Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

deck UNITRA M 8011

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: Pi marec 20, 2009 07:36:24    Predmet: deck UNITRA M 8011 Odpovedať s citátom

vytáhl jsem z kontejneru tohodle audio veterána, dovážel se k nám do ČSSR v 80.letech. po nezbytné hygienické očistě trochu i hraje, stěrače (VU)svítí a hejbou se, motor vrčí, trafo hřeje. jenomže ! systém redukce šumu
CNRS 2...jak dalece je kompatibilní s dolby NR ?
takovej JVC KD-X1 měl zase ANRS (automatic-noise-reduction-system) a to proto aby se vyhnout licenčním poplatkům za dolby NR (se kterým mimochodem komunikoval velice dobře) je to stejná situace ?



M8011.jpg
 Description:
 Filesize:  55.05 KB
 Viewed:  704 Time(s)

M8011.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1359
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So marec 21, 2009 06:22:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten je naozaj pekný. Very Happy Páči sa mi ten dizajn. Mne ešte pred pár rokmy v spálni hral zosilovač Unitra, ale už sa porúčal. Z nostalgie ho mám ešte hodený niekde v skryni. Na to aký bol malý vážil celkom dosť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: So marec 21, 2009 11:07:33    Predmet: Re: deck UNITRA M 8011 Odpovedať s citátom

Lechos napísal:
vytáhl jsem z kontejneru tohodle audio veterána, dovážel se k nám do ČSSR v 80.letech. po nezbytné hygienické očistě trochu i hraje, stěrače (VU)svítí a hejbou se, motor vrčí, trafo hřeje. jenomže !

blinkry neblikají - Vrchní prchni Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vintagehifi
Hifista


Založený: 23 apríl 2009
Príspevky: 235

PríspevokZaslal: Pi máj 29, 2009 19:55:13    Predmet: Re: deck UNITRA M 8011 Odpovedať s citátom

jenomže ! systém redukce šumu CNRS 2...

nahrávaj pomocou cnrs , a prehrávaj tiež ,ale len na tomto magnetofóne

iný magnetofón inak našteľované hlavy iný kompandér atď...

vyčleň cca 10 pások ktoré budeš používať len s týmto deckom (nahrávať a prehrávať ) a nemáš problém...

alebo nahraj bez obmedzovača šumu a môžeš prehrávať na inom decku
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: Pi máj 29, 2009 22:18:13    Predmet: Odpovedať s citátom

a to je ten problém ! ani dbx (Technics, AIWA, Yamaha) není kompatibilní
s HIGH-COM (Telefunken, Grundig) ten svět je (zbytečně) složitý...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Fitter
Hifista - pokročilec


Založený: 16 september 2009
Príspevky: 250

PríspevokZaslal: So september 26, 2009 07:40:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som bol tiež nejaký čas majiteľom tohoto prístroja. No môj pseudokamarát ma o neho pripravil. Bolo to ešte na strednej škole, nekedy okolo rokov 95-96. Vtedy to pre mňa bol malý zázrak. Napred ma zarazilo, že je to poliak. Po demontáži krytu a prehodnoteniu rozsahu údržbárskych prác, ma zarazilo množstvo japonských a nemeckých súčiastok. Po pamäti vymenujem: tie stierače boli Sanyo, motor Grundig, obvody rady TDA, hlava ALPS a tak podobne... Osvetlený kazetový priestor bol podla mňa riešený podobne, ako pri strojoch Grundig. K obvodu dolby: Je tam obvod CNRS, podobný Dolby B, je osadený ako väčšia komerčná klasika z japonska obvodom rady NE. Doporučujem, rovnako ako kolega vyššie, vyhradiť kazety a používať len na tomto prístroji. Prípadne prehrávať ešte na Walkmane. Plnohodnotný úspech sa zaručí iba takto. Ja ten stroj oplakávam dodnes a zúrim na pseudokamaráta. Bol by medzi mojimi Tesla a Tuzex raritami. Trochu bolesť zmiernilo návrat otcovho niekdajšieho kvazi prenosného Grundig CN500. Ten kedysi predal kolegovi, no ja som tolko otravoval, že už je niekoľko rokov späť...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist