Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Baby of Lynx
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DIY realizácie
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
JTO
Hifista - zaslúžilec


Založený: 02 máj 2008
Príspevky: 705
Bydlisko: Winterberg

PríspevokZaslal: So január 31, 2009 19:54:29    Predmet: Baby of Lynx Odpovedať s citátom

Tak se mi konečně podařilo se dostat k destičkám na "vostrou" verzi upraveného zesilovače Lynx. Je to foceno ještě při ladění. Toho OP27 se neděste. To tam bylo jen víceméně pro takové prvotní ladění. Zesilovač primárně funguje s LME49710 na vstupu. S těmito hodnotami součástek si ale moc nerozumí s takovými těmi levnými jako NE5534 nebo TL061...
_________________
HIFI je otázkou priorit...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: So január 31, 2009 20:15:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Proč tam rveš ty bílý pětiwatový hnusy ? Měl bys to mnohem hezčí, kdybys tam dal něco modernějšího....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: So január 31, 2009 21:03:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Jinak to je pěkná malá hračka Smile
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JTO
Hifista - zaslúžilec


Založený: 02 máj 2008
Príspevky: 705
Bydlisko: Winterberg

PríspevokZaslal: So január 31, 2009 22:09:14    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel: Co proti nim pořád máte? Tohle je opravdu jen hračka pro mě na hraní Laughing
_________________
HIFI je otázkou priorit...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: So január 31, 2009 22:26:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to máš hezky udělaný a tohle ti to kazí...ale je to samozřejmě tvoje věc... Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2631
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: So január 31, 2009 22:37:49    Predmet: Odpovedať s citátom

2W by tam stačili ne? nebo vyskládat z miniatur Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
JTO
Hifista - zaslúžilec


Založený: 02 máj 2008
Príspevky: 705
Bydlisko: Winterberg

PríspevokZaslal: So január 31, 2009 23:06:26    Predmet: Odpovedať s citátom

A proč? Mně se to zrovna líbí takhle. Já s těmi odpory mám jen dobré zkušenosti. Kostka se nerozpadne, leda by byla rozžhavená do ruda Smile . 2W na 100W konec neni nic moc.
Když zesilovač vybudím na max, tak i ty 5W celkemtopěj. 2W by to nepobraly bych řekl...

_________________
HIFI je otázkou priorit...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne február 01, 2009 01:01:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokusím se Ti to vysvětlit. Platí zde určitá nepsaná pravidla, která nelze beztrestně překračovat.

Plošný spoj je profi oboustranný s maskou = vyrobil jsi úžasný a nádherný zesilovač.

Použil jsi zapovězené kostky namísto řady 0207 = jsi nepoučitelný amatér a trotl.

Všimni si, že se nikdo neptá, jak to hraje, jaké je zkreslení, jestli to nekmitá, jaký je odstup rušivých napětí. To jsou nepodstatné detaily.

Pokud se chceš dočkat větší pochvaly, doporučuji vzít vážně vyslovená varování, barvu masky změnit na bílou, vyházet fastony a šroubovací konektory - nahradit páčkovými konektory WAGO. Vypadá to, že montáž tranzistorů přímo na chladič zatím prošla, ale taky bych se nad tím zamyslel...

Ovšem až si někdo všimne, že ten operák není jen DC servo, ale že je zapojený v signálové cestě, tak máš po prdeli tak jako tak.
Real men do not use opamps !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ne február 01, 2009 01:19:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Děláš ze mě idiota ? S fest nasral...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Ne február 01, 2009 08:52:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Vláďa je někdy trochu něco jako teoretický exhibicionista.

Při nějakém příštím srazu můžeme zvukově porovnat Lynx s jinými zesilovači.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Ne február 01, 2009 08:57:32    Predmet: Odpovedať s citátom

V jednom s Vláďou musím souhlasit - peskovat za odpory je hloupost. Zbytek si mohl odpustit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Ne február 01, 2009 09:23:32    Predmet: Odpovedať s citátom

JTO: barva a vzhled odporů 5W je trochu "mimo", seriózní připomínka by mohla vést na jejich indukčnost, viz připojená odezva:
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Ne február 01, 2009 09:27:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Srovnej s TR164 3R :
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JTO
Hifista - zaslúžilec


Založený: 02 máj 2008
Príspevky: 705
Bydlisko: Winterberg

PríspevokZaslal: Ne február 01, 2009 10:28:30    Predmet: Odpovedať s citátom

OPA: Tohle nemá být žádný komerční profi nástroj, ale moje DIY. Parametry a některá měření jsou uvedená v jiném vlákně a budou nejspíš totožná s posledním prototypem, protože se konečná verze změnila jen nepatrně. Že to nekmitá je pak samozřejmost, s tím bych asi nenaměřil hodnoty, co jsem naměřil. Konečnou verzi jsem včera ladil, aby nekmitala a chovala se co nejlépe, avšak při zapojení kondenzátoru k zátěži se objeví na výstupním signálu překmity. Jak to hraje... by se nechalo částečně vypozorovat ze spektra a z topologie. Subjektivně hraje s mírným teplejším zabarvením.
_________________
HIFI je otázkou priorit...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Ne február 01, 2009 10:36:39    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA ma naprostou pravdu a o tom co jsou tyto odpory zac nekteri vcetne PD vime. Zbytek byl naprosto zbytecny a fakt k nasrani...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Ne február 01, 2009 10:47:57    Predmet: Odpovedať s citátom

JTO, mám dojem, že studuješ FEL. Zkus z těch obrázků odezev odporů určit, jakou má ten 5W odpor indukčnost. Vše je v těch obrázcích, chybí jen doba náběhu proudového skoku, počítej s 200ns. Rád bych znal odpověď, abych věděl, jak tématu rozumíte (Danhard odpovídat nesmí ! Laughing )
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Ne február 01, 2009 11:03:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Lynx:

http://www.diyaudio.com/forums/showthread.php?postid=1731276#post1731276

Nehledě na tuto záležitost, topologie Lynx se mi nelíbí ni v nejmenším.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne február 01, 2009 11:06:02    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
JTO, mám dojem, že studuješ FEL. Zkus z těch obrázků odezev odporů určit, jakou má ten 5W odpor indukčnost. Vše je v těch obrázcích, chybí jen doba náběhu proudového skoku, počítej s 200ns. Rád bych znal odpověď, abych věděl, jak tématu rozumíte (Danhard odpovídat nesmí ! Laughing )


Jako amatér, který nemá potřebné vzdělání, poprosím o malou nápovědu. V jakém zapojení byl ten průběh naměřen? Bez toho to asi nesvedu...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne február 01, 2009 11:08:28    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Lynx:

http://www.diyaudio.com/forums/showthread.php?postid=1731276#post1731276

Nehledě na tuto záležitost, topologie Lynx se mi nelíbí ni v nejmenším.


V podstatě souhlasím, v onom kontroverzním příspěvku mi šlo trochu o něco jiného. Myslím, že je to dešifrovatelné, ale pro jistotu vysvětlím.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Ne február 01, 2009 11:31:46    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
PMA napísal:
JTO, mám dojem, že studuješ FEL. Zkus z těch obrázků odezev odporů určit, jakou má ten 5W odpor indukčnost. Vše je v těch obrázcích, chybí jen doba náběhu proudového skoku, počítej s 200ns. Rád bych znal odpověď, abych věděl, jak tématu rozumíte (Danhard odpovídat nesmí ! Laughing )


Jako amatér, který nemá potřebné vzdělání, poprosím o malou nápovědu. V jakém zapojení byl ten průběh naměřen? Bez toho to asi nesvedu...


Nepotřebuješ to vědět, ale přesto. Odpor je buzený skokem proudu, který pro zjednodušení berme jako lichoběžník s dobou náběhu mezi oběma stavy rovnou 200ns. Odpor ber jako sériovou kombinaci reaálného odporu R a indukčnosti L. R je napsané v obrázku, časový rozklad tam je (v podstatě nepotřebuješ), a napěťový taky (ten potřebuješ). Zajímá mě indukčnost L, všechny údaje máš, průběh napětí je změřený na sériové kombinaci R - L.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne február 01, 2009 11:43:22    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Děláš ze mě idiota ? S fest nasral...

Pavle, omlouvám se, ale neber to osobně. Ostatně, nikde jsem se o Tobě nezmiňoval.
Za druhé, neznám způsob, kterým by někdo mohl udělat z druhého člověka idiota. To může udělat pouze každý sám ze sebe.

Je zjevné, že jsem použil některé atributy, které jsou spojovány s Tvými konstrukcemi (zesilovači). Jako konstruktér máš určitý rukopis, osvědčené postupy, součástky, zapojení. To je naprosto v pořádku a dobře víš, jak si Tvé práce vážím.

Problém nastane v okamžiku, kdy v určité komunitě (lopuch, slovanet) dosáhne adorace určité "školy" takového stupně, že ostatní projekty jsou posuzovány už né podle skutečně dosažených výsledků, ale podle vnějších atributů, které s těmi výsledky mohou, ale také vůbec nemusí souviset.

Abych se držel původního tématu, někdy se někomu nějaká šmejdská kostička rozpustila ve vodě, budiž. Ale několik lidí nezávisle potvrdilo, že v současnosti prodávané odpory tohoto typu jsou vodovzdorné. Já osobně jsem ji drhnul kartáčem pod horkou vodou. Ale ani toho se námitka netýkala. Dotaz zněl, cituji:

"Proč tam rveš ty bílý pětiwatový hnusy?"

A to zase s dovolením trochu nadzdvihlo mě. Autor několikrát vysvětloval, že si staví pokusný zesilovač pro své potěšení a jestli tam použije odpory bílý, zelený nebo modrý, kulatý nebo hranatý, po tom je s odpuštěním každému hovno.

A už přispěchal na pomoc další, proč že to nevyskládá z miniatur?
V tu chvíli zablikal vyrovný signál - jediný povolený tvar, jediná povolená barva, jediná povolená součástka.

Ano, zareagoval jsem ironicky, možná i trochu jedovatě. Za to se omlouvám. Ale neměla by uniknout podstata sdělení.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JTO
Hifista - zaslúžilec


Založený: 02 máj 2008
Príspevky: 705
Bydlisko: Winterberg

PríspevokZaslal: Ne február 01, 2009 11:48:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak a teď se pořádně ztrapním. Vy majstři oboru už asi zapomínáte na to, co vás tenkrát škola naučila. Ano, počítat přechoďák. Ovšem jak zadaný? Mně FEL zatím příliš užitečnej nepřijde. Dost toho nevím a co jsem se naučil, to vím až po práci na tomhle, kdy jsem chodil na konzultace a zjišťoval jak co funguje a ani někteří páni profesoři nebyli schopní podat odpovědi. V literatuře toho taky příliš není.

Podmínky jak jsou mi došly - z náhradního schématu rezistoru, když zanedbám kapacitu. Asi jsem spočítal kravinu, ale vyšlo mi 7uH - což mi nepřijde tak hrozný.

_________________
HIFI je otázkou priorit...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Ne február 01, 2009 11:53:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Teď nejde o žádné "mistry". Zkusíme to spolu. Jaká je rovnice pro napětí "U" viz nyní připojený obrázek?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ne február 01, 2009 11:56:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemám nic proti keramickým odporům, ba naopak, svojí robusností a vysokou povolenou pracovní teplotou mají v sortimentu nezastupitelné místo. Jenže jsou výrobci a výrobci. Tyto, evidentně čínského původu, s groty na hranách a vybouleným zalitím, jsou BÍLÉ HNUSY. Někomu to nevadí, ale mě ano a proto je nikdy nepoužívám...nemůžu za to, že k uspokojení potřebuju i to, aby věc i dobře vypadala. A za druhý : mám rád svorkovnice WAGO, ale nikomu je nenutím, chce-li tam dát normální šroubovací, nechť tak učiní, bez problému tam pasuje... taktéž nemám nic proti fastonům, koneckonců používal jsem je i ve svých konstrukcích. Nemám ale rád tyto typy bez mechanické fixace, neboť v tomto případě považuji upevnění za příliš choulostivé a snadno vylomitelné...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JTO
Hifista - zaslúžilec


Založený: 02 máj 2008
Príspevky: 705
Bydlisko: Winterberg

PríspevokZaslal: Ne február 01, 2009 12:03:45    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel: Jasně, Wago jsou dobrý, s tím souhlas. Odpory: Zkoušel jsem co to vydrží a vydrželo to rozžhavení do ruda a odpor se nezměnil:) . Estetika je jedna věc. Vy to máte opravdu pěkný, ale mně to takhle stačí. Je to pro moje laborování.

PMA: Dík.

u=R*i + L* (di(t)/dt) ... doufám Smile

_________________
HIFI je otázkou priorit...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Ne február 01, 2009 12:03:53    Predmet: Odpovedať s citátom

JTO napísal:

Podmínky jak jsou mi došly - z náhradního schématu rezistoru, když zanedbám kapacitu. Asi jsem spočítal kravinu, ale vyšlo mi 7uH - což mi nepřijde tak hrozný.


Přehlédl jse to, ta indukčnost více méně sedí, když vezmem v úvahu zjednodušení podmínek a přesnost odečtu z obrázku.

Je to pro odpor 6R8, pro 0R1 bude L proti R jako impedance mnohem větší.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JTO
Hifista - zaslúžilec


Založený: 02 máj 2008
Príspevky: 705
Bydlisko: Winterberg

PríspevokZaslal: Ne február 01, 2009 12:15:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Ok... Jasně. Neni to to nej, ale proti některý doktorandům a profesorům, co si stojí za svou kvalitní značkou kondenzátorů Hitano... Very Happy
_________________
HIFI je otázkou priorit...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Ne február 01, 2009 12:16:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Pánové, než si roztrháte občanky a pošlapete občanskou čest, o podávaných žalobách nemluvě Very Happy : Ty bílé (šedé, růžové, hnědé) kostky mají nějaké vlastnosti (indukčnost, odolnost proti přetížení), které je odlišují od jiných provedení. V některých aplikacích jsou nenahraditelné, taky jejich původní provedení fungují desítky let provozu (Bourns, Pireli, Rockwood, Vitrohm...). Bohužel se na to jako na osvědčený vzor vrhli různí pochybní výrobci a různí pochybní obchodníci to s radostí prodávají. Kromě toho, že u některých kusů se dal tmel rozpustit ve vodě, nebo dokázal nasáknout při oplachu tak, že se po zahřátí rozpadl, mají bohužel tyhle noname často špatně udělané spoje, někdy jen zkroucený a naklepnutý drát na vývod, bez svaru nebo jiného spolehlivého spoje. Jsou to dobré časované bomby, navíc se často samovolně "opraví". Poměrně velká část poruch některých výkonových zesilovačů padá na tyhle odpory, prostě konec se 4 paralelními trandy jde jen na 2-3 až se ucho utrhne.

Koukám, že než člověk napíše příspěvek, jsou tu 4 další Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2631
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ne február 01, 2009 12:18:18    Predmet: Odpovedať s citátom

měřil jsem indukčnost této bílé kostky, ale odporu 0,22 a je velmi malá a odpovídá 10 paralelně zapojeným metalizovaným odporům 0207. Na tělísku průměru 4mm je 6 závitů. Problémem je údajně spolehlivost- tenký drát mizerně přibodovaný...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Ne február 01, 2009 12:24:16    Predmet: Odpovedať s citátom

roberto napísal:
měřil jsem indukčnost této bílé kostky, ale odporu 0,22 a je velmi malá a odpovídá 10 paralelně zapojeným metalizovaným odporům 0207.


Tomu se mi ani nechce věřit. Můžeš popsat, ev. dokumentovat metodu??
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DIY realizácie Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
Strana 1 z 8

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist