Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Několik dotazů ohledně věže JVC

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
horolezec
Hifi obsluha


Založený: 13 apríl 2008
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: So január 31, 2009 23:04:14    Predmet: Několik dotazů ohledně věže JVC Odpovedať s citátom

Zdravím všechny,
mám pár začátečnických dotazů, tak doufám, že budete ke mě shovívaví.
Vlastním věž JVC DR-E34L. Chtěl bych ji použít k uložení LP a MC na HDD mého PC. Nemám žádné audiofilské super kusy, ale celkem běžné nahrávky. Problém je, že tato věž nemá kromě sluchátek žádný line-out (výstup) a nahrávat to ze sluchátkového výstupu se mi nechce.
Zajímá mě tedy, jestli se mi vyplatí nechat si tento výstup dodělat a nebo se na celou věž vyprdnout a koupit nějaký zesilovač.
Nejsem žádný velký hifista, ale mám rád poslech kvalitní muziky. Z hlediska mé kvality je věž pro přehrávání celkem dostačující. Bude tedy kvalita nějakého levného (cca 2000-3000,-) použitého zesíku podstatně vyšší nebo si myslíte, že je to přibližně tak nastejno.
Dále jsem se chtěl zeptat na nějakou FM anténu, která by šla k věži.
Ještě věc, kterou nemůžu dohledat, je nastavení BEAT CUT na zadní stěně. Nemám ponětí, k čemu to slouží.
A poslední věc , která mě zajímá je otázka propojení neboli použitých kabelů. Má smysl takovýhle audiosystém propojovat se zvukovou kartou SB Audigy nějakým lepším kabelem např. Bandridge nebo Profigold. Potřebuji 5-ti metrový kabel.
Díky moc za všechny rady



20.jpg
 Description:
 Filesize:  99.76 KB
 Viewed:  516 Time(s)

20.jpg



19.jpg
 Description:
 Filesize:  122.66 KB
 Viewed:  508 Time(s)

19.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: So január 31, 2009 23:16:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Beat cut odstraňuje pískání při poslechu či záznamu vysílání v pásmu AM.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Po február 02, 2009 16:44:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Beat Cut- jenom při záznamu- mění se tím kmitočet předmagnetizace u kazeťáku.

Otázka použití věže k digitalizaci :
Obecně je dobré použít co nejlepší zdroj signálu
a) LP - není vidět gramofon, obecně ve věžích bývají docela děsné gramofony i korekční zesilovače - což si nějaký půjčit?? / nebo koupit a prodat??
b) MC přehrát kazetu ve slušné úrovni umí prakticky každý zachovalý kazeťák- bylo by možné tedy věž použít- pokud by se udělal linkový výstup.
Pozor- někdy je v takové kombinaci slyšet úděsný brum- vlivem zdroje v počítači- musí se potom použít oddělovací transformátory, nebo kazeťák na baterie.
c) nevím, zač je přidělání linkového výstupu do věže- v rubrice prodám nabízím slušný kazeťák AKAI za 350 Kč - a ten už linkový výstup má
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Po február 02, 2009 16:47:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo a linkový kabel doporučuji se značkou KRÁTKÝ- max1,5m
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
horolezec
Hifi obsluha


Založený: 13 apríl 2008
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: Po február 02, 2009 19:07:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky za info,
gramofon mám Tesláckej (tuším HC 5Cool. Není to žádný super model, ale mám tam alespoň Ortofon OMB-5 a seřízenej ho mám jak to nejlíp jde. Pro moje účely to hraje dostatečně.
V podstatě mi jde hlavně o to, zda-li ta věž je v porovnání s nějakým levným (cca 2000-3000,- Kč) zesíkem srovnatelná nebo jestli je o hodně horší. To co mi z toho leze mi přijde celkem dostatečný (jsou k tomu docela slušné 3-pásmové repro), ale neporovnával jsem to z žádnou lepší technikou.
Pokud bude někdo vědět víc, budu velice vděčnej.
Jinak nahrávání přes sluchátkový výstup jsem zkusil a nebylo to úplně špatný, ale přece jen ten line-out bude asi lepší.
Ještě jednou díky Vítek
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist