Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Denon DL110

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
honza637
Hifi obsluha


Založený: 14 september 2009
Príspevky: 25
Bydlisko: Sezimovo Usti

PríspevokZaslal: St september 23, 2009 20:34:51    Predmet: Denon DL110 Odpovedať s citátom

Zdravim, máte někdo v provozu přenosku Denon DL110? Zajímají mne různá srovnání a pocity z provozu:) Reálné technické měření samozřejmě taky...
_________________
DDT - Digital Destructing Technology
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Pi január 28, 2022 22:32:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Sice toto vlákno už má jakýsi pátek, ale musím se rozdělit o své zkušenosti, kdyby se někdo rozhodoval poskočit ze základu o něco výš. Mám gramofon, hooodně předělaný Pro-Ject Essential 2. Tedy ramínko 8g. A lehce upravený Actidamp mk2. První jsem pořídil klasiku AT-95E, tož nějak hraje, ale neslaně, nemastně, neurazí, ale vůbec nenadchne, zvuk je jakoby mrtvý a nudný. Protože poslouchám ve většině na LP starší rock, chtěl jsem přenosku s více basy. Dle recenzí vyhrála o něco dražší Grado Black3. Ano, zvuk byl hutnější, ale takový tenký a stále nuda. Už jsem chtěl gramofon zavrhnout, jako přístroj pro rockery nepoužitelný, ale nedalo mi to a hledal jsem doporučení na přenosku pro rock. A vypadla na mě právě DENON DL-110, tedy HOMC. Cena už tam byla vyšší, ale rozhodl jsem se, že tomu dám poslední šanci. Hledal jsem a koupil jsem zánovní za 3500Kč, což byla přijatelná cena. Přenosku doporučují montovat na středně těžká ramínka, takže jsem nad přenosku dal 4g závaží a koupil větší protizávaží 75g. VTA vychází v pořádku. Ale k jádru pudla. Zvuk, který z toho leze, je neuvěřitelný. Z toho tryská dynamika, energie, živost, to má pořádné koule. A ještě to nebrumí, což je nešvar Grado přenosek. Nyní jsem se dostal ke zvuku, jaký jsem ani neočekával, že může z LP vycházet. Kdo má rád rock a muzikální projev, DENON DL-110 je ta správná volba. V obdobné ceně je ještě chválený Ortofon 2M Blue, ale nemohu srovnat a osobně mě to už ani nezajímá. Rocku zdar a Denonu díky za nové zážitky!!! PS: Schválně udělám srovnání s digitálem, mám stejné nahrávky, ale bojím se toho, že dynamikou ho LP rozdrtí.
_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
archeo
Hifi obsluha


Založený: 15 apríl 2015
Príspevky: 36
Bydlisko: dca

PríspevokZaslal: Pi január 28, 2022 23:40:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Ktoré sú tvoje najobľúbenejšie placky?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vintage
Hifista


Založený: 06 december 2010
Príspevky: 159

PríspevokZaslal: Po január 31, 2022 12:11:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Mas ten Actidamp nastaven na MM nebo MC?

karfik napísal:
Sice toto vlákno už má jakýsi pátek, ale musím se rozdělit o své zkušenosti, kdyby se někdo rozhodoval poskočit ze základu o něco výš. Mám gramofon, hooodně předělaný Pro-Ject Essential 2. Tedy ramínko 8g. A lehce upravený Actidamp mk2. První jsem pořídil klasiku AT-95E, tož nějak hraje, ale neslaně, nemastně, neurazí, ale vůbec nenadchne, zvuk je jakoby mrtvý a nudný. Protože poslouchám ve většině na LP starší rock, chtěl jsem přenosku s více basy. Dle recenzí vyhrála o něco dražší Grado Black3. Ano, zvuk byl hutnější, ale takový tenký a stále nuda. Už jsem chtěl gramofon zavrhnout, jako přístroj pro rockery nepoužitelný, ale nedalo mi to a hledal jsem doporučení na přenosku pro rock. A vypadla na mě právě DENON DL-110, tedy HOMC. Cena už tam byla vyšší, ale rozhodl jsem se, že tomu dám poslední šanci. Hledal jsem a koupil jsem zánovní za 3500Kč, což byla přijatelná cena. Přenosku doporučují montovat na středně těžká ramínka, takže jsem nad přenosku dal 4g závaží a koupil větší protizávaží 75g. VTA vychází v pořádku. Ale k jádru pudla. Zvuk, který z toho leze, je neuvěřitelný. Z toho tryská dynamika, energie, živost, to má pořádné koule. A ještě to nebrumí, což je nešvar Grado přenosek. Nyní jsem se dostal ke zvuku, jaký jsem ani neočekával, že může z LP vycházet. Kdo má rád rock a muzikální projev, DENON DL-110 je ta správná volba. V obdobné ceně je ještě chválený Ortofon 2M Blue, ale nemohu srovnat a osobně mě to už ani nezajímá. Rocku zdar a Denonu díky za nové zážitky!!! PS: Schválně udělám srovnání s digitálem, mám stejné nahrávky, ale bojím se toho, že dynamikou ho LP rozdrtí.

_________________
Thorens TD126 MKIII -> Ortofon 2m Black
RME ADI-2 DAC FS
BV Audio PRE1 + PA300SSE -> Infinity R90
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Po január 31, 2022 12:41:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Ta DENON DL-110 je hoodně povedená, napříč fory a hifi skupinami na facebooku samá chvála.
Kamarád ji provozuje s novou verzí Actidampu mk3 pro MC a je hodně spokojený..

_________________
LutaDAC, SPX2010, DPA330 modif.Danhard, Shan E520
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
vintage
Hifista


Založený: 06 december 2010
Príspevky: 159

PríspevokZaslal: Po január 31, 2022 13:07:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja ji ted koupil, nainstaloval a nestacil jsem se divit. Prijde mi, ze snad hraje jeste lepe jak Ortofon 2m black. Preamp mam BVa PRE1 v mode MC.
_________________
Thorens TD126 MKIII -> Ortofon 2m Black
RME ADI-2 DAC FS
BV Audio PRE1 + PA300SSE -> Infinity R90
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mumu
Hifista - pokročilec


Založený: 14 január 2011
Príspevky: 277

PríspevokZaslal: Po január 31, 2022 14:02:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám priame porovnanie, pár mesiacov na striedačku mením (zvyšok zostavy je rovnaký) spomínanú Denon vs. Ortofon 2M Black. Hlavné žánre prog (rock, metal), klasický heavy, čiastočne ma stále bavia aj večne obľúbení Pink..Dire..a podobné prepocuvane veci, bez ujmy na zdraví si vychutnám aj M. Davisa, A. Franklin, a tiež cesku a ruskú klasiku.
Keby som si musel vybrať z tých dvoch prenosiek, volím za seba Denon. Aj keď 2M Black je určite Hifi-lepšia, detailnejsia. Ja ich mením po cca mesiaci, a po každej výmene mám ten dobrý pocit, že to hra "inak". 🙂👍Obe tieto prenosky sú podľa mňa výborné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Karel2
Hifista


Založený: 18 máj 2007
Príspevky: 129
Bydlisko: Tábor

PríspevokZaslal: Ut február 01, 2022 12:01:27    Predmet: Odpovedať s citátom

DL-110 používám také. Chtěl jsem vyzkoušet MC přenosku, v recenzích byla Denonka velmi chválena. Cena za novou odpovídala představě, kolik jsem byl ochoten za tento pokus dát a již jsem u Denonky zůstal.

Zatěžovací impedanci jsem zvolil podle doporučení 10k.
http://www.vista-audio.com/products/phono-1mkII/examples.htm
Tebou Karfíku uvažovaných 2k (zmínka v tomto vlákně: https://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=9118&start=150)
bych možná ještě podrobil nějakému experimentu, 2k je již poměrně nízká hodnota.

Denonku poslouchám se svým upraveným „actidampem“
http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?pid=351101#p351101

Třebaže se jedná u DL-110 o vysokoúrovňovou MC přenosku, úrovně MM přenosek přeci jen nedosahuje a zesílení actidampu jsem mírně zvětšil, cca o 5 dB oproti původnímu zesílení.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: So február 19, 2022 21:53:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Ktoré sú tvoje najobľúbenejšie placky?
Že bych měl něco nejoblíbenější se říci nedá. Ale třeba rád šáhnu po CK Vocal - Generace, to je neuvěřitelná hudba.
Mas ten Actidamp nastaven na MM nebo MC?
Já ho mám upravený a mám změněné zesílení v obou stupních, takže ani jedno Smile. U ní jen pozor, že má impedanci 160ohmů a MC vstupy mají odpory třeba jen 100Ohmů a to je pro ni málo. Někdo doporučuje 2k, někdo 10k, někdo je spokojen s 47k MM vstupu.
Zatěžovací impedanci jsem zvolil podle doporučení 10k.
Přepočítám Actidamp na vstupních 10k, to tam budou vycházet ještě rozumné hodnoty odporů. Ještě jsem to nepředělal, furt jedu na originálních 47k. Jen mám vyšší zesílení, ale ještě ho zvýším.

_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: So február 19, 2022 22:00:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Hraju si se zatížením a došel jsem k následujícímu:
1,9-2g (doporučení na fórech) - zvuk neurazí, nenadchne
1,8g (doporučené Denonem) - zvuk ožívá
1,7g (nyní poslouchám) - už to má ty správné koule a říz, tak se mi to moc líbí
1,6g - vyzkouším časem

_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
komak
Hifista


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 162

PríspevokZaslal: Ut marec 15, 2022 14:05:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Hral som na DL 110,DL 160 teraz mám 103R.
DL 110 mi leží v šuflíku,nie je vela hraná -mám všetky typy placiek,kazeťáky, kotúčaky
HDD a málo času...ak má niekto záujem:
https://elektro.bazos.sk/inzerat/134077743/denon-dl110-110eur.php
DL 160 NEPREDAM.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Po marec 28, 2022 21:10:07    Predmet: Odpovedať s citátom

komak napísal:
Hral som na DL 110,DL 160 teraz mám 103R.
DL 110 mi leží v šuflíku,nie je vela hraná -mám všetky typy placiek,kazeťáky, kotúčaky
HDD a málo času...ak má niekto záujem:
https://elektro.bazos.sk/inzerat/134077743/denon-dl110-110eur.php
DL 160 NEPREDAM.

Moc pěkná cena!

_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Po marec 28, 2022 21:15:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Jinak při mém laborování jsem se nyní ustálil na zatížení 1,6g a to má tu správnou muzikálnost, dynamiku a surovost. Co mě při každém poslechu zaujme je reálnost zvuků a pevnost basů oproti digitálu. Stále jsem nadšen a zvukem plně uspokojen (škoda jen, že některá LP mají tak ubohý zvuk, ale to většina dnešní digitální tvorby taky)
_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Št marec 31, 2022 21:17:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Dnes srovnání stejného vydání YES - 90125 a zvuk je velmi podobný, není tam žádný zásadní rozdíl v dynamice, frekvenčním spektru či čistotě. Ale z LP se mi to asi líbí o něco víc, není to tak dokonalé jako digitál ale má to jakousi větší surovost, víc z toho cítím tu energii hudebníků, kterou tam při nahrávání vložili Smile. A tak bych to řekl i o jiných zvukově slušných LP, kam k mému úžasu spadá spousta mých LP československé jazz/progres/rockové tvorby 70-80let.
_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist