Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Dospělé HiFi
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 36, 37, 38
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12761

PríspevokZaslal: Pi január 04, 2013 18:55:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Ono taky basák pár desítek cm nad podlahou, obecně někde v uzavřené místnosti blíž nebo dál od stěny, rozhodně nevyzařuje do 4pi.

Totiž to, čemu se běžně říká baffle-step, kolikrát ani baffle-step tak úplně není.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5941
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi január 04, 2013 22:38:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi tak...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: So január 05, 2013 11:36:14    Predmet: Odpovedať s citátom

To síce pravda je, ale v tom prípade je potrebné ladiť "spodok" sústavy na každú miestnosť osobitne (pre každého zákazníka zvlášť). Ak to máte zahrnuté v cene výrobku tak klobúk dole. Shocked
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20456

PríspevokZaslal: So január 05, 2013 11:40:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Což by asi platilo o každé reprosoustavě, že?
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5941
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So január 05, 2013 12:51:08    Predmet: Odpovedať s citátom

2 godz
Stačí jednoduchý prepoklad, že objem miestnosti bude tak do 100m3. Ak je to viac, v praxi stačí zmeniť trochu zosilnenie konca pre basy v pomere ku stredom a výškam, toto ako "ladenie" úrovne spodku úplne stačí a zvládne to zákazník sám, to je výhoda poloaktívu. Aj tak je to viac o subjektívnej preferencii konkrétneho poslucháča. A pre zaujímavosť ešte prikladám meranie skreslenia sweepom v Arte .
Edit- pre zrovnanie som pridal aj meranie THD v Holmipulse s dlhším sweepom (cca 10sec), fs=96kHz, 0=90dB SPL/1m. HolmImpulse meria až po 10. harm (samozrejme že len na nižších kmitočtoch, podľa fs) takže na nízkych kmitočtoch to je "prísnejšie".


Naposledy upravil BV dňa So január 05, 2013 16:08:34, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
michal mishek
Hifista - pokročilec


Založený: 11 január 2009
Príspevky: 344
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: So január 05, 2013 13:47:25    Predmet: Odpovedať s citátom

P. Bunta: Špičkové výsledky!!!! Thumb up
_________________
Curtis Mayfield | Gil Scott-Heron | Stevie Wonder | Roy Ayers | Carmen McRae | Herbie Hancock .. .. Jamie Lidell | Benny Sings | Mayer Hawthorne | Talc...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: So január 05, 2013 15:10:28    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
2 godz
Stačí jednoduchý prepoklad, že objem miestnosti bude tak do 100m3. Ak je to viac, v praxi stačí zmeniť trochu zosilnenie konca pre basy v pomere ku stredom a výškam, toto ako "ladenie" úrovne spodku úplne stačí a zvládne to zákazník sám, to je výhoda poloaktívu. Aj tak je to viac o subjektívnej preferencii konkrétneho poslucháča.


Ano a záleží hodně i na nahrávce. To je velká výhoda. 100% souhlas.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: So január 05, 2013 15:15:11    Predmet: Odpovedať s citátom

P. Bunta ja nespochybňujem Vašu filozofiu. Tu ide o to, že pred pár mesiacmi ste spolu so mnou presviedčali PMA (búrlivá diskusia o Quadral Ascent) o vhodnosti merania nízkych frekvencií pomocou skladania charakteristík (vtedy sme boli zajedno). Keďže ste s tým súhlasili, predpokladám že namerané výsledky korigujete o bafflestep difraction. Apropo, pokiaľ by som svoju úvahu zjednodušil, na úpravu reprodukcie mi bude stačiť equalizér, či v horšom prípade 2 pásmové korekcie. Ja som však toho názoru, že sústava má mať vlastnosti neutrálne a prispôsobovať sa má akustika priestoru a nie naopak.
P.S: to skreslenie nad 2 kHz je veľmi dobré
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5941
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So január 05, 2013 16:20:25    Predmet: Odpovedať s citátom

2 godz
Ale ano , na tom sa nič nemení. Meranie v blízkom poli je na basoch jediná možnosť, ako merať v "normálnom" prostredí vlastnosti boxu, nie miestnosti.
Pretože v reále je subjektívny úbytok basov v miestnosti bežných rozmerov menší, ako hovorí "čistá teória" o bafflestepe, tak to korigujem len veľmi mierne, merania ukazujú "zložené" charakteristiky bez akejkoľvek korekcie. Subjektívne to (napriek teórii) bez problémov vyhovuje, pokiaľ nie je niekto vyložený "basofil" Smile
Miestnosť skorigujete na basoch dosť obtiažne, charakteristiku boxu (ak je to nutné ) jednoduchšie ,stačí útlm na stredoch a výškach, a ak hráte z PC napr. cez foobar, tak je to pár "kliknutí"myšou, môžete mať pre každý box iný preset..Nebuďme až takí "rigorózni".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
scream
Hifista - pokročilec


Založený: 05 február 2009
Príspevky: 399
Bydlisko: Most, ČR

PríspevokZaslal: So január 05, 2013 18:22:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Souhlasím. Bylo by krásný, kdyby vše bylo ideální a nebylo potřeba nic dodatečně ekvalizovat. Vždy jsem k tomu měl odpor, ale dnes stejně ekvalizuju ve Foobaru chování na basech, protože je to mnohem jednodušší jak vyladit místnost. Taky estetičtější a levnější.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: St január 09, 2013 19:00:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Pred chvilou som sa vratil z vyletu. MAX som pozrel, pohladil, aj popocuval. Litanie o zvuku neviem pisat, tak len strucne - mne sa nova bednicka velmi paci. Udernost na basoch, priestor. Ottmar Liebert v HiRes predo mna doslova vystupil. Skusal som aj par rockovych nahravok v CD kvalite (moj playlist) a podla mna (vzhladom na kvalitu nahravky) dobre. Enter Sandman hral nad moje ocakavania - to slapalo Smile

Ak sa chystate, dajte potom vediet, ako to pocujete vy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
furto
Hifista - zaslúžilec


Založený: 26 január 2013
Príspevky: 691

PríspevokZaslal: Ne február 24, 2013 11:58:20    Predmet: Odpovedať s citátom

scream napísal:
Souhlasím. Bylo by krásný, kdyby vše bylo ideální a nebylo potřeba nic dodatečně ekvalizovat. Vždy jsem k tomu měl odpor, ale dnes stejně ekvalizuju ve Foobaru chování na basech, protože je to mnohem jednodušší jak vyladit místnost. Taky estetičtější a levnější.




Volakedy bolo zauzivane a stale v niektorych pripadoch je, ze korekcie nie.
Ano, ako myslienka je to dobra, ale zatial asi nevyrobili reprosustavy, ktore by hrali linearne, graf mozu mat linearny, hrat vam tak nebudu. Je to dane velkostou membran, miestnostou , tvarom a velkostou ucha atd..
Vacsia membrana ma vacsi mechanicky odpor, preto potrebuje vacsie vybudenie oproti stredom. Pozor nie v celom pasme basaku.
Tiez to riesim EQ 31 pasmovy dual mono.
Mam generator na CD, frekvencie od 20Hz - 20kHz su v jednotlivych trackoch v 1/3 oktavovom rozostupe t.j. každý 2,5 tón.
Sem tam si dorovnavam jednotlive tracky pekne do pocutelnej roviny a vysledok, nadhera, hlavne stereo 3D lokalizacia. CD hraju teraz takmer vsetky dobre.
Oni to vtom studiu neako tiez zarovnavaju?
Sem tam sa stane, ze to niekto prebasuje hlavne pri pope na kopakoch, alebo su ine nezrovnalosti.
Este raz ku tomu zarovnavaniu EQ, myslim,ze to je dobre riesenie vzhladom ktomu, ze sustavy nehraju linearne.
Napriklad ako mozete pocut dobry stereo obraz, ked charakteristika nie je rovna a nie je pocut na znatelnu cast pasma.
Priklad: husle hraju vpravo, kontrabas vlavo, kedze vam kus basoveho pasma chyba, kontrabas ani nebudete pocut, alebo iba jeho kusky a stereo obraz je na figu.
To este nehovorim o pripade ked nieco v pasme vycnieva, to je potom hotova katastrofa.
Idealne by bolo bez korekci, ale kde take repraky kupit. Aj ked ich vyrobia nebudu hrat vsetkym rovnako, uz spominane rozne tvary a velkosti ucha.
Treba na to dobry EQ, hlavne s dobrym napajacim zdrojom, mozno digitalny(tam zase jitter a ani neviem co este). Mam analogovy a som rad, ze som do toho isel uz 6 rok EQ.
Stale viac a viac sa mi potvrdzuje, zatial to bez EQ moc dobre nieje.
Ako tak sledujem vyvoj repro, tak bez zvukovych procesorov si buducnost neviem predstavit.
Tazko bude niekto pri vyrobe vediet ladit zaves, membranu v tom a vtom konkretnom pasme.


Naposledy upravil furto dňa Ne február 24, 2013 14:41:39, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne február 24, 2013 12:51:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Keď ekvalizuješ "dieru" tak z ničoho už nič nevytiahneš. V reále tam samozrejme niečo bude, ale aj tak ťa začne limitovať výkon zosilňovača a aj lineárny prenos reproduktora pri niekoľko násobnom zvýšení výkonu.
Z tohto zjednodušeného zúženého pohľadu je "prekmit" jednoduchšie riešiteľný.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
furto
Hifista - zaslúžilec


Založený: 26 január 2013
Príspevky: 691

PríspevokZaslal: Ne február 24, 2013 13:09:07    Predmet: Odpovedať s citátom

jmd napísal:
Keď ekvalizuješ "dieru" tak z ničoho už nič nevytiahneš. V reále tam samozrejme niečo bude, ale aj tak ťa začne limitovať výkon zosilňovača a aj lineárny prenos reproduktora pri niekoľko násobnom zvýšení výkonu.
Z tohto zjednodušeného zúženého pohľadu je "prekmit" jednoduchšie riešiteľný.


Ano.
Snad nechcete tvrdit, ze je lepsie mat kostrbaty priebeh, aby spicky dziapali a jamy nebolo pocut?
Alebo potom pridat volume na taku uroven, kedy je zname, ze ucho pocuje linearne, doma, v miestnosti?
Pochybujem, ze pri velmi velkej hlasitosti ucho pocuje repro uplne linearne.
Mam svoj sluch rad.




Je dobre mat skusenosti na lacnejsej zostave, ktoru mozem potom aj zahodit. Je dobre poznat grafy jednotilivych repro a po skusenosti vediet aku velku dieru som schopny zarovnat, ak nie je chyba v nahravke.
Pasivny spotrebitel nepozna vykonove a kvalitativne moznosti svojich zosilnovacov, vsetkeho hardwaru.


Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
furto
Hifista - zaslúžilec


Založený: 26 január 2013
Príspevky: 691

PríspevokZaslal: Ne február 24, 2013 14:21:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Generator-Ladicku na CD zdarma poskytnem.
Upozornujem po zisteni vysledkov na pripadnu psychicku ujmu, je to krute! Sad
Pre niekoho nic nove pod slnkom. Smile


Naposledy upravil furto dňa Po február 25, 2013 13:22:10, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Ne február 24, 2013 15:53:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Futro: cely system ladis usami?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
furto
Hifista - zaslúžilec


Založený: 26 január 2013
Príspevky: 691

PríspevokZaslal: Ne február 24, 2013 16:22:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Noa ako inak, aj usami. Skusam co sa da, zmeny na merakoch kontrolujem aj usami, sledujem teploty operakov, pripadne znizim napatie na nich, co ma zrovna napadne, alebo sa niekde docitam, porozmyslam a pripadne skusam.
By ste sa cudovali co spravi so zvukom teplota,...a zle vetrany pristroj.
Ked vidim ako to maju pekne v nabytku na tesno zapasovane, samozrejme je takemu pristroju teplo. Len oci vyvalujem od tolkej krasy.

Chce to vela casu a energie, treba sa hybat hore dole, hentam hra cosi naprd a teraz kde to v systeme je. Za kazdou malickostou treba chodit. Inak sa nehnete k lepsiemu, vam to zastara, aj pocuvanie menej bavi, chcem stale lepsie a lepsie, alebo stale nove CD cka a system necham docasne tak.
Moj system je stale otvoreny. furt tam cosi doladujem. Smile

Zase sa neky super macher necitim, za za lepsimi a vacsimi v tomto obore chodim, ci by som im cosi neodkukal, na nieco lepsie neprisiel. Smile

Vela mi pomohli moduly od customworks, DPA, ...
Na take co by som si kupil hotove nemam eura. Iba ak by sa dalo byvat v zosilnovaci.


Naposledy upravil furto dňa Ne marec 17, 2013 06:09:58, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
furto
Hifista - zaslúžilec


Založený: 26 január 2013
Príspevky: 691

PríspevokZaslal: Ne február 24, 2013 18:11:55    Predmet: Odpovedať s citátom

bubu potebe si chcem pomenovat oddelovak s fitrami.
BUBUWATT 3000 sa mi hrozne paci, iba pre mna doma, ziadna vyroba.
Bol som prekvapeny ked si to nechal na zabijak brumu nebo jak. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Ne február 24, 2013 22:01:05    Predmet: Odpovedať s citátom

To nie je zabijak brumu Mr. Green Skus to precitat odzadu Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vanadoo
Hifista - zaslúžilec


Založený: 25 december 2009
Príspevky: 591
Bydlisko: SVK

PríspevokZaslal: Ne február 24, 2013 22:16:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale inak zabija aj ten brum (DC zlozku)! Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ne február 24, 2013 22:29:33    Predmet: Odpovedať s citátom

furto napísal:
... zatial asi nevyrobili reprosustavy, ktore by hrali linearne, graf mozu mat linearny, hrat vam tak nebudu ... Sem tam si dorovnavam jednotlive tracky pekne do pocutelnej roviny ... Idealne by bolo bez korekci, ale kde take repraky kupit...

Mě to připadá, že směšuješ nevyrovnanou frekvenční charakteristiku reprosoustav (nebo celého reprodukčního řetězce "až do ucha") s nevyrovnaností frekvenčních charakteristik nahrávek. Pokud bys přece korigoval k nějakému pomyslnému ideálu svojí sestavu, tak by ti to mělo hrát vždycky stejně dobře při stejném nastavení ekvalizace. Pokud máš ale potřebu ekvalizovat každou nahrávku jinak, tak ekvalizuješ nahrávky a ne "aparaturu", ne?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
furto
Hifista - zaslúžilec


Založený: 26 január 2013
Príspevky: 691

PríspevokZaslal: Po február 25, 2013 08:17:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Jedna ekvalizace na vsecky nahravky. Presne tak.

Uplne idealne by bolo kazdu nahravku zvlast, ale to je strasna robota.

Spominana rovina je dobre riesenie.
Len sa neda na prvy krat nastavit uplne perfektna, chce to cvik , trenink.
Ked sa pozrem aku som mal krivku pred 6 rokmi dokrutenu, a teraz po skusenostiach, s lepsimi napajacimy zdrojmi na kazdom pristroji, s vytlmenou miestnostou. Je uz trochu lepsia, jak ide cas clovek sa aj zdokonaluje, nabera nove vedomosti, lepsie chape fungovanie zariadeni ba aj lepsie pocuje.

Bez zvukovych absorberov mozete o dobrom <---STEREO---> iba snivat.

Teraz uz snou moc nehybem, sem tam si na tom usi precvicujem a malicko este niekedy, fakt jemne dostelujem.

Ano pani jedna krivka, teda v konecnom vysledku rovina na vsetky nahravky.
Sem tam sa nieco najde mozno, ze zvukar nemal dobry den a naaranzoval to trochu divne.
Ale o tom je dobre pochybovat az v poslednom pripade, ze je chyba v nahravke. Nahravacie studia su niekolko krat bohatsie na pristroje aj financie a hlavne vedomosti, ako ktory kolvek bezny jedinec, maju skusenosti desiatky rokov.
U mna to zatial bolo skoro v kazdom pripade, bud v miestnosti ( dobru sarapatu spravi aj prazdne miesto hned vedla skrine, jak neaky bass reflex, co som sa nahladal), alebo niekde v pristroji a dalej v napajacich zdrojoch!!! Treba riadne baterie kondenzatorov v kazdom pristroji.

Ked uz vam neake tie basy hraju spotrebuju obrovske mnozstvo energie, potom nezostava ani na ciste stredy a nieto este aj na vysky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Po február 25, 2013 10:22:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Furto, ale stále nechápem čo ekvalizuješ. A nepochopil som ani tú rukou načmáranú a oscanovanú tabuľku. Tie merania ktoré vyššie postnul napr. BV hovoria o meraní sústavy v uzavretom priestore. Ty tu niečo splietaš o zahriatych prístrojoch a o merákoch. Len teda neviem čo meriaš a ako to vyhodnocuješ a načo ti tie namerané údaje slúžia. Question
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
furto
Hifista - zaslúžilec


Založený: 26 január 2013
Príspevky: 691

PríspevokZaslal: Po február 25, 2013 13:14:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Ta tabulka je zoznam trackov na CD-cku.
Su to sinusove kmitocty na CD, je to ladicka, podla ktorej sa da upravit krivka so zdroja zvuku na taku, aby znela z reprakov linearne ________________.
Tie kmitocty na tooom CD cku ekvalizujem do roviny. Potom hudba dooobre hra.

Nehnevajte sa ak nie su moje vyjadrovacie schopnosti najdokonalejsie.
Budte aj rad, ze tomu nerozumiete, nemate aspon starosti.
Dziapat vam to doma dziape, tak kde je problem.
Ja o HighEnd nehovorim, tak sa na mojich prispevkoch tolko nezdrzujte.

Pani v BVa su machri, ktory to dokazu aj predavat a maju stym strasne moc roboty.
Vedia co tie grafy zaznamenane mikrofonom realne znamenaju.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Po február 25, 2013 13:34:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Furto keď ti to doma dziape tak sa nedá nič robiť. Mne sa zas niekedy stáva že na mňa ziape manželka.
Vieš je to prinajmenšom smiešne čo tu rozprávaš. Z toho čo si tu natáral je mi jasné, že o akustických meraniach nemáš ani šajnu. Vyhodnocovať kvalitu reprodukcie púšťaním sinusu z Cd-čka je naozaj oberchujovina Mr. Green
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5941
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po február 25, 2013 13:39:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale však kto sa hrá, nehnevá.. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
furto
Hifista - zaslúžilec


Založený: 26 január 2013
Príspevky: 691

PríspevokZaslal: Po február 25, 2013 13:44:04    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
Ale však kto sa hrá, nehnevá.. Smile


aaano Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11503
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po február 25, 2013 14:50:53    Predmet: Odpovedať s citátom

furto: ak mas PC napojeny na aparaturu a nejaky slusnejsi mikrofon po ruke, tak mozes skusit aj vyssi level - relativne lahko ovladatelny meraci program Room EQ Wizard - http://www.hometheatershack.com/roomeq/

inak podla ucha to moc presne nejde, pretoze hladina rovnakej hlasitosti je zavisla na frekvencii i akustickom tlaku a je aj pre rozne usi ina - http://en.wikipedia.org/wiki/Equal-loudness_contour
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
furto
Hifista - zaslúžilec


Založený: 26 január 2013
Príspevky: 691

PríspevokZaslal: Po február 25, 2013 18:20:13    Predmet: Odpovedať s citátom

hmmm


Inac tie BV Max keby nemam podobne, by som ich aj bral.
Maju oddelene stredy, zvlast bedna, to mam vyskusane ked su spolu, basak trase so stredakom, potom stredy nie su take ciste. Neake miniaturne odhmotnovacie hroty sa tam daju dorobit?

A ten vyskac ma zaujima ten by son tez chcel, AMT.
Fakt podla mna nadherne plnopasmovky. Full range.
Len to este nieco doma chce, co je vacsine odporne, jedno perfektne kurvitko EQ 2x31 band, alebo radsej EQ 2x71 tones, co som este nevidel.


Naposledy upravil furto dňa St február 27, 2013 09:18:29, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 36, 37, 38
Strana 38 z 38

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist