Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

HS-DAC !!! kdo máte čtěte, kdo nemáte tak taky -))
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2009 21:46:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Jedinne co ma smysl, je tady -) http://www.emmlabs.com/

Jak je naprogramovane nastaveni ti po takove dobe nereknu ani kdybych se zblaznil, ale tipnu ze "0" . Dal si myslim ze s oscilatorama ktere ma drtiva vetsina to je naprosto jedno. Kde jsem se toho dopatral vi uz taky jen vsevedouci. A kdyz s tim nemam problem ja ani ostatni, nevidim duvod se v tom vrtat klacikem. Navic to neni zarizeni ktere by melo byt to nejlepsi na teto planete, ale neco co hraje alespon trochu slusne a ono to slusne i hraje. S tim katalogovym zapojenim, kdyz uz jsme u toho, neni to uuuplne to same. A dal to rozpitvavat nebudu. Ono taky neni co, o moc jinak to ani udelat nejde.

Nevim proc bych se mel urazet. Pokud nemas zbyvajici aparat za stovky, a akusticky upravenou poslechovou mistnost, tak nemas sebemensi sanci to rozeznat. Navic kdyz nejvetsi vliv ma to, jak se mistri podepsali na masteringu a cim to nahrali...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2009 21:58:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Ve starším "vydaní" datasheetu je tento komentář:


PLL.jpg
 Description:
 Filesize:  47.97 KB
 Viewed:  465 Time(s)

PLL.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2009 22:23:29    Predmet: Odpovedať s citátom

TomasT napísal:

Jak je naprogramovane nastaveni ti po takove dobe nereknu ani kdybych se zblaznil, ale tipnu ze "0"..


A uměl bys tam nacvaknout PDUR=1 ? Question
Ono to totiž vůbec není jedno! Exclamation



PDUR.png
 Description:
 Filesize:  16.86 KB
 Viewed:  488 Time(s)

PDUR.png



PDUR_THD.png
 Description:
 Filesize:  18.31 KB
 Viewed:  466 Time(s)

PDUR_THD.png


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št október 08, 2009 20:47:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Komu by dělalo potíže luštění grafů, tak ten parametr PDUR rozhoduje o tom, zda bude jitter 45 nebo 212 ps a zkreslení na 10 kHz bude -105 nebo -93dB. Jelikož chci s převodníkem provádět i měření, tak mi to vůbec není jedno.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Obšák
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2007
Príspevky: 720
Bydlisko: Moravský Beroun

PríspevokZaslal: Ne október 11, 2009 18:05:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Tomáši, makáš na těch deskách (zdroj a buffer) pro ty naše převodníky? Já už se nemůžu dočkat, až to bude doma Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ne október 11, 2009 20:31:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Jojo můžeme se těšit, řekněme pod stromeček? Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Po október 12, 2009 08:07:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Makam na tom jak zbesily, jenze s casem je to spatne. Zdroj mam hotovy, zbyva osadit, odzkouset...

Do toho dalsi veci ktere mne trapi o neco vic, jako takove malickosti ze uz se pomalicku stehuju, je potreba vymalovat kuchyn, loznici,polozit koberce, policky, zdrcadla... A malir si bere za hodinu vic nez ja, takze holt to musi pockat a maluju sam, coz podle toho taky vypada -)) Desku mam uz pres tyden. Se pokusim s tim nejak pohnout...

Spatna zprava pro ty co budou chtit zdroj, ze jim budu muset prehrat soft, jinak asi nebude spinat a odpinat rele co je na bafrech, mozna s tim jeste ocuram, zatim nevim. Mozna to pujde i se stavajicim softem, a jednou propojkou ktera se odstrani jakmile se da novy softik. Kdo nebude mit zdroj, toho to nemusi vubec trapit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Po október 12, 2009 08:08:10    Predmet: Odpovedať s citátom

myslim ze pod stromecek to budete mit vseci... Staci to osadit, odmerit a poslat data do vyroby.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po október 12, 2009 19:51:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak se vyprdni na všechny procesory a udělej na zdroji zpoždění ala DPA. Je to jednoduché, spolehlivé a odzkoušené.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Po október 12, 2009 20:18:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Jasne, proc to delat jednoduse kdyz to jde i slozite -))) Navic s tim je pocitano od zacatku, dokonce to je i ve stavajicim softweru, ale musel jsem to preorientovat na jiny pin, abych si ulehcil zase prepinani vstupu, protoze jeden chce tlacitka, druhy obycejny prepinac ke tlacitkum musi byt ledky atd... Predpokladam ze ta klema kterou do doby nez se to prehraje nikomu nebude prilis vadit. Prehrani je samozrejme gratis budto nekde na srazech, nebo u mne doma. V tuto chvili se to na mne vali ze vsech stran a priznam se, nevydrzim uz tolik co driv. A nikdo mi to asi neuveri, ale ja budu hodne stastny az to budu mit hotove.

Pro rypaly, puvodne to bylo predpripravene ze na desce prepinani bude dalsi cpu, nicmene vystacim si s tim, co tam mam ted, protoze prilisnyma funkcema a inteligenci oplyvat nebude. Ale bude se s tim dat zit -))) Alespon nejakou chvili -)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Ne november 08, 2009 17:36:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Diky tomu ze se rozmaha prilisna inspirace, rozhodl jsem se po mnoha dlouhych uvahach, ze avizovane bafry nebudu nabizet k HSDACu, ale necham si je pro sve dalsi konstrukce. Je to kvuli tomu ze abych dokazal ucinne zamezit kopirovani, teda jak se ted rika "inspiraci" stalo by mne to velmi mnoho dalsich penez, usili a casu ktery by bylo potreba tomu venovat, o prototypech ani nemluvim.. Pokud to neudelam, tak se nekteri zacnou prilis inspirovat, a to co mne vyslo v samem dusledku na hodne tisic by se mi tezko vracelo, a taky by se to nemuselo vratit vubec. Proto jsem se rozhodl ze to neudelam. Myslim ze to vsichni pochopite, alternativy tady dostupne jsou, dispre je neco co je hodne povedene a vubec to spolu nehraje spatne. Pavel Macura svoje Dispre jiste tem kteri jej budou potrebovat vyrobi.

Desku se zdrojem "useknu" hned za dacem. Budou na ni pripojne mista pro budouci prepinani vstupu a indikaci led diodama. Verim ze v nejblizsich dnech sem dam nahled, pak kdo bude mit zajem mi napise. prepinat bude mozne bud mikrospinacema, nebo otocnym prepinacem, indikace na LED diody, ktera se pri pouziti otocneho prepinace nemusi vyuzivat.

Mrzi mne ze k tomu musim pristupovat takto, v planu jsem mel kompletni system ktery by prevalcoval bezne hifi hracky a byl zaplatitelny. To se zcasti povedlo.

Kdo bude mit zajem o desky na HS-DAC a zdroje oboji budu mit pripravene pod stromecek. Mozna bude do vanoc i ten novy softwer, nicmene nedokazu to odhadnout. Mozna taky ne. Ale slibit ho slibim, protoze je rozpracovany, ale ne ve stadiu kdy bych ho mohl bezproblemove vypustit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
L.V.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 september 2007
Príspevky: 730
Bydlisko: Bratislava - Rača

PríspevokZaslal: Ne november 08, 2009 17:47:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Chápem, že nechceš aby ti to niekto zneužil, ale zase musím povedať, že pre tých ktorí s tým rátali, vrátane mňa to moc fér teda nie je.
_________________
Tam, kde leží Little Big Horn ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Ne november 08, 2009 18:50:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Holt je to daň za tie premakané a veľmi inšpirujúce konštrukcie.... Voči tým čo s niečím počítali je to nefér, ale viac nefér je to pre tých čo inšpirujú.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ne november 08, 2009 19:36:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Chjo, člověk tak dlouho čeká...těší se. Neplánuješ to udělat třeba na 4-vstvé desce?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne november 08, 2009 20:33:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Abych předešel dotazům, v této věci jsem subdodavatel Tomáše a veškeré rozhodování je v jeho kompetenci.
Řečeno zcela polopaticky, ode mně tu desku nikdo nedostane.
Jakýkoliv další komentář mi nepřísluší, moje role skončila odevzdáním podkladů Tomášovi. Tečka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Ne november 08, 2009 22:00:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Verte ze mne to mrzi velmi mnoho, ale neda se svitit, nevyliju to proste oknem. OPA to udelal dokonale a ja si kvuli toho nebudu nadavat a stresovat se a divat jak se mi pak mladi smejou do ksichtu. Bylo to neprijemne rozhodovani. A verte mi, ze i s dispre to hraje paradne, kdo vydrzel v trutnove mi to jiste potvrdi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kecinot
Hifista


Založený: 14 apríl 2007
Príspevky: 118
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne november 08, 2009 22:41:58    Predmet: Odpovedať s citátom

O.K. Nedá se svítit...... Měl bych jen dotaz. Bude na desce zdroje výstup pro napájení nějakého jiného bufferu? Ctěl bych použít destičky z CLC1..
A ještě drobnost...Tomáši, psal jsem Ti mail ohledně vstupního trafa na HS-DAC. Nejsem si jistý jestli jsi ho dostal.... Díky, Tonda.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Ne november 15, 2009 22:33:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Davam tady ukazku jak bude vypadat sestava HSDACu a zdroje. Ve zdroji jsou pajeci piny na ktere se pripoji kabelem ovladaci tlacitka a pripadne LED diody ktere budou indikovat patricny navoleny vstup.

http://www.ttc-audio.cz/HSDAC_se_zdrojem.png

Jakmile se sejde 10 zajemcu, tak to odeslu do vyroby. Po odeslani za 14 dnu jsou hotove desky. Cena bude 600Kč + postovne.

Kdo bude mit zajem tak mi napise na email zdroj@ttc-audio.cz

V tom meilu bych poprosil o odresu, telefoni cislo a hlavne jakou barvu masky budete chtit, at to ma trochu kulturu. Kdo mi do toho e-mailu nenapise, ten se desky nedocka, jelikoz jsem vsechno co tam bylo smazal aby se to nepletlo, protoze mnohe se zmenilo a nebudu mit nikomu za zle kdyz si ten zdroj vezme odjinud. Nicmene pokud se nesejde tech 10 kusu, tak se budto navysi cena nebo se to nezrealizuje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Po december 07, 2009 19:00:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Re: HS-DAC !!! kdo máte čtěte, kdo nemáte tak taky -))Pridavam seznam soucastek zdroje, doufam ze to bude srozumitelne.

http://www.ttc-audio.cz/hsdac/HS_DAC_PS.pdf

a obrazek...
http://www.ttc-audio.cz/IMG_5325.JPG
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So január 02, 2010 13:26:49    Predmet: Odpovedať s citátom

TomasT napísal:

obrázek:
http://www.ttc-audio.cz/IMG_5325.JPG


V souladu s datasheetem CS8416 jsem kondenzátor C19 nepoužil 10 nF, ale keramický 1500 pF. Koukám, na obrázku to máš taky tak nějak ?
Ideální by bylo přímo mezi vývody 6 a 7 pinknout ještě malou keramiku v SMD, ale na to si zatím netroufám... Embarassed
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: So január 02, 2010 13:36:39    Predmet: Odpovedať s citátom

A nechtelo by to cele predelat ???
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So január 02, 2010 13:50:33    Predmet: Odpovedať s citátom

TomasT napísal:
A nechtelo by to cele predelat ???

V nové verzi už tam máš SMD-éčka a zdá se že i lépe rozmístěné.
To máš těžký, to bych si musel postavit svůj převodník a na to opravdu nemám (znalosti, zkušenosti, nemyslím teď peníze).
Ale v rámci možností se to snažím osadit poctivě jak umím. Do PLL filtru nakonec přijdou sokly a Rflt, Cflt,Crip zkusím odladit zkusmo. Doporučené hodnoty tam můžu hodit vždycky, že ?
Ale je to dobré, kromě dvou kondíků, které nemám ve správné barvě Embarassed už je destička osazená !
Pomalu začnu vymýšlet zdroj...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: So január 02, 2010 14:27:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Doprcic, v jake nove verzi ??? Ta deska je jen jedna, kristova noho neni zadna stara a nova. Je HSDAC a pak VELKY prevodnik co mam. Ano, je tam hodne rozdilu a fakt je vypisovat nehodlam a vazne mne to prestava bavit. Uprimne receno, dej si tam co chces, ale neteoretizuj si tady. Jestli si myslis ze neco ze mne vypadne, tak nevypadne. Pokud si myslis ze velky DAC a HSDAC jsou adekvatni, tak taky nejsou i kdyz jsou si podobne. Normalne mne to fakt uz nebavi, nejradsi bych to cele zamknul a zahodil klice. Az neco udelas sam a pujdes do toho, nechas udelat desky vsechno si to zaplatis, tak ti budu teoretizovat uplne stejne, velmi ti to pomuze v tom aby ti to pak nezustalo. Nerikam ze to nejde lip a ze to je absolutni konecna. Jestli mas pocit ze jak to je je uplne napicu, tak si udelej svoje podle datasheetu. Fakt mi to tve teoretizovani uz tady vadi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
durgo
Hifista - pokročilec


Založený: 23 január 2007
Príspevky: 250
Bydlisko: Zvolen

PríspevokZaslal: So január 02, 2010 14:41:28    Predmet: Odpovedať s citátom

určite kľúče nezahdzuj ...
radšej bubuxinovi nastav presný clock, nech si to vypočujeme Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So január 02, 2010 14:44:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale no tak, nevztekej se. Cheers
Chyba je v názvu, místo nová verze jsem měl použít název VELKÝ, omlouvám se.
A jinak se přeci bavíme o technice, takže existují tři možné odpovědi:
1) Ano, máš to dobře
2) Ne máš to špatně, správně je to takto...
3) Trhni si nohou, nic Ti neřeknu Laughing
Kteroukoliv z nich akceptuji a vůbec se nebudu divit, když některé informace označíš za "strategické" a necháš si je pro sebe. Ale tohle je trivialita z datasheetu, který si může stáhnout kdokoliv na světě, tak z toho nedělej vědu.

Raduju se jak malej kluk, že mám destičku osazenou a snažím se z toho vymáčknout co nejvíc to jde. To bys měl pochopit, ocenit a né se kvůli tomu čertit. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: So január 02, 2010 15:04:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Vlado, to jsou starosti ktere ty nemas kvuli kterym se mi to nelibi. Ja v tom mam dost penez a dost jeste budu, protoze chci aby to umelo jeste vic a nejsou to male castky co do toho budu muset vlozit. Musim to jako vsichni zasponzorovat ze sveho s nejistym vysledkem, proto mne reci o tom jak je to spatne a jak to mam v jine verzi lip dost vadi. A mas naprostou pravdu v tom, ze sve poznatky sdelovat nehodlam a ani duvody proc mam neco tak nebo onak. Mas li dojem ze to bude z datasheetu lepsi, udelej to tak. Nikdo tady neni idiot aby si ty datasheety nestahnul a nepodival se co a jak tam je. Mam li tam neco jinak, mam pro to nejaky duvod. A sdelovat je nebudu, psal jsem to uz jiste nekolikrat.

A tim bych to ukoncil, nechci se fakt o tom uz dal bavit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So január 02, 2010 15:08:57    Predmet: Odpovedať s citátom

O.K. v poště máš zprávu, tady končíme.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: So január 02, 2010 19:16:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Bubuxin to bude mit co nevidet, doufam ze v lednu to zvladnem. Nicmene bubuxin ma velky DAC, u HSDACu to nepujde...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: So január 02, 2010 22:27:42    Predmet: Odpovedať s citátom

To je dobrá správa, Hifi Ježiško príde aj ku mne Smile Ja som ho nechcel otravovať. Viem že má veľa roboty s tými z vás čo sú večne nespokojný s aparátom Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Ne január 03, 2010 16:40:50    Predmet: Odpovedať s citátom

To bude super, potom to testneme zosynchronizovane Transporterom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalšia
Strana 7 z 10

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist