Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Advance Acoustic MCD203 CD player

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: St február 07, 2007 09:27:14    Predmet: Advance Acoustic MCD203 CD player Odpovedať s citátom

Včera jsem zažil opět jedno hifi překvapení, které nabouralo mé předsudky vůči levným a navíc čínským výrobkům.

Solidně zpracovaný přístroj, v tomhle před číňany opravdu smekám, neb i v levné cenové třídě dokáží držet výbornou povrchovou úpravu. Masivní DO příjemně chladící do ruky, snad jen trošku chrastící knoflíky v něm mohou někomu vadit. Lehké negativum v podobě šuplíku na CD, žlábek pro přesnou pozici CD je docela hodně mělký a CD po něm dosti klouže, takže je docela obtížné trefit hned to správné umístění. Ale jinak bez výhrad, překvapila mě i přítomnost XLR! Uvnitř žhne lampička. Nebo je jich víc? Nevím.

Pojďme ke zvuku, srovnáváno přímo s Krellem KAV-300cd. Krell je podle mě výborný player, i když není úplně žánrově univerzální, nesedí mu zejména tvrdší žánry (tvrdší rock až metal), tam mu chybí trochu hutnost na spodku. Ta hutnost, kterou předvedl Advance Acoustic! Pouštěli jsme pár takovýchto tvrdších CD, hudba měla přes AA větší "drajv", šlapalo to, basa basovala o 106, výborné!
Mrazík mi jej nechal doma o den dýl než jsem čekal, takže po jeho odchodu jsem si začal projíždět svá CD. Začal jsem INXS - Elegantely wasted, toto CD mám rád. Z AA leze opět hutný spodek, hudba šlape, noha si poklepává, ale po chvíli začíná něco vadit, prostor je sevřený, jak da šířky, tak do hloubky. S Krellem je scéna krásně roztažená až za bedny, s AA se to smrskne mezi ně. Sjel jsem za včerejšek asi tři nebo čtyři CD a měl stále více jasno. AA chybí zejména Krellova vzdušnost a čistota přednesu, zvuk AA je tupější, chybí mi v něm ten říz Krellu, nemám z toho až husí kůži, u jednoho CD to až nudilo.

Nicméně aby to nevypadalo že AA jen kritizuju! Uvědomme si, že srovnávám player za 18(?) vs. player asi za 150tis. Velmi ale velmi mi AA připomíná přednes SONY X779 co jsem měl před tím a to už je myslím hodně velká poklona! Zvuk je hutnější, u "tvrdších" CD více "šlape", ale zároveň jak jsem napsal tupější, chybí mi tam 1/2 informací. A úplně stejné to bylo i s tím SONY. A to je myslím k ceně 203 co říct ...

Jsou žánry kde doma kraluje Krell, jsou ale žánry kde jsme včera dali přednost AA 203. Má můj obdiv.


PS: Pro někoho navíc může být příjemným bonusem i to, že prý přehrává i MP3 (nevím, nezkoušel jsem).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: St február 07, 2007 09:47:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám hodně podobnou zkušenost s dalším číňanem.Je to multikombajn.Ale ještě jsem neměřil.Pak to vystřelím ven.Osobně nesnáším řev na levné výrobky z číny.Totální blbost.A dotyčný to ani neslyšel ani neviděl na vlastní oči!Tenhle kousek je velice dobrý....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: St február 07, 2007 09:49:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlava
Vidím, že to slyšíme podobně, viz téma http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=513
Jen mi u toho AA vadila délka "žhavení" po zapnutí, nic pro netrpělivé.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Ghost
Nádejný hifista


Založený: 09 október 2006
Príspevky: 70

PríspevokZaslal: St február 07, 2007 10:04:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Advance Acoustic MCD203 ma zahuhlany a upatlany zvuk. Rekl bych, ze az moc. Jak psal Hlava chybi spousta dulezitych informaci, poslech je nuda. Dle me je velkym pruserem cinsky none transport vcetne nestandartniho casovani 27MHz jenz je vzdy handicapem oproti primeho nasobku fs. Pouzita mechanika je zrejme DVD. SONY 779ES je dle mne mnohem lepsi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist