Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Dospělé HiFi
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, ... 36, 37, 38  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
manicka
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 322
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po január 29, 2007 15:41:23    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut
jasně stav se, hraje to líp a hodně jinak než v Nuslích, kde jsi byl

no bylo mě líto, když si na podzim verzi 3 z Německa za relativně nízkou cenu vezli do Maďarska místo aby se našel nějaký čecháček...


Naposledy upravil manicka dňa Št február 01, 2007 10:37:55, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
lachim
Hifi obsluha


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 29

PríspevokZaslal: Po január 29, 2007 16:36:17    Predmet: Odpovedať s citátom

manička

považuješ za velkou bednu xavian xn 360?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ciba
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 356

PríspevokZaslal: Po január 29, 2007 19:11:22    Predmet: Odpovedať s citátom

nazdar jirko , skoda , ze jsem zatim nemohl k tobe zajet (resim uz nejakou dobu neresitelne veci) a vzit k tobe ty T+A . ale pokud budes chtit nekdy v kvetnu bych rad k tobe prijel s monobloky jen tak na porovnani ( vyrobce tvrdi 900W do 4ohm kazdy) ale hlavne jen tak na poslech a pokecani o hudbe a hifi vubec . k tem 801 s3 tak jak jsem je mel moznost poslouchat u jejich majitelu vzdy jsme se shodli , ze potrebuji dost vykony a stabilni zesilovac pro vyuziti kvalit tech repro coz uz jsi vlastne potvrdil v predeslem prispevku , zejmena pro poslech ve vyssich hlasitostech je to nutnost . takze vysledek tech .. testovanych zesilovacu .. se dal predpokladat , zajima me prave proto jak obstoji ty moje monobloky neb jako obvykle v kvetnu si chci poridit o trochu lepsi bedny nez mam ted a zatim si nejsem uplne jisty jestli si je necham , nebo ne .
_________________
Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném . Paul-Louis Courier
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Po január 29, 2007 19:55:29    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
považuješ za velkou bednu xavian xn 360?

XN360 bych za velkou bednu moc nepovažoval, vysokou možná, ale jinak je to tenký sloupek bez pořádného basáku (sakra už těch velkých basáků mám taky plnou hubu Shocked )

citácia:
ale pokud budes chtit nekdy v kvetnu bych rad k tobe prijel s monobloky jen tak na porovnani ( vyrobce tvrdi 900W do 4ohm kazdy)

Ó, copak máš hezkého? Pochlub se. Těch 900W ve mě evokuje myšlenku na AMP II MAX ... ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
lachim
Hifi obsluha


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 29

PríspevokZaslal: Ut január 30, 2007 17:55:23    Predmet: Odpovedať s citátom

hlava

já to věděl... ale k větší jsem se zatím nedopracoval.
bw800ky to nejsou. to já dobře vím.
koukám, že jsi z brna...tak to budeš znáš roba. od něj jsem je koupil.
rád bych si poslechl velký basák na pořádném železe...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Ut január 30, 2007 22:56:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Já jsem se dnes dověděl, že v určitých kruzích (nebudu brněnskou kliku jmenovat) je BW801 považováno za malou bednu, alias větší prdítko Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: St január 31, 2007 02:37:15    Predmet: Odpovedať s citátom

V době, kdy jsem měl přístup k Wilsonům Maxx, mi to taky tak přišlo. 801 mi ve srovnání s nimi přišla jako malý studiový monitor. Ale dala by se ještě umístit doma, Maxx ne, pokud někdo nemá místnost 40m2.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
manicka
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 322
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St január 31, 2007 13:12:33    Predmet: Odpovedať s citátom

lachim napísal:
manička
považuješ za velkou bednu xavian xn 360?


ne, souhlasím s Hlavou - v této velikosti by třípásma mohli mít slušné středy nezatížené hraním basů, ale basy budou na domýšlení podobně jako u stojanovek
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
manicka
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 322
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St január 31, 2007 13:16:23    Predmet: Odpovedať s citátom

ciba napísal:
...pokud budes chtit nekdy v kvetnu bych rad k tobe prijel s monobloky jen tak na porovnani ( vyrobce tvrdi 900W do 4ohm kazdy) ale hlavne jen tak na poslech a pokecani o hudbe a hifi vubec . k tem 801 s3 tak jak jsem je mel moznost poslouchat u jejich majitelu vzdy jsme se shodli , ze potrebuji dost vykony a stabilni zesilovac pro vyuziti kvalit tech repro coz uz jsi vlastne potvrdil v predeslem prispevku , zejmena pro poslech ve vyssich hlasitostech je to nutnost . takze vysledek tech .. testovanych zesilovacu .. se dal predpokladat , zajima me prave proto jak obstoji ty moje monobloky neb jako obvykle v kvetnu si chci poridit o trochu lepsi bedny nez mam ted a zatim si nejsem uplne jisty jestli si je necham , nebo ne .


Jasně těším se Smile Ozvi se až to neřešitelné vyřešíš nebo obejdeš (z té tvé formulace je sakra cítit ženský element). Ano ty výsledky zesilovačů se očekávat daly, ale chtěli si to poslechnout jejich majitelé a pro mě je důležité si ověřovat i staré "pravdy"...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Machalik
Hifi expert


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 1624

PríspevokZaslal: St január 31, 2007 20:59:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám místnost 30 m2 a zde tolik známé Vulkany mi na ni přišly až malé (o Agorách nemluvě), mnohem snadněji si v ní dokážu představit M800 nebo Titany. Myslím, že ani Maxxy by nedělaly žádné vážnější problém, při poslechové vzdálenosti přes 4 metry se spojí lecjak veliká bedna. Řekl bych, že mnoho příspěvků na téma velká bedna vs. nedostatečná velikost místnosti je založena spíš na osobních dohadech... nakonec to potvrzují i další velké bedny umístěné v normálních až malých pokojích.

Čímž samozřejmě nechci říct, že místnost 60 m2 by nebyla lepší, pochopitelně byla, ale takové to tvrzení typu "nejde umístit" je nesmyslné.
Nakonec ještě nikdy se mi nestalo, aby ve zcela libovolné místnosti, malé či velké, způsobilo přepnutí na malé bedny z velkých jakékoli pozitivum. Vždycky je to horší, nikdy ne lepší. Z čehož mi vyplývá, že větší = lepší, v libovolné místnosti větší než koupelna.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Št február 01, 2007 07:28:54    Predmet: Odpovedať s citátom

V 18m2 se do poslechové vzdálenosti 4m nedostaneš.
Maxx je bedna velmi háklivá na umístění v prostoru, při jedné poslechové akci, kdy jsme ji zkoušeli s několika zesilovači (mj. TCC201) to trvalo cca 3 hodiny, než se podařilo najít umístění, kdy prostor nebyl roztržený do 2 beden a byl jakžtakž v pořádku. Pokud Ti podání prostoru nevadí, tak si ji můžeš dát klidně do koupelny. Bude tam jistě vyrovnaný poslech zejména na hlubokých basech.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
manicka
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 322
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št február 01, 2007 10:42:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Machalik
Mám místnost 30 m2

PMA
V 18m2 se do poslechové vzdálenosti 4m nedostaneš.

napadá mě úsloví o voze a koze Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Machalik
Hifi expert


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 1624

PríspevokZaslal: Pi február 02, 2007 16:48:32    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA: Na bednu typu Wilson Maxx (160 cm výška) nepotřebuješ nutně místnost 40 m2 a větší. Ta bedna zahraje i v menší místnosti. V mé cimře 5x6 metrů by jistě zahrála dobře. Pravděpodobně i v místnosti 4,5x5,5 metrů by zahrála dobře. To je nějakých 25 m2. Nejspíš by to už tak úplně dobře nefungovalo v místnosti 18 m2, ale i tak by to asi nebylo tak strašný jako lecjaká malá bedna. Chlapík tady v Brně má M800 (190 cm výška) v paneláku v místnosti zhruba 18 m2. A hraje to moc dobře. Líp než libovolný malobedny kdekoli.

Už by ses na ty demagogie o basech mohl vykašlat, nikam to nevede.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi február 02, 2007 18:01:33    Predmet: Odpovedať s citátom

V nějakých 5 x 5 m či 5 x 6 m ano, ale já jsem původně mluvil o 18m2. 40m2 bych viděl pro Maxx akorát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Machalik
Hifi expert


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 1624

PríspevokZaslal: Pi február 02, 2007 19:19:26    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA: Tohle už zní mnohem rozuměji než ...dala by se [Matrix 801] ještě umístit doma, Maxx ne, pokud někdo nemá místnost 40m2., vlastně se s tím nedá nesouhlasit. Přesto bych asi každýmu, kdo má místnost 20 m2, doporučil spíš Maxxy než M801, pokud by na to měl zesilovač a peníze.

Taky bych si pro bedny této třídy každopádně jako optimum představoval zhruba těch 40 - 50 m2.

Mimochodem, to mají Maxxy tak směrující měniče (velký střeďáky), že je potřeba tolik moc hledat optimální umístění a že se to nespojí dřív než za čtyři metry? Nebo proč to tak je? M800 v 18 m2 paneláku jsou v pohodě, na pásma to rozpadený není, všechno pěkně spojený, je to jenom docela zblízka, následkem čehož je to fakt obrovský.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: So február 03, 2007 11:23:40    Predmet: Odpovedať s citátom

a co do místnosti 3x5 metrů, což bude zanedlouho moje dedikovaná poslechová "izbička pre opilcov" Laughing ?

Jak jsou únosné do takového prostoru obří almary? Třeba aktivní ATC SCM 150 ASL s 15 palcovým basákem, nebude to moc?

http://www.atc.gb.net/professional/scm150aslpro.html

co vy na to?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: So február 03, 2007 12:07:39    Predmet: Odpovedať s citátom

2Cough
Třeba se ti podaří od ATC vyžebrat nějaká data do EASE apod. softu a ó Velký Bobo ti to spočítá...
Ale ty si z nás dělaš prču,protože víš,že se tam vlezou...že jo? Twisted Evil
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: So február 03, 2007 12:20:25    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa Pi jún 04, 2010 21:39:19, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: So február 03, 2007 12:54:47    Predmet: Odpovedať s citátom

akustické úpravy bude počítat sám ó Velký Bobo Cool , takže o zatlumení v mezích možností daných rozměry místnosti bych se nebál, tak aby to mělo RT60 do 0.3 sekundy...

strop standardně nízký v novostavbě, tak 265 cm, takže snížit to půjde tak o 10 cm max aby si tam člověk pak nepřipadal jak v hobití noře... Very Happy
na stěny pak nějaké ty difuzery aspol do rohu basové pasti...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Machalik
Hifi expert


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 1624

PríspevokZaslal: So február 03, 2007 13:42:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Coughu, to se ti tam nemá šanci vlézt, bejt tebou přemýšlím spíš o nějakých 2p stojanovkách; teď nějakej borec v Inzerci prodává XN 185 a kupuje XN 125, protože se stěhuje do menší místnosti, tak možná ty 185 bys od něj mohl odebrat... časem k tomu koupit sub a je to.
Anebo CDM-1 jsou prej děsně dobrý bedny s basem jak na koncertě, taky Heco teďka hodně frší, no anebo si to ubastlit sám ze Scan speaků a Vify, to je asi nejlepší řešení.

Zjevně už ti z těch basů taky hučí v makovici, jak se tak dívám.
Jaký to vůbec používá měniče? Nevypadají jako keramický... Bojím se, že to nebude fungovat. Kaloty jsou dokonce snad hadrový a zjevně jdou jen do dvanácti kilo - já myslel, že máš rád přesnej zvuk, a ty seš zatím na to zkreslení.

Až to koupíš, tak pak poreferuj, odkud štěká pes, ale mám strach, že to bude zepředu...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: So február 03, 2007 14:25:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Machalík: Rotfl já spíš uvažoval o jednopásmových měničích (Xavian Solista) a k tomu single ended triody... Laughing

Ne vážně, mně šlo o srovnání s nižším modelem tj. SCM100ASL, který má "jen" 12 palcový basák...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: So február 03, 2007 16:04:39    Predmet: Odpovedať s citátom

coug:

1. aktivní ATC se mi loni líbili na highendu moc ... tys pak ATC trochu sjel po té návštěvě v UnL ... takže nakonec budou u tebe ty ATC? To bych někdy moc rád slyšel ... nevíš jak je to s nabídkou z druhé ruky u profi aktiv ATC? Já teď viděl na ebay krásný domácí 3.p pasiv ATC SCM 40 za cca. 65k ...

2. 265 cm strop mám taky, půldorys 3.3m x 5.8 m, sousedy rovněž ... budeš ve spolupráci s Velkým Bobem i odhlučňovat, nebo se soustředíš na svou akustiku?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Machalik
Hifi expert


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 1624

PríspevokZaslal: Ne február 04, 2007 02:18:17    Predmet: Odpovedať s citátom

V kuloárech se říká, že jak to má nad 4 W na kanál, tak je to humus...
Dej si pozor, Ivošu, varoval jsem tě.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Vlasto
Hifista


Založený: 25 január 2007
Príspevky: 210
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Po február 05, 2007 14:24:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Machalik, Sycak

Podla tychto fotiek su to fakt pekne bedne, aj ked sa jedna o starsie Quadraly. Sycak, beriem spat moje ohovaranie Smile




Naposledy upravil Vlasto dňa Po február 05, 2007 23:05:44, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Po február 05, 2007 14:33:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Mě vždycky fascinuje, jak na drtivé většině fotek podávaných beden a hlavně dražších beden v Německu, popř. i tu na výše uvedené, jsou bedny povětšinou narvané v rozích, holé stěny, holé podlahy ... to musí být peklo to poslouchat.
Nebo na to máte jiný názor?

PS: To má být vtip nebo ty Titany provozuje na "základních" Vincentech?? Frightened
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Vlasto
Hifista


Založený: 25 január 2007
Príspevky: 210
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Po február 05, 2007 14:44:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlava napísal:
Mě vždycky fascinuje, jak na drtivé většině fotek podávaných beden a hlavně dražších beden v Německu, popř. i tu na výše uvedené, jsou bedny povětšinou narvané v rozích, holé stěny, holé podlahy ... to musí být peklo to poslouchat.
Nebo na to máte jiný názor?

PS: To má být vtip nebo ty Titany provozuje na "základních" Vincentech?? Frightened


Tiez ma to napadlo- tie hole podlahy a steny je hroza, poznam to u seba...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Sycak
Hifista - pokročilec


Založený: 22 január 2007
Príspevky: 401
Bydlisko: Brno, ČR

PríspevokZaslal: Po február 05, 2007 16:23:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Taky mi chybí u těch Titanů zesák. To vypadá na moje mkI a ty potřebují v pasivu pořádný pohon. Aktivní řešení je v tomto případě ale stejně lepší.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: Po február 05, 2007 18:05:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlava napísal:
Mě vždycky fascinuje, jak na drtivé většině fotek podávaných beden a hlavně dražších beden v Německu, popř. i tu na výše uvedené, jsou bedny povětšinou narvané v rozích, holé stěny, holé podlahy ... to musí být peklo to poslouchat.
Nebo na to máte jiný názor?


napadli ma 3 možnosti na vysvetlenie:

1- je to len fotoinscenácia za účelom predaja a reálne repráky hrali predtým inde.

2- tá fotografia zároveň vysvetľuje - prečo to Udo vlastne predáva: nehralo to dobre (holá podlaha a steny) a preto ide hľadať ďalej

3- ostatné možnosti
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sycak
Hifista - pokročilec


Založený: 22 január 2007
Príspevky: 401
Bydlisko: Brno, ČR

PríspevokZaslal: Ut február 06, 2007 13:41:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Nedivil bych se možnosti 2. V pasivu jsem zkoušel Titan I s brystonem 4BSST a kontrolka limitace blikala při poslechu klasiky aniž bychom hráli nějak extrémně nahlas.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Ut február 06, 2007 14:24:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Coz svedci budto o tom ze jste pouzili slaby zesilovac,nebo o tom ze jste pouzili malo citlive bedny a nebo o tom ze dokud netece krev z usi,je to porad malo -)))

Nic ve zlem -)Vykonu je treba a v klasice kde to neni natlacene co to da oproti bigbitu se to dostanedo limitace mnohem snaz...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, ... 36, 37, 38  Ďalšia
Strana 2 z 38

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist