Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

TESLA ARF 300

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
vintagehifi
Hifista


Založený: 23 apríl 2009
Príspevky: 235

PríspevokZaslal: St apríl 29, 2009 22:32:21    Predmet: TESLA ARF 300 Odpovedať s citátom

chcel by som vedieť váš názor... TESLA ARF 300

kvalita, dynamika, priestor, spracovanie

maju okolo 20 rokov tak asi tak...
pocul som ze su lepsie než kossy a sennheisery, samo že nie najvyššie triedy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: St apríl 29, 2009 22:40:06    Predmet: Odpovedať s citátom

ehm.. neřek bych... A to mám Teslu rád Smile Porovnej a uslyšíš.
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vintagehifi
Hifista


Založený: 23 apríl 2009
Príspevky: 235

PríspevokZaslal: St apríl 29, 2009 23:00:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Frantrax napísal:
ehm.. neřek bych... A to mám Teslu rád Smile Porovnej a uslyšíš.



som skoro holoprdelník co sa týka slúchadiel mam len technics rpf 350 a koss porta pro, takže porovnám až dorazia... kúpil som za 10 eur len kôli sérii k deku tesla sm 260

ale keby som mal senny za 8000 a vyssie alebo študiove akg tak potom by som asi mohol objektívne zrovnávať, ale asi by to bola blbosť....

ako som hore napísal majú cez 20 rokov... preto treba porovnať asi trocha reálne a nebyť detailista...

parametre:http://www.repromania.net/tesla/tesla-sluchatka-arf-300/tesla-sluchatka-arf-300.php

teslu mám veľmi rád, mám rozsiahlu retro zbierku , sm 260, komplet vežu 710, zosiky, rozne reprobedne až po obrovske hifibedne tesla


Naposledy upravil vintagehifi dňa Št apríl 30, 2009 19:55:08, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2097
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Št apríl 30, 2009 10:44:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Mal som ich asi pred 25 rokmi...vtedy som cez ne pocuval na kotucaku B 101 Deep Purple,Led Zeppelin,Yes... Very Happy
...na zvuk si nespominam - len na tie nausniky - strasne vrzgali.. Shocked
...ale boli to moje prve sluchatka a spominam si prvotne dojmy zo skutocnych stereo efektov,ktore som na reprakoch pochopitelne az tak nedokazal objavit. Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vintagehifi
Hifista


Založený: 23 apríl 2009
Príspevky: 235

PríspevokZaslal: Št apríl 30, 2009 19:51:43    Predmet: Odpovedať s citátom

ešte niekto okomentuje prípadne porovná porovnatelné ??? Very Happy

zvuk , dynamika , atd - parametre viď:

Technické parametry:

* Označení: ARF 300
* Jmenovitá impedance [ohm]: 2 x 200
* Citlivost při 1 kHz [dB/mVA/1 sluchátko]: 95/1/1
* Kmitočtová charakteristika [Hz]: 20-20 000
* Maximální příkon [mVA]: 10
* Mezní akustický tlak [dB]: 125

sú toto špičkové parametre??? (samozrejme na tú dobu ?)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
seredan
Hifi obsluha


Založený: 03 máj 2009
Príspevky: 2
Bydlisko: Handlová

PríspevokZaslal: Ne máj 03, 2009 13:28:52    Predmet: sluchátka arf 300 Odpovedať s citátom

vlastnim arf 300 aj arf310. mozem povedat ze arf 300 nemaju konkurenciu co sa tyka dynamiky a akustickeho tlaku, 310 sa na ne nehrabu ani z buldozerom, su to len "zmodernizovane" 300 s mensim magnetom a akustickym tlakom. co sa tyka vzhladu, hold 25 rokov je na nich citit. 300 pouzivam doma a 310 na disco produkciach. nemam ziadnych namitiek voci tymto sluchatkam, akurat ked 300 dlhsie pouzivam, trochu tlacia, ale vzhladom ako hraju kaslem nato. so fakt dobre, za 10€ dobra kupa (aj ja cem este jedny 300 Mad ). na aukru boli po 100 - 150kč, ale nedostal som sa knim
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: Po máj 04, 2009 12:01:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Tesla ARF-300 jsem kdysi měl a používal, dynamika, zvuk, freq.rozsah
a prostor O.K., skoro studio. akorát výrobce dodával nelogický konektor (koncovku) 5-hrotový DIN, tedy výměna na jack stereo 6.3mm. kablík není stíněný, je původem asi telefonní (točený) 4-pramenný. impedance 2 x 200 ohm je optimální a vyhoví propojením z čímkoliv. dokonale izolují od okolí a pak neslyšíš ani dělostřeleckou palbu pod oknem...ale silný boční tlak na hlavu, jako ve svěráku. dneska mám levné Philips SBC-3150 z tržnice, uzavřené. netlačí, lehounké, provedení něco mezi ARF-300 a walkmanem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vintagehifi
Hifista


Založený: 23 apríl 2009
Príspevky: 235

PríspevokZaslal: Ut máj 05, 2009 19:50:12    Predmet: Odpovedať s citátom

vidím že som teda za 10 euro múdro kúpil...

ked prídu nafotím a dám foto, majitel mi pošle aj original krabicu!, návod!, a redukciu na 6,5 jack konektor takže absolútne bez problému... Very Happy


FWWWW:už prišli viď foto. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy


stav super bez proškodenia, len koženka sa rozpadla po bezmála 20 rokoch...

ale super zvuk a odizolovanie od prostredia. naušniky som vybral, vypral, a zmontoval
nazad ide to bez problému toť hygiena musí byť...

Takto super zvuk som čakal, minimalne sa vyrovnaju mojim technicsom rp f 350

basov je tak akurat... Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Ut máj 12, 2009 22:30:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Chtěl bych se zeptat na strovnání ARF300 se sluchátky Tesla (Kovopodnik?) TYP S2. Nebo obecně názor na tyhle sluchátka.
Mám je doma a mám určitý názor, zajímal by mne názor ostatních.
Dík
Martin

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Pi máj 15, 2009 14:15:15    Predmet: Odpovedať s citátom

KOvopodnik ( Brno ???) nejsou Tesla ani náhodou. rozpadly se mi u nich magnety - a je po nich. tahle sluchátka měla neskutečný BASY - né snad množstvím, ale dojmem. jinak- vzhledem k degradaci materiálů je nefér porovnávat staré a nové- sluchátka stárnou. jinak dle mého názoru, moderní sluchátka vyšších tříd mají lepší detaily a podání prostoru ,ale to je dost ošidné - on třeba ten prostor hodně záleží na tom, jak pasují sluchátka na boltce, které máme každý jiný.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Pi máj 15, 2009 18:58:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky za reakci.
Tak nějak mám vžité, že všechno elektro co se u nás dělalo byla Tesla a hotovo. Samozřejmě to není pravda, např. Metra, Elektronika praha atd...
Tak díky, jsem zase o něco chytřejší Laughing
Já jsem ta sluchadla vlastnil zatím dvoje. Ty první měly nějaké špatné měniče nebo asi ztuhlé membrány či co, měly výrazně menší citlivost a těch basů opravdu nebylo. Pak jsem sehnal jiné, ty jsou už o něčem jiném, dobře skladované, na pohled jako nové (a asi i funkčně, i když těžko říct jak hrály před 20 lety). Až na tu šílenou váhu jsem s nimi docela spokojený, ty basy opravdu jsou velmi příjemné, není jich až tak mnoho jako třeba Koss Porta pro (které taky vlastním) ale jdou pěkně nízko. S Tvým popisem prostoru bych souhlasil, taky se mi zdá takový hůř prokreslený, zato ale se zdají frekvenčně rovné, neřežou ani při větších hlasitostech a poslouchají se příjemně.
Za tu cenu pánové, to je bomba (na aukru do 100Kč).

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Ne júl 12, 2009 21:59:26    Predmet: Tesly sú legendy, skvele zberatelske kusky Odpovedať s citátom

Tesla robila v rámci socáckeho bloku veľmi kvalitné kúsky, ktoré by sa nestratili aj mimo. Vrcholné modely neboli lacné, už vtedy stal jeden vrcholný kúsok 1000 KČS a to boli veľmi veľké peniaze. Z recesie, so susedom sme vzali jeho staré Tesly (1000 KČS), Grado GS 1000 (1000 dolárov) a Sennheiser HD 800 (1000 eur) a tisíckovky začali „porovnávať“. Bola by sranda, ak by sme mali možnosť zobrať kúsky z tej doby zo západu a zrovnať, ako by dopadli beyery, senny, grada či ďalšie značky. Myslím si, že nebolo by to vôbec špatné, na to, že to bolo z východného bloku, kde bolo možné zrovnávať iba s ruskými kvičadlami, ťažkými ako činka. Hovorilo sa za socáku medzi audiofilami či chcete krásne rudé audiofilské sluchátka. Ak poviete áno, tak potom vám známy dal zohnutú činku na uši a povedal, tak tu máte čo ste chceli .... Ruske kúsky boli šialene ťažké, posilovala (nie zosilovala) celá hlava ...  
_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Juraj Toth
Hifi obsluha


Založený: 11 október 2009
Príspevky: 1

PríspevokZaslal: Ne október 11, 2009 14:55:18    Predmet: Odpovedať s citátom

chcem sa informovat o stereo sluchadlách Tesla ARF 300. Jeden reproduktor mi nehrá...Neviete kde by som mohol zohnat tie sluchadla alebo reproduktor do nich? Mám o ne velky záujem. Dakujem za odpoved.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jofo
Hifi obsluha


Založený: 19 august 2009
Príspevky: 24
Bydlisko: Považská Bystrica/Brno

PríspevokZaslal: Ne október 11, 2009 15:23:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som svojho casu mailoval do TVM (tesla valašské meziříčí), (http://www.tvm-valmez.cz/), a napisali mi, ze by sluchatka vedeli opravit, ale cenu mi povedat nevedeli (mal som rovnaky problem)
_________________
pc.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jeykey
Hifista


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 221

PríspevokZaslal: Ne október 11, 2009 15:27:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Juraj Toth napísal:
chcem sa informovat o stereo sluchadlách Tesla ARF 300. Jeden reproduktor mi nehrá...Neviete kde by som mohol zohnat tie sluchadla alebo reproduktor do nich? Mám o ne velky záujem. Dakujem za odpoved.

skus: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=6302&highlight=tesla

_________________
zosilnovac Yamaha AX-570, CD player Yamaha CDX-670, repro TVM, kable Proel Die Hard Gold Line, ASUS Xonar Essence ST --> Sennheiser HD598
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kutil
Hifi obsluha


Založený: 17 január 2010
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: Ne január 17, 2010 02:59:48    Predmet: repasoval som to jak sa len dalo Odpovedať s citátom

Tieto sluchadla mam doma. Otrasne tazke , boli z toho krk. Pred casom sa mi dostali do ruk stare sluchadla Aiwa. A 100% ze viem co je Aiwa za pofidernu znacku. Dal som do tich teslakov menice z tich Aiwa sluchadiel. Aiwy boli povodne len lahke walkmanove sluchadla. Ked som ich osadil do tich teslacky nahlavny hralo to ovela lepsie nez povodne tesly. A celkovo sa znizila hmotnost monimalne o 150 gramov. mozno i 250g.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jeykey
Hifista


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 221

PríspevokZaslal: Ne marec 31, 2013 10:59:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Otázka na majiteľov týchto slúchadiel: ako sa mohla z náušnikov stratiť výplň Shocked ? Je možné ju vymeniť bez toho, aby som musel náušniky nejak deštruktívne rozlepovať alebo niečo podobné? Bol by niekto taký dobrý a poslal foto, ako sú tie náušniky konštruované? Vďaka...

Slúchadla nie sú moje a ani nie som autorom tejto mizernej fotky...

_________________
zosilnovac Yamaha AX-570, CD player Yamaha CDX-670, repro TVM, kable Proel Die Hard Gold Line, ASUS Xonar Essence ST --> Sennheiser HD598
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hama237
Hifi obsluha


Založený: 18 január 2021
Príspevky: 2
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po január 18, 2021 18:10:36    Predmet: Slúchadlá Tesla ARF 300 Odpovedať s citátom

Zdravím priatelia, chcel by som sa opýtať, či by mi niekto nevedel poradiť akými meničmi (reproduktormi) sú tieto Tesly ARF 300 osadené,lebo nemajú žiadne typové označenie. Niekde na internete, ale už to neviem nájsť som čítal, že to sú vložky z mikrofónu, ale z technických údajov sa to nedá vyčítať.Tak keby niekto vedel to typové označenie, bol by som mu veľmi vďačný. Vopred ďakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Po január 25, 2021 23:46:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Ty měniče typové označení mají, je to něco jako 1PF... 1AN... nebo podobně, musel bych to najít a je to vcelku zbytečné. Nejsou to vložky z mikrofonů, i když mají asi stejné díly. Kdysi jsem to porovnával a tuším se to mj. lišilo otvorem v magnetu. Tyhle vložky se nikdy nedodávaly na trh, neprodávaly se ani jako náhradní díl. Při servisu těchto sluchátek se měly měnit obě, nějakým způsobem měly být párované. Poslední mi známý výskyt těchto dílů bylo snad pracoviště TVM/Tesla ValMez v Orlové, kde se asi dělal i servis mikrofonů a sluchátek. Jeden pár těch vložek jsem kdysi získal, byly v papírové krabičce s razítkem jejich typu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hama237
Hifi obsluha


Založený: 18 január 2021
Príspevky: 2
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut január 26, 2021 11:06:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujem za info.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist