Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Martas

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
MartinAQ
Hifista


Založený: 17 január 2007
Príspevky: 138

PríspevokZaslal: Ut marec 22, 2016 22:32:51    Predmet: Martas Odpovedať s citátom

Ahoj všichni,
už jsem nějaký ten pátek chodím, tak je čas se představit. Hifi se věnuju asi 15 let. Moje kronika je následující:
CD receiver Yamaha CRX + Tannoy Saturn S6
...posléze k Tannoyům NAD 320BEE+541i
..pak okouzlení DK: doplněno o Marantz SR5300 a repro Canton LE
...pak kinovystřízlivění a dále
BV audio A300SE + Myryad MCD600 nejdřív s Xaviany 185 II, posléze s kouzelnými Contoury 1.3Mk2.
Následně jsem si pořídil první třípásma Akustikon A360 od pana Zatloukala z Adostu (dávají my totéž co Dynaudia + basy k tomu).
Těm jsem dopřál na 5 let drahé a dobré Watty v podání Brystonu BP25 a 4BSST. Drahých watů jsem se posléze zbavil, necelý rok jsem poslouchal Cambridge Audio 851A+C, s čímž bych asi dokázal nějakou dobu žít, nicméně zesilovač si přece jen vymýšlel (naopak CD zvukově bez výhrad).
No a cca před 14 dny jsem se po 11 letech vrátil k BVA, tentokrát k PRE1+PA300SSE..CDP mám pořád stejný, vážím si jeho kvalitní mechaniky a na to že má cca 10 let, v konkurenci obstojí.
Vzhledem k tomu, že miluju akustickou hudbu, rád si zahraju na akcích a chodím na koncerty, jsem dospěl k poznáníí, že mi opravdu nejvíc vyhovuje reprodukce bez přívlastků. Nechci sametové výšky, mohutné basy, kulaté tóny kytary. V tomto směru jsem měl nejraději Bryston. BV audio je ještě o něco neutrálnější, otevřenější na výškách. Ano, sbírku muziky to trošku probralo, ale nikterak fatálně. Akustikony jsou taky laděné do "rovna", kalotový střeďák hraje nádherně, nikde nic netrčí. Je to pohoda. Kabeláž moc neřeším, x let spokojeně hraju s reprokabelem od Paola a signálovou kabeláží Silver Sonic Air Matrix.
Jediná změna, která má pro mě aktuálně význam, je doplnění sestavy na F3B.
Nechci nějak filozofovat, nemám rád šovinismus, ale za těch 15 let mě v tom hifi/highend cirkusu zklamalo asi nejvíc to, kolik značek už nemá "koule" držet výrobu v Evropě. O to víc si vážím pánů z CustomWorks, VM, BV audio, Casea a jiných, kteří to dokážou a v drtivě většině případů nabízejí super poměr cena/výkon. Jasně, je vynechán celý distribuční řetězec, ale já jsem si rád ten výlet do BVA rád udělal.
Teď zas budu nějakou dobu místo přemýšlení o změně poslouchat.Smile. Možná vyměním ty repro, ale rozhodně ne z nespokojenosti, že by to "blbě hrálo".
Nejvíc muziky jsem stejně naposlouchal na tomto http://www.stereo2go.com/topic/philips-d-8892. Import za Anglie v roce 1988 tehdy za 150 liber. Podotýkám že CD dodnes hraje:). Made in Austria.
Protože se občas někdo ptá (i já jsem hledal), nabízím členům fóra po předchozí dohodě poslech aparátu BVA u mě v Brně, případní zájemci do SZ.
Určitě to není zesilovač pro každého. Já jsem před těmi 11 lety chtěl po přivezení integrče domů chtěl ten zesík dokonce vrátit, zvyklý na efektnost NAD Smile
Přeji všem příjemné zážitky s muzikou, kterou mají rádi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist