Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

ZIM

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
ZIM
Hifista - pokročilec


Založený: 28 november 2006
Príspevky: 275

PríspevokZaslal: So január 27, 2007 12:24:03    Predmet: ZIM Odpovedať s citátom

Ahoj tak bych se mohl taky představit je mi 22 jsem student VUT Brno(pokud mě teď nevyhodí )

Co se týče hudby poslouchám vše kromě dechovky Very Happy
Např. Pink Floyd, Epica, Luca Turilli, Scooter, Rammstein, Deep Purple, Ayron, Metallica (spíš starší), atd.

má sestava je momentálně
int. zes. Vincent SV-236
repro QLN-603MK-2
CD/DVD- Panasonic DVD-S75
Rca Kabel-Proson
repro.Kabelaž(Dárek od pana Holcnera) Proson -Hi-fi Super Speaker Cable

mobilni
CD = Panasonic SL-CT810
Tape = Panasonic RQ-SX15(momentalne nepouzivany)
Sluchatka = KOSS Porta Pro

Jen bych chtěl poděkovat všem kteří mě radili s vyběrem na hifinázorech a už tam nechodí (má přezdívka rosta)

par fotek






Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: So január 27, 2007 12:52:36    Predmet: Re: ZIM Odpovedať s citátom

ZIM napísal:
Jen bych chtěl poděkovat všem kteří mě radili s vyběrem na hifinázorech a už tam nechodí (má přezdívka rosta)

Chodí nechodí ... spíš byla většina vyhozena Martinem.
Nezkoušel jsi dát repro dále od zdi? Mohlo by to přinést zlepšení. Taky nějaký koberec před bednama by nebyl úplně k zahození.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ZIM
Hifista - pokročilec


Založený: 28 november 2006
Príspevky: 275

PríspevokZaslal: So január 27, 2007 13:04:03    Predmet: Re: ZIM Odpovedať s citátom

Hlava napísal:
ZIM napísal:
Jen bych chtěl poděkovat všem kteří mě radili s vyběrem na hifinázorech a už tam nechodí (má přezdívka rosta)

Chodí nechodí ... spíš byla většina vyhozena Martinem.
Nezkoušel jsi dát repro dále od zdi? Mohlo by to přinést zlepšení. Taky nějaký koberec před bednama by nebyl úplně k zahození.


ahoj je sem tam nedal foto místnosti samozřejme tam koberec je.
No pokusím se foto ještě najít.
Jinak co sestavy tak ji mam zapojenou necelý měsíc a stím repro to vyzkouším jen teď nevím co budou dělat dveře Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ZIM
Hifista - pokročilec


Založený: 28 november 2006
Príspevky: 275

PríspevokZaslal: So január 27, 2007 13:13:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak tu jsou fotky místnosti před tlumením jeden panel ještěnení pověšený ten půjde na boční stěny













jen ze zadu ta skřiňka je pryč Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: So január 27, 2007 13:14:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo jo, už si tu tvou místnost vybavuju ... Idea
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ZIM
Hifista - pokročilec


Založený: 28 november 2006
Príspevky: 275

PríspevokZaslal: So január 27, 2007 13:36:00    Predmet: Odpovedať s citátom

4 hlava
tak sem ty repro posunul je za něma asi 0.5m volného místa no uvidím jestli poznám rozdíl. Jen budu mít problem dostat se do skříne Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ZIM
Hifista - pokročilec


Založený: 28 november 2006
Príspevky: 275

PríspevokZaslal: Pi február 02, 2007 18:08:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Mam dotázek konecně sem sehnal lepky na poslední panel který bych chtěl dát na boční zdi ale nevím kam a jak přesne ho umístit mám panel 2m2 chtěl bych 1/2 dat na jednu a druhou na druhou stěnu

PLS poraďte foto viz. nahoře
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ZIM
Hifista - pokročilec


Založený: 28 november 2006
Príspevky: 275

PríspevokZaslal: Ne september 09, 2007 15:13:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj tak sem trochu upgradoval Zdroj a jelikož su nemocny tak sem to trochu posrovnaval.
Tak sem se podíval ,když už mám konečně čas, trochu na zoubek CD Vincent S6MK srovnával sem ze starým playerem Panasonic DVD S-75.
Poslouchal sem úseky skladeb z CD Scooter-Sheffield, J.M JARRE-AERO, Metalica-S&M, Dream Theater SCOORE CD3 OCTAVARIUM a
Vivaldi-Skaldba Presto zConcerto No.2 in G minor OP.8 No.2 "Summer" V plánu ještě CD Pink Floyd-The Wall ale to až někdy jindy nemám na něj náladu Sad.

V první řadě musím říct že Panasonik není až tak špatný jak se předpokládalo , ale na Vincka přece většinou ztrácí.
Poslech sem začal CD Scooter jelikož mě včera opět překvapilo svou kvalitou nahrávky a to sem si vždy říkal že je to jen takový TUC TUC TUDUDUC Smile na Techicsu sem to CD nemohl poslouchat bylo to jen dunění ale teď nádhera Basy přesné tvrdé uderné Do toho jakoby vplouvali středy a výšky prostě nádhera. Nejvíce mě dostali písně Summer Wine, a She´s The Sun. Oba přehrávače si počínali dobře ale přece byly slyšitelné rozdíly.
Vincek má přesnější a pevnější basy a nevím jak to dokázal ale při poslechu se dostavil Fyziologický efekt což u panáka by bylo možná se subem Smile u vincka je lepší orientace v prostoru dá se krásně určit, kde jaký nástroj v prostoru hraje. U písně Dusty Vinyl mě vincek zboural zeď za repro a vytvořil tunel ze, kterého na mě vyletěl obrovský basák s armádou Výškáčů a střeďaků Smile. Panasonik se o to sice pokusil také ale výsledek nebyl tak ohromující.
Hodnocení: Elektronkám Elektronická hudba sedí a je to vidět teda slyšet Smile
Vincent 10 Panasonic 7

Metalica-S&M
Tak první živák. Toto album zná asi každý tak si asi umíte představit jak hraje, hudebně je to podle mě nejlepší CD od Metalicy. Zvuková kvalita je na živák dobrá ale trpí asi jako většina živáků několika neduhy, které ale většino jdou přežít, hlavně to jsou Diváci (na konci a na začátku písně nevadí, ale poslouchat je půlku písně fakt nemusím :smirk: a potom jsou to občas problémy spojené s akustikou (teď mám spíš na mysli Dream Theater). Ale jinak je to super album mám hrozně rád když hraje Symfonie a Metalová nebo roková kapale spolu dohromady.
No k Srovnání Vincka a Panáka.
Vincek má opět lepší prostor a středy ale tady se projevuje síla jeho výšek kde např. činely mají nádherný dozvuk a je slyšitelný každičký detail.
Panasonik tady předvedl asi svůj nejlepší výkon, protože jediné čeho sem si jinak všim že trochu zkracoval cinkání, ale jen nepatrně
Smile
Hodnocení: Nejlepší výkon Panasonicu rozdíli nepatrné ale přece.
Vincent 10 Panasonic 9

Vivaldi
Tak sem dal jeden song z klasiky. Je to jeden z nejznáměnjších klasicých skladeb, slyšel určitě každý ať originál nebo něakou modernizovanou verzi
Skladba je z alba Seasonal Romance Vivlaldy (Klassik zum Kusheln)
No tady Panasonik opět ztrácí a to hlavně na v podání detailů a Dynamiky.
Vincek dokáže špičky náderně vygradovat a hlavně je opět slyšet každičký detail.
Hodnocení: Vincent vítězí díky detailnosti a Dynamice
Vincent 10 Panasonik 6.5

J.M JARRE-AERO
Další elektronická hudba ale tontokrát trochu jiného ražení. J.M.Jarre hudbu umí i když je někdy trochu překomplikovaná tak se posluchá docela
dobře poslední alba už nejsou tak relaxační jak starší ale to vůbec ničemu nevadí.Jarre má hrozně rád různé zvony cvakání zvonečky atp.
No tady to Vincek vyhrál na celé čáře. Podával úžasnou dynamiku zvony měly nádherny dozvuky a všechno hrálo v prostoru jak o život když sem zavřel oči tak repro přestalo existovat. Panasonik tady neuspěl jeho zvuk byl jakoby zastřený, dokonce mě připadalo že zvuk zvonů a zvonečků si vymýšlí jinak a například takové cvakání fotoaparátu podaval hrozně suše bez dynamiky ta Vincent si stím poradil o mnoho lépe

Hodnocení: Opět Elektronická hudba, ale tady už Panasonic vubec nestíhá

Vincent 10 Panasonik 4,5

Dream Theater

Tady už jen krátce na začátku skladby je asi 8 minutové sólo na Klávesy (pokud jste neviděli video budete si myslet že je to elektrická kytara:) )
Tady bych vyzdvyhl to jak si Vincek hraje s prostorem klávesy zvedá jakoby od země do výšky a pak ji rozloží po poslechovém prostoru a nechá posluchače proplouvat mezi melancholickými tony tak ladným spůsobem že si človek pak připadá jak v jiné dimenzi. To Panasonik i když se snaží prostě nedokáže.


Závěr: Je to mé subjektivní hodnocení takže to někdo jiný může slyšet jinak. Musím říct že Panasonik není vůbec špatný stroj (kdysi to byl TOP model Panasoniku) na tu cenu (5999kc Výprodej P.C 9990Kc)hraje slušně a nabýzí jako bonus přehrávání MP3 WMA DVD V DVD A atd.. Ale vítěz je Vincent si spolu s bratříčkem sedl a to je znát od prvního do posledního tónu to co dokáží elektronky udělat s elektronickou hudbou je nářez a s dobře nahraným metalem a rokem si taky poradí. Rozhodně nepociťuji, že by elektronky něak extrémě změkčovali zvuk, Když album má basy tak je taky přehraje, možná trochu zabalené v dárkovém balíčku. Ale já nepotřebuji mít přesný analitický zvuk abych si po jednom albu šel pro paralen na bolest hlavy. Mám rad líbivý, pohodlný zvuk, tak že si odpoledne sednu pustím si hudbu a vydržím u toho do věčera a pak v klidu zrelaxovaný lechce nalomený jdu spat, a to Vinckové dokonale umí a QLN je výtečne doplňuje


K testování Vincek byl jako reference proto vždy 10. Jinak pokud tam budou gramatické a stylistické chyby tak se omlouvám ale píšá v leže takže mě to moc nejde Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
danek15
Hifista - pokročilec


Založený: 27 január 2007
Príspevky: 341
Bydlisko: Okolí OV

PríspevokZaslal: Ne september 09, 2007 16:39:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Přejí mnoho dobré muziky na novém železu. Každou chvíli bude nové cd Nightwish tak jsem na to zvědav co napíšeš když máme téměř stejnou sestavu a cd co píšeš znám všechna.. 2 thumbs up
_________________
Dýchám tedy jsem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ZIM
Hifista - pokročilec


Založený: 28 november 2006
Príspevky: 275

PríspevokZaslal: Ne september 09, 2007 17:06:08    Predmet: Odpovedať s citátom

To Danek 15 = Dik teď mám objednané 3 CD Dark MOOR z japonska super muzika http://www.dark-moor.com/downloads.htm. Na Nightwish se už taky těším zatím ukázky vypadali hodně dobře tak su zvědavý
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ZIM
Hifista - pokročilec


Založený: 28 november 2006
Príspevky: 275

PríspevokZaslal: Ne november 07, 2010 21:42:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Sakra tak si to tu po čase pročítám a právě jsem zjistil, že jsem od doby prvního příspěvku zestárl už o 4 roky Sad.
A za tu dobu i stihl zázrakem dostudovat. No nic tak na další 4 roky Very Happy.


Jo jen abych tady zbytečně netlachal Very Happy tak změna

Mobilní CD SL-CT 810 nahradil - Universální Android LG GT 540 (flac/ape)
u Pandy odešel s největší pravděpodobností Antiskip systém Sad takže už jen na stolní použití

Mad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Headbang
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist