Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Konektory - jak na ně?
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Notorik
Hifi obsluha


Založený: 17 január 2007
Príspevky: 12

PríspevokZaslal: St január 17, 2007 13:31:54    Predmet: Konektory - jak na ně? Odpovedať s citátom

Nemohl by zde někdo trochu zkušenější popsat, jak na co nejlepší propojení káblíku a konektoru?
Mě konkrétně zajímá, jak propojit reprokabel (udělal jsem si radost se Suprou) s nějakým banánkem, aby nedocházelo k zbytečné degradaci signálu? A když to někdo sepíše globálněji, aby obsáhl více typů kabelů (repro, signál, ...) a konektorů, tím líp. Určitě to dost lidem pomůže. Nějak totiž v českém a slovenském internetu chybí tyto "základní" informace, které pomůžou začínajícím hifistům...
Takže jak na to spojení (letovat? nebo ne? a čím a jak?) a jaké typy konektorů použít (bavme se o dost kvalitních, stejně u nich každej časem skončí a když přeskočí začátky s méně kvalitními, ušetří)? Odkazy na konektory jsou vítány Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St január 17, 2007 14:20:41    Predmet: Odpovedať s citátom

mas dve moznosti - zoberies banan a naletujes normalnou spajkovackou a normalnou spajkou ...
alebo si kupis ti najlepsiu spajkovacku Weller a striebornu spajku od cardasu (alebo kundorf) a naletujes to tym ...

ine spojenie ako naletovanie nema vyznam, jedine tak privarenie ...

ale garantujem ti, ze ci to naletujes jednym ci druhym - rozdiel pocut nebudes ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St január 17, 2007 14:42:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Souhlasím s ferencem, jenom bych si dal pozor, jaký banánek. Nejsem příznivce drahých nesmyslů, ale třeba klasický reprobanánek má na konci pérko, které se na středovém trnu docela volně otáčí, i když banánek zastrčíš do zdířky. Takový spoj mi nepřijde kvalitní. Když jsem pérko z jedné strany přiletoval k trnu, ztratilo pružnost. Tady bych asi opravdu volil banánek roztahovací nějakým šroubem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Notorik
Hifi obsluha


Založený: 17 január 2007
Príspevky: 12

PríspevokZaslal: St január 17, 2007 14:55:55    Predmet: Odpovedať s citátom

OK, když jsme tedy u toho reprokabelu, banánků existují 2 druhy (nebo více?).
Tento typ:
A tento typ:
Který typ je lepší a proč?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St január 17, 2007 15:00:29    Predmet: Odpovedať s citátom

První je banánek (zrovna ten s otočným pérkem), druhý typ je vidlička. Ta mi přijde vhodnější, protože i levný model snadno přiletuješ a utáhneš. Zase se kabel hůř instaluje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: St január 17, 2007 15:02:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Notorik napísal:
OK, když jsme tedy u toho reprokabelu, banánků existují 2 druhy (nebo více?).


(Dovolím si reagovat)
To jsou přesně ty "pérkáče" co o nich píše Dustin. TZV roztahovací banánek vypadá asi takhle:


Konkrétně tyhle jsou pěkně drahé WBTčka, ale jiné stávají tak od 120Kč/ks. Pokud není k dispozici dost peněz, doporučuji to dávat jen na stranu komponent (zesík) a na stranu reproduktorů dávát vidlice. Vidlice stojí 4x méně a jak píše Dustin mnohem lépe se s ní pracuje při letování. Pozor, je potřeba znát průměr závitu na reprosvorce, vidlice jsou různých rozměrů, abys to pak mohl vůbec nasadit.

Domácí bastl pak vypadá třeba takto:

_________________
Lyngdorf, Lyngdorf, Lyngdorf ... a pak už nic, hraje to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Notorik
Hifi obsluha


Založený: 17 január 2007
Príspevky: 12

PríspevokZaslal: St január 17, 2007 15:37:41    Predmet: Odpovedať s citátom

A jak provést Bi-Wiring? Vidím z Alienové fotky, že má 2x roztahovací banánek a 4x vidličky (teda vidím 8x vidličky, ale to je na mě a na Bi-wi trochu moc, asi to bude tím, že tam nejsou vidět další 2 banány Very Happy ). Takže asi optimální řešení co se rozumné ceny týče?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jardag
Hifista - zaslúžilec


Založený: 05 október 2006
Príspevky: 685
Bydlisko: Čr

PríspevokZaslal: St január 17, 2007 16:22:32    Predmet: Odpovedať s citátom

V Dexonu mají podobné vidličky i s izolací a stojí 25Kč. Ideální kontakt.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: St január 17, 2007 17:25:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Na tento typ aplikácie je drahá spájkovačka zbytočná - akurát na Supru som potreboval vyššiu teplotu a robustnejší hrot.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St január 17, 2007 17:46:24    Predmet: Odpovedať s citátom

ja len dodam ze nie vsade sa daju vidlicky zapichnut ...
napr. do nadu 320bee sa nedaju ... samozrejme bez vyznamnejsich zmien...
ohladne paradnych a kvalitnych konektorov : zalezi kam to pripojis, napoleonek pred casom na fore ukazoval pripojovacie terminaly nadu 350 - na zlato mozes akurat zabudnut - podobne mam aj ja na 320bee ..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jardag
Hifista - zaslúžilec


Založený: 05 október 2006
Príspevky: 685
Bydlisko: Čr

PríspevokZaslal: St január 17, 2007 18:21:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Jinak mi připadá, že před vytvořením nového vlákna není od věci projít již existující. Nevím co přesně chce tazatel vědět, ale pokud shání banánky, tak třeba http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=339
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Notorik
Hifi obsluha


Založený: 17 január 2007
Príspevky: 12

PríspevokZaslal: St január 17, 2007 19:40:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Tazatel se zajímá ne o to kde co koupit jako v tématu tebou uváděném, ale o to jak to spojit dohromady a co na co je nejlepší použít... Idea
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jardag
Hifista - zaslúžilec


Založený: 05 október 2006
Príspevky: 685
Bydlisko: Čr

PríspevokZaslal: St január 17, 2007 21:41:25    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Odkazy na konektory jsou vítány
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Notorik
Hifi obsluha


Založený: 17 január 2007
Príspevky: 12

PríspevokZaslal: St január 17, 2007 22:11:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, když někdo poradí dobrý cinch, banánek atp nezaškodí, když u toho typu dá odkaz na stránky, kde si ho třeba kupoval on, protože je za dobrou cenu a je s ním spokojen. Odkaz přímo na ten konkrétní typ se mi zdá jako něco odlišného, než seznam prodejen s konektory v jiném vláknu. Přeci jen přečíst si zde něco o jednom banánku, který je doporučen a pak jít do jiného vlákna a procházet všechny obchody, co se tam nahromadí, abych ho našel, mi nepřijde jako nejšťastnější řešení... Možná jsem se špatně vyjádřil, ale myslel jsem to takto. Samozřejmě že při zakládání tohoto vlákna jsem viděl vlákno s odkazy na konektory, zase takovej trotlík nejsem Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jardag
Hifista - zaslúžilec


Založený: 05 október 2006
Príspevky: 685
Bydlisko: Čr

PríspevokZaslal: St január 17, 2007 22:15:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Ohledně tech bananku z obrazku. Má to zbytečně moc přechodů. Mě navíc ta napružená část popraskala. WBT banánky mám, ale vidličky mi přijdou nejlepší a navíc cena je super.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St január 17, 2007 22:31:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten roztahovací banánek má trn z tvrdého materiálu, který se po roztažení dotýká zdířky jenom po obvodu nějaké kružnice? Pokud to tak je, pak bych dal přednost vidličkám dosedajícím celou plochou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Notorik
Hifi obsluha


Založený: 17 január 2007
Príspevky: 12

PríspevokZaslal: St január 17, 2007 22:35:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže tvá rada zní vidličky na obě strany? I když u receiveru budou 2x, protože se chystám na Bi-Wi?
Já jsem v tomhle nováček, lecos jsem pochytil na miniBB, ale ani jsem tam nepřispíval a po tom despotismu, co tam nedávno zavládl, už ani nechci. Takže občas omluvte mé lama dotazy Wink
A na použití obyč pájky a hlavně obyč cínu se všichni shodnete?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St január 17, 2007 23:06:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud tam ty vidličky dokážeš dát a neplánuješ časté přehazování, volil bych vidličky. Letovat normální páječkou (třeba pistolkou) a normální pájkou (olověnou).

Biwiring bych řešil smotáním obou lanek, proletováním a naletováním na společnou vidličku. Žádné složitosti Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: St január 17, 2007 23:11:20    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa Pi jún 04, 2010 21:18:00, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: Po február 19, 2007 09:41:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Notorik napísal:
A jak provést Bi-Wiring? Vidím z Alienové fotky, že má 2x roztahovací banánek a 4x vidličky (teda vidím 8x vidličky, ale to je na mě a na Bi-wi trochu moc, asi to bude tím, že tam nejsou vidět další 2 banány Very Happy ). Takže asi optimální řešení co se rozumné ceny týče?


Bi-Wiringové zapojení reprokabeláže je jednoduché, nenapadlo mě, že bych to měl rozepisovat, je tu vlákno o zapojení komponent na bedny sigl, biwi, biamp. Na straně zesilovače je dvojitý kabel, vedený např. na stranu (+) (červený) spojený do jednoho banánku, na straně repro je rozdělený na LF a HF pásmo. To samé u (-) (černý)

P.S. tak to vlákno je mrtvý, tak třeba zde:
http://www.f-sport.cz/hifi/index.php?action=vthread&forum=2&topic=131

Nebo pokus o obnovení, než zase budou kecy, tak si pohni Smile
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=9375#9375

_________________
Lyngdorf, Lyngdorf, Lyngdorf ... a pak už nic, hraje to.


Naposledy upravil AlienCZ dňa Po február 19, 2007 09:56:37, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Po február 19, 2007 09:48:17    Predmet: Odpovedať s citátom

No jo, taky by se třeba slušelo dodat kdo jej umrtvil, že jo ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: Po február 19, 2007 09:57:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlava napísal:
No jo, taky by se třeba slušelo dodat kdo jej umrtvil, že jo ...


Eh, no to je snad jasné Honzo, přece Ti, co se jim obsah toho vlákna nelíbil Smile Ale to už je O.T., tak sorry.

_________________
Lyngdorf, Lyngdorf, Lyngdorf ... a pak už nic, hraje to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Po február 19, 2007 10:57:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Kurňa ty seš úžasný manipulátor Laughing
Všechny příspěvky co tam byly k tématu jsi sám promazal, čímž jsi jej defacto zlikvidoval, protože o zapojení reproduktorů už tam nic nezbylo ... ale zlikvidovali ho přece Ti, co se jim obsah toho vlákna nelíbil
Dokonalé
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po február 19, 2007 11:00:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejlepší banánek je klasický Teslácký, s podélnou dvojitou fosforbronzovou pružinou ( v příčném řezu vypadá jsko spirální galaxie )...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Notorik
Hifi obsluha


Založený: 17 január 2007
Príspevky: 12

PríspevokZaslal: Po február 19, 2007 12:43:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Alien
O to mi nejde. Já vím jak vypadá zapojení (tedy na jedné straně v zesilovači 2 reprokáble v sobě a na druhé každej z nich píchnutej v bedně jinam) Smile Šlo mi o to, že když mám doma ty 2 káble (respektive 4 na stereo), jak je nejlíp zbastlit, aby to hrálo a já nemusel do svorek, ať už zesíku nebo beden, skřípávat holý káblíky... Prostě jaký banánky nebo vidličky použít, co na kterou stranu a podobně...

Kazzatel
Nebyl by odkaz nebo něco? Nevím jak ta Teslovina vypadá... I když mi vlastně byly doporučeny vidličky na obě strany Smile , ale vy jste guru, takže co řeknete vy budu brát jako absolutní věc Wink Laughing Váš názor na to, jak zbastlit káblík na bi-wi a co dát na kterou stranu je tedy jaký?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: Po február 19, 2007 12:56:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Notorik napísal:
Alien
O to mi nejde. Já vím jak vypadá zapojení (tedy na jedné straně v zesilovači 2 reprokáble v sobě a na druhé každej z nich píchnutej v bedně jinam) Smile Šlo mi o to, že když mám doma ty 2 káble (respektive 4 na stereo), jak je nejlíp zbastlit, aby to hrálo a já nemusel do svorek, ať už zesíku nebo beden, skřípávat holý káblíky... Prostě jaký banánky nebo vidličky použít, co na kterou stranu a podobně...


OK, špatně jsem Tě asi pochopil. Ano, na druhé straně u bedny je každý píchnutý jinam, vypadá to přesně podle těch nákresů, co tam mám vložené.

Banánky jsou jasný, tam v podstatě chybu neuděláš ať vybereš cokoliv kvalitního z uvedených návrhů (až na uvedený NAD) na straně repro je potřeba změřit průměr šroubu, abys pod matici tu vidlici nacpal a podle toho koupit velikost vidlice. Např. na mých KEF má šroub průměr 9mm a to už je hodně velká vidlice. Kupoval jem je ve Studioline prostřednictvím kamarádů z Prahy. Banánky v Jasyku.

_________________
Lyngdorf, Lyngdorf, Lyngdorf ... a pak už nic, hraje to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: Po február 19, 2007 12:59:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlava napísal:
.........
Všechny příspěvky co tam byly k tématu jsi sám promazal, čímž jsi jej defacto zlikvidoval, protože o zapojení reproduktorů už tam nic nezbylo ... .....


Tak vidíš, přesto tam zůstaly tři strany postů - o všem možném, jen né o kabelech, jak píšeš ..... takže kdo tedy ..? Já, co psal o kabelech, nebo Ti ostatní, co měli na srdci to zbývající ..? Shocked

_________________
Lyngdorf, Lyngdorf, Lyngdorf ... a pak už nic, hraje to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po február 19, 2007 13:08:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Jestli chceš " dvoudrátový propojení ", použij vidličky. Ne ovšem ty idiotský hifistický, navržený a vyráběný idiotama : většina reprosvorek má závit o poměrně velkým stoupání a navíc vyrobených se značnou tolerancí, takže pohyblivá část se mele a vaklá, jak sis zajisté všiml. Přitáhneš-li do ní tlustou a neohebnou vidličku ( vyrobenou navíc zpravidla z mosazi ), je to spojení naprd - stačí jednou kabelem zahejbat a spojení se vysmekne. Čili vidlička by měla být vyrobena z tenkého měděného pocínovaného plechu, aby se po dotažení pod tlakem vytvarovala a " sedla si ". Nejlepší je koupit si kabelový očko, který po přidělání na kabel prostřihneš, ale znova opakuju, musí být co nejtenší.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Notorik
Hifi obsluha


Založený: 17 január 2007
Príspevky: 12

PríspevokZaslal: Po február 19, 2007 13:32:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Kazzatel
Já bych Vám chtěl velmi poděkovat, že na podobné fóra chodíte a vysvětlujete věci, co jsou pro Vás asi banalitami a co jste za život vysvětloval asi milionkrát. Navíc mluvou tak krásně jednoduchou, že to pochopí i takový Hi-Fi začátečníci jako já. Jsou to rady k nezaplacení (respektive jinak by stáli strašně moc, protože třebá já bych právě ty idiotský hifistický koupil a pak bych stejně musel koupit něco jinačího).
Ještě jednou děkuji (což samozřejmě neznamená, že rad od ostatních bych si nevážil, vážím a moc, ale takhle hezky a jednoduše vysvětlený to tady prostě není (aspoň odpověď na můj dotaz, co použít)).
A jen pro upřesnění, na stranu zesilovače taky vidličky, nebo cinche?
A snad poslední dotaz, jelikož Váš názor jsem v sekci Mýty a pověry - Biwiringová lež nenalezl. Podle Vás "dvoudrát" smysl má, nebo ne?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po február 19, 2007 13:53:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Dotaz I. : Na obě strany kabelu je lepší dát to samý.
Dotaz II. : Dvoudrát ano, osobně jsem vždy zaznamenal zlepšení...Pochopitelně pak ještě lepší je biamp. Ale je nutný použít na obě sekce stejný typ kabelu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
Strana 1 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist