Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

cd edgar

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
roman
Hifi obsluha


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 5
Bydlisko: opava

PríspevokZaslal: St február 07, 2007 22:25:03    Predmet: cd edgar Odpovedať s citátom

Vaš nazor na jeho univerzalnost,poradi si s každym hudebnim žanrem a poradí si z ruznymi reprosoustavami
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
efičák
Hifista


Založený: 24 január 2007
Príspevky: 239
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: So február 10, 2007 17:05:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Edgar CD-1.
S reprosoustavama? S těma, co potřebují rozsvítit ostrým digitálem ne.
Normální a výborné rozehraje nadstandartně.
Zesilovač jakýkoli. Co nejlepší dle vkusu majitele.
Klidně tranzistorový. Má živý, dynamický přirozený zvuk.
Žánrová univerzalita.
Zahraje všechno.
Ale u akustiky a klasiky exceluje.
Jeho 4x 12AX7 Elektro Harmonix, a další vychytávky podporují extrrakt hudebnosti, který u hudby hledám.
Nevýhoda?
Pro mě jen, že k sobě svým panelem z masivu láká další tovární spřízněnce.
Já bych si musel objednat toární kit s pozlacenými knoflíky a černý eloxovaný panel k integráči.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Ghost
Nádejný hifista


Založený: 09 október 2006
Príspevky: 70

PríspevokZaslal: So február 10, 2007 21:34:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Akustika mu celkem jde, ale u klasiky bych si tak jistý nebyl. Jeho problémem je rozlišovací schopnost a z toho vyplývající problém reprodukovat složitější hudební pasáže ke kterým se vážná hudba bezesporu řadí. Milovníkům klasiky bych doporučil něco jiného.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: Pi február 23, 2007 15:01:30    Predmet: Ghost Odpovedať s citátom

Ghost napísal:
Akustika mu celkem jde, ale u klasiky bych si tak jistý nebyl. Jeho problémem je rozlišovací schopnost....


...no to mi musíš vysvetliť. Nehľadaj žiadny prudivý názor, aby nevznikol dojem, že ho bránim vlastným telom, ale rozlíšenie má CD1 naopak veľmi dobré, zachováva prirodzenú farbu, bez drsnosti, alebo akejsi "vypjatosti". Ak hovoríme o klasike (a teda zväčša o akustike) vyjadrí dušu hudby, je jedno, či u malého telesa alebo orchestra - striedania dynamiky sú dramatické, razantné, plné šťavy a zároveň ošetrené do detailov. Žiadne zlievanie sa u mňa nekonalo. Ja mám voči nemu len konštrukčno-dizajnové výhrady.

Nebol problém niekde inde? Môžem vedieť, do akého reťazce to hralo? Určite existuje aj lepší prehrávač, ale málokto z nás si ho môže dovoliť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
lubos
Hifista


Založený: 15 december 2006
Príspevky: 214

PríspevokZaslal: Pi február 23, 2007 16:02:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Presne tak Pali ako pises, za tie peniaze nie je co riesit. Mal som ho doma pozicany na test a hra velmi slusne, ale tvrdsie zanre ako metal, mu moc nesedia. Co sa tyka predneho panelu, za priplatok je ho mozne urobit v klavirnom ciernom laku. Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ghost
Nádejný hifista


Založený: 09 október 2006
Príspevky: 70

PríspevokZaslal: Pi február 23, 2007 21:19:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Souhlas, jeho sound je bez drsnosti, nebo jakejsi "vypjatosti". Zachovává si klady elektronek. Slozitejsi hudbu jakou jsou vetsi symfonicka telesa ale uz ponekud sleva. Podani detailu neni dle mne jeho silnou strankou. Je to dobry prehravac, na Jazz, Folk, komorni hudbu kde se v dane tride radi k tem lepsim. Zvuk je pekny, plasticky, vokaly nadherne prirozene, ale klasiku jsem slysel hrat lepe i s levnejsimi prehravaci. I v ostatnich zanrech je slyset handicap rozlisitelnosti. Je to o vkusu posluchace a schopnosti zbytku retezce. Oproti vsem SONY ES je EDGAR dle mne poslouchatelnejsi. Samozrejme krome SONY 779ES alaMartin-tuning Smile Priznivci elektronek dle mne budou spokojeni jeho pritomnosti. Eficak by mohl vypravet.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: So február 24, 2007 00:40:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Ghost

Oproti SONY je CD1 analógovejší a prirodzenejší. Lampofilovia si prídu na svoje, to áno, ale nie je to nejak presladené alebo preteplené. Pravda je, že vyslovené brutality som na ňom neskúšal, len mi celkom nejde to slovo rozlíšenie. To ako detail a podanie nuancií, alebo separácia nástrojov, ich definícia v priestore a s tým súvisiaca neschopnosť podať prehľadne väčšie teleso? Naozaj som ten pocit nemal, že by v týchto atribútoch niečo zaostávalo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: So február 24, 2007 01:43:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Ghost napísal:
Oproti vsem SONY ES je EDGAR dle mne poslouchatelnejsi.

By mě tak zajímalo, kolik jsi těch "všech" SONY ES slyšel, že vynášíš takovéhle závěry ... ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Ghost
Nádejný hifista


Založený: 09 október 2006
Príspevky: 70

PríspevokZaslal: So február 24, 2007 09:47:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Cekal jsem mensi flamethrower. Bezprostredne jsme CD1 porovnavali se Sony 505ES a Sony 50ES. Blize ke zvuku Edgar mel pochopitelne 505ES. 50ES je zvukove zcela odlisna. Moc tlaci na pasmo vyssich stredu a vysek. Dale znam 779ES, 555ES, 777ES. Znam topologii a zapojeni techto ES prehravacu. Je pravdou ze drivejsi modely byly propracovanejsi a hraly lepe.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ghost
Nádejný hifista


Založený: 09 október 2006
Príspevky: 70

PríspevokZaslal: So február 24, 2007 09:51:46    Predmet: Odpovedať s citátom

palipol napísal:
Ghost

Oproti SONY je CD1 analógovejší a prirodzenejší. Lampofilovia si prídu na svoje, to áno, ale nie je to nejak presladené alebo preteplené. Pravda je, že vyslovené brutality som na ňom neskúšal, len mi celkom nejde to slovo rozlíšenie. To ako detail a podanie nuancií, alebo separácia nástrojov, ich definícia v priestore a s tým súvisiaca neschopnosť podať prehľadne väčšie teleso? Naozaj som ten pocit nemal, že by v týchto atribútoch niečo zaostávalo.


Je to tak. Skutecne jsem mel ten pocit a nebyl jsem sam. Konstrukce EdgarCD1 tomu i napovida. Mam na mysli separaci nastroju, jejich definici v prostoru a s tim souvisejici neschopnost podat prehledne vetsi hudebni teleso.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: So február 24, 2007 10:42:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo jo, 50ES mě taky nijak zvlášť neuchvacuje, když jsme srovnávali 50ES s 505ES, já byl jednoznačně na straně té 505. Nicméně srovná-li se přímo 505 se 779, hraje sedmičková vlajková loď výrazně lépe ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: So február 24, 2007 11:06:41    Predmet: Edgar CD1 Odpovedať s citátom

Ghost, Hlava aj ostatní

Dokážem pochopiť tvoje pocity, myslím, že sa zhodneme v tom, že EDGAR CD 1 neurazí, nájde si svojich poslucháčov a môže zvukom konkurovať hodne vysoko.

Keď je už reč -doplním svoje subjektívne poznatky o prístrojoch SONY ES, ktoré som mal možnosť "testovať". S 50tkou už nejaký čas žijem.

SONY CPD XA7ES - mechanicky super prístroj s kompletnou výbavou, XLR a perfektnou mechanikou. Zvuk je jemný, rozlíšený a komorný, bas je mäkší,priestor preferuje hĺbku pred šírkou. Medovejší prejav.

SONY CDP XA50ES - Lacnejšie prevedenie 7čky s rovnakou mechanikou a nešpiniacim sa povrchom transportu. Bez XLR, ale stále 15kg. Zvuk zachováva jemnosť 7 čky, je dynamickejší, bas je tvrdší a presnejší, stredy pekné, akoby trochu vystúpené, rovnako výšky. Jasnejší prejav, naopak viac do šírky. Má 9 analógových filtrov s ktorými sa dá rôzne čarovať, ale má to význam snáď len u neaudiofilského počúvanie horších nahrávok, kde sa dá zvuk subjektívne "vylepšiť".

Obidva prístroje sú zvukovo typický digitál, 50ka špetku viac. Ale aby sme nemali pocit, že sa bavíme o usoplených deckách v kúte, s ktorými sa nikto nechce hrať, tieto top ES modely sa môžu aj dnes postaviť kategórii okolo 50tisíc SKK za NOVÝ prístroj. Myslím celkovými zvukovými vlastnosťami, jednotlivé percentuálne rozdiely môžme samozrejme pitvať do nekonečna. 505ES ani 779ES som netestoval, takže neviem posúdiť, ale rešpektujem názor. 779ES sa mi veľmi páči dizajnom.

EDGAR CD1 je zvukovo iný prístroj a je svojím spôsobom výnimočný. Určite vhodnejší na akustiku viac, ako napr. SONY 50 ES.

P.S.: Nedávno sme mali zvukový seans pri káve kde súperi boli 50ES a Accuphase DP55. Záver? SONY konštruovali konštruktéri a Accuphase umelci.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist