Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Black Sabbath - Ozzyho éra

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Odporúčané nahrávky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
L.V.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 september 2007
Príspevky: 730
Bydlisko: Bratislava - Rača

PríspevokZaslal: St január 07, 2009 10:42:53    Predmet: Black Sabbath - Ozzyho éra Odpovedať s citátom

Určite mnohí z Vás poznajú Avaxsphere, no ak to niekomu náhodou ušlo, tak odporúčam: http://avaxhome.ws/music/rock/hard_rock/black_sabbath_-_blac_box_2004.html
Na daný žáner je kvalita naozaj výborná, podľa mňa lepšia ako rovnaké CD v japonskom vydaní. Je tu aj veľa kvalitných scanov /BOX Covers/.

_________________
Tam, kde leží Little Big Horn ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: St január 07, 2009 11:00:28    Predmet: Re: Black Sabbath - Ozzyho éra Odpovedať s citátom

L.V. napísal:
Určite mnohí z Vás poznajú Avaxsphere, no ak to niekomu náhodou ušlo, tak odporúčam: http://avaxhome.ws/music/rock/hard_rock/black_sabbath_-_blac_box_2004.html
Na daný žáner je kvalita naozaj výborná, podľa mňa lepšia ako rovnaké CD v japonskom vydaní. Je tu aj veľa kvalitných scanov /BOX Covers/.


Uz to mam chvilu potahane, od Ozzy je tam toho kopec aj ineho a zremastrovaneho. Bol som v tom, ze som sem uz dal link, ale tusim si ma predbehol Smile
Mesacne RS konto sa oplati Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St január 07, 2009 11:09:26    Predmet: Odpovedať s citátom

zase tam pribudli hires kusky od linnu
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: St január 07, 2009 12:55:30    Predmet: Odpovedať s citátom

U mňa to bol vždy len satanistický magor. V sedemdesiatych rokoch som čítal v Melódii jednu výstižnú vetu na jeho adresu - ani tisíc Blacksabathov nevydá za jeden takt Erica Claptona.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
L.V.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 september 2007
Príspevky: 730
Bydlisko: Bratislava - Rača

PríspevokZaslal: St január 07, 2009 13:12:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím, že BS so satanizmom veľa spoločného nemali, média im túto nálepku prilepili a oni si ju možno z marketingových dôvodov viacmenej ponechali. Ale vždy to brali s nadhľadom. Čo sa týka hudby, tá bola založená hlavne na riffoch a v tom boli BS majstri. Určite hralo veľa kapiel sofistikovanejšie, ale to neznamená že boli BS zlí hudobníci s podpriemernými nahrávkami. Napr. LP Sabbath Bloody Sabbath určite nepatrí medzi trojakordové veci
Mimochodom Beatles hrali omnoho jednoduchšie ako iní (o Claptonovi ani nehovoriac) a nikto ich nezatracuje.
Ďalším "odborníkom" na satanizmus BS je bývalý agent ŠTB a podporovateľ Slovenskej pospolitosti arcibiskup Sokol.
godz: kto chce si ten link stiahne, kto nechce nemusí

_________________
Tam, kde leží Little Big Horn ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: St január 07, 2009 14:48:42    Predmet: Odpovedať s citátom

L.V. už len názov Sabath Bloody Sabath súdneho človeka nenecháva na pochybách. Apropo, na obale uvedenej LP (dobre si ho pamätám) je naozaj nejaký čudný motív, Ak ti nepripadá satanistický, tak už radšej nič nehovorím. A ak chceš porovnávať tak porovnávaj. Napr. 461 Ocean Boullevard od E.C. z roku 1974 a Sabath Bloody Sabath z roku 1973. Ak sa ti to zdá porovnateľné tak už o tom radšej spolu nehovorme...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St január 07, 2009 14:58:19    Predmet: Odpovedať s citátom



Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
L.V.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 september 2007
Príspevky: 730
Bydlisko: Bratislava - Rača

PríspevokZaslal: St január 07, 2009 15:14:40    Predmet: Odpovedať s citátom

godz: ale ja predsa neporovnávam Claptona s BS. Mimochodom, na Sabbath Bloody Sabbath spolupracoval R. Wakeman, ktorý nikdy nebol žiadny béčkový muzikant. Ja som netvrdil, že BS sú lepší ako Clapton, tak ako netvrdím, že melón je lepší ako hruška. Ja mám rád aj Claptona aj BS. Máš pravdu, na obale je motív pripomínajúci satanistický motív, ale znovu tvrdím, že u BS je to "nadsázka" Samozrejme od BS sa inšpirovalo hudobne veľa kapiel, mnohé aj z oblasti Death Metal, (ten žáner ma nezaujíma). Ale to ich chyba nie je.
_________________
Tam, kde leží Little Big Horn ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: St január 07, 2009 15:26:17    Predmet: Odpovedať s citátom

http://en.wikipedia.org/wiki/Sabbath

Nejak tam nevidim stopy po "satanizme":
http://www.azlyrics.com/lyrics/blacksabbath/sabbathbloodysabbath.html

Na to by som nasiel iny "priklad" : N.I.B.
http://www.isaharr.com/musichome/blacksab/page16.html

If you read up on what was being said about them back then, you’ll see many people decrying “Devil Worship” and warning that the youth could get sucked into evil things by listening to the music. It was pretty obvious that they were put off by songs about evil and Satan. An understandable reaction, the trouble is that there is a big difference between singing about him and glorifying him. The song “NIB” is a perfect example. Rotfl

In this song, Satan falls in love with a human woman and tries to seduce her. He turns out to be very charming and the early lyrics are quite poetic.
Satan Falls in love and becomes a man. However if you listen to the next song the Woman is evil so much that Satan (Lucifer, Samael , whatever you call that non existent demon thie era) himself fears her and is left heartbroken, "Evil Woman". Which makes sense considering the last song is a cover that is about a break up "The Warning".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
L.V.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 september 2007
Príspevky: 730
Bydlisko: Bratislava - Rača

PríspevokZaslal: St január 07, 2009 15:32:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Aj Jimmy Page z L. Zeppelin bol známy svojou fascináciou okultizmom. Kúpil si dom ktorý patril A. Crowleymu. Ozzy o ňom len spieva Laughing .
A Crowley je aj na obale Sgt. Peppera od Beatles. Skrátka taká doba ... Very Happy

_________________
Tam, kde leží Little Big Horn ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Odporúčané nahrávky Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist