Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Tape deck Pioneer CT-757

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Stefan Babjak
Hifi obsluha


Založený: 28 máj 2009
Príspevky: 9
Bydlisko: Cierna nad Tisou

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2009 12:03:40    Predmet: Tape deck Pioneer CT-757 Odpovedať s citátom

Caute Audio nadsenci. Kupil som deck Pioneer CT-757. Mozte mi niekto poradit ako sa kalibruje pri nahravani ? Co s nastavenim indikatorov Bias a Level ? Vopred diki !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
terasky
Hifista - pokročilec


Založený: 19 december 2007
Príspevky: 390
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2009 13:29:27    Predmet: Re: Tape deck Pioneer CT-757 Odpovedať s citátom

Stefan Babjak napísal:
Caute Audio nadsenci. Kupil som deck Pioneer CT-757. Mozte mi niekto poradit ako sa kalibruje pri nahravani ? Co s nastavenim indikatorov Bias a Level ? Vopred diki !


Nemas vobec ziadne skusenosti s magnetofonmi?

_________________
Pioneer SX-424, Pioneer PL 15 R, Pioneer ,CT-F700 Pioneer DT 540, Pioneer SG 300, Pioneer CS-F51,
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Stefan Babjak
Hifi obsluha


Založený: 28 máj 2009
Príspevky: 9
Bydlisko: Cierna nad Tisou

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2009 13:40:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Trochu do toho vidim, ale doteraz som pouzival Technics AZ-6, kde som pouzil ATC. Vela rokov spat som mal Aiwu AD-F 410, kde som nastavil len bias aj to podla druhu kazety(zobrazene to bolo na vrchu decku). Rec. level mi je samozrejme jasny. Drzim sa schemy Normal 2db, Chrom 4db, Metal 6db. Robim dobre ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
terasky
Hifista - pokročilec


Založený: 19 december 2007
Príspevky: 390
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2009 13:47:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Stefan Babjak napísal:
Trochu do toho vidim, ale doteraz som pouzival Technics AZ-6, kde som pouzil ATC. Vela rokov spat som mal Aiwu AD-F 410, kde som nastavil len bias aj to podla druhu kazety(zobrazene to bolo na vrchu decku). Rec. level mi je samozrejme jasny. Drzim sa schemy Normal 2db, Chrom 4db, Metal 6db. Robim dobre ?




Akoze nahravas Normal do +2dB , Cromku do +4dB a Metalku do +6dB??????

To je nejak moc.......Ja mam doma Yamahu s autokalibraciou. U starsich normal pasov trosku predmagnetizacie uberiem, aby som zvysil prebutitelnost. Nahravam vzdy len do plneho vybudenia, t.j. +0dB, spicky tak do +2dB, viac nie.

A nepouzivam ziadny compander.

_________________
Pioneer SX-424, Pioneer PL 15 R, Pioneer ,CT-F700 Pioneer DT 540, Pioneer SG 300, Pioneer CS-F51,
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
phexsys
Hifista


Založený: 20 apríl 2007
Príspevky: 123
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2009 13:51:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Snad to bude citatelne


_________________
Pioneer a Philips 900 rada - pre moje uši ideál
v aute Rockford Fosgate
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2009 13:55:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám zkušenost se dvěma Pioneery CT-656 a CT-737. A chromky Maxel XLII-S jsem nahrával do +3dB. Bias podle výšek uchem a neměnil jsem to, protože jsem měl jen jeden matroš.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
phexsys
Hifista


Založený: 20 apríl 2007
Príspevky: 123
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2009 14:06:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Rovnako ako Kuba, len s malym rozdielom, ze islo o MKII verzie. 737cka mala v tejto verzii aj Calibration level, ktorej som sa nechytal, kedze som nepouzival Dolby.
Sony UX-S sli na CT-S az do +6 dB bez pocutelneho skreslenia.

_________________
Pioneer a Philips 900 rada - pre moje uši ideál
v aute Rockford Fosgate
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Stefan Babjak
Hifi obsluha


Založený: 28 máj 2009
Príspevky: 9
Bydlisko: Cierna nad Tisou

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2009 14:10:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Jasne-zmylil som sa. Opravujem-Nor.0db,Chr.2db,Met.4db. Ale ako pises aj to bude asi vela ? Ked si dobre pamatam, tak pred 10-15 rokmi v casoch vydavania casakov Stereo-video, Hifi, Watt, som sa to tam docital. Kompandery tiez vynecham. Viac to pokazi nez vylepsi. Na tej 757-ke su dve sipky(jedna pre bias, druha pre level). Pri zmene polohy bias resp. level sa meni aj pocet svietiacich indikatorov. Co s tym, aby to bolo spravne nastavene ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Stefan Babjak
Hifi obsluha


Založený: 28 máj 2009
Príspevky: 9
Bydlisko: Cierna nad Tisou

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2009 14:45:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Diki moc za navod k nahravaniu 757-cky !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vintagehifi
Hifista


Založený: 23 apríl 2009
Príspevky: 235

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2009 20:33:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Stefan Babjak napísal:
Trochu do toho vidim, ale doteraz som pouzival Technics AZ-6, kde som pouzil ATC. Vela rokov spat som mal Aiwu AD-F 410, kde som nastavil len bias aj to podla druhu kazety(zobrazene to bolo na vrchu decku). Rec. level mi je samozrejme jasny. Drzim sa schemy Normal 2db, Chrom 4db, Metal 6db. Robim dobre ?


TO SA MI SNAD SNIVA... a to sa potom dá aj počúvať???

horor... záznam je až priveľmi prebudený, na normálke musí byť špička do max 0 , na chromke može byť plus 3, a na metallke plus 4

ale nie viac ani menej lebo je záznam buď podbudený alebo prebudený, čo sa prejaví u slabo nahranéj kazety rozumej napr pri normalke -8 , zvýšeným šumom pri prehrávaní, naopak ak sa nahráva tak že je na normálke napr +4 tak je záznam veľmi prebudený čiže je skreslený a to nieje vôbec ale vôbec dobre.... Sad

treba si prečítat aj trocha teorie o nahrávaní nastavení tvojho decku, voľbe záznamového materiálu, a údržbe magnetofónu a skladovaní kaziet. howk...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
phexsys
Hifista


Založený: 20 apríl 2007
Príspevky: 123
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2009 21:14:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Vintagehifi, trosku prehnana reakcia, navyse ked v dalsom prispevku poopravil svoje nastavenie Record levelu. Svojou reakciou si mu konstruktivne nepomohol pohnut sa z miesta.

Kazda paska ma ine elektroakusticke vlastnosti. Napriklad TDK AD typ ferro dokaze zvladat dost slusne prebudenie bez pocutelneho skreslenia. Su pasky citlive a menej citlive na prebudenie. Ja som plne vyuzival potencial pasky Sony UX-S ako nahravky urcene do auta, head unit bol Clarion ARX-7370 s Dolby B aj C. V aute je pouzitie Dolby doslova nutnost, zial. Clarion bolo to jedine autoradio, ktore korektne zvladalo nastavanie dolby s rekorderom Pioneer. K funkcnemu Pio KEH 7, 8, 9 rady som sa uz nedostal. U kazdeho z nich zlyhal pasokabel.

Stefan, mam manual k 757cke vo formate pdf. Mozem ti ho poslat mailom. Napis mi SS s e-mailom.

_________________
Pioneer a Philips 900 rada - pre moje uši ideál
v aute Rockford Fosgate
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vintagehifi
Hifista


Založený: 23 apríl 2009
Príspevky: 235

PríspevokZaslal: Pi máj 29, 2009 19:18:30    Predmet: Odpovedať s citátom

[quote="phexsys"]Vintagehifi, trosku prehnana reakcia, navyse ked v dalsom prispevku poopravil svoje nastavenie Record levelu. Svojou reakciou si mu konstruktivne nepomohol pohnut sa z miesta.

No tak to som ho nechcel niakým spôsobom negovať, ale načo sa chváli ako
nedobre nahráva... ozaj je potrebné si niečo prečítať o magnetofónoch, aby
bol magnetofón funkčný, aby správne kvalitne prehrával, a aj nahrával...

bolo to myslené len v dobrom... ja tiež neviem všetko ale ked niečo neviem tak si o tom čosi prečítam, aby som niečo nerobil zle.

rozumný užívateľ magnetofónu musí vedieť aj čosi o páskach, o spôsobe čistenia magnetofónových hláv - minimálne.

skús napísať do vyhľadávača čo ťa zaujíma a povetšinou to je v anglickom jazyku na
internete vysvetlené, daj si do okienka výraz - how to record on tape deck
alebo - how to make a good tape record.

maj sa a neber to ako buzeráciu. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Stefan Babjak
Hifi obsluha


Založený: 28 máj 2009
Príspevky: 9
Bydlisko: Cierna nad Tisou

PríspevokZaslal: So máj 30, 2009 09:53:19    Predmet: CT-757 Odpovedať s citátom

Diki vsetkym za rady a poznamky(aj kriticke). S tape deckmi som zacinal(uz je tomu pomaly 20 rokov. Asi pred 7-8 rokmi. prislo obdobie, ked som na paskach zanevrel. Teraz som kupil spominanu AZ-6-ku a tiez 757-cku. Za ten cas sa da vela zabudnut. Ale je super, ze som objavil toto diskusne forum. Budem rad, ked mi pomozete aj v buducnosti pri znovuobjavovani kras analogu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vintagehifi
Hifista


Založený: 23 apríl 2009
Príspevky: 235

PríspevokZaslal: So máj 30, 2009 21:04:30    Predmet: Re: CT-757 Odpovedať s citátom

Stefan Babjak napísal:
Diki vsetkym za rady a poznamky(aj kriticke). S tape deckmi som zacinal(uz je tomu pomaly 20 rokov. Asi pred 7-8 rokmi. prislo obdobie, ked som na paskach zanevrel. Teraz som kupil spominanu AZ-6-ku a tiez 757-cku. Za ten cas sa da vela zabudnut. Ale je super, ze som objavil toto diskusne forum. Budem rad, ked mi pomozete aj v buducnosti pri znovuobjavovani kras analogu.


rád ti pomôžem,dúfam aj ostatný--- nadšenci pások a kazetových deckov sú už dnes zákonom chránený.

inak az 6 tku mám aj ja, má atc gombík ktorý ti nastaví kalibráciu pásky sám
nastaví bias, equalizer aj level - všimni si ide vždy len po 0 db !
ale mozes sa riadit tým čo som spomenul hore o nahrávaní kaziet
je jedno či tam dáš normal , chromku alebo metallku, samo že najlepšie su metallky.
ATC - automatic calibration.

maj sa fajn, a užívaj si svojich deckov. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: Po jún 08, 2009 11:17:14    Predmet: Odpovedať s citátom

no nevím ! auto kalibraci měla příkladem AIWA AD-F990 a nahrávka zněla hůř než na levnější AD-F660 co měla jenom ruční BIAS. to máte jako foto digiťák - plný automat. žádnej profík tyto hračky nepoužívá
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
phexsys
Hifista


Založený: 20 apríl 2007
Príspevky: 123
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po jún 08, 2009 21:56:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Automatika ... nuz niektore firmy ju mali zvladnutu lepsie, niektore horsie. Ale ked uz porovnavas s digitalnymi kompaktmi, u nejedneho profika sa v jednom vrecku nachadza kompakt Canon G9 ci G10. Rovnako u kompaktov, tak aj u tape deckov plati rovnake - kto umí, ten umí.
_________________
Pioneer a Philips 900 rada - pre moje uši ideál
v aute Rockford Fosgate
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2096
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Po jún 08, 2009 22:01:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Autokalibracia sluzi hlavne ako orientacne nastavenie...aj tak si to asi kazdy potom doladuje podla ucha manualnou kalibraciou. Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vajnorhifista
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 september 2008
Príspevky: 543
Bydlisko: Vajnory

PríspevokZaslal: St jún 10, 2009 18:59:07    Predmet: Analog Odpovedať s citátom

phexsys napísal:
Automatika ... nuz niektore firmy ju mali zvladnutu lepsie, niektore horsie. Ale ked uz porovnavas s digitalnymi kompaktmi, u nejedneho profika sa v jednom vrecku nachadza kompakt Canon G9 ci G10. Rovnako u kompaktov, tak aj u tape deckov plati rovnake - kto umí, ten umí.

Ručná (manuálna) kalibrácia je presnejšia .Top modely , posledné kazeťáky mali automatiku spolu s ručnou. G9 ,G10 od CANONU by si nekúpil žiadny profík na čo by mu bol je to vrak na hranie pre deti .U profikov je v jednom vrecku klasická LEICA a v druhom minimálne digital Canon EOS-1D Mark III
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vintagehifi
Hifista


Založený: 23 apríl 2009
Príspevky: 235

PríspevokZaslal: So jún 13, 2009 20:40:40    Predmet: Re: Analog Odpovedať s citátom

samozrejme automatika je nutné zlo, manuálna kalibrácia a nastavenie je profi
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
vintagehifi
Hifista


Založený: 23 apríl 2009
Príspevky: 235

PríspevokZaslal: So jún 13, 2009 20:41:33    Predmet: Re: Analog Odpovedať s citátom

samozrejme automatika je nutné zlo, manuálna kalibrácia a nastavenie je profi

ja som ale spomenul konkretne atc, u technics rs az 6
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kubo
Nádejný hifista


Založený: 27 jún 2009
Príspevky: 86
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St júl 08, 2009 11:10:47    Predmet: Odpovedať s citátom

vintagehifi napísal:


TO SA MI SNAD SNIVA... a to sa potom dá aj počúvať???

horor... záznam je až priveľmi prebudený, na normálke musí byť špička do max 0 , na chromke može byť plus 3, a na metallke plus 4


treba si prečítat aj trocha teorie o nahrávaní nastavení tvojho decku, voľbe záznamového materiálu, a údržbe magnetofónu a skladovaní kaziet. howk...


Toto by ma zaujimalo. Mozes to trochu rozviest alebo aspon nejaky odkaz na tu teoriu o nahravani ak sa ti chce? Nikdy som sa o teoriu do hlbky nezaujimal, nahravam podla ucha. Vyberiem najhlasnejsiu pasaz na LP/CD a TDK MA-XG nahravam bezne +10dB, Maxell MX-S tiez znesie do +10db Sony UX-Pro (crO2) +8db, UX-S +5db, ako uz bolo spomenute, ale zeby to zle hralo??? Myslim, ze sa neda obecne povedat, ze metal do +5dB..?? Aj Maxell metal CD je metalka, aj TDK MA-XG je metalka aj That's Suono je metalka. Kym TDK MA-XG a That's Suono +10db znesu, lacaky Maxell metal CD alebo Sony Metal SR veru nie.
Ked nahram TDK Ma-XG na +10dB,v podstate nerozoznam zaznam od gramofonu, skor by som povedal, ze mi to subjektivne hra este lepsie...
Este je otazne, kde ma ktory deck vlastne Odb. Predpokladajme vsak, ze tam, kde ma mat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kubo
Nádejný hifista


Založený: 27 jún 2009
Príspevky: 86
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St júl 08, 2009 11:15:22    Predmet: Odpovedať s citátom

vintagehifi napísal:

skús napísať do vyhľadávača čo ťa zaujíma a povetšinou to je v anglickom jazyku na
internete vysvetlené, daj si do okienka výraz - how to record on tape deck
alebo - how to make a good tape record.


Ok, guglit trochu viem, som totiz vlemi sikovny v praci s pocitacmi Wink , skor som myslel, ci mas tip na nejake dobre clanky
Dik
K.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: St júl 08, 2009 18:59:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Každý materiál je jiný a každý CC deck má nulu jinde. To je pravda. Univerzální doporučení proto jistě neexistuje. Vyhnout prolémům se dá používáním jednoho typu pásku a časem vychytat nastavení konkrétního přístroje nebo druhá varianta vše si na přístrojích servisně nastavovat stejně a vždy přitom dodržovat standardy. Potom třeba není problém přejít na nový stroj i při používání několika typů kazet.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist