Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Kupa sluchatok na doma
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
eraser_svk
Hifi obsluha


Založený: 27 január 2008
Príspevky: 14

PríspevokZaslal: Po február 02, 2009 11:49:35    Predmet: Re: Naco spekulovat nad rozdielom medzi HD 555 ci HD 595 ??? Odpovedať s citátom

zahoransky napísal:
Kym HD 515 maju rozsah 14-26,000, HD 555 maju 15-28,000 , az napokon HD 595 maju 12-38,500, kym HD 600 maju 12-39,000. (HD 580 mal 16-30,000 no vyroba skoncila) Ci tie cisla su presne, ako ich brat je alchimia, no ked si pozries HD 595 a HD 600, tak tych 500 nieje nejaky rozdiel. Takze skor mi pride, ze HD 595 asi pouzivaju „rovnaky“ „typ“ membrany, teda HD 600 nejako „pozicali“ svoju membranu do nizsieho modelu...


Frekvenčný rozsah je jednou z polsedných vecí, na ktoré by som pozeral.

http://www.headphone.com/technical/product-measurements/build-a-graph.php?graphID[0]=563&graphID[1]=683&graphID[2]=&graphID[3]=&graphType=0&buttonSelection=Compare+Headphones


Rozdiel medzi oboma modelmi je minimálny. Na 22.05kHz sú na tom oba modely prakticky identicky, ak by 555kové meniče skutočne končili pri 28kHz, asi by sa to prejavilo už predtým, nie ? Razz Predsa len, -10dB je dosť široká tolerancia ktorá dáva priestor pre istú dávku fantázie od marketingového oddelenia... Už je len na ľuďoch, na koľko im to zhltnú. Ako pozerám, nájdu sa aj takí, čo im slepo veria a naivne to hltajú... a práve na takých sa najlepšie zarába Razz (kúpi HD 555 a hneď upgraduje na 595, veď to má o vyše 10.000 Hz lepší rozsah a ešte k tomu vešiak zdarma ! a hneď predajú jeden kúsok dvakrát Wink

Netvrdím, že som si istý, že tie meniče sú identické, ale všetko tomu napovedá (samozrejme okrem letáku od Sennheiseru Razz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: So február 07, 2009 22:05:14    Predmet: Napis technicky dotaz priamo vyrobcovi, dozvieme sa viac Odpovedať s citátom

eraser_svk, najlepsia metoda ako mat naozaj presne a seriozne informacie je, ked naozaj napises serioznu spravu vyrobcovi. Ved ked si Hifi obsluha, tak urcite ti napisu VELMI serioznu odpoved. Osobne ked som potreboval nieco technicke a presne, tak naozaj som sa dozvedel velmi detailnu spravu od technika co presne vie co a ako. Takze napis a ked pride odpo, daaj na net. Urcite si to vsetci radi precitaju. Zvonka rozpravat naozaj je tazke a moze povedat naozaj vselico.
_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: So február 07, 2009 22:12:21    Predmet: O tom preco su Denon AH-D 2000 pomale Odpovedať s citátom

K tym Denonom AH-D2000, ci AH-D5000 alebo AudioTechnica Wckam. Ano, D-2000 su naozaj pomale, ovsem za akych podmienok. Pustil som ich na mojom zosiku Rudistor RP010B-MkII a hned to bolo uplne iny svet. Ked si pozries v manuali, tak uvadza sa, ze na vystupe je mozne do nich „vpalit“ do 1,800mW. Takze som na mojom zosiku pustil na plno (1,500mW) a hned to boli skvele dynamicke sluchatka. Ono nie vzdy mala impedancia je to orechove. Mala impedancia obecne je daleko lepsia ako vysoka impedancia pre iPod, Mp3 prehravace, notasy a podobne, no vysoke high-end (uzavrete) sluchatka niesu robene zrovna preto, aby boli zapajane k malym prehravacom, zdrojom zvuku. Podobne su na tom zrejme aj D-5000 ci Audio-Technika s Wckami. VZ
_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: So február 07, 2009 22:31:45    Predmet: Ach ta pena .... Odpovedať s citátom

Lam3r_co, no opat jedna tvoja sprava ...

Tak toto moze napisat jedine clovek, ktory nevie nic o okolitom svete a zije vo svojom sne. Samozrejme, ze je pre firmu lacnejsie urobit dva rovnake vylisky, kazdy inej farby a do nich zasadit tie iste suciastky, len do jedneho dat navyse "surround reflector". Marketingove oddelenie to pekne popise a voila, mame zase vyssie zisky. Ale nie, vyrobcom ide predsa len o dobro zakaznikov, oni by nieco taketo nespravne urcite nerobili... Uvedom sa chlapce.


Kazdy marketing ti nieco povie a nieco nie. Podobne kazdy letak cosi ukaze a cosi skryva. To je pravda a fakt. Ovsem je rozdiel, ci to napise firma z Thajwanu, alebo renomovany vyrobca trebars z Nemecka ci Japonska. Skus si vziat do ruky napriklad Beyerdynamic DT 440 ci DT 990 a potom DT 460 ci DT 660 o ktorych pise vyrobca ze su „so surrent podporou“ a pritom nieje medzi DT 440 a DT 460 zase nejaky velky rozdiel. Problem je, ze su uplne inak „vyladene“, pripadne ten tvoj „surround reflector“ (co je urcita suciastka na vylepsenie pre „surround“ veci). Mozno vypadaju rovnako, rovnaka pena, menic a vselico, ale proste su oprimalizovane pre takuto aplikaciu, pre soundstage, na ukor inych parametrov. Ked kupujes sluchatka, skor maju plnit svoju funkciu pouzitia nez „obecna kvalita zvuku“. Takze ak pri televizore ci pocitaci pozeras filmy a chces si vychutnat Dolby surround podporu, tak 460 je k tomu optimalnejsi nez trebards DT 440, v ramci danej skupiny, segmentu sluchatok. Takze, kedze poznam priamo v centrale p. Gerharda Hermanna, tak samozrejme mi to nedalo a pyral som sa a dozvedel som sa odpo. Inteligentny clovek sa opyta, hlupak si doplni nezmysly ...

PS: Ak mas Sennheiser HD 800, tak nemusi marketing napisat ani ciarku o tom, z esu uplne fantasticke aj z hladiska Surround podpory, lebo su tak skvele ....

_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: So február 07, 2009 22:39:12    Predmet: K tym Koss PortaPro Odpovedať s citátom

A este k tym Kossom Porta-pro. Pre mna absolutne NIEJE argument, ked niekto napise, ze sa vyrabaju nezmenene viac nez 25 rokov. To je proste blby argument. Nech zachovaju urcite konstrukcne riesenie, ale kludne mozu dat novsie a ovela lepsie menice. Co im v tom brani? Alebo inak povedane, aj Beyerdynamic vyraba uz viac nez 20 rokov svoj skvostny model DT 880. Ovsem, scasu na cas uvadu novu „verziu“, ediciu, ktora sa tvarom ci typovo nelisi, ale zato vylepsuje urcite suciastky, hlavne v menicoch. Tohto roku ma prist zase edicia, ktora umozni lahke „prekablovanie“, kedze stare modely bol horor upravit. Tak aj budu novsie typy suciastok. Preco sa takto nesprava aj firma Koss? To je ich problem. Ja niesom nuteny sa riadit zauzivanym klise, ako su PortaPro skvele. Ved ini vyrobcovia v tomto segmente robia podobne sluchatka no ovela vyssej kvality a hlavne, pravidelne ich inovuju. Takze takhle.
_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
eraser_svk
Hifi obsluha


Založený: 27 január 2008
Príspevky: 14

PríspevokZaslal: So február 07, 2009 22:52:16    Predmet: Odpovedať s citátom

zahoransky - Schválne to spravím, ale o relevantnosti tohto zdroja by sa dalo diskutovať... je to predsa len výrobca a chce si chrániť zisky. No skúsim a uvidím.

Inak predpokladám, že nie si až taký blázon, aby si mal pri 1,500mW tie Denony na ušiach...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Obšák
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2007
Príspevky: 720
Bydlisko: Moravský Beroun

PríspevokZaslal: Po február 16, 2009 21:11:22    Predmet: Odpovedať s citátom

jenom 1,5W? To se mi nějak nezdá,že by to mohlo ty membrány sluchátek už správně rozehrát.Udělal bych super hyper special turbo zesilovač,co natlačí do jednoho sluchátka tak kolem 10-20W a pak to teprve bude ten správnej High End!!! 1500mW je pro lidi,co poslouchají sluchátka poprvé Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
man.earth
Hifista - pokročilec


Založený: 02 február 2009
Príspevky: 277
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St apríl 15, 2009 12:26:59    Predmet: Odpovedať s citátom

rád sa dozviem o cenovo rovnakej kategórii slúchadiel ako KOSS PORTA PRO, ktore ich predcia, dobre vieme, ze take nie su, v tej cene nie je co vahat...
a 1500mW, mas vobec ty Mgr. predstavu, co pises? Ze nie si technik je vidiet, ale z tych prispevkov je vidiet, ze si hrozne moc mimo... nauc sa rodny jazyk a pis ako clovek, lebo takto forma tvojho vyjadrovania absolutne degraduje obsah. Je to sen, pomale sluchadla, ktore hraju az pri 1500mW, to ich rovno hod na koncak aspon 200W/8ohm a zakrut doprava!!!

_________________
SCAN SPEAK 26W+SEAS W18NX+SCAN SPEAK 2904/9800 DIY 3 WAY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Št apríl 16, 2009 17:36:21    Predmet: Spekulacie nad kurzom ... Odpovedať s citátom

Špekulovať nad vhodnosťou Koss Porta Pro nad inými modelmi je zcestné. Celé to záleží nad kurzom dolára. Ak bude dolár stať dve koruny, potom za takú cenu nepojde porazit ziadne sluchátka z USA. Takže ono postaviť hranicu a špekulovať nad "best" sluchátkami je vecou kurzov príslušných mien a flexibilitou našich predajcov reagovať s cenami. Osobne si položme otázku, aký je rozdiel medzi IGrado a Koss Porta pro, podobne skladacími Sennheiserami, Beyerdynamikmi a podobne. Sennheiser v tejto triede ponúka kvalitný výber rozmanitých sluchátok, ktoré sú technologicky úplne niekde inde ako 25 rokov staré riešenie. Keď dáte na uši malé IGradá, tak kvalitou zvuku je to obrovský rozdiel. O modeli SR 60 ani nehovoriac, hoci cena je vyššia. Koss je firma, ktorá má úspešný marketing a uspela na trhu "low consume class", prípadne "standard consume class" a je notoricky známa. Ovšem v mnohých smeroch existujú v príslušných kategóriách podstatne vhodnejšie kúsky.
_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
man.earth
Hifista - pokročilec


Založený: 02 február 2009
Príspevky: 277
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št apríl 16, 2009 18:58:47    Predmet: Odpovedať s citátom

áno, s tým suhlasim. Keď hovorím o Koss, myslím iba Koss porta pro, ostatné modely ma neoslovuju, cenou ani zvukom. Rozdiel medzi Gradom a koss je hlavne v preferenciách, grado nemá taký basový základ. výšky sú však značne agresívne, pre moje uši určite. Prebas u porta pro je hlavne vecou zdroja, na dobrých zvukovkách zanedbateľný, moje stĺpové repro má na basoch podstatne viac vzduchu. V každom prípade tie "staré meniče" pasujú veľa ušiam, čo sa týka skreslenia, porta pro nie je na tom najhoršie, rozoznám rozdiel medzi cd audio a mp3 jednoducho, tu problém nevidím. V každom prípade sa za Koss neoplatí dať viac ako je nastavená cena porta pro.
_________________
SCAN SPEAK 26W+SEAS W18NX+SCAN SPEAK 2904/9800 DIY 3 WAY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Št apríl 16, 2009 20:38:01    Predmet: Re: Naco spekulovat nad rozdielom medzi HD 555 ci HD 595 ??? Odpovedať s citátom

eraser_svk napísal:
zahoransky napísal:
.... Takze skor mi pride, ze HD 595 asi pouzivaju „rovnaky“ „typ“ membrany, teda HD 600 nejako „pozicali“ svoju membranu do nizsieho modelu...


...

(kúpi HD 555 a hneď upgraduje na 595, veď to má o vyše 10.000 Hz lepší rozsah a ešte k tomu vešiak zdarma ! a hneď predajú jeden kúsok dvakrát Wink

Netvrdím, že som si istý, že tie meniče sú identické, ale všetko tomu napovedá (samozrejme okrem letáku od Sennheiseru Razz



Měniče 555 a 595 by opravu měly být identický... "rozsah" z letáčku je jen marketing. Takže jestli si magistr myslí,že maj 595 a 600 stejný membrány odlišný od 555, tak se mejlí. Je o naopak. Rozdíl mezi 555 a 595 je v nějakym kousku tlumidla za měničem v 555.

_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mirec
Hifi obsluha


Založený: 16 september 2007
Príspevky: 46

PríspevokZaslal: Ne apríl 26, 2009 19:38:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Takze sem pisem po nejakej dobe znova.
Investicia okolo 150€
Chcem si to ujasnit aby som zobral nieco kvalitne a aby som to aj vyuzil.
Ako som pisal davnejsie pouzitie doma pri PC TV popripade casom aj mp3 ale urcite nie na ulici.
Najviac sa priklanam k Sennheiser HD 595 maju ale 50ohm neviem ci to nieje vela ked to bude len na pc, tv alebo mp3.
Pripadne GRADO Prestige SR80i
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bína
Hifista - pokročilec


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 284

PríspevokZaslal: Po apríl 27, 2009 14:43:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Impendaci 50 Ohmů utáhne bezproblému mp3 přehrávač, počítač s velkou rezervou. U TV nevím, to jsem nikdy nezkoušel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBUa
Hifista


Založený: 24 október 2007
Príspevky: 133
Bydlisko: Praha 5

PríspevokZaslal: Po apríl 27, 2009 16:49:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Bína napísal:
Impendaci 50 Ohmů utáhne bezproblému mp3 přehrávač, počítač s velkou rezervou. U TV nevím, to jsem nikdy nezkoušel.


V tomhle tvrzeni bych byl opatrnej... kdyz rikas, ze i PC s velkou rezervou!

zalezi, co je na vystupu... ja mam Dell s integrovanou zvukovkou na MB a musel jsem si udelat externi zesilovac abych mohl jet alespon pres 32ohm sluchatka...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mirec
Hifi obsluha


Založený: 16 september 2007
Príspevky: 46

PríspevokZaslal: Po apríl 27, 2009 17:34:15    Predmet: Odpovedať s citátom

mam tam presne tuto kartu
http://www.xpcgear.com/criveaudigy2.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bína
Hifista - pokročilec


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 284

PríspevokZaslal: Ut apríl 28, 2009 16:02:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Já mám nějaký obyčejný integrovaný realtek prozetím a na víc než 20% hlasitost jsem se nedostal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mirec
Hifi obsluha


Založený: 16 september 2007
Príspevky: 46

PríspevokZaslal: Pi máj 01, 2009 21:22:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Chalani takze ked zoberiem HD595 nespravim tym nic zle?
Bude to najlepsie co do tej ceny zozeniem? Rolling Eyes
Som pre ne rozhodnuty uz na 99%.
Objednavam tu:
http://www.edigital.hu/Fejhallgato/Sennheiser_HD_595_Audiophile_fejhallgato-p30997.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist