Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Peťo
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Peťo
Hifista


Založený: 30 apríl 2009
Príspevky: 193
Bydlisko: Senec

PríspevokZaslal: Pi máj 01, 2009 17:37:34    Predmet: Peťo Odpovedať s citátom

Moja zostava:

Predzosilňovač BVaudio P1SE
Výkonový zosilňovač BVaudio 2xPA300SE
Reproboxy BVaudio F3B
CD player Denon DCD-625
DVD player Oppo DV-983H
Plazma Samsung PS50A756
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Vidium
Anonymný





PríspevokZaslal: Pi máj 01, 2009 18:51:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Chcelo by to fotky, najlepšie celého nádobička aj s miestonsťou. Inak tie F3B Ti závidím Smile.
Návrat hore
Peťo
Hifista


Založený: 30 apríl 2009
Príspevky: 193
Bydlisko: Senec

PríspevokZaslal: Pi máj 01, 2009 19:36:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Moje foto hifi zostavy:
http://picasaweb.google.sk/bubo.lesny/Hifi?feat=directlink[/url]
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Vidium
Anonymný





PríspevokZaslal: Pi máj 01, 2009 19:49:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Thumbs up Pekné, v jednoduchosti je sila.
Návrat hore
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi máj 01, 2009 19:49:14    Predmet: Odpovedať s citátom

moc pekne zariadene
ak sa nemylim sedacka je emma z kanapy ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Peťo
Hifista


Založený: 30 apríl 2009
Príspevky: 193
Bydlisko: Senec

PríspevokZaslal: Pi máj 01, 2009 20:03:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujem za pochvalu.

To Ferenc: Sedačka je slovenský výrobok (Beta z firmy Alnea).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kimo
Hifista


Založený: 04 december 2008
Príspevky: 128
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi máj 01, 2009 20:14:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Máš to zladené.. Smile PS: Bývalý majiteľ Kanapy založil pred niekoľkými rokmi Alneu.. A venuje sa sedačkám ďalej.. takže Emma a Beta majú spoločného tatka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Pi máj 01, 2009 20:35:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Moc pěkné, možná trochu chladné, ale čisté, hezky sladěné.
Osobně bych natáh před sedačku nějakej chlupatej běhoun a vymaloval trochu lehce barevně, ale i tak je to fajn.
Ty bedny vypadají majestátně a přitom moc hezky.
Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Peťo
Hifista


Založený: 30 apríl 2009
Príspevky: 193
Bydlisko: Senec

PríspevokZaslal: Pi máj 01, 2009 20:50:24    Predmet: Odpovedať s citátom

To Hlava: Ešte raz ďakujem za uznanie. Na obrázku to nevidieť, ale farba steny za plazmou je pistáciová, aby ladila ku kuchynskej linke a sedačke. Byt je v novostavbe, takže experimentovať sa ešte bude. Som len čerstvo nasťahovaný (od Vianoc 2008). Koberec medzi sedačku a TV skrinku je v pláne. Momentálne riešim iné záležitosti ohľadne bytu.

Slováci pozeráte hokej? Čo hovoríte na prebiehajúci zápas medzi SVK a FIN?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Pi máj 01, 2009 20:53:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Pekné. Čo sa týka podania priestoru , tak budeš príjemne prekvapený, ak použiješ ako zdroj slušný SACD player.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Peťo
Hifista


Založený: 30 apríl 2009
Príspevky: 193
Bydlisko: Senec

PríspevokZaslal: Pi máj 01, 2009 21:18:45    Predmet: Odpovedať s citátom

To Slimak: Ďakujem za radu a pochvalu. Na prehrávanie SACD/HDCD placiek zatiaľ používam všežravca Oppo DV-983H.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
587sk
Hifista


Založený: 19 december 2006
Príspevky: 161

PríspevokZaslal: Pi máj 01, 2009 21:26:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Pekné, páči sa mi to. Tiež som BVA positív.
Mám E1.2 a F3s, ktoré raz možno dám prerobiť na poloaktív.
Thumb up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Peťo
Hifista


Založený: 30 apríl 2009
Príspevky: 193
Bydlisko: Senec

PríspevokZaslal: Pi máj 01, 2009 21:36:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Po predĺžení sme prehrali. Máme aspoň bodík. Možno niekedy nabudúce to bude lepšie pre nás.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Peťo
Hifista


Založený: 30 apríl 2009
Príspevky: 193
Bydlisko: Senec

PríspevokZaslal: So máj 02, 2009 08:42:02    Predmet: Odpovedať s citátom

To Slimák: Píšeš o slušnom SACD prehrávači. Nechám si poradiť, ale musí mať XLR prepojenie, aby som mohol naplno využiť zostavu. V budúcnosti si plánujem zadovážiť nový, buď čistý CD player, alebo CD/SACD player. Momentálne mám hlboko do vrecka. Ako som už spomínal, tak zatiaľ využívam Oppo DV-983H k prehrávaniu všetkého možného. Už dlhé obdobie uvažujem o Yamahe CD/SACD S-2000, ale nikde to nieje k vzhliadnutiu a zároveň k vypočutiu. Potom som uvažoval o CD HK HD990, ale vadí mi vzhľad, obal, labilnosť, ale ktovie, možno raz ... A aby som nezabudol, musí byť nielen slušný, ale aj v slušnej cene.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JX
Hifi obsluha


Založený: 16 január 2009
Príspevky: 49

PríspevokZaslal: So máj 02, 2009 14:03:59    Predmet: Odpovedať s citátom

to peto
velmi pekne Thumbs up jedna otazka: ake rozmery ma ta miestnost (myslim pôdoris). 2. akustika miestnosti, napr. echa a pod. (ked je to tak minimalisticky zariadene, co sa mi mimochodom tiez paci)
Vdaka
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Peťo
Hifista


Založený: 30 apríl 2009
Príspevky: 193
Bydlisko: Senec

PríspevokZaslal: So máj 02, 2009 14:41:28    Predmet: Odpovedať s citátom

To JX: Ťažko povedať, čo sa týka rozmerov miestnosti. Tento veľký priestor zdieľa obývačka aj kuchyňa + voľný priestor dookola. Čo sa týka rozmerov: Stena za plazmou má 490cm (predĺžením do boku o ďalších cca 200cm), vzdialenosť od tejto steny vzad je 462 cm, ďalej dozadu je ešte kuchyňa (kúpelka) v predĺžení o 257 cm. Čo sa týka akustiky miestnosti: Mne to pripadá OK, aj keď všetko sa dá ešte zlepšiť, v to nepochybujem. Ide hlavne o to akú kvalitu nahrávky počúvam. Echo efekty žiadne, bas kontrolovaný, výšky OK. Keď naložím dobrú nahrávku je to paráda, podľa môjho úsudku. Aj, keď na poslednej návšteve môjho brata bolo zistené, že z ľavej bedne ide silnejší hlas (len hlasové podanie, nie muzika), no neviem. Po experimentovaní so zámenou bední a zosilňovačov, posunom bední a pod., bol záver ten, že to bude miestnosťou. Neviem to posúdiť. Možno iné posúdenie to vyrieši.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: So máj 02, 2009 19:37:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Peťo :

ten "silnejší hlas" z ľavej bedne určite nebude bedňou ani zosíkom Smile

SACD - používam Marantz SA7003, predtým som mal 7001, ktorá mala malé problémy s načítaním NIEKTORÝCH hybridov (ale nič fatálne to nebolo).
Obidva sú za slušnú cenu, ani jeden nemá XLR. Pokiaľ použiješ krátke prepojovacie káble CINCH s dobrým TIENENÍM, XLR nie je nutné. Prípadne sa dá vyrobiť jednoduchý buffer na XLR output, keby sa človek nudil a nemal čo robiť.Smile
Marantz je dôstojným zdrojom pre túto zostavu. Netvrdím že najlepší, ale tvrdím, že slušný.
O YAMAHE by som teda neuvažoval....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: So máj 02, 2009 20:05:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Peťo - poslal som Ti súkromnú správu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Peťo
Hifista


Založený: 30 apríl 2009
Príspevky: 193
Bydlisko: Senec

PríspevokZaslal: Pi máj 08, 2009 14:17:18    Predmet: BV audio F3B Odpovedať s citátom

Dnes som odvážil tieto bedne, keďže BVa to nikde nepíše a niektorých z vás to zaujímalo. Vážia úctyhodných 46,5 kg/1ks. Ashamed
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ja-kub
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2007
Príspevky: 507
Bydlisko: Dolný Kubín

PríspevokZaslal: Ne máj 10, 2009 15:19:26    Predmet: Odpovedať s citátom

musím uznať, že to máš velmi pekné.... mám pre teba tip na kvalitný cd prehrávač a sice Primare CD 31. Tiež riešim otázku či kúpiť SACD/CD Player alebo čistokrvný CD Player, ale zistil som že mám asi tak 10 titulov hybridných SACD a zistil som že aj tak hrá CD vrstva lepšie z kvalitného CD prehrávača v mojom prípade Sony SCD XA 30ES ako SACD vrstva z multikombajnu DVD-A, SACD, CD, DVD-V... Denon DVD 2910. Ciže radšej si v budúcnosti kúp poriadny CD Player aj tak SACD je v podstate mŕtvy formát čo je veľká škoda.





a recenzia v češtine :
kód:
http://www.highend.cz/productpages/primare/testy/2005-11primarecd31herspecial.pdf
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
Peťo
Hifista


Založený: 30 apríl 2009
Príspevky: 193
Bydlisko: Senec

PríspevokZaslal: Ne máj 10, 2009 20:00:13    Predmet: Odpovedať s citátom

To ja-kub: Ďakujem. Túto recenziu som už v minulosti videl, viem aké sú kvality daného playeru, avšak cena je privysoká, aspoň pre mňa. Ja sa teraz len rozhliadam, čo a ako. Nie som upriamený na SACD či čistý CD player. Čas a ponuka ukážu. Mne sa napr. páči aj Cambridge audio Azur 840C, cena slušná v Maďarsku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Obšák
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2007
Príspevky: 720
Bydlisko: Moravský Beroun

PríspevokZaslal: Ut máj 12, 2009 22:47:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Ta hmotnost F3B zajímala mě,takže dík Peťo Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Peťo
Hifista


Založený: 30 apríl 2009
Príspevky: 193
Bydlisko: Senec

PríspevokZaslal: Št júl 02, 2009 20:23:14    Predmet: BVaudio HEADAMP + Denon AH-D2000 Odpovedať s citátom

Po nejakom čase pribudol k mojej rodinke hifi BVaudio HEADAMP + Denon AH-D2000, čím som si urobil radosť. Dancing happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Peťo
Hifista


Založený: 30 apríl 2009
Príspevky: 193
Bydlisko: Senec

PríspevokZaslal: Pi júl 31, 2009 15:43:08    Predmet: BVaudio HEADAMP + Denon AH-D2000 Odpovedať s citátom

foto: Dancing happy



Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Peťo
Hifista


Založený: 30 apríl 2009
Príspevky: 193
Bydlisko: Senec

PríspevokZaslal: So november 07, 2009 21:33:55    Predmet: Umiestnenie reprosustav. Odpovedať s citátom

Po skoro ročnom laborovaní, skúšaní a následnom počúvani sa mi podarilo umiestniť bedne takto: od zadnej steny jeden meter (zadná hrana bedne od steny je 103cm, presne), medzi sebou a poslucháčom rovnostranný trojuholník (230 cm), mierne natočené. Myslím si osobne, že má zmysel sa trochu pohrať s umiestňovaním reprosústav, avšak pokiaľ sú aspoň trochu optimálne podmienky a zhovievavá manželka. Subjektívne som uspokojený, avšak nie na vrchole. Jednoducho to hrá dobre na domáce podmienky. Posluchu zdar! Wink
_________________
Uč sa, aby si neumrel sprostý!
BVa PA300SE x 2+P1SE+F3B, BVa Headamp+Denon AH-D2000, NTB-M2TECH hiface-H/K HD-990, Oppo DV-983H, BVa/Proel/Neutrik cables, odd. trafo a la Bubuxin, Plazma Samsung PS50A756
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ja-kub
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2007
Príspevky: 507
Bydlisko: Dolný Kubín

PríspevokZaslal: So január 01, 2011 13:49:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj Peťo, zaujíma ma akú máš povrchovú úpravu tvojich F3B? Je to orech? Neviem dosť ma to zaújima, díky a posluchu zdar Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
Peťo
Hifista


Založený: 30 apríl 2009
Príspevky: 193
Bydlisko: Senec

PríspevokZaslal: So január 01, 2011 17:38:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Povrchová úprava mojich F3B je čerešňa.
_________________
Uč sa, aby si neumrel sprostý!
BVa PA300SE x 2+P1SE+F3B, BVa Headamp+Denon AH-D2000, NTB-M2TECH hiface-H/K HD-990, Oppo DV-983H, BVa/Proel/Neutrik cables, odd. trafo a la Bubuxin, Plazma Samsung PS50A756
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ook
Nádejný hifista


Založený: 30 november 2010
Príspevky: 63

PríspevokZaslal: So január 01, 2011 19:55:41    Predmet: Odpovedať s citátom

zaujimave to mas zapojenu kazdu bednu na jeden PA300SE ? Inak som si vsimol, ze vyskace su v kovovom prevedeni a inde napr. tu http://i.imagefra.me/df9hs7qw su cierne to je nahoda, alebo sa to osadenie da vybrat ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Peťo
Hifista


Založený: 30 apríl 2009
Príspevky: 193
Bydlisko: Senec

PríspevokZaslal: So január 01, 2011 22:00:08    Predmet: Odpovedať s citátom

ook napísal:
zaujimave to mas zapojenu kazdu bednu na jeden PA300SE ? Inak som si vsimol, ze vyskace su v kovovom prevedeni a inde napr. tu http://i.imagefra.me/df9hs7qw su cierne to je nahoda, alebo sa to osadenie da vybrat ?


Áno, každú bedňu mám zapojenú na 1xPA300SE, tzn. výška-pasív, bas-aktív. Ja to mám takto, niektorí to majú tak, že 1xPA300SE (výška-pasív) a 1xPA300SE (bas-aktív). Záleží ako to chceš, resp. ako to je usporiadané na hifi stolíku, či nad sebou, alebo ako ja vedľa seba, ale v podstate to je zajedno.
Orámovanie výškáča, resp. jeho kryt je z toho istého materiálu ako čelo PA300SE a pod. Je to preto, lebo pôvodný kryt je v originále liaty a krivý, nesadol by do vyfrézovaného otvoru, jednoducho je oničom. Tak náhradné riešenie bolo nechať to takto urobiť. A myslým si, že to osadenie sa dá urobiť dnes už aj v čiernom, ale treba sa opýtať priamo p.Buntu (BVa).
Na tom vloženom obrázku, pokiaľ sa nemýlim sú prvé F3B v pôvodnom osadení čo mal p. Bunta v predajni, tzn. že prvé výšky (kryt) sa na začiatku robili presne frézovaním, nie odliatkom. Predpokladám,že tie bedne kúpil Polmo, aspoň podľa nicku a fotiek to je zjavné. Wink

_________________
Uč sa, aby si neumrel sprostý!
BVa PA300SE x 2+P1SE+F3B, BVa Headamp+Denon AH-D2000, NTB-M2TECH hiface-H/K HD-990, Oppo DV-983H, BVa/Proel/Neutrik cables, odd. trafo a la Bubuxin, Plazma Samsung PS50A756
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Peťo
Hifista


Založený: 30 apríl 2009
Príspevky: 193
Bydlisko: Senec

PríspevokZaslal: Ut marec 15, 2011 17:17:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Medzičasom pribudlo do zostavy odd. trafo a la Bubuxin. K nemu len toľko, že doposiaľ nebolo odpojené (len v rámci upratovania). Tu patrí verejná vďaka Bubuxinovi a Slimakovi. Ďalej musím povedať, že som začal hrať prostredníctvom NTB-M2TECH hiface-D/A prevodník HK HD 990. Táto kombinácia je viac než dobrá. Nateraz len toľko, uvidíme čo prinesie budúcnosť. Very Happy
_________________
Uč sa, aby si neumrel sprostý!
BVa PA300SE x 2+P1SE+F3B, BVa Headamp+Denon AH-D2000, NTB-M2TECH hiface-H/K HD-990, Oppo DV-983H, BVa/Proel/Neutrik cables, odd. trafo a la Bubuxin, Plazma Samsung PS50A756
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist