Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Predzosilňovač vs. slušný AV procesor

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
wawrik
Hifista


Založený: 12 november 2006
Príspevky: 196
Bydlisko: Blava

PríspevokZaslal: St apríl 01, 2009 08:36:35    Predmet: Predzosilňovač vs. slušný AV procesor Odpovedať s citátom

Aký vplyv má na výsledný charakter zvuku predzosík a aký koncový stupeň? Chcem si postaviť dobré hifi, ale keďže mám rád domáce kino a nechcem mať dve zostavy, rád by som to spojil - namiesto predzosíku fuknem nejaký slušný procesor.

Mám rád zvuk napríklad Primare a poctivo sa priznám, že nerozoznám, či je ku koncáku A30.2 pripojený predzosík PRE30 alebo procesor z AV zosíku SPA21. Na druhej strane za rok to už počuť možno budem a budem si rozbíjať hlavu o radiátor, čo som to urobil...

Takže, keď sa mi páči tá ľahkosť zvuku Primare, keď mi príde, že to hrá a ani sa nijako nenamáha, je to viac o koncáku alebo o predzosilňovači? Neprídem o tú sviežosť, keď dám koncák Primare na AV procesor trebárs od NAD-u? Samozrejme asi nebude nijaký jednoznačný verdikt ani rada, len ma zaujíma nejaká hrubá teória, aby som sa mal od čoho odpichnúť. Že ide o čo najkratšiu signálovú cestu mi je tiež pomerne jasné, na druhej strane väčšina AV procesorov má nejakú formu bypassu pre stereoposluch, takže by do toho veľa mikroprocesorov kecať nemalo...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: St apríl 01, 2009 12:15:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Tý vogo, tak to je téma. No já si tedy myslím, že bez konkrétních znalostí schématického zapojení konkrétního AV předzesilovače nejde ani vzdáleně otypovat, jestli to bude dobré, nebo špatné. A to nemám představu, jak se k takovým dokumentům dostat. Asi nakonec vyjde nejefektivnější to prostě vyzkoušet. Ve finále je totiž nejspíš zásadní to, co "cítí - slyší" ucho.

I já jsem docela fanoušek představy AV předzesilovače ve stereofonním řetězci. Nakonec pro to hovoří nejedna pozitivní zkušenost. Někdy před dvěmi lety např. brněnská klika testovala Violet Audio (AV předzesilovač za 25K) a dostal výrazný palec nahoru i vporovnání s TOP stereofonními komponenty 10x dražšími, alespoň v podobném duchu se ke mě tato informace dostala, prý to bylo docela pozdvižení, ale znáte mě, jak věci rád přibarvuji Smile

No já zkoušel AV předzesilovač od THULE a byla to pecka. Nic víc bych už doma v tomto směru nepotřeboval.

_________________
Lyngdorf, Lyngdorf, Lyngdorf ... a pak už nic, hraje to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lubos
Hifista


Založený: 15 december 2006
Príspevky: 214

PríspevokZaslal: St apríl 01, 2009 14:24:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Najpodstatnejsie kvalitu zvuku ovplyvnuje prave predzosik, viac krat som mal moznost si to otestovat, velmy dobry test je odpojenie predzosiku a prepojenie CD cez variabilny vystup priamo na koncovy zosilnovac, zmena kvality je velmi dobre pocut, samozrejme musis pouzit CD, ktore podporuje funkciu predzosiku.
Inak ak mas zaujem o kvalitny predzosilnovac pre domace kino, vedel by som ti vybavit Lexicon MC12, kupeny v roku 2003 v CZ - Absolute Audio a v tej dobe stal cca 450t., za 2000,-EUR moze byt tvoj, samozrejme 100% stav.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: St apríl 01, 2009 14:42:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejpodstatnější část řetězce je zdroj signálu. Několikrát jsem ho zkoušel odpojit a bez něj to nějak nehrálo...

Takový kecy jsou na nic.

_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: St apríl 01, 2009 16:02:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Frantrax napísal:
Nejpodstatnější část řetězce je zdroj signálu. Několikrát jsem ho zkoušel odpojit a bez něj to nějak nehrálo...

Takový kecy jsou na nic.


Prosímtě přečti si znovu co lubos napsal. Protoze jak píšeš, takový kecy jsou na nic. On totiž nikde nepíše o tom, co je v řetězci nejpodstatnější. To sis akorát přeložil jeho slova po svém.

_________________
Lyngdorf, Lyngdorf, Lyngdorf ... a pak už nic, hraje to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
frakan
Hifista


Založený: 16 máj 2007
Príspevky: 158
Bydlisko: Nové Mesto n/V

PríspevokZaslal: St apríl 01, 2009 17:21:04    Predmet: Odpovedať s citátom

No tak podľa mňa, celá zostava by mala byť tak nejako vyvážená, tvorí jeden reťazec, preto sa asi ťažko dá povedať že " predzosilovňač najviac ovplyvňuje kvalitu reprodukcie".

Keď už by som ja ale mal vyzdvihnúť z toho reťazca význam niektorého z prvkov, tak by som si tipol skorej na zdroj a potom reprobedne. Podľa mňa predzes + koniec ak to vyslovene nekurvia, tak sú až v druhom rade. To je môj názor.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: St apríl 01, 2009 19:22:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Sorry, měl jsem napsalt "Nejpodstatnějc kvalitu zvuku ovlivňuje..." rejpale
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
NNNTomas
Hifista


Založený: 26 apríl 2007
Príspevky: 212

PríspevokZaslal: St apríl 01, 2009 19:56:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale co když jsou na konci "řetězce" hluché uši? Není lepší začít odsud? Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: Št apríl 02, 2009 08:13:17    Predmet: Odpovedať s citátom

A co takhle se vrátit k tématu? Idea
_________________
Lyngdorf, Lyngdorf, Lyngdorf ... a pak už nic, hraje to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
wawrik
Hifista


Založený: 12 november 2006
Príspevky: 196
Bydlisko: Blava

PríspevokZaslal: Št apríl 02, 2009 09:35:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Frantrax napísal:
Takový kecy jsou na nic.

No jo, ale keď ľudia, čo majú napočúvané (ako ty, trebárs), k tomu nepovedia nič Smile Myslím, že určite máš nejaký názor na to, ako do výsledného zvuku kecá predzosík a ako koncák. Ale nepovieš Confused
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Št apríl 02, 2009 09:44:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Předzes dělá dle mého v řetězci velmi velmi hodně. Při stejném zbytku řetězce lze předzesem celou sestavu zabít, stejně tak ji velmi výrazně povýšit. I když mě tak napadá, že to co jsem napsal se dá vztáhnout na jakýkoli komponent v řetězci, takže to je asi špatné vyjádření. Nicméně význam předzesu osobně stavím před koncáky i před zdroj signálu.
Ověřeno několika komponenty na Hlavě.

Nicméně zajímala by mě zkušenost někoho s lepším aparátem, kdo měl možnost srovnat dobrý stereo předzes s nějakým lepším AV-multi-předzesem. Je někdo takový?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Št apríl 02, 2009 10:08:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemá Matrix Violet audio?
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lubos
Hifista


Založený: 15 december 2006
Príspevky: 214

PríspevokZaslal: Št apríl 02, 2009 10:56:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlava napísal:
Předzes dělá dle mého v řetězci velmi velmi hodně. Při stejném zbytku řetězce lze předzesem celou sestavu zabít, stejně tak ji velmi výrazně povýšit. I když mě tak napadá, že to co jsem napsal se dá vztáhnout na jakýkoli komponent v řetězci, takže to je asi špatné vyjádření. Nicméně význam předzesu osobně stavím před koncáky i před zdroj signálu.
Ověřeno několika komponenty na Hlavě.

Nicméně zajímala by mě zkušenost někoho s lepším aparátem, kdo měl možnost srovnat dobrý stereo předzes s nějakým lepším AV-multi-předzesem. Je někdo takový?


Vidim, ze mas tu istu skusenost ako ja, nie je nad spickovy predzosik a co sa tyka porovnania s AV-multipredzosikom, tak ani tie najlepsie sa nechytaju na kvalitny stereo predzosik ( mal som moznost pocut Lexicon MC12 a Tact TCS MKII ).

Pre Frantu, v predoslom prispevku pri teste ako CD zdroj som pouzival WADIU v cene 210t. t.j. zdroj bol docela slusny a viac uz nemam zaujem sa tu vyjadrovat a plytvat casom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
britishaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2009
Príspevky: 778
Bydlisko: Dunajská Streda

PríspevokZaslal: So apríl 04, 2009 17:38:28    Predmet: KUKNI NA LEEMA ACOUSTICS Odpovedať s citátom

zbytočnú reklamu robiť nechcem, ale najideálnejšim riešením je TUCANA+CORVUS+HYDRA. Preštuduj si materiály

www.leema-acoustics.com a na našej stránke
www.britishaudio.sk

a ak by si mal záujem o nákup, skontaktuj nás cez email. Dáme Ti bezkonkurenčnu zľavu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
britishaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2009
Príspevky: 778
Bydlisko: Dunajská Streda

PríspevokZaslal: So apríl 04, 2009 17:46:45    Predmet: LEEMA ACOUSTICS TUCANA+CORVUS+HYDRA Odpovedať s citátom

a ešte link video o produktoch (v angličtine)

http://uk.cinenow.com/videos/1433-leema-acoustics-sound-vision

sme distributorom pre českú aj Slovenku republiku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: So apríl 04, 2009 18:00:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejlepší zesilovače na světě a nejideálnější řešení.
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: So apríl 04, 2009 18:10:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám pocit, že v tomto tématu se probírá něco trochu jiného než stereo integorvané zesilovače (viz ono TUCANA+CORVUS+HYDRA) ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
britishaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2009
Príspevky: 778
Bydlisko: Dunajská Streda

PríspevokZaslal: Št apríl 09, 2009 15:27:13    Predmet: ja mám tiež pocit Odpovedať s citátom

že TUCANA+CORVUS+HYDRA jsou "něco trochu jiného než stereo integorvané zesilovače"

Smile

ale nevadí.

Krásne sviatky všem!!!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Št apríl 09, 2009 16:01:57    Predmet: Odpovedať s citátom

čus
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Št apríl 09, 2009 19:37:14    Predmet: Re: ja mám tiež pocit Odpovedať s citátom

britishaudio napísal:
že TUCANA+CORVUS+HYDRA jsou "něco trochu jiného než stereo integorvané zesilovače"
Smile
ale nevadí.

Tak proč to rovnou nenapíšeš, co to teda má být? Takovýdle příspěvky jsou leda tak k hovnu. Laickým kouknutím do odkazu ceníku se člověk dočte, že jeden je 2x285W/4 "highend zosilovač", druhý 2x285W/4 "highend zosilovač" a třetí 1x185W/4 "highend zosilovač".
To mi jako předzesilovač nebo AV procesor moc nepřijde (viz název tématu). Takže k tématu vlákna to zdá se není. Co to ale vlastně je se od (předpokládám) prodejce člověk z jeho příspěvků taky nedoví, takže mi poněkud uniká smysl/způsob takovéto prezentace. Než být tajemný jak hrad v Karpatech je možná lepší nepsat vůbec nic. A nebo si na to aspoň založit příslušné vlákno, ne? Idea
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
britishaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2009
Príspevky: 778
Bydlisko: Dunajská Streda

PríspevokZaslal: Ne apríl 12, 2009 12:11:25    Predmet: RE:...tak proč... Odpovedať s citátom

Wawrík chce stereo HighEnd Audio ale chce aj kvalitne domáce kino. Tucana slúži pre predné kanály, Hydra pre zadné kanály a Corvus pre center a pre subwoofer. Koncepciu celej zostavy som nechcel rozoberať do detailov preto som tam dal aj link na krátke video. Táto zostava nemá surround procesor. Každý komponent má svoj individuálny vstup (sú určení k zapojeniu priamo na analógové výstupy DAC convertorov Blue Ray prehrávačov alebo HighEnd SACD prehrávačov (multikanál) a samozrejme aj k prepojeniu CD, Tuner a pod. Keď zvolíš vstup stereo signálu na Tucane, Hydra a Corvus sa nezapne. Keď zvolíš multikanál (AV1, AV2) Hydra a Corvus sa zapnú. Všetky 3 komponenty sú High End komponenty výkonových zosilovačov (do kopy 4x285W pre predné a zadné reprá + 1x185W pre center) naviac Tucana riadi činnosť celej zostavy. Viac napovie video. Viac už o tom nechcem písať (neviem ani porovnávať s konkurenčnými produktami, nakoľko podobnú koncepciu som ešte zatial nevidel).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Ne apríl 12, 2009 18:35:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Ach jo. Sorry.

Naposledy upravil Hlava dňa Po apríl 13, 2009 11:25:14, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
britishaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2009
Príspevky: 778
Bydlisko: Dunajská Streda

PríspevokZaslal: Ne apríl 12, 2009 23:10:47    Predmet: RE:...cvičená opice Odpovedať s citátom

aj tebe prajem pekné sviatky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist