nadu. Mohl by jste mě jako nechápajícímu vysvětlit co tím míníte. Ivan. P.s. Opravdu nechápu,než bude pozdě.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Mih
Hifista - pokročilec


Založený: 08 december 2006
Príspevky: 346
Bydlisko: Pribram

PríspevokZaslal: Pi december 19, 2008 12:51:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Míním tím jen to, že obouváte na Trabanta Pirelli. Ty RG 62 bohatě postačí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ivan Valehrach
Hifi obsluha


Založený: 16 august 2008
Príspevky: 36
Bydlisko: Prostějov

PríspevokZaslal: Pi december 19, 2008 12:58:40    Predmet: Kabeláž Odpovedať s citátom

Dobře nechámsi poradit,objednal jsen kimbery i RG-62. Prosím myslíte, že Nad je špatný. Na lepší nemám háky. Ivan.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Mih
Hifista - pokročilec


Založený: 08 december 2006
Príspevky: 346
Bydlisko: Pribram

PríspevokZaslal: Pi december 19, 2008 13:09:01    Predmet: Re: Kabeláž Odpovedať s citátom

Ivan Valehrach napísal:
Dobře nechámsi poradit,objednal jsen kimbery i RG-62. Prosím myslíte, že Nad je špatný. Na lepší nemám háky. Ivan.


Tak takhle jsem to nemyslel. Nad NADem nos neohrnuji a neříkám, že je špatný. O kvalitě zesilovačů a přehrávačů NAD tady v celé diskuzi nepadlo ani slovo. Ale jen, že máte "háky" na Kimber...a propojíte jimi nejnižší řadu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
streethawk
Nádejný hifista


Založený: 05 august 2008
Príspevky: 78
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Št marec 25, 2010 10:21:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravim vas priatelia, rad by som si tiez urobil signalovy kabel sam, RG62 u nas nemozem zohnat, mam RG58, myslite, ze by to slo, resp. su tieto kable co sa tyka vlastnosti podobne?

Vdaka

_________________
Player: Panasonic DMP-BD80,, TV: Panasonic plazma 42PX70
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ivan Valehrach
Hifi obsluha


Založený: 16 august 2008
Príspevky: 36
Bydlisko: Prostějov

PríspevokZaslal: Št marec 25, 2010 14:52:13    Predmet: Kabely Odpovedať s citátom

Mám kabel jen RG-62 proto nemohu citovat který je lepší zda RG-62 nebo RG-58,ale podle HIFISTŮ je RG-62 dobrý kabel,ale znam lepší aspoň podle mě a nejsem tak bohatý abych si kupoval kabely za přemrštěnou cenu. Podle mě je Kimber PBJ daleko lepší a Audio Excelent není tak detajlní jako Kimber,ale podle mě jsou lepší než RG-62.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist