Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

I Mistři se mýlí, aneb 50 let slepé testy....
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 70, 71, 72  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: So júl 03, 2010 11:58:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi to z pohledu katalogových údajů nevypadá košer, ale s tím 1M odporem a KR205 to funkční nejspíš je i se slušnou reprodukovatelností.
Taky osobně raději u podobných věcí volím menší odpory, ale před 18 lety jsem to rozhodně neřešil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: So júl 03, 2010 12:06:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky Danhardovi mám typ ( Vašek má opravdu přehled Thumbs up ) na moderní součástku, která má ještě mnohem vhodnější parametry a je i koupitelná...protože to tady ale Cimrman čte, neuvedu podrobnosti ( Nasrat, Címo ! Thumb down ), takže případné dotazy do pošty...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5938
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So júl 03, 2010 12:25:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Vyhrabal som 3 ks KR205, paralelne 100n, zdroj 35V. odpor 1M. Nezopol ani jeden, napätie na nich diaku vyliezlo pomaly na asi 20-25V (voltmeter s Rin 10M), takže zbytkový prúd asi 10uA. Je o dva rády menší, ale nefunguje to. Ak sa to napája asi zo 45 V, tak to spustí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: So júl 03, 2010 12:32:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Já jsem vyhrabal 1ks KR205, na curve traceru s obtížemi zjišťuju, že zbytkový proud před sepnutím je asi 1uA. Mám tady hromadu jiných diaků, KR107 a pak nějaké, které nevím, co jsou zač (1 modrý pruh uprostřed, ze skladů Československé lidové Smile), a u nich je to koleno strmější, zbytkový proud bude ještě menší.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5938
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So júl 03, 2010 12:38:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Neviem, možno mám nejaký "výmet"..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: So júl 03, 2010 13:00:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Možná jsem měl nějaký extra, ale mě to fungovalo, pokud si pamatuju, dobře...
Ale dnes už bych tam dal relé, který bylo tehdy ještě relativně drahý, proto jsem volil tuhle variantu...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: So júl 03, 2010 21:30:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Kedysi dávno som robil na tomto princípe reguláciu nabíjania kondenzátora vo fotoblesku, ale je to už dávno, takže neviem či ešte niekde nájdem papierové podklady. Samozrejme, nebol tam triak na vybitie kondenzátora, ale ďalší obvod na zablokovanie meniča.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ne júl 04, 2010 06:35:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak Cimrman se přirovnává ke Koperníkovi....no, diagnóza je jasná...ale mám pocit, že mnohem raději než Koperníkem by byl Napoleonem, nebo ještě raději Ježíšem...tolik mu chybí ty zástupy věrných, kteří prohlédli a uvěřili, jdouce pak světem, hlásají JCP ( Jediná Cimrmanova Pravda )....jen jaksi zapomíná, že takoví lidé potřebují ke své víře spatřit zázrak, neboli na vlastní uši vidět a slyšet FUNGUJÍCÍ CIMRMANŮV ZESILOVAČ, na který by mohli hledět bez plexisklového štítu před obličejem...takže Címo, splň jim tu touhu, možná se pak zástupů dočkáš, ale chce to reálný vzorek, lidé se potřebují dotknout rány vlastní rukou, aby uvěřili - na nějaké teoretické školní žvásty kdesi v lokálním plátku ti serou.... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne júl 04, 2010 10:46:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Kazzatel a Danhard...
Mám sa pozrieť na malý krík obsypaný malými plodmi do jogurtov a džemov, pôvodne vyrábaných v canade, pričom používajú bezpečnostnú službu SBS? Mám však problém že nie je bežne zohnateľný.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ne júl 04, 2010 11:04:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Jsi hodný, Bohdane, ale máš malý děti a ty taky rády borůvky... Wink Když je utřeš s cukrem, přidáš trochu smetany a dáš na čerstvě upečenej vdolek, je to lepší než mana nebeská... Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ne júl 04, 2010 11:16:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Přispěvateli Slepá cesta: dík že se mě tak zastáváš, ale dovolím si tě mírně poopravit - upálen nebyl Galileo, neb ten vše před Inkvizicí odvolal, nýbrž Giordano Bruno ( tuším, že na Květnou neděli roku 1600 )...
Další mírná nepřesnost je to, že Cimrmann není Cimrmann, nýbrž FFFfff___ a v roce 64 mu bylo teprve devět let, takže STB by mohl leda referovat, kterak šmíroval ve vrbičkách u Bečvy Anču odvedle... Laughing
Se vším ostatním, cos napsal, pak plně souhlasím...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Ne júl 04, 2010 12:59:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jsem provedl pár měření diaků, abych se podíval na vlastnosti ochrany v DPA110.

Nejprve jsem tedy vyštrachal všechny diaky ze svých zásob. Viz foto... máme zde hromádku KR207, pak hromádku neidentifikovaných (modrý pruh uprostřed), dále 2ks použitých KR206, jeden jediný nepoužitý KR205, jeden atyp bez označení (dovoz z roku 1992 - asi vzorek z firmy KTE) a pár použitých i nepoužitých DB3 (nákup kolem roku 1995 v GME). Bohužel víc KR205 nemám.



Diaky1.jpg
 Description:
Diaky
 Filesize:  68.95 KB
 Viewed:  621 Time(s)

Diaky1.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Ne júl 04, 2010 13:02:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejprve jsem pár ks náhodně vybraných diaků změřil na starém analogovém charakteroskopu TR4805. Je to focené z obrazovky z blízka digitálem, má to tedy dost velkou paralaktickou chybu, ale to nám snad vadit nemusí.
Nejprve bylo změřeno pár ks při poměrně velkém proudu (vertikál je 0,5mA/d, horizontál vždy 5V/d). Ty rozmazané artefakty v horní části stopy dělá podřený kryt obrazovky. Zobrazení přechodového jevu při sepnutí diaku je trochu ovlivněn rozptylovými kapacitami, ale to nám pro názornost nevadí. Pár vybraných charakteristik následuje. Namátkově jsem otestoval asi 15ks v obou směrech.

Ještě jednou měřítka : Verikál 0,5ma/d, horizontál 5V/d



Diak KR207.jpg
 Description:
KR207
 Filesize:  71.38 KB
 Viewed:  464 Time(s)

Diak KR207.jpg



Diak DB3.jpg
 Description:
DB3
 Filesize:  72.38 KB
 Viewed:  481 Time(s)

Diak DB3.jpg



Diak 1m.jpg
 Description:
Diak s modrým pruhem
 Filesize:  70.25 KB
 Viewed:  478 Time(s)

Diak 1m.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Ne júl 04, 2010 13:10:51    Predmet: Odpovedať s citátom

A tady máme měření diaku KR205 : (vertikál je 0,5mA/d, horizontál 5V/d)


Diak KR205.jpg
 Description:
KR205
 Filesize:  70 KB
 Viewed:  500 Time(s)

Diak KR205.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Ne júl 04, 2010 13:18:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Již z předchozího obrázku se dá usoudit, že se žádný proud 1mA před sepnutím diaku nekoná, ale zde máme ještě detailní měření - horizontál je 5V/d, vertikál tentokrát 10uA/d.

Zobrazení jsem posunul ke středu obrazovky, aby se omezila paralaktická chyba. Vzhledem k rozptylovým kapacitám přístroje se při měření zobrazují vícečetné stopy (je to jednoduchý analogový dědeček, nemějme mu to za zlé Smile)

Z průběhu kolena při sepnutí diaku se dá odhadovat velmi opatrně asi 2/10 dílku, čili 2uA. Stejné měření jsem udělal s dalšími 20ks diaky Tesla, průběh kolena je velmi podobný, proudy jsou podobné.



Diak KR205x.jpg
 Description:
KR205 detail
 Filesize:  69.81 KB
 Viewed:  463 Time(s)

Diak KR205x.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Ne júl 04, 2010 13:56:52    Predmet: Odpovedať s citátom

A tady máme jeden kus diaku, který se odlišoval - je to ten jeden bez označení, pravděpodobně vzorek z KTE. Tyhle byly dodány jako náhrada za KR206 v době jejich nedostatku, bohužel se neosvědčily. Část jich nebyla schopna sepnout větší triak, měly značný rozptyl spínacího napětí a tak dále, dokonce některé po několika sepnutích přestávaly pracovat, nebo nespínaly vůbec. Mám bohužel jeden poslední kus.

Tady je charakteristika, horizontál 5V/d, verikál 10uA/d. Zřetelně vidíme, že diakem teče výrazně vyšší proud i při malém napětí, než u změřené KR205.

Odhaduji velikost tohoto proudu na asi 1,2 dílku, tj. 12uA. Jde o problematický diak, v obou polaritách se chová podobně, jenom s rozdílem spínacího napětí asi 3V. Upozorňuji ještě jednou, že tyto diaky naprosto nevyhovovaly jako náhrada za diaky Tesla.



Diak problem.jpg
 Description:
 Filesize:  69.87 KB
 Viewed:  478 Time(s)

Diak problem.jpg




Naposledy upravil Sendy dňa Ne júl 04, 2010 14:01:10, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne júl 04, 2010 14:00:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Sendy,
ďakujem, prosím spravil by si aj merania triaku G-A1, A1-A2, kým to máš rozbalené na stole. Zaujíma ma súhra všetkých parametrov a ich celkový vplyv v obvode. Škoda že ti nemôžem na diaľku podať moju príručnú ochranu viď http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=107370#107370
Tvoj "starouš" by to pekne votestoval. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Ne júl 04, 2010 14:02:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Bohdane, už to na stole nemám, dělal jsem to včera. Ale další měření - které asi vyhoví tvému požadavku - bude zveřejněno Smile

Jo - a tvoji přenosnou ochranu snadno otestuješ pomocí reg. zdroje a něčeho na omezení proudu. U té DB3 a poměrně velkého kondu bych měl možná strac o hradlo triaku, a taky bacha na jejich hrozný rozptyl spínacího napětí, aby to zdroj Tesly, zatížený ödporem cívky basáku, stačil sepnout.


Naposledy upravil Sendy dňa Ne júl 04, 2010 14:26:30, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne júl 04, 2010 14:20:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Než som ochranu začal používať tak som si ju otestoval. Mám použitú nižšiu hodnotu odporu v sérii ale tak ako Sendymu bezpečne opakovane ten obvod zopol niečo nad 30V a stiahol lab. zdroj 4A bez poškodenia triaku alebo diaku. Impulzne tam musel byť niekoľko násobne vyšší prúd.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne júl 04, 2010 14:25:31    Predmet: Odpovedať s citátom

+ som obvod zavesil na koncový zosilňovač a generátorom ho vybudil až do limitácie pri 10Hz. Obvod poslúchal a nezabral. Najlepšie je si funkciu odskúšť v reále - trebárz s prípravkom na nepájivej doske Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Ne júl 04, 2010 14:32:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Zrovna k Tesle (a pochybným konstrukcím) by bylo výhodnější nepoužít na vyhodnocení diak, ale něco jiného, aby to vyhodnotilo třeba nad 4Vss s delší časovou konstantou. Diak nechytne při nějakém kolapsu VAS a podobně, kdy na výstupu není zdaleka plné ss napětí. Ostatně těch v praxi ustálených zapojení tak moc není, běžné je i zenerka-tranzistor-triak.

Edit - koukám, že jsi stihnul odpovědět ještě než jsem editnul minulý příspěvek.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ne júl 04, 2010 15:26:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Doprdele, neserte mě už...110 byla deklarovaná jako odpadní produkt, co šuplík dá a byla zdaleka nejlevnější, s nějakým sáhodlouhým vývojem jsem se vůbec nepáral...
Cimrman jí použil jen proto, aby odlákal pozornost od svejch paskvilů, aby měl čas se zoufale pokusit zprovoznit alespoň něco.. to je metoda typu " u vás bijete černochy " a vy mu to perfektně žerete...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Ne júl 04, 2010 15:53:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže zpět k diakům.

Měření charakteristiky spínacích prvků na curve traceru je v oblasti malých proudů velmi ošidné. Pouze jeden zmatený učitel, který si do svého blogísku ukradl mnou postované fotografie a snažil se z nich odečíst nějaké přesné hodnoty, se snažil vypočítat nějaké přesné údaje z rozmáznuté stopy. Kromě obecné nepřesnosti zobrazení se totiž u CT s dynamickým průběhem měřícího napětí uplatňují rozptylové kapacity přístroje, indukčnosti vodičů a kmitočtová kompenzace vertikálu. Sepnutí diaku je zobrazeno s doplňkovou chybou, které nám tyto nežádoucí prvky vnášejí. V každém případě vidíme, jakého řádu ty proudy jsou, rozhodně to není 1mA, ani 100uA, ani 50uA.

Z důvodu nepřesnosti předchozích měření jsem rovněž včera provedl praktický test - zapojení diaku v obvodu, který odpovídá zapojení v DPA110. Myl použit MKT kondenzátor 100n, odpor 1M (změřeno 1005K), místo hradla triaku jsem použil odpor 100R, a k němu paralelně sériovou kombinaci odporu 150R a vysocesvítivé LED. Obvod byl napájen z reg. zdroje.
(To, že by kombinace kond 100nF + KR205 nedokázala sepnout příslušný triak, myslím můžeme zcela vyloučit. Těchto obvodů funguje obrovské množství, tato kombinace spínala i mnohem méně citlivé triaky. )
Postupně bylo provedeno měření s diaky KR205 a 2ks KR207, vždy v obou směrech (diaky nejsou samozřejmě zcela symetrické). Nejprve byl přímo k diaku připojen voltmetr (Ri 10M), ve funkci měření špičkového napětí (maxV - dále bude označeno jako spínací napětí diaku) a bylo postupně zvyšováno napětí zdroje až na mez, že diak sepne. Poté byl voltmetr připojen ke zdroji, napětí sníženo, a pomalu zvyšováno do té meze, že diak cyklicky spíná. Zde jsou výsledky :

Diak KR205 : 1. směr : spín. napětí 32,851V obvod cykluje při 33,030V
Diak KR205 : 2. směr : spín. napětí 33,011V obvod cykluje při 33,420V
Diak KR207v1 : 1. směr : spín. napětí 39,75V obvod cykluje při 39,863V
Diak KR207v1 : 2. směr : spín. napětí 40,200V obvod cykluje při 40,266V
Diak KR207v2 : 1. směr : spín. napětí 38,197V obvod cykluje při 38,363V
Diak KR207v2 : 2. směr : spín. napětí 38,448V obvod cykluje při 38,685V

Použitý KR205 je nějaký mimotolerantní kus (spínací napětí má být 22 až 30V). Asi to třídil v Tesle nějaký soudruh Lempl , nebo doháněli pětiletku Smile . Přesto vidíme, že stačí obvod napájet napětím o velmi málo vyšším, aby zkušení obvod cykloval = tedy sepnul triak při funkci ochrany. Další namátkově vybrané kusy KR207 situaci potvrzují - jde o cca 0,2V, vzhledem k odporu 1M jde o proudy asi 0,2uA.

A fotografie z měření, na scéně je KR205 Smile



Diakonie5.jpg
 Description:
 Filesize:  88.14 KB
 Viewed:  473 Time(s)

Diakonie5.jpg




Naposledy upravil Sendy dňa Ne júl 04, 2010 16:52:49, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ne júl 04, 2010 16:02:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Až ty, Cimrmane, postavíš podobnou polorozbořenou tvrz, dej mi vědět, přijdu se podívat....nebo ještě něco lepšího: seznam nás s alespoň pár tvejma vděčnejma zákazníkama, kterejch se zeptáme na dojmy my sami... Nuže ? Máš na to 24 hodin a nechci slyšet žádný vejmluvy, ty srabe křivej...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Ne júl 04, 2010 16:15:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Serte na něj, na debila, nestojí Vám za to.
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Ne júl 04, 2010 17:37:23    Predmet: Odpovedať s citátom

A jelikož jsme na Bojišti, probereme si bláboly stř. učitele Bohumila Federmanna, které stihnul o obvodu s diakem napsat do svého blogísku. Jak vidno, soudruh učitel sleduje neustále zdejší vlákno a stihnul ukrást mé fotky ještě dřív, než jich byla zveřejněna celá sada.

Takže :

Ten diak DI1, KR205 má zápalné napětí 22-30V, UGT triaku je dalších 3V což je 33V. Nyní musím připočíst napětí na odporu R47, které je 1mA*1M=1000V. Při napájení 35V, sic by bylo sebetvrdší a výběru super diaku KR205 je odpalné napětí daleko přes 100V, bezpečné je přesněji 1033V!!!

Je vidět, že FFFfff___ netuší, jak pracují trigger obvody. Ugt triaku je v okamžiku před sepnutím triaku nulové (když nepočítáme zanedbatelný proud diaku). Źádné Ugt k spínacímu napětí diaku už Bohoušku nepřipočítej ! Laughing A ten úbytek na odporu těch 1000V... trochu jsi to přehnal, v reálu se - jak ukazují měření - jedná o řádově 0,2V. Nějak ty simulace nevycházejí.



Dal jsem si tu práci a je to perfektní, takto zapojený diak sepne dřív než při 200V, dokonale chrání reproduktor před proudem větším jak 200V/4 Ohm =50A!!!

Tady nám Bohoušek trochu slevil, ale pořád jsou jeho simulace mimo realitu. Myslím, že něco psal o hlupácích, co nevěří simulacím proto, že neumějí zadat správné hodnoty. Tomu se říká vlastní gól.




Ne nemyslím, vždy vím! Myslet znamená ***** vědět!
Kdyby tu pojistku někdo testoval, pak by musel zjistit, že je zapotřebí napětí větší jak 600÷700V aby proud odporem R47 1M dokázal sepnout diak a ten následně triak. Ti kteří někdy stavili stmívač za použití velmi podobného zapojení ví, že namístě R47 měli potenciometr, který musel být menší než 500kOhm aby zapojení dokázalo spínat na vrcholu sinusovky, která má cca 325V, při použití dvojnásobného odporu by bylo i odpalné napětí dvojnásobné!

Stavil jsem stovky stmívačů, jejichž zapojení je identické a nikdy se nevyskytl diak, který by bylo možno řídit větším odporem jak 500k. Při použití hodnoty odporu 1M, musí být hodnota spínaného napětí daleko přes 600V! Je to mnohokráte odzkoušeno a ne jenom mnou, Dudek prostě KECÁ a VŮBEC NIC NEVÍ, **** ale ZA SLOVEM SI STOJÍ.

...nějaký Sendy sice dle jeho tvrzení vlastní KR205 s proudem 1µA, ale pokud by je chtěl použít na mnou vzpomínaný stmívač, pak by potřeboval potenciometr 1GOhm, není to trochu divné?



Stř. učitel Bohumil FFFfff___ neví, jak funguje stmívač nebo cokoliv s fázovým řízením. Z předchozích příspěvků je jasné, že vůbec netuší o funkci RC článků v primitivních fázových regulátorech. Sím, soudruhu učiteli, japa nám ten regulátor sepne, když bude napětí daleko za vrcholem sinusovky a klesat k nule ? Jak se zapálí triak pro úhel otevření třeba jenom 20 stupňů ? A copak nám řekneš na to, že potenciometry v polských stmívačích (verze bez senzoru) měly 2M5 (a nedaly se sehnat), nějak nám to s těmi tvými znalostmi nekoresponduje ?

Bohoušku, za domácí úkol si prober RC články, zvláště v kaskádním zapojení. Pak si něco najdi o diaku. Prezentování nabubřelé tuposti, kterou předvádíš, že jsi postavil stovky obvodů, neznajíc pořádně funkci, to je velmi komické. Dneska máš za 5.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ne júl 04, 2010 20:15:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Cimrmane, ty blbe nejapnej, ve všech ostatních typech je použitý modul ochran ! Jistit to jen tavnou pojistkou může jen blb tvýho kalibru ! A koukej do zejtra dodat ten seznam tvejch nadšenejch zákazníků !
A mimochodem, jsi s tím banováním ubožák....


Naposledy upravil kazzatel dňa Ne júl 04, 2010 20:57:49, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Ne júl 04, 2010 20:57:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Sendy Rotfl
Mas u mna u Bohdana pivo (alebo absint) Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po júl 05, 2010 06:44:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemáš to lehký, Címo...hrozně rád bys předložil seznam svejch zákazníků, ale žádnej nemáš ( snad kromě svejch nebohejch žáčků, kterejm jsi to víceméně vnutil ), takže aby ses z toho vylhal, chceš podobnej seznam napřed ode mě, ačkoliv víš, že mý věci má postaveno opravdu hodně lidí...
Ale to se dalo čekat, paranoik nikdy nepřestane kličkovat, nikdy neuzná ani sebelogičtější tvrzení, protože celej svět mu jen škodí a spiknul se proti němu a jestli ne dosud, tak v budoucnosti určitě...jsi chudák, Címo, protože paranoja je neléčitelná, jen utlumitelná vhodnou medikací, nicméně může propuknou kdykoliv opět...
Mě už unavuje se s tebou neustále hádat a vyvracet tvý nesmyslný a vymyšlený žvásty...moje diagnóza tebe je jasná a já se jí budu řídit - nanejvýš ti občas nachčiju na záda, když budeš lhát příliš nesnesitelně...stejný postup radím i všem ostatním, viz výše...amen...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
par
Hifi obsluha


Založený: 02 júl 2010
Príspevky: 6

PríspevokZaslal: Po júl 05, 2010 06:54:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Slepácesta dostala ban Laughing což se dalo čekat, ale šla okolo mne tak mi dala tento

VZKAZ OD SLEPÉ CESTY CIMRMANOVI:


Cimrmane, píše se rok 2010 a technika od DPA 110 jaksi pokročila (i když i dneska tě zcela přebije svými oparametry V PROVOZU, ne v simulaci, simulovat můžeš akorát ty, trotle), tak proč nesrováváš s novější verzí? Ono je to ale stejně jedno, jakékoli DPA je plně funkční a v provozu bezpečné.

Vynechám eskamotáž s triakem-diakem a zaměřm se na pojistku. Zatím jenom dotaz: Cimrmane, jaké jsou druhy pojistek? Co znamená písmeno F?

Musel by ses ale učit angličtinu, aby nevznikaly perly typu hudební profesor Boyk, to bylo v tom příspěvku cos mi smazal, dobytku! Správně profesor hudby Boyk! Laughing

A druhá podstatná věc v tom smazaném příspěvku byla že Cimrman jaksi nezná normy ČSN, ESČ a další, protože z fotografie jeho zesilovače (tedy z práce studentů, kterou, jak říká ve videu, studenti staví ve svém volném čase a za vlastní peníze aby je pak Cimrman mohl vydávat za vlastní) není připojeno uzemnění, pouze zapojení jako u dvojvidlicové šňury! Cimrmane zkus otočit fázi a chytnout se svého stroje a topení, dostaneš takovou řachu že se ti to třeba v makovici srovná a ještě budeš děkovat!

A třetí vzkaz od slepé cesty - Cimrmane, dolož PROČ jsi skončil z výzkumného pracovníka jako vedoucí zásobování jak to eufemisticky nazýváš, tj. VE SKLADU ??? Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 70, 71, 72  Ďalšia
Strana 16 z 72

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist