Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Canton LE190 - vhodný zosilnovač

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
easy
Nádejný hifista


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 61

PríspevokZaslal: St november 25, 2015 15:19:22    Predmet: Canton LE190 - vhodný zosilnovač Odpovedať s citátom

Ahojte,chcem upgradovať svoj AKAI AM-69 s DAC.Rozmýšlam nad výberom sietoveho receivera,prípadne zosilňovača s DACom.
Uvažujem nad
ONKYO TX-8130(príp.8xxx)
YAMAHA RN-301
alebo
ONKYO A-9050
Žánrovo nie som vyhranený,na klasiku mám AKG 702,chcem to na dlhodobejšie pohodové počúvanie.Nemám možnosť si ich vypočuť,preto by ma zaujímalo ktorý by si zvukovo sadol s týmito repro.
Výbavu neriešim (DLNA určite využijem),ale som ochotný ísť aj do tej 9050 pokial tam bude markantný rozdiel vo zvuku.
Myslíte,že by som na týchto repro spoznal zvukový rozdiel medzi nimi?
Ktorý z nich by ste mi odporučili?
Ďakujem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11485
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St november 25, 2015 16:05:37    Predmet: Odpovedať s citátom

ahoj, obavam sa, ze ti tu s tymto nedokazeme poradit. ak chces vysoku kvalitu, tak receiver ti ju pravdepodobne neposkytne. ak chces nizku cenu, tak moze byt lepsie kupit nieco z bazaru, u starsich kuskov kludne i za 1/3 cenu oproti tomu co kupis teraz nove. z tychto by som vyberal asi podla funkcii co ponukaju. napr., ak mas apple, tak sa moze hodit i vyssi model toho onkyo, ktory ma wireless prijem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
easy
Nádejný hifista


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 61

PríspevokZaslal: St november 25, 2015 16:17:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj,na kvalitne počúvanie mam sluchatka.Nemam netopierie usi a momentalne pri dietati sa moc neda vychutnat hudba na repro.Ako som pisal,chcem to na bezne počúvanie a uvítal by som od niekoho kto pozna charakter týchto bední,že ktorý receiver si s nimi sadne či Yamaha,alebo Onkyo.
Dal som do výberu aj zosilnovač Onkyo A-9050.Zaujímalo by ma či budem počuť rozdiel medzi týmito dvoma Onkyami receiver vs zosilnovač?


Naposledy upravil easy dňa St november 25, 2015 16:33:49, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11485
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St november 25, 2015 16:33:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Jasne. Skus este na google hladat zaroven tvoje repro a zosilnovac. Mozno niekto niekde inde pisal postreh.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
WaVe_99
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 688

PríspevokZaslal: St november 25, 2015 18:03:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Tyhle sloupy jsem nejakou chvilicku kdysi davno mel. Vzhledem k ponekud typickemu charakteru levnejsich Cantonu - zvyraznene vysky a basy, na me ucho hodne vyrazne, bych volil nejakej zesilovac, kterej bude mit "mekci" zvuk. Ja je hral tenkrat s nejakym NADem a bylo to o usi, strasne ukriceny vejsky, je to samozrejme jen muj nazor a navic po x letech...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sasko
Hifista - pokročilec


Založený: 09 jún 2009
Príspevky: 413

PríspevokZaslal: Št november 26, 2015 06:23:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Tieto bedne som mal ako aj skoro vsetky z tejto rady (LE170,LE130,LE150).
Ako hovori kolega vyzsie trosku ucinkany zvuk ziadne super hifi, na domace kino su vyborne. Kupil som k nim kupil receiver Marantz SR7500 a s nim to bolo dobre, takze by som skusil nejaky Marantz strednej kategorie.
Inak ten Marantz SR7500 nebol ktovieco zvukovo ako som neskor zistil (presiel som na stereo) v porovnani zo stereo zosikmi polovicnej ceny ako skusenost potvrdila ze aj ked som napojil ktovieaky dobry zosik tak Cantony stale len to svoje bum cink takze myslim ze staci aby sadol charakter zosiku a aby mal trosku vyzsi vykon, su tam dva basaky a slabi stereo zosik Denon ich vôbec nestihal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
easy
Nádejný hifista


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 61

PríspevokZaslal: Št november 26, 2015 08:01:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže nemá význam ísť do zosilnovača u týchto bední.Som si to aj myslel,len som chcel počuť aj iný názor.
Tak výber sa zužuje na tiež receivery.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11485
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št november 26, 2015 09:21:28    Predmet: Odpovedať s citátom

ci nebude lepsie skusit hladat radsej lepsie repro... nez kupovat receiver ku repro, od ktoreho nic lepsie cakat mozno uz nejde
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11485
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št november 26, 2015 09:30:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Receiver najrychlejsie zastara, z druhej ruky sa da kupit kedysi high-end receiver bez HDMI za zlomok povodnej ceny.

A nez novy receiver, tak za mna radsej dobry zosilnovac a streamer k tomu ak ho prave nepotrebujes na domace kino. Tie steramery su lacne a maju plno moznosti, za ktore si v receiveri musis pekne priplatit.

EDIT: tak sorry, nieco mi nedocvaklo, mal som tu odkazy na prehravace bez analogovych audio vystupov ... pozeram, ze doba sa trochu zmenila
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Borek
Hifista


Založený: 14 apríl 2008
Príspevky: 216

PríspevokZaslal: Pi november 27, 2015 08:41:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Tyhle bedny si pamatuju. Slušně fungovala kombinace s Marantzem a Denonem. Nedobrá byla kombinace s NADem a Rotelem...
_________________
jak daleko musím zajít, abych mohl říct, že jsem tam byl?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1287

PríspevokZaslal: Pi november 27, 2015 08:56:49    Predmet: Odpovedať s citátom

LOL, slušnej výkřik.

easy: V čem ti ta 69 nevyhovuje? Podle mě je to lepší a festovnější zesilovač než by se daly označit ty Cantony jako reproduktory. Koukám, že už ti to miero přede mnou napsal docela výstižně.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
easy
Nádejný hifista


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 61

PríspevokZaslal: Pi november 27, 2015 09:31:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Zosilnovač je dobrý,povedal by som až moc na tie repro,ale láka ma sietove prehravanie.Mal by som to všetko v jednom.Ako to vidim nakoniec budem kupovat nove repro.A to som nexhcel vela utracat.Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2095
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Pi november 27, 2015 10:31:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja mam AKAI AM 69 a Cantony GLE 407 v miestnosti 4 x 4 m a som max. spokojny. Tiez sa cudujem, ze chces AM 69 vymenit za receiver. Pouzivam AM 69 na stereo a mam aj receiver SONY na DK a cez PRE OUT to mam napojene na GLE 407.
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-79, AKAI GX-67, AKAI VS-F 1000, AKAI AT-57, DENON DP-23F, SAMSUNG BD-D 5100, PIONEER DV-430, PIONEER MJ-D 508, SONY DVP-NS 900V, SONY STR-DB 830, SONY RDR-HX 950, S-VHS SANYO VHR-S 700 G, CANTON GLE 407 + 455, SENNHEISER HD 558 + RS 85
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
easy
Nádejný hifista


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 61

PríspevokZaslal: Pi november 27, 2015 11:28:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Zosilnovač hra dobre,len uz by bolo treba prečistiť prepínač vstupov a na to si netrufam.Tak som rozmýšlal,že by som ho vymenil.Neviete niekto či sa da niekde zohnať náhradný prepínač?Potom by som vymenil asi repro.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
easy
Nádejný hifista


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 61

PríspevokZaslal: So november 28, 2015 11:27:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak nakoniec som sa rozhodol,že dokupim streamer.Kandidati su:
Pioneer n50a(event.n30)
Denon dnp730
CA sonata np30
V tejto technike nie som moc doma,čítal som recenzie,ale moc mi to nepomohlo vybrat si jeden z nich.Viete mi odporučiť ktorý z nich sa najviac oplatí?
Chcem počúvať internetove radia,mať externý DAC,počúvať hudbu z HDD a možnosť ovládať to cez android,alebo aby sa dali prechadzat zložky cez display na pristroji.Zatial nemám NAS,preto ma zaujima či by prehrali hudbu z HDD napojený na usb vstup.Alebo to ide iba z flashky?
Ešte jedna vec ma napadla-mam router Belkin N+ a je tam usb vstup.Keby som tam pripojil HDD,išlo by to cez DLNA prehrávať s niektorým z týchto strojov?
Ďakujem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist