Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Dospělé HiFi
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 36, 37, 38  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Machalik
Hifi expert


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 1624

PríspevokZaslal: Ut január 16, 2007 20:14:41    Predmet: Dospělé HiFi Odpovedať s citátom

Rád bych navázal na vlákno z jiného serveru a pokračoval zde se sbíráním informací a zkušeností různých uživatelů se špičkovými přístroji z oblasti hifi techniky.

Máte/má váš kamarád drahé monstrózní bedny, parní zesilovač nebo špičkový zdroj signálu? Máte pocit, že lidé okolo vás mají podstatně horší hifárnu než vy a chybí vám někdo s adekvátním vybavením, abyste si s ním mohli vyměňovat postřehy? Nemáte si s kým hrát, protože vás mají za zbohatlíka a snoba jen proto, že vás nebaví řešit spotřební třídu reprosoustav a zesilovačů? Rádi byste se setkali nebo aspoň pokecali s někým dalším, kdo to s hifi myslí opravdu vážně a neváhá na to vynaložit i nějaké prostředky?

Tady je to správné místo, kam psát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Št január 18, 2007 09:37:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Na Machalikovu ziadost o vymazanie offtopic vymen nazorov som ich presunul do Bojiska Dospělé HiFi - bojová verzia .

Teraz mozete pokracovat aj tam, ale bolo by super, aby sa aj tu objavilo nieco o hrajucich chladnickach od ich pripadnych majitelov Smile

EDIT: Machalik prepracuje uvodny prispevok, chvilu strpenia.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Št január 18, 2007 09:53:19    Predmet: Odpovedať s citátom

No já včera byl účastníkem poslechovky v Melisse, kde se hrálo i přes Vulcany co jsem měl půjčené doma a hergot furt to ve mě vrtá jestli si je nakonec nemám přeci jen nechat. Je to sakra dilema, protože ta velká bedna je velká bedna a podle toho to i hraje, s lehkostí, s nadhledem, špica. Váhám, váhám.
Navíc co jsme ty Vulcany včera ode mě odnesli je v tom pokoji nějak prázdno a budky mi teď přijdou komicky prťavé ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Coques
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 762
Bydlisko: CZ

PríspevokZaslal: Št január 18, 2007 10:15:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlavo di do toho! Zmena je zivot Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: Št január 18, 2007 10:30:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlava napísal:
No já včera byl účastníkem poslechovky v Melisse, kde se hrálo i přes Vulcany co jsem měl půjčené doma a hergot furt to ve mě vrtá jestli si je nakonec nemám přeci jen nechat. Je to sakra dilema, protože ta velká bedna je velká bedna a podle toho to i hraje, s lehkostí, s nadhledem, špica. Váhám, váhám.
Navíc co jsme ty Vulcany včera ode mě odnesli je v tom pokoji nějak prázdno a budky mi teď přijdou komicky prťavé ...


Ty se mi snad jenom zdáš Smile No, neříkal jsem Ti to Smile Nakonec spočítáš, že i na ten zbytek železa budou bubáky Smile

_________________
Lyngdorf, Lyngdorf, Lyngdorf ... a pak už nic, hraje to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Št január 18, 2007 11:19:34    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
No já včera byl účastníkem poslechovky v Melisse, kde se hrálo i přes Vulcany co jsem měl půjčené doma a hergot furt to ve mě vrtá jestli si je nakonec nemám přeci jen nechat.


Na tvojom mieste ich beriem okamzite (je ale fakt, ze nepoznam cenu).
Podla mna to budes neskor lutovat (alebo "banovat" Laughing )

EDIT: Sakra, zase sme mu to tu trochu zaprasili , tiez som myslel, ze pisem do toho druheho threadu. Nechces si na to zalozit Vulcan thread, by som Ti to tam presunul. Ale zase na druhu stranu nejde uplne o offtopic, to je fakt.

EDIT2: Vdaka Machalikovi za upresnenie (nizsie) - casom sa snad vytvoria nejake "prirodzene mantinely" Smile


Naposledy upravil Troton dňa Št január 18, 2007 13:22:02, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Machalik
Hifi expert


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 1624

PríspevokZaslal: Št január 18, 2007 13:18:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Tohle je v pořádku, Vulkany sice nejsou žádná extra top třída, ale aspoň je to pořádná bedna a ne nějaký šumítko. Takovejhle OT vůbec nevadí, rozhodně je snesitelnější než bezuzdný pruzení a egomasturbace různých zoufalců. Nic není nutno přesouvat.

Večer sem z domu naházím nějaký odkazy na různý zajímavý věci, včera jsem něco našel na netu a chtěl bych se podělit (i když si to nikdo nebude moct koupit).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lubos
Hifista


Založený: 15 december 2006
Príspevky: 214

PríspevokZaslal: Št január 18, 2007 14:06:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Machalik, Hlava
uplne nahadou sa mi na jeden moj inzerat ozval chlapik a zacali sme sa rozpravat o hifi a vyslo z neho, ze pracuje vo firme Ascetic, ktora vyraba aktivne bedne tu na SK, ale len pre vyvoz a ak mam zaujem mozem prist nezavezne popocuvat a ak sa mi bude niektora pacit da sa dohodnut na cene. V ponuke maju 12 modelov , pouzite su reproduktory Seas Excel, Audax, Accuton Daimond ... Neskor mi poslal zopar fotiek.

http://fotky.azet.sk/jsAlbum.phtml?i9=5d2d083bee55&al=2465947
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MSW
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 október 2006
Príspevky: 704

PríspevokZaslal: Št január 18, 2007 14:21:49    Predmet: Odpovedať s citátom

lubos
pěkné bedýnky

_________________
Nothing is best
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jardag
Hifista - zaslúžilec


Založený: 05 október 2006
Príspevky: 685
Bydlisko: Čr

PríspevokZaslal: Št január 18, 2007 15:57:43    Predmet: Odpovedať s citátom

..

Naposledy upravil jardag dňa Št január 18, 2007 19:50:35, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Machalik
Hifi expert


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 1624

PríspevokZaslal: Št január 18, 2007 17:28:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Ježiš vysmahni Jardo, Troton ti na tyhle kydy založil nový vlákno, tak se běž vyblejvat tam, tady to nikoho nezajímá, nech si ty svoje světonázory už konečně pro sebe.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jardag
Hifista - zaslúžilec


Založený: 05 október 2006
Príspevky: 685
Bydlisko: Čr

PríspevokZaslal: Št január 18, 2007 18:13:17    Predmet: Odpovedať s citátom

..

Naposledy upravil jardag dňa Št január 18, 2007 19:50:19, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Machalik
Hifi expert


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 1624

PríspevokZaslal: Št január 18, 2007 18:39:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Jsi šílenec, měli by tě zavřít do ústavu.
Tak už ses vykecal a teď zmiz.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jardag
Hifista - zaslúžilec


Založený: 05 október 2006
Príspevky: 685
Bydlisko: Čr

PríspevokZaslal: Št január 18, 2007 18:52:58    Predmet: Odpovedať s citátom

..

Naposledy upravil jardag dňa Št január 18, 2007 19:50:06, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Št január 18, 2007 19:45:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Aby bylo více názorů, dovolím si též vložit svůj příspěvek z jiného fóra:

Když pominu "náhodné poslechy", tak cca 1 rok jsem přicházel dost pravidelně do styku s Wilson Audio Maxx. Je to velmi dobrá reprobedna a X měsíců jsem z ní byl ohromený. Po nějakém čase jsem ji začal posuzovat střízlivě. Je to technický prostředek pro reprodukci zvuku, jako každý jiný. Má své přednosti, ale i problémy. Velký vliv ostatních komponentů na zvuk (kvalita nahrávky, přehravač, kabely, předzesilovač, výkonový zesilovač, kabely) existuje jako u každé jiné bedny. Basy jsou "ohromující", ale jde spíše o zdůraznění oblasti 40 - 80Hz. Středy jsou horší, jelikož jsou produkované středobasovými měniči o dost velkém průměru. Výšky mají typickou Focalskou rezonanci na horním konci pásma. Zvukově má tato reprobedna dost daleko k neutralitě. Je háklivá na umístění v prostoru a vzhledem k rozměrům je navázání pásem problematické. Na domácí poslech v pokoji 18m3 bych ji nechtěl, nemluvím teď o ceně 1.5 miliónů Kč. Přes všechny tyto výhrady patřila určitě k nejzajímavějším a nejlepším bednám, co jsem slyšel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Št január 18, 2007 19:54:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Jak už jsem jednou napsal, patřím mezi holoprdelníky, ale...

mám párdenní zkušenost s Visaton Atlas



Jedním slovem, nebrat! Pomalý, podivný bas.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Machalik
Hifi expert


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 1624

PríspevokZaslal: Pi január 19, 2007 03:40:25    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA: Ahoj!
Rád bych se zeptal na jednu věc (jako laik): Jestliže tak nějak platí, že čím větší basák, tím lepší basy (větší plocha, menší výchylka, menší zkreslení při stejné hlasitosti), proč to stejné neplatí u střeďáku? Selská logika mi velí si myslet, že velkej střeďák bude hrát středy se stejnou lehkostí a nadhledem jako velkej basák basy, a koresponduje to i s nedávným poslechem PA aparátu Class A, kde basák měl 18" a střeďák 12", a byly to ty nejuvolněnější, nejlehčí a nejmíň násilný a zadejchaný středy (a basy), jaký tam zazněly. Co (kromě směrovosti) je špatně na velkým průměru membrány střeďáku?
Chci říct - málokdo preferuje malej basák proti velkýmu (v absolutním měřítku) - tak proč by ve středech neměla být situace analogická?

Ptám se zcela vážně, vím o tom houby, jen pár malých poslechových zkušeností mám. Oproti střeďáku 12" zněly dva malinké konvenční 10 cm střeďáky u Matrix 800 jaksi hrozně prkenně a vůbec neměly onu lehkost a nadhled, celý se to dralo ven tak nějak na sílu. Osobně bych zcela jednoznačně po dvou sekundách poslechu preferoval ten 12" střeďák od PA. Proč to? A proč to v tom Wilsonu tak dělají? Nemůžu uvěřit tomu, že by byli tak hloupí a neuvědomovali si základní věci.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Machalik
Hifi expert


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 1624

PríspevokZaslal: Pi január 19, 2007 03:43:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba: Na čems to slyšel? Jakej byl použitej zesilovač? Tyhle bedny jsou obrovský, ale snad ještě nikdy nikdo je nepochválil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi január 19, 2007 08:12:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Machalik napísal:
PMA: Ahoj!
Rád bych se zeptal na jednu věc (jako laik): Jestliže tak nějak platí, že čím větší basák, tím lepší basy (větší plocha, menší výchylka, menší zkreslení při stejné hlasitosti), proč to stejné neplatí u střeďáku? Selská logika mi velí si myslet, že velkej střeďák bude hrát středy se stejnou lehkostí a nadhledem jako velkej basák basy, a koresponduje to i s nedávným poslechem PA aparátu Class A, kde basák měl 18" a střeďák 12", a byly to ty nejuvolněnější, nejlehčí a nejmíň násilný a zadejchaný středy (a basy), jaký tam zazněly. Co (kromě směrovosti) je špatně na velkým průměru membrány střeďáku?
Chci říct - málokdo preferuje malej basák proti velkýmu (v absolutním měřítku) - tak proč by ve středech neměla být situace analogická?

Ptám se zcela vážně, vím o tom houby, jen pár malých poslechových zkušeností mám. Oproti střeďáku 12" zněly dva malinké konvenční 10 cm střeďáky u Matrix 800 jaksi hrozně prkenně a vůbec neměly onu lehkost a nadhled, celý se to dralo ven tak nějak na sílu. Osobně bych zcela jednoznačně po dvou sekundách poslechu preferoval ten 12" střeďák od PA. Proč to? A proč to v tom Wilsonu tak dělají? Nemůžu uvěřit tomu, že by byli tak hloupí a neuvědomovali si základní věci.


Dave Wilson určitě není hloupý, a spoustě lidí se to tak líbí, takže u rčitě je důvod to tak dělat. Ale ne všem lidem se to tak nutně musí líbit.

Hlavní důvod, proč je to špatně, je nutnost korespondence vlnové délky zvuku a rozměrů membrány. Pokud je průměr membrány velký, zvětší se vzpomínaná směrovost a téměř jistě i zkreslení. V podstatě s podobnou logikou by ses mohl zeptat, proč se nedělají výškové reproduktory o průměru 10 cm.

"Relaxovaně" to asi hraje. Vzpomínaná relaxovanost mi osobně vadí, a určitě bys nazval, to co mám rád já, prkenností. Na nahrávkách klasiky velmi rychle poznám, zda byly použité velké mikrofony a elektronkové předzesilovače, na "relaxované" bedně to nepoznám. Mě nahrávka na velké mikrofony a lampy vadí, nevychutnám si ji. Osobní preference Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi január 19, 2007 08:19:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Machalík: jsem docela zvědavý, co řekneš na Patrikova 4-pásma. Tam jsou velikosti reproduktorů správně. 4-pásmo je podle mě nutnost, pokud se bavíme o opravdu špičkové reprosoustavě.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Pi január 19, 2007 10:00:38    Predmet: Odpovedať s citátom

4 Machalik

Je to dávno a hrály ty Visatony na Marantz 17, zesilovač i CD.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MSW
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 október 2006
Príspevky: 704

PríspevokZaslal: Pi január 19, 2007 11:00:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jak PMA popsal Maxx, tak si to přesně představuji. Tyhle problémy tam prostě jsou.
_________________
Nothing is best
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sycak
Hifista - pokročilec


Založený: 22 január 2007
Príspevky: 401
Bydlisko: Brno, ČR

PríspevokZaslal: St január 24, 2007 12:31:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4-Tady je krásně vidět jak vznikají fámy o nepoužitelnosti některých, nejčastěji velkých, reprosoustav. Nakrmit ty Visatony pidizesilovačem, který se hodí jen k ptačím budkám a ještě s velkou citlivostí a pak říct že jsou nanic je zločin! Asi jako "Svezl jsem se v Maserati Quatroporte a je to taková pomalá líná piksle. Nebrat! A jaký to mělo motor? No šoupli jsme tam VW1,9TDI 66kW". Twisted Evil
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: St január 24, 2007 12:35:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Souhlas, zesilovač nebyl adekvátní. Ale jak píše Machalík, nikde je nepochválili.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: St január 24, 2007 16:41:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Mít Atlasy, to byl v 80.letech sen, v germánských magazínech je chválili do nebe ... pak jsem je slyšel před pár lety u Rudy Šimka v Novém Jičíně a už to nebylo nic pro mne .... zabarvené bum, cink, bác .... nakonec je prodal jednomu metalistovi, tomu naopak seděly preferenčně dokonale ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: St január 24, 2007 17:53:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Samo, že u Rudy jsem je slyšel i já, a byly tam dlouho.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
royal
Hifi obsluha


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 32

PríspevokZaslal: Po január 29, 2007 10:17:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Já ty Visáče slyšel kdysi u Rochelta ve Velké Hleďsebi a taky mě nijak nenadchly. Pravda, hnal je drátů kotel tak 100W a místnost byla asi 12x8m.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
manicka
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 322
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po január 29, 2007 15:14:08    Predmet: velké bedny v Praze Odpovedať s citátom

Přes svoji snahu na 2 forech jsem nenašel žádné nové Pražáky s bednama hrajícími plnohodnotně i basy a těch, o kterých vím je pomálu Sad

Během mojí neschopenky mě navštívil majitel Audio Physic s 2 menšími basáky (20 cm?) do boků a byl nadšen velikostí zvuku Matrix 801, s jakou se nesetkal. Když ty AP byla největší bedna, kterou mu byly schopní v Belgické pustit!

Další návštěvník si u mě otestoval i jeho zesilovač Densen a asi si pojede do Německa pro M801 verze III. Smile Jen tak dál, aspoň pár Matrixů by po Praze neuškodilo...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
manicka
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 322
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po január 29, 2007 15:22:41    Predmet: zesilovač k Matrix 801 Odpovedať s citátom

Jinak se u mě už vystřídali 3 zesilovače s výkonem kolem 80-100Watt/8Ohm a to integrované Hegel, Densen a dělené Primare a u všech se ukázalo, že s tímto výkonem v "mono-ampingu" (1 kanál na 1 bednu) prostě na ty bedny nestačí - nejhorší jsou zahuhlané nerozlišené a nevýrazné basy, ale i rozlišení výšek je slabší.
Podobné problémy ikdyž v menší míře má i samotný jeden DPA380sse 120-140W/8O, který používám, ale ve vertikálním bi-ampingu (2 kanály na 1 bednu) se vše pročistí a zpřesní.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Po január 29, 2007 15:26:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Mánička: jestli kvůli tobě zdraží na ebay BW801 tak uvidíš Smile Brzy bude výstava, bude možno tu tvou opěvovanou sestavu u tebe poslechnout? Plus koupit konečně ty časáky?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 36, 37, 38  Ďalšia
Strana 1 z 38

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist