Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Nove cz/sk forum www.avsforum.sk / www.avsforum.cz
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
J@nik
Hifista - pokročilec


Založený: 29 december 2009
Príspevky: 272

PríspevokZaslal: Št január 19, 2023 15:01:57    Predmet: Nove cz/sk forum www.avsforum.sk / www.avsforum.cz Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil J@nik dňa St júl 05, 2023 12:21:53, celkom upravené 3 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11412
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št január 19, 2023 15:07:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Doplnis nejake info prosim?

1) preco sa zaklada nove forum?
2) kto za projektom stoji?
3) kto to bude financovat?
4) kto to bude moderovat?
5) preco sa tam mame registrovat?

A uprav si aj titulok prveho prispevku, nech obsahuje meno avsforum.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J@nik
Hifista - pokročilec


Založený: 29 december 2009
Príspevky: 272

PríspevokZaslal: Št január 19, 2023 21:27:28    Predmet: Odpovedať s citátom

1) preco sa zaklada nove forum?
Lebo mi nevyhuje ani jedno, ktore momentalne existuje

2) kto za projektom stoji?
Ja

3) kto to bude financovat?
Zatial ja neskor sa zriadi nejaky donate

4) kto to bude moderovat?
Momentalne mam dvoch dobrovolnikov plus ja

5) preco sa tam mame registrovat?
Bude to stabilne forum s dlhodobim fungovanim na modernej platforme. Je mozne sa pripojit k nam a urobit z toho prijemny virtualny priestor kde sa mozeme bavit o nasom konicku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RedBaron
Hifista - pokročilec


Založený: 30 apríl 2015
Príspevky: 297

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2023 13:56:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Hm, to je asi páté obyč fórum ke sledování když vynechám nějaké avmanie a repromanie loupaky vma atd. Podle mě se jen dále rozdrobí členská základna po jednotlivých fórech.

A hlavně, svět se mění. Útvar "internetové fórum" ustupuje ve velké míře fenoménu sociálních sítí, které minimálně máš ve stejném gardu a pohodlí na kterémkoliv zařízení, a stejně tak ustupuje např. hospoda kam chodíme na pivo. Pod 30 tam prakticky už nikdo není a na horní hranici to pomalu umírá. Když si vzpomenu jak jsme vrchnímu viseli na klice už v 16ti aby nám nalil...

Hlavní vytížení všech fór o audiu, tedy hádky objektivistů a hadoolejistů nové fórum jistě nestopne, ať už bude naprosto volné jako slovanet nebo naložené v hadím oleji jako HEF.

Slovanet má jen jednu nevýhodu a tou je momentálně spam.

_________________
Doma: Synology DS920+ > NUC8i5Beh+Akasa+Foobar2000+REW > SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J@nik
Hifista - pokročilec


Založený: 29 december 2009
Príspevky: 272

PríspevokZaslal: St február 22, 2023 13:05:01    Predmet: Odpovedať s citátom

cakal som ze viaceri ludia prejdu na dane forum. cudujem sa vam ludia, ze mate chut vypisovat na tomto spamom zahltenom fore.
necham to este bezat mesiac a ak nikto neprejavi zaujem tak to forum vypnem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1239
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St február 22, 2023 15:58:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Ide aj o históriu a vyhľadávanie v nej. Spam sa dá ignorovať.
Skôr chýbajú nové zaujímavé príspevky, ale téma sa už asi vyčerpala Sad
V čase keď vznikalo hififorum, vďaka Bartolimu to malo význam,
teraz ten význam pre vznik ďalšieho nevidím.
Už tých 4-7 čo sledujem, je moc Sad

_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1919

PríspevokZaslal: So február 25, 2023 10:54:34    Predmet: Odpovedať s citátom

J@nik napísal:
cakal som ze viaceri ludia prejdu na dane forum. cudujem sa vam ludia, ze mate chut vypisovat na tomto spamom zahltenom fore.
necham to este bezat mesiac a ak nikto neprejavi zaujem tak to forum vypnem.

Netreba sa čudovať. Stačí si len uvedomiť zopár skutočností. To, že Vám tento fúorum nevyhovuje a preto si zakladáte vlastné sa síce môže zdať, ako dobré riešenie, no v skutočnosti ste si mali položiť pár otázok a prišli by ste na to, že to asi nebude fungovať.

1. Aká je pridaná hodnota môjho nového fóra?
Žiadna. Podobných počinov je na CZ SK scéne dostatok.

2. Prečo by sa ľudia registrovali?
Nemajú dôvod. Nemám obsah a som tam registrovaný len ja.

3. Prečo BOL hifi.slovanet.sk tak úspešný a čomu vďačil za úspech?
V tej dobe ešte nebol internet plný Hi-Fi a prispievali sem ľudia, ktorí evidentne niečo vedeli (chceli vedieť) a tak tu vznikali zaujímavé vlákna. Myslím si, že toto fórum sledovali ľudia, ktorí mali, majú k elektrotechnike blízko a preto Hi-Fi vnímali nie len cez pocity, ale aj cez vedomosti. No bolo tu aj zastúpenie Hi-Fi zlatoušcov.

4. O čom vlastne bude nové Hi-Fi fórmu?
Svet sa mení a dnes je internet plný kecov o Hi-Fi. Sú rôzne kanály, ktoré testujú a píšu, že nový zosík od XY hraje o rád lepšie, ako ten minulý. Proste samé bláboli.

5. Dokážem týmto kanálom konkurovať?
Asi ťažko a pre mňa, ako technicky založenému Hi-Fistovi, podobné bláboli ani nechýbajú. Boli časy, keď som s tým začínal a žral som každý text o teste Hi-Fi komponentov, až kým som si neuvedomil, že sú to všetko podoné články, ako cez kopírak. Prečítam jeden a ako keby som čítal všetky. Stačí len každý rok recyklovať články s tým, že prepíšem označenie modelu na aktuálne číslo.

6. OK. Ale čo potom bude s podobnými počinmy?
Nič. Pomali, ale isto skončia. Technicky premýšľajúcich ľudí ubúda a dnešná mádež sa do toho nehrnie. Majú zaujímavejšie kanály, ako YT a pod, kde aj niečo vidia a počujú a nie len konzumujú statický text. Takže sú tieto kanály atraktívnejšie pre konzumenta. Bežný konzument chce práve počuť to, že má zmysel kupovať stále novšie, lebo to hraje lepšie.

Neviem. Hrajte sa všetci s čím chcete a svoj voľný čas venujte, čomu chcete. Kľudne aj založeniu a správe nového Hi-Fi fóra. Za mňa to však nedáva zmysel.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2908
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: So február 25, 2023 11:07:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobre zhrnuté.
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1897

PríspevokZaslal: So február 25, 2023 12:28:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Podla mna by uplne stacilo aby Troton ustanovil zopar moderatorov aby premazavali sracky - hlavne botov a kludne to tu moze fungovat dalej.
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mumu
Hifista - pokročilec


Založený: 14 január 2011
Príspevky: 277

PríspevokZaslal: So február 25, 2023 13:09:10    Predmet: Odpovedať s citátom

A čo tak položiť si otázku, prečo nezačať znovu na novej pôde. Predsa musí každý vidieť, že Slovanet skončil. Veď keď má niekto chuť,energiu rozbiehať nové fórum , čo je na tom zlé? Nerozumiem tej averzii....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: So február 25, 2023 14:03:40    Predmet: Odpovedať s citátom

moses napísal:
Podla mna by uplne stacilo aby Troton ustanovil zopar moderatorov aby premazavali sracky - hlavne botov a kludne to tu moze fungovat dalej.


Přesně. ČS prostor není dost velký na to, aby dlouhodobě dokázal generovat zajímavá témata a příspěvky. V širším celosvětovém rámci je to lepší, ale také ne ideální. I ASR trpí na masovost členů a rozmělňování do hloupostí. V cs prostoru nevidím pro nové fórum smysl. Muselo by být uzavřené, ale pak se brzy vyčerpá. Coughovo hififorum vypadalo zpočátku nadějně, bohužel ale převládl poněkud voodoo trend, ke kterému inklinuje i moderátor a fórum není neutrální.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1498

PríspevokZaslal: So február 25, 2023 14:15:45    Predmet: Odpovedať s citátom

slovanet nefunguje ako kedysi z viacerych dovodov. Spam je uz len taky klinec do rakvi. Medzicasom tu az na jednu temu (sustavy s WG) nie je nic. Dovodov je viac. Jednak bastelenie viaceri zavesili na klinec, aj kvoli lacnym velmi dobre merajuci Azijskym vyrobkom kedy uz vyhodnotli ze to nema zmysel. Co podstatne prestalo sem viac ludi bavit pisat kedze sa to tu velmi polarizovalo. (Nielen pocitari vs objektivisti)
Zahranicne fora su obecne “specializovane”. Teda ze bud nanho chodia len objektivisti (ASR) alebo vacsinou len pocitari (napr headfi). amalokeey teda dovhadza ku konfrontacii dvoch rozdielnych skupin. Pre mna su vsak zaujimave obe skupiny, tak citam vacsinou prave takto rozdielne zahranicne fora.
Tym sa dostavam k pointe. Pre novo vznikajuce dorum by bolo dobre si definovat cielovu skupinu. Nielen tym ze ich ma spajat hifi. Musi vzniknut “komunita” spolocna “chemia”. Predtym nez si da niekto dalsi namahu sa tam registrovsta. masledne predstavit, bolo by dobre ludi niecim motivovat (myslim prave priblizenim nejakej vizie a misie). Myslim to ako dobre mienenu radu
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: So február 25, 2023 14:29:34    Predmet: Odpovedať s citátom

blesk666 napísal:
slovanet nefunguje ako kedysi z viacerych dovodov. Spam je uz len taky klinec do rakvi. Medzicasom tu az na jednu temu (sustavy s WG) nie je nic. Dovodov je viac. Jednak bastelenie viaceri zavesili na klinec, aj kvoli lacnym velmi dobre merajuci Azijskym vyrobkom kedy uz vyhodnotli ze to nema zmysel. Co podstatne prestalo sem viac ludi bavit pisat kedze sa to tu velmi polarizovalo. (Nielen pocitari vs objektivisti)
Zahranicne fora su obecne “specializovane”. Teda ze bud nanho chodia len objektivisti (ASR) alebo vacsinou len pocitari (napr headfi). amalokeey teda dovhadza ku konfrontacii dvoch rozdielnych skupin. Pre mna su vsak zaujimave obe skupiny, tak citam vacsinou prave takto rozdielne zahranicne fora.
Tym sa dostavam k pointe. Pre novo vznikajuce dorum by bolo dobre si definovat cielovu skupinu. Nielen tym ze ich ma spajat hifi. Musi vzniknut “komunita” spolocna “chemia”. Predtym nez si da niekto dalsi namahu sa tam registrovsta. masledne predstavit, bolo by dobre ludi niecim motivovat (myslim prave priblizenim nejakej vizie a misie). Myslim to ako dobre mienenu radu


To, že by na ASR chodili jen “objektivisti”, není pravda ani omylem. Je tam obrovská masa laických voodoo členů jako kdekoliv jinde, u nových členů naprosto převažují. Trpí nemocí jakéhokoliv rostoucího fóra - převládají vysloveně hloupá témata. Asi to nemůže být jinak.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....


Naposledy upravil PMA dňa So február 25, 2023 14:43:05, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2908
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: So február 25, 2023 14:30:18    Predmet: Odpovedať s citátom

"Nerozumiem tej averzii...." - akej averzii? Veď nikto nikomu nebráni založiť a udržiavať ďalšie fórum. Možno si pritiahne členov ak bude kvalité a nebude v ňom milión tém Smile
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1498

PríspevokZaslal: So február 25, 2023 15:53:19    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA: Asi treba upresnit ze “objektivisti” nie su len ti co obvodarine a meraniam detajlne rozumeju, su to aj “sympatizanti” ktorych motivacie “pritakavat” tym objektivistom, ktori maju tie technicke znalosti, su casto az kontroverzne (ich dovodom pritakavania moze byt aj len ciri oportunizmus). Hlusina a hlupost je aj na tychto forach. Pokusal som sa viacere temy tam ciatat, ale su tam rovnako desiatky stran vaty, akurat pritakavaju na 100% Amirovi a ako je super ze tu mame lacnu Cinu a nadsene si na desiatkach stran ulavuji ked sa mozu navazat do nejakej znamejsieho vyrobku bez toho, aby pridali nieco relavantne fakticke. Ale aj to je cesta ako drzat forum zive - mat tam kumunitu a vobec to nezmanena ze v tomto pripade “odbornu”.

Naposledy upravil blesk666 dňa Ne február 26, 2023 19:11:02, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1919

PríspevokZaslal: So február 25, 2023 17:55:03    Predmet: Odpovedať s citátom

mumu napísal:
A čo tak položiť si otázku, prečo nezačať znovu na novej pôde. Predsa musí každý vidieť, že Slovanet skončil. Veď keď má niekto chuť,energiu rozbiehať nové fórum , čo je na tom zlé? Nerozumiem tej averzii....

1. Nie je na tom nič zlé. To nikto netvrdí. V poslednej vete jasne píšem, že nech si každý robí vo svojom voľnom čase, čo chce. No podľa mňa je však takáto činnosť zbytočná.
2. Moje myšlienky môžu niekomu pripadať, ako averzia, to nepopieram. Ja by som ich však radšej nazýval realitou. Stačí nad tými bodmi trošku popremýšľať a reálne na ne odpovedať.
3. Sám autor potvrdzuje, že nové fórum nesplnilo jeho očakávania a kladie otázku, prečo. Tak som sa na ňu pokúsil odpovedať. Môžem sa mýliť, ale skôr si myslím, že nie som ďaleko od pravdy.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne február 26, 2023 00:15:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Slovanet je na tom špatně. Kvůli nefungujícímu moderátorovi a kvůli nedostatku nových zajímavých příspěvků.
Přesto je jeho hodnota obrovská, spočívá v desítkách témat a tisícovkách příspěvků, které obsahují množství informací, zkušeností, nápadů.
Kdyby už nikdo na Slovanet nenapsal jediný příspěvek, tato hodnota zůstane (pokud to někdo nezruší).
Jakékoliv dnes nově založené fórum nemá šanci tohle dohnat ani z nepatrné části.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2908
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ne február 26, 2023 09:09:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak by teoreticky vzniklo také, ke by boli výlučne odborné inforácie a nie kopa woodoo kydov. No to by bol viacmenej komplexný študijný materiál pre tých, ktorí chcú vedieť. Ktorí si chcú myslieť by hľadali "informácie" inde. Odhliadnuc od potreby zisku z reklamy by fórum, kde menej ale presne a správne bolo vlastne viac Smile
No a muselo by byť odborne moderované.

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1498

PríspevokZaslal: Ne február 26, 2023 09:57:11    Predmet: Odpovedať s citátom

tatko tom: este sa tak naucit rozlisovat co su tie odborne informcie a co su polopravdy ci nepravdy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ipyks
Hifista - zaslúžilec


Založený: 17 október 2008
Príspevky: 810

PríspevokZaslal: Ne február 26, 2023 10:23:53    Predmet: Odpovedať s citátom

blesk666 napísal:
PMA: Asi treba upresnit ze “objektivisti” nie su len ti co obvodarine a meraniam detajlne rozumeju, su to aj “sympatizanti” ktorych motivacie “pritakavat” tym objektiviston, ktori maju tie technicke znalosti, su casto az kontroverzne (ich sobodom
pritakavaniaoze byt ciri oportunizmus). Hlusina a hlupost je aj na tychto forach. Pokusal som sa viacere temy tam ciatat ale su tam rovnako desiayky stran vaty, akurat pritakavaju na 100% Amirovi a ako je super ze tu mame lacnu Cinu a nadsene si na desiatkach stran ulavuji ked sa mozu navazat do nejakej znamejsieho vyrobku bez toho aby pridali nieco relavantne fakticke. Ale aj to je cesta ako drzat forum zive - mat tam kumunitu a vobec to nezmanena ze v tomto pripade “odbornu”.


A ono není super, že máme "lacinou čínu" - na takové technické úrovni? Very Happy Že se navážejí do "známějšího výrobku" - tak jestli máš na mysli třeba: https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/chord-dave-review-dac-hp-amp.35974/
tak si troufám tvrdit, že to "navážení" je oprávněné, protože za ty prachy nebudu očekávat nic jiného, než že i technicky to bude perfektní.
A co se týče toho "porovnání" - pokud nenastavíš perfektně výstupní hlasitost těch porovnávaných komponentů tak, aby se nelišily, tak je to porovnání o ničem... Konec konců, popsal to na vedlejším foru Fidji99 naprosto výstižně, tak až tak moc nechápu, co Tě vlastně žere...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2908
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ne február 26, 2023 11:51:42    Predmet: Odpovedať s citátom

"este sa tak naucit rozlisovat co su tie odborne informcie a co su polopravdy ci nepravdy" - keby len v tomto Very Happy
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1498

PríspevokZaslal: Ne február 26, 2023 16:24:02    Predmet: Odpovedať s citátom

ipkys: nejde teraz o temu ASR a technicky kvalitna Cina versus zbytok sveta. Ide teraz o temu ci ma nove forum nejaky potencial. Ak si to nepochopil co som chcel zdelit, tak pre teba nema. Netvrdim vsak ani ze pre mna ma. Pokial sa nevymedzi jeho zameranie. Nezmyselne antagonosticke dokazovanie nepravdy druhej strane vacsinu uz nebavi a nema to ani ziadny vyznam. Forum ak ma fungovat, tak by malo mat nejaku zakladnu ludi, ktori si aspon ako tak rozumeju a davaju si aj isty respekt a nemusia sa v kazdom prispevku “ostrelovat” zo zakopov, ako to skoncilo tu na Slovanete.

Naposledy upravil blesk666 dňa Ne február 26, 2023 19:05:39, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2908
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ne február 26, 2023 16:49:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Podpisujem...
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ipyks
Hifista - zaslúžilec


Založený: 17 október 2008
Príspevky: 810

PríspevokZaslal: Ne február 26, 2023 18:13:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobře, tak co se nového fora týče, vidím to "neutrálně", zájem diskutérů a čas ukáže...
PS: Podivná cookies politika je otrava...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Po február 27, 2023 17:10:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Plne sa stotožňujem s tým, čo napísal Soaron.
Ak nové fórum neprinesie niečo nové, tak v ňom nevidím prínos. Pocitári už majú svoje fóra a Facebook. Netuším, či potrebujú ďalšie, nepatrím k nim. Všeobecné bláboly ma nezaujímajú.

Technické fóra potrebujú niekoho, kto poskytne technické "zázemie". Dobrými fórami sú dnes Repromania, kde sú základom konštrukcie reprosústav od TLU, a Audioweb, kde sú tiež konštruktéri, ktorí riešia technické veci, často značne špecifické.
Aké technické zázemie má nové fórum?

Problémom HiFi Slovanetu je spam, ale nie je to hlavný problém. Je to skôr dôsledok úpadku.
Už dlhodobo sa tu prejavovala netolerancia k iným názorom a osobné útoky a urážky zo strany niektorých členov. Nečudujem sa, že menej skúsení členovia fóra stratili chuť na niečo sa pýtať, a noví sa vôbec registrovať.
Vyvrcholilo to v politických diskusiách počas "pandémie", keď tu vznikla arogantná skupinka nadávajúca každému, kto si dovolil mať iný názor. Vtedy diskusia na tomto fóre definitívne skončila. Nahradili je len hádky a monológy.

Je tu však veľká história zaujímavých príspevkov, na ktoré by sa dalo naviazať. A zaujímavé projekty reprosústav so zvukovodom od MaBata, ktoré by si zaslúžili ďalší rozvoj.

Pre udržanie a ďalší rozvoj by však fórum potrebovalo aktívneho moderátora/administrátora.
J@nik, nechceš to skúsiť? Bolo by to lepšie, ako začínať od nuly. Skús osloviť administrátora, ak máš chuť spravovať diskusné fórum.

Spam sa dá odstrániť a jeho pribúdaniu sa dá zabrániť dôslednou kontrolou nových registrácií.
Politickú diskusiu je možné zrušiť a nepripustiť, tak ako na Repromanii.
Všetky arogantné príspevky je potrebné mazať a netolerovať žiadne osobné útoky. Bezočivých "diktátorov" treba blokovať bez ohľadu na to, kto to je.
Myslím si, že fórum by sa ešte dalo zachrániť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mumu
Hifista - pokročilec


Založený: 14 január 2011
Príspevky: 277

PríspevokZaslal: Po február 27, 2023 21:54:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Mag
citácia:
Ak nové fórum neprinesie niečo nové, tak v ňom nevidím prínos.


A to sa pochopiteľne nikto nedozvie, kým sa to neskúsi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Po február 27, 2023 22:45:50    Predmet: Odpovedať s citátom

mumu, napísal som to všeobecne a v kontexte s tým, čo napísal aj Soaron.

Otázka konkrétne pre toto fórum znie - čo prináša nové toto fórum?
Odpoveď na túto otázku som (zatiaľ) nenašiel.
Ak to má byť ďalšie odborné fórum, tá odpoveď je dôležitá.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1239
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po február 27, 2023 23:02:04    Predmet: Odpovedať s citátom

www.highendforum.cz
www.hifiroom.cz/forum
www.audioweb.cz
forum.avmania.zive.cz/
www.repromania.net/forum/
www.hififorum.sk

Naozaj sa nedá vybrať a treba ďalšie?

_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
mumu
Hifista - pokročilec


Založený: 14 január 2011
Príspevky: 277

PríspevokZaslal: Ut február 28, 2023 06:35:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Páni, to mi prijde ako keď na dedine stavajú nový obchod a starí chlapi v krčme hundrú - no je nám toto treba? Načo to komu bude? 🙂👍
Netreba okolo toho toľko mudrovať, jednoducho ak sa tam neregne dosť ľudí, nové fórum netreba. Ak tam príde dosť ľudí, nové fórum treba. Tak jednoduchý je trh.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1239
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut február 28, 2023 07:06:34    Predmet: Odpovedať s citátom

S tým sa dá súhlasiť.
A po prvom mesiaci vyzerá, že netreba.

_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Ďalšia
Strana 1 z 13

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist