Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Člen Maxxes
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Jersey
Hifista


Založený: 14 december 2006
Príspevky: 157

PríspevokZaslal: Št august 13, 2009 14:35:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Frantrax napísal:
Takže rapidshare jo, ale torrenty ne Smile

Ano. Confused
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Št august 13, 2009 16:12:40    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut napísal:
TTzOp, co to zase planceš? Jaké nelegální wavy a mp3?! Já mám všechny wavy a mp3 legální, tak jako všichni, co je shromažďují a poslouchají pro svou osobní potřebu...

Drž se pájky.


Ano, ktere vlastnis s dalsima. Kazdy vlastnite kousek, co Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Št august 13, 2009 16:15:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Klapeš naprázdno...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Št august 13, 2009 16:22:46    Predmet: Odpovedať s citátom

JC napísal:
PMA napísal:
okurková sezóna vrcholí

http://www.agris.cz/potravinarstvi/detail.php?id=133163&iSub=583&PHPSESSID=94

Ale to je nefér, to je okurková sezóna z roku 2004! Laughing


Kaju se, na pranýř se mnou! Smile

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
david.a
Hifista


Založený: 28 jún 2009
Príspevky: 207
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št august 13, 2009 17:14:58    Predmet: Odpovedať s citátom

TomasT napísal:
merhaut napísal:
TTzOp, co to zase planceš? Jaké nelegální wavy a mp3?! Já mám všechny wavy a mp3 legální, tak jako všichni, co je shromažďují a poslouchají pro svou osobní potřebu...

Drž se pájky.


Ano, ktere vlastnis s dalsima. Kazdy vlastnite kousek, co :lol:


Mozna jsem nedovtipny, ale co tim chces rict?

Aniz bych povazoval za nutne uzivat silackych frazi typu "drz se pajky", dovoluji si upozornit, ze skutecne je zcela v souladu s pravnim radem CR zkopirovat si zvukovy zaznam z media, ktere nebylo chraneno proti kopirovani, pro vlastni potrebu, kde vlastni potrebou se rozumi zejmena, ze nebude dale verejne sireno, natoz pak za uplatu. Takze skutecne je to v pozici rapidshare ano, torrenty ne.

A media chranena proti kopirovani je uplne ze vseho nejlepsi nekupovat...

Pro rypaly: naprostou vetsinu sveho hudebniho archivu mam na originalnich CD, pripadne souborech online zakoupenych. Nikoli vsechna, protoze neco se neda rozumne sehnat, a zcela bezne si stahnu nejaky zaznam proto, abych se rozhodl, zda si ho koupit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Št august 13, 2009 17:51:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže na chování a konání onoho mini dovozce tu některým vadí:
1)Neodvádí daně
2)Dovoluje se zaštiťovat mezinárodní zárukou kterou nebohý oficiální dovozce nechce plnit.

1)Operuje se tu s vyspělým světem a mravním úpadkem ČR/SK. Tedy například ebay je asi čistě ČR/SK portál neboť tam se děje totéž ale ve větším měřítku. Daně tam soukromí osoby také neplatí …. .
2)Pokud něco deklaruje výrobce a jeho zastoupení to odmítá plnit tak proč dovozce zastupuje takového výrobce s jehož obchodní politikou nesouhlasí?

Co ovšem vadí mě je to že nákup v zahraničí přes “prostředníka“ je levnější než u nás. Jsem snad tak bohatý abych platil o 30% více než třeba Němec? Je zboží v ČR/SK “výběrové“ kvality tak aby to ospravedlnilo jeho cenu? Odpověď je jednoduchá kde není konkurence tam je prodejce náš pán a vládce. Naopak v oborech kde konkurence je tak tam je cena a kvalita plně srovnatelná s okolním světem!

Tedy moje odpověď pro:
merhaut> Popravě řečeno ty si mě hrubě zklamal.
BV> Pohled ze strany prodejce? Proč ne. Ovšem třeba stížnost na řešení reklamací formou slev je zajímavá, smlouvu jste podepsal s pistolí u hlavy? Jinak si totiž nedovedu představit proč jste podepisoval něco co nechcete. Nebo že by tu byla výhoda jinde, třeba kvalita měničů díky které jste překousl i reklamační podmínky?
PMA> Opět se ukázalo že znalosti technické jsou kompletně odlišné od znalostí obchodních. Technik by neměl mluvit do obchodu a obchodník do práce technika. Osobně na tento problém narážím stále a asi budu muset najmout obchodníka/manažera nebo se k vetší firmě nedopracuji.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Št august 13, 2009 17:59:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Milý Zdenku II, o prostředí v ČR/SR jsem psal na základě srovnání s Dánskem, USA a Japonskem - s prací ve jmenovaných zemích a přístupem tam mám docela zkušenosti. Jinak já si nestěžuji, na to, co je zde obchodně možné a nemožné mám víc než dobrý odhad. Vaše věta je - typicky české - klišé.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Št august 13, 2009 19:17:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Za sebe doplním, že ZdeNek II nepochopil podstatu mých výhrad proti tomu "zakázkovému dovozci", plus evidentně nemá ani tucha o dalších souvislostech (viz kupříkladu nesmyslný poukaz na ebay).

Doporučuju najmout si ještě víc poradců...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5930
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št august 13, 2009 19:30:48    Predmet: Odpovedať s citátom

zdenek II
Nevieš o čom hovoríš.. Je mimo možnosti pochopenia fakt, že náklady na ev. presnú administratívu, resp. dopravu každého vadného výrobku k výrobcovi môžu byť vyššie ako cena opravy alebo aj výrobku? Kto to zaplatí?. Čo je potom špatné, keď paušálna platba výrobcu (lepšie riešenie pri výrobe v USA..) na záručné opravy (autorizovaným dovozcom) sa rozdelí v pomere dovezených kusov a reklamácia sa rieši tam, kde sa výrobok doviezol a predal?
Je to jasne napísané v reklamačných podnmiekach HK, tak neviem čo dovozca neplní, výrobca nič také (eurozáruka) nedeklaruje a plní svoje povinnosti inou formou..Sťažovať sa na niečo vycucané z prsta je smiešne. Použité riešenie je výhodné pre 99% zákazníkov. Proti tomu nič nemám a s tým súhlasím. Ale súčasne nevidím najmenšiu príčinu riešiť problém za iného dovozcu v inom štáte z mojich peňazí a on si tie svoje (na to určené) nechá, to je to , čoho sa dožadujete....
Je to rovnaké ako sa nepoistiť("ušetriť") a potom plakať pri požiari . A ak Ti chýba konkurencia, tak si to vyskúšaj Laughing, živím sa tak 19 rokov a viem o čom to je.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Št august 13, 2009 20:09:24    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA>Popravdě řečeno zkušenosti s obchodníky jak v USA tak v Japonsku a i jinde ve světě mám také. Samozřejmě nikoliv jako zaměstnanec neboť jsem tam nežil ale jako zákazník. Zkušenosti ze strany zaměstnanců mám pouze od známých co tam pracují. Na základě zkušeností mohu klidně říci že i tyto vyspělé státy mají stejné problémy jako mi. Stejné, často absurdní pracovní požadavky ale také “rozumní“ šéfové atd... . Z hlediska zákazníka není rozdíl jestli nakupuje ve vyspělých zemích nebo u nás pokud se jedná o obory kde je dostatečná konkurence. Konkurence je to klíčové slovo, kde chybí tak tam prostě dřeme hubou o zem. Prostě za komunistů jsme si zdeformovali trh a než se zaplní a budou z něj vytlačeni obchodníci co mají představu že mohou vše tak to tu prostě bude skřípat.

Jinak téma technik/obchodník není klišé ale realita. Nikdy jsem nepoznal ani jediného člověka co by byl zároveň technik a obchodník na slušné úrovni. Znám jak výborné obchodníky tak i techniky ale žádného technika/obchodníka.

Merhaut> Obávám se že tvé výhrady jsem pochopil velice dobře a ty to i s tím ebay chápeš také. Problém je myslím úplně jinde. K poradcům snad jedině to že buď se mohu naplno věnovat technické části nebo naopak obchodu. Je tu ještě jedna možnost a to ze přes den se budu věnovat obchodu a v noci technické části a výrobě. Nevím jak ty ale nejdéle jsem to vydržel 3 dny kdy jsem v podělí ráno přišel do práce a domu se vrátil ve čtvrtek dopoledne. Tedy buď se budu věnovat obchodu a zaměstnám technika nebo se budu věnovat výrobě a zaměstnám obchodníka … .

BV> Opravdu to nechápu? Sice nepracuji 19 let ale jen cca 10let zato v oboru kde konkurence je taková že problémy dovozců a výrobců v audio oboru považuji za směšné. Zkus si představit že stejný obchod jako máš ty by byl takzvaně na každém rohu a hned se budeš na to koukat trochu jinak. Třeba já mám konkurenčních firem ve vzdálenosti cca 800m od firmy asi 6. V takovém případě dostává konkurence trochu jinou podobu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
frakan
Hifista


Založený: 16 máj 2007
Príspevky: 158
Bydlisko: Nové Mesto n/V

PríspevokZaslal: Št august 13, 2009 20:34:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Konkurencia nie je o tom, koľko konkurentov je na km2. Je asi rozdiel predávať rohlíky, ktoré konzumuje každý a hifi techniku nie?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Št august 13, 2009 20:46:58    Predmet: Odpovedať s citátom

frakan>
Máš samozřejmě pravdu ale to že hi-fi je levnější než moje zakázky nepovažuji za tak podstatné Smile .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
frakan
Hifista


Založený: 16 máj 2007
Príspevky: 158
Bydlisko: Nové Mesto n/V

PríspevokZaslal: Št august 13, 2009 20:55:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to na každom rohu a ceny drahšie ako Hifi? To môže byť len lekáreň Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Št august 13, 2009 21:10:50    Predmet: Odpovedať s citátom

"Nikdy jsem nepoznal ani jediného člověka co by byl zároveň technik a obchodník na slušné úrovni." A jak to poznáš?

Jo, a troška češtiny by neškodila.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Št august 13, 2009 22:46:33    Predmet: Odpovedať s citátom

A to mně se docela líbilo, co zděněk napsal, pěkně se to četlo. A nebuďte na něj zlí. Já bych vám taky něco řek, ale radši pudu spát. Jo, jen tak mimochodem, já mám asi 300CDček smahlejch z torrentů a moc mě to netankuje. Na originály nemám. Tak se mnou mravně pohoršete a poplivejte mě. Ale vo to tu vlastně vubec nejde, tak proč to sem tahám? Aha, on to sem zatáh někdo jinej... No to je fuk. Mějte se pěkně a poslyšte radu mladýho pardála: Vyprdněte se na to, protože vaše řeči stejně nikam nedojdou. A to se nechci nikoho dotknout, ale fakt to tak je. Je jen málo lidí ne světě, jejichž kecy někam vedou a to bych si dovolil tvrdit, že pár z nich má i nobelovku a učí se o nich ve školách. Jenže o dovozu hifi techniky se nebavěj. A proč sem vubec píšu? No asi abych nebyl out. Snad se vzbudim střízlivej a nebudu mít potřebu se angažovat.
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
NNNTomas
Hifista


Založený: 26 apríl 2007
Príspevky: 212

PríspevokZaslal: Pi august 14, 2009 14:17:22    Predmet: Odpovedať s citátom

...konečně někdo, kdo žije v realitě.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danek15
Hifista - pokročilec


Založený: 27 január 2007
Príspevky: 341
Bydlisko: Okolí OV

PríspevokZaslal: Ne august 16, 2009 14:54:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Sostakovic Neobhajoval jsem nedovolené podnikání VOLNÝM pohybem …… Ale měl jsem spíše na mysli to, že může přijít doba, kdy nějaký silný investor udělá HiFi hypermarket kde bude 10 nebo 20 míst pro poslech a bude vše po stránce legislativy OK . Toto podpořené náležitou reklamou. (Než tady přišli řetězce na téměř cokoliv tak jsi to také málo kdo dovedl představit ). Takže páleni ŽL odlož, zatím ještě nenastal ten správný čas.

A pak bys možná přivítal lépe deset lidiček kteří něco polooficiálně nabízí ve „strachu“ než jednoho co dělá vše dle zákonu, ale úplně v jiné dimenzi než by mohl slušný našinec.
Mé příklady které jsem uvedl pro „obhajobu“ byli myšleny jen jako možné, co by například mohl tvrdit dotyčný když by po něm šli úřady . Když by toto udělal jen 2x nebo 3x .
Vzhledem k tomu, že většinu lidi považují za slušné tak nemam důvod pana Melicharka považovat za opak.

BV Je mě úplně jasná tvá argumentace a máš i dle mého hodně pravdy. Ale stále budu trvat na tom že nikdo, ani ty nevíš co má pan Melicharek za úmysly. Možná že si už vyřizuje živnost. list nebo také ne.
A ještě k tomu kdo má v sobě více pozůstatku komunismu a kdo méně.
V demokratických společnostech je běžné, že platí presumpce neviny (praxe je trošku složitější) . Na rozdíl, od bolševismu kde musel každý dokazovat svou nevinu.

_________________
Dýchám tedy jsem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kuki
Hifi obsluha


Založený: 12 máj 2008
Príspevky: 26
Bydlisko: Malé Blahovo

PríspevokZaslal: Ut december 22, 2009 22:34:47    Predmet: RE:MELICHAREK Odpovedať s citátom

Zaujímave info:-)

konečne

profil registrovaného člena MELICHAREK na INZERCIA:

...registrácia zakázaná správcom do roku 2100!!!

http://uzivatel.slovenskainzercia.sk/uzivatel/32753-martin/

_________________
music forever
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strana 6 z 6

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist