Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

sluchatka 1. do 1700kc a 2. do 1000
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
C3P1C3
Hifi obsluha


Založený: 23 november 2009
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: Po november 23, 2009 21:38:56    Predmet: sluchatka 1. do 1700kc a 2. do 1000 Odpovedať s citátom

zdrawim potreboval bych od vas poradit jaka nahlavni sluchatka koupit pro me a pro kamose ja posloucham hradrock heavymetal atd proste cokoli tvrdsiho mam rozpocet 1700 kc kamos posloucha tak nejak vsechno chce taky nahlavni ale ma 1000 kc

mam zkusenosti s KOSS PORTA PRO na me hoodne basujou znacku nepreferuju necham na vas asi to vidim na nejaky Sennheiser

PS. muzete mi dat odkaz na ty sluchatka na nejakym ceskym obchode abych si je moch objednat

predem moooc diky za rady

edit: este me napadlo sluchatka potrebuju na ven do MHD , k sezeni u PC atd.
a u port pro mi vadilo ze bud rusim ja okoli nebo okoli me takze asi potreba nejaka uzavrena kdyby byl nejakej mnohem lepsi model jen o nakou tu stovku drazsi tak si klidne priplatim
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Po november 23, 2009 22:48:39    Predmet: Prvé rady Odpovedať s citátom

Low end, nízka konzumná trieda, nič pre mňa. Ja sa točím v super high ende. Ale viem ti poradiť. Skoč na www.headphones.cz, to je skvelý kamenný obchod Gothic v Brne, ktorý vedie ing. Petr Hejtmánek, gothic@gothic.cz, číslo tuším 548 531 049 mobil. On má na sklade veľmi široký výber kvalitných sluchátok, od lacných až po moju krvnú skupinu. Vopred si ale tvrdý rozpočtový limit nedávaj, takto rozumne nič nekúpiš. Existujú však „super modely“, ktoré patria do vyššej kategórie kvality, teda sú veľmi kvalitné, ovšem cenovo sú z nižšej triedy, čím ich pomer cena výkon je priam fantastický. Ak si môžeš dovoliť a riadne prihodíš, tak dobrá voľba je trebars AKG K 701. Ale je to niečo cez 5,000 KČ. Je to špičkový model a to čo stojí je proste fantastická ponuka. Tu na fórach som našiel skvelé odkazy na cenu okolo cca. 200 eur. Ale kvalitou sú to špičkové high endovky. U iných výrobcov stoja podstatne viac. Takže najprv si povedz čo od sluchátok a audio zostavy očakávaš. Jednorázovú nejakú kúpu alebo serióznu investíciu na dlhu dobu, do niečoho čo bude na osoh na časté počúvanie, na dlhú dobu, alebo ti ide proste niečo mať. Takže tak. VZ
_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Po november 23, 2009 22:52:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Kámoš ať nešpekuluje a koupí KPP. A Ty zkus Shure SRH440, která hrají skvěle nebo levnější SRH240, kde by mohlo jít o zvukovou bombu. Ale 240tky jsem neslyšel. Obchod si najdi sám!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
C3P1C3
Hifi obsluha


Založený: 23 november 2009
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: Po november 23, 2009 23:07:14    Predmet: Odpovedať s citátom

mno tak spis o jednorazovou koupi. cca do 3/4 roka chci neco poradnyho do ceho zainvestuju trochu vic tyhle sou takovy prozatimni

asi vazne premyslim o Shure SRH240 jinak dik za rady az budu kupovat ty drazsi urcite se pridu poradit opet
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Ut november 24, 2009 05:19:51    Predmet: strategia Odpovedať s citátom

Súhlas. Najprv treba mať jasno čo od toho očakávaš, s dávkou predvídavosti do budúcna. Ide o to, či sa chceš „rozbehnúť“ a potom sa rozhodneš ako ďalej, alebo chceš sa pripraviť na predvídavú „veľkú“ kúpu. Ak máš hudobnícky cit, máš napočúvané, potom si vyberieš sám. Shure sú veľmi dobrá voľba. Mal som ich na ušiach a naozaj za to čo stoja hrajú veľmi dobre. KPP by som určite neuvažoval. Do budúcna, je treba si veľmi rozmyslieť, či chceš špičkové sluchátka, ale bez reťazca, alebo strategicky kupovať zariadenia také, ktoré výkonom, kvalitou ti zostanú povedzme na 10 rokov. Ak kúpiš DAC + zosík za povedzme 500 eur, a príde na to, že chceš kúpiť niečo zo super high endu, tak potom aby ti to fakt dobre hralo, budeš musieť „rozbiť“ reťazec, veľa predať a kupovať nanovo, čo urobí samo o sebe sekeru do rozpočtu. Prístup, že najprv kvalitne napočúvaš dostupný model, spoznáš o čom to je, ako vychutnať hudbu, potom ti to veľmi pomôže. VZ
_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: Št november 26, 2009 10:36:33    Predmet: Odpovedať s citátom

to C3P1C3

Súhlasím Kubou4. Rozpočet a spôsob použitia je daný, načo špekulovať o kúpe x krát drahších (pár stovák navyše nepomôže...). Na metal a hardrock sa KPP prípadne KSP sú úplne OK a navyše ich charakter sa dá skorigovať ekvalizáciou, ktorú obsahujú aj tie najlacnejšie prenosné prehrávače.
Pri ich predaji v prípade, že sa rozhodneš ísť do "úplneniekdeinde" stratíš pár stovák, navyše s ich predajom nebudú žiadne problémy.
Posuň svoje KPP kolegovi a Ty skús iné, povedzme Shure.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Št november 26, 2009 14:22:14    Predmet: Skor Shure 440tky Odpovedať s citátom

Palipol - Počul som Shure 440tky a iste mi dáš úplne za pravdu, že po zvukovej stránke hrajú podstatne lepšie ako Koss Porta Pro či Koss Sporta Pro. To, čo stoja tieto sluchátka a akú majú kvalitu zvuku je naozaj skvelý pomer cena k výkonu.

Osobne sa priklaniam k Shure za tých 100 eur. Ak si ochotný pridať pár stoviek, tak rozhodne dostaneš skvelý model. Osobne ten nižší model nepoznám, ale predpokladám, že tiež bude veľmi dobrý. Shure trafil klinec po hlavičke. Zaiste, nečakaj od nich nejaký high end úlet, na K 701 či HD 800 ani náhodou, ale to, čo ti dajú je veľmi rozumná kvalita. Čo sa týka ekvalizátorov, ono je to vždy niečo za niečo. Dá sa niečo upraviť, ale keď reprodukcia je biedna, tak ekvalizátor len hasí oheň. Ak je reprodukcia (resp. zdroj) kvalitný, tak bežný dátový ekvalizátor ti to podá „iným“ spôsobom. Ak by si chcel naozaj špičkovú ekvalizáciu, aby si dostal očarujúci audiofilský zážitok, tak počítačová ekvalizácia to rozhodne nebude, to robia úplne iné „škatule“ skôr na analógovej úrovni (prípadne veľmi drahé DAC), čo ale stojí nepredstaviteľné prachy. Shure 440tky sú pre teba skvelá voľba. Takže tak.

_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
agustini
Hifista - pokročilec


Založený: 08 apríl 2007
Príspevky: 382
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi november 27, 2009 08:20:38    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Ak by si chcel naozaj špičkovú ekvalizáciu, aby si dostal očarujúci audiofilský zážitok, tak počítačová ekvalizácia to rozhodne nebude, to robia úplne iné „škatule“ skôr na analógovej úrovni (prípadne veľmi drahé DAC), čo ale stojí nepredstaviteľné prachy.


Ach boze uz je to tu znova.. zahoranskeho vlastne teorie z oblasti jeho hlbokej fantazie a poctiveho studia reklamnych letakov, ktore dostava pribalene k tym hrackam co mu posielaju vyrobcovia na dalsiu propagaciu Frightened

Clovece co to tu pises za blbosti. Pri analogovej equalizacii dochadza k fazovemu posunu. To uz vedia snad aj male deti.. Ta najkorektnejsia equalizacia prave pre tento dovod je ta, ktora je realizovana cez PC alebo neaky DSP procesor kde sa pracuje so signalom v digitalnej forme Idea

Off topic !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Pi november 27, 2009 18:37:02    Predmet: Prevodniky Odpovedať s citátom

Agustini – Áno, súhlasím s tým čo píšeš v obecnosti o ekvalizácii. Ono treba len niečo dodať. Vždy je to niečo za niečo, a skôr keď niečo napíšeš, musíš povedať čo v tom prípade to „niečo“ znamená. Inak je to iba prázdne šírenie demagógie. Podobne ako pri binaurálnom processingu záleží či to robíš pomocou „software“, na strane DACčka pri preklade alebo ako to robí Zajíc v ZAMA HPA-1 (alebo Phonitor). Keď si to urobíš na čisto digitálnej strane, tak je to postavené na sile a kvalite algoritmov v software (trebars vo WinAmpe, základom softe k zvukovke ...), výpočtovej sile digitálneho signalového procesoru (DSP) atď. Keďže dáta ti idú v zásade lineárne, je to iné než pre grafiku, kde grafická karta ťaží z paralelných výpočtov. Dnes grafické karty hravo zvládnu jeden flop operácií, ale to je o inom. Potom máš riešenie, ktoré robí úpravy v čase prevodu, keď sa úpravy zohľadňujú pri prevode. To robia kvalitné štúdiové DAC, alebo drahé Dan Lawrey hračky, na čo predpokladám nemáš (ani ja). A napokon máš analógovú úroveň, čo sa používa hlavne v štúdiu, alebo veľmi majetní audiofily. Tieto zariadenia ako vieš sú obrovské, šialene ťažké krabice, ktoré stoja desivé prachy. Ovšem tá kvalita je proste úplne inde než keď ti „to isté“ urobí WinAmp. Ovšem, otázka znie, aká bude výsledná kvalita a možnosti pre „hranie“ sa. (Pre úplnosť, je tu ešte Phonitor, ktorí to robí v zásade na analógovej úrovni, ale využíva digitálny processing na analýzu „aktuálneho stavu“). S algoritmami si úplne slobodný, môžeš „čarovať“ čo sa ti zľúbi, ale keď chceš trebars binaurálny processing, potom príde na to, že v jednom momente potrebuješ spojiť dve záznamy a urobiť z nich jeden, čím nutne strácaš kvalitu. (dve kanály po povedzme 24bit/96 kHz budú prevedené na jeden ich zmiešaním). Na Analógovej úrovni tento problem nie je. Ovšem, to niečo je to, že kým algoritmus zmeníš hravo, prekompiluješ a hotovo, analógové riešenie je “zadrôtované“ na pevno, a teda len veľmi obmedzene sa dajú robiť zmeny. Teda, ak máš konzumné sluchátka, prípadne malý portable DAC so zosíkom, tak tieto veci riešiť nemusíš, lebo to, čo som tu písal sa týka hlávne high endu a super high endu, konzumná trieda to nemusí vôbec zaujímať. Takže tak.

PS: Skôr než niečo vychrlíš z úst, najprv to rozpíš, aby ľudia vedeli o čo ide, než len prázdny blábos.

_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
david.a
Hifista


Založený: 28 jún 2009
Príspevky: 207
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Pi november 27, 2009 19:03:19    Predmet: Re: Prevodniky Odpovedať s citátom

zahoransky napísal:
Agustini – Áno, súhlasím s tým čo píšeš v obecnosti o ekvalizácii. Ono treba len niečo dodať. Vždy je to niečo za niečo, a skôr keď niečo napíšeš, musíš povedať čo v tom prípade to „niečo“ znamená. Inak je to iba prázdne šírenie demagógie.


Agustini, Agustini, nesir tady prazdnou demagogii, na to tady maji monopol jini! Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
david.a
Hifista


Založený: 28 jún 2009
Príspevky: 207
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Pi november 27, 2009 19:18:50    Predmet: Re: Prevodniky Odpovedať s citátom

zahoransky napísal:
Keďže dáta ti idú v zásade lineárne, je to iné než pre grafiku, kde grafická karta ťaží z paralelných výpočtov. Dnes grafické karty hravo zvládnu jeden flop operácií, ale to je o inom.


Graficke karty zvladnou jeden flops uz pekelne dlouho, skoro bych rekl, ze pomalejsi snad ani nikdy nebyly. A mimochodem, je to flops, nikoli flop, protoze to znamena FLoating-point OPerations per Second (profesor Sterling za tohle vyhazuje od zkousky).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JonnY
Hifi obsluha


Založený: 21 júl 2009
Príspevky: 48

PríspevokZaslal: Pi november 27, 2009 19:27:25    Predmet: Odpovedať s citátom

momentalne sa graficke karty dostavaju cez TFLOPs
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: So november 28, 2009 23:06:22    Predmet: slovíčka Odpovedať s citátom

Áno, myslel som na úrovni giga. Áno, dnes sú už dokonca úrovne tera, ale ide o to, že grafické karty využívajú silu multi processingu, teda v jednom momente sa spracúva paralelne oborovské množstvo dát, kým v prípade audia ide predovšetkým o lineárny prenos.

PS: Ak hovoríte, že fóra sú také aké sú, tak sa zamyslite, kto ich tvorí a čo píše. Ak niekto nájde slovíčko a potom sa „táraji“ odbavujú, tak človek čo sa chce naozaj niečo dozvedieť sa v skutočnosti nič nedozvie, len číta „nezmysly“. Aj ja chcem informácie, a na čo najmenšom priestore a rozsahu. Takže radšej nech píšu tí, čo majú niečo k téme a nie od témy. Takže tak.

_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So november 28, 2009 23:18:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Pocuj ty jebo z vychodu, co keby si ty sam konecne nieco napisal k teme ?
Tema je lowend sluchatka do 1700 Kc. Uz treti prispevok pises kraviny totalne mimo temy - nakoniec podobne ako vo vsetkych threadoch ktore si tu navstivil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Ne november 29, 2009 00:19:34    Predmet: Modely sluchátok, ja som pre headset Odpovedať s citátom

Ako som vravel. V konzumnej triede sa neorientujem, ale nájdu sa tam rozumné modely. Špunty, pecky ja moc nenosím, takže skôr klasické modely. Ak už kupovať, tak uvážiť, či ku kompu a noťasu nemá zmysel headset. Trochu priplatiť ale pre hodiace pre online komunikáciu. Preto som radšej pridával headsety, to je univerzálnejšie používanie. Ak budeš kupovať neskôr niečo vyššej triedy, tak nech ku noťasu zostane niečo „na dlho“. Sestrin priateľ zobral k noťasu MMX 2 od Beyeru a veľmi je s ním skopojný, za to čo stoja je to skvelý headset k noťasu. Je programátor a tak často kecá s niekým v robote. Je to malý ľahký a dobrý headset. Takže niečo na inšpiráciu. Rozhodne je skvelá vec skočiť do špecializovaného shopu pre sluchátka, ako som písal, trebars v Brne je skvelý taký shop Gothic p. Hejtmánka (www.headphones.cz). Odskúšaš a najlepšie uvidíš čo je pre teba vhodné.

Beyerdynamic DTX 800, veľké otvorené sluchátka
Headset: Beyerdynamic MMX 2, veľmi dobré k počítaču. Rozumná kvalita mikrofónu, cena je cca. Okolo 2000 KČ. MMX 1 je o pol litra lacnejšie.

HeadSet: Sennheiser PC 151, PC 161, hlavne pre gamesníkov
Sennheiser HD 465 – pre bežné domáce počúvanie, ku kompu
Sennheiser MM 60 – pre mobily, IPhone ...

Za vyskúšanie stoja rozhodne AKG K 430. Po zvukovej stránke možno lepšie než Koss Porta Pro. Kossy sú už ušúchaná vec, ktorú by naozaj trebalo za tie roky posunúť vpred.

Audio Technica ATH-AD 300 alebo 500 – nemusia byť na zlé
SHURE SRH440 , SRH 240, výborné kúsky

PS: ferenc – ja som vo vlánke napísal stále niečo buď k téme, alebo odpovedal na reakcie, ty len plníš disk na serveri prázdnym blábosom. Napíš konečne niečo zmysluplné k téme, k veci než len „blbiny“. A okrem iného, teraz nie som na východe, ale v Brne, čo je možno na západ od teba ... Robím si doktorát zo skvostnej matematiky ...

_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
david.a
Hifista


Založený: 28 jún 2009
Príspevky: 207
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ne november 29, 2009 09:25:37    Predmet: Re: Modely sluchátok, ja som pre headset Odpovedať s citátom

zahoransky napísal:

PS: ferenc – ja som vo vlánke napísal stále niečo buď k téme, alebo odpovedal na reakcie, ty len plníš disk na serveri prázdnym blábosom. Napíš konečne niečo zmysluplné k téme, k veci než len „blbiny“. A okrem iného, teraz nie som na východe, ale v Brne, čo je možno na západ od teba ... Robím si doktorát zo skvostnej matematiky ...


Teda zrovna od tebe fakt plneni disku sedi Laughing BTW, to i ta dizertace bude obsahovat na kazde strance aspon petkrat "HD800"? Twisted Evil
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
agustini
Hifista - pokročilec


Založený: 08 apríl 2007
Príspevky: 382
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne november 29, 2009 11:36:04    Predmet: Odpovedať s citátom

to: zahoransky

pocuj Vladino.. trochu sa v tom uz zamotavas. Najprv pises o tom ze somnou v seobecnosti suhlasis a potom ti to pripada ako prazdny blabos. Vypoctova sila akehokolvek DSP procesora urceneho na tento ucel vo svojej kategorii je viac ako dostatocna. Potom tu melies nieco o grafickych kartach a tvojom chapani toho ako prebieha spracovanie zvuku v digi zariadeniach.. To ze idu data "linearne" ako si to nazval nema s kvlaitou nic spolocne.. dnesne DSP jednotky maju dostatocny vykon na spracovanie takychto operacii bez potreby paralelneho vypoctu..atd

citácia:
A napokon máš analógovú úroveň, čo sa používa hlavne v štúdiu, alebo veľmi majetní audiofily. Tieto zariadenia ako vieš sú obrovské, šialene ťažké krabice, ktoré stoja desivé prachy. Ovšem tá kvalita je proste úplne inde než keď ti „to isté“ urobí WinAmp.


..co to tu pleties za blbosti? Porovnavaj laskavo porovnatelne a nezavadzaj. Bolo by namieste aby si tu uviedol v tejto kategorii ktoru uvadzas dva produkty ktore su cenovo a kategoriou na rovnakej/podobnej urovni, kde kvalita toho ktory spracovava signal analogovo daleko prevysuje zariadenie ktore to spracovava na digitalnej baze.. tiez by bolo fajn a myslim ze aj viac k teme ak by si uviedol dva prehravace/zdroje zvuku v kategorii ktora zodpoveda cenovej hladine sluchadiel ake chce ten clovek kupit kde analogova equalizacia je vyrazne vyssej kvality ako digitalna.. Fakt som zvedavy

PS: naozaj by si sa mal drzat temy.. ten chalan chce kupit sluchatka v urcitej cenovej relacii. Nikto nepisal ze si chce kupit headset. Navyse to tu spamujes kadejakymi svojimi teoriami a domnenkami ktore s temou nemaju velmi suvis. Kdo si myslis ze to tu ma zaujem citat a koho zaujima ze si robis doktorat so skvostnej matematiky? Toto su HiFi fora a na veci ktore priamo nesuvisia s temou konkretnych vlakien je tu uz vytvorena sekcia... Idea
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Ne november 29, 2009 18:55:38    Predmet: Ak niet čo písať k téme ... Odpovedať s citátom

O headsetoch. Ono v konzumnej triede je veľa prípadov, keď skvele zabehnutý model je "rozšírený" o mikrofón a je z toho headset. To je proste fakt, SMER ktorým sa vydali výrobcovia ako Beyerdynamic, AKG či Sennheiser. Preto je na uváženie. Mikrofón niečo stojí, ale je to niečo pre niečo. V kategórii high endu je to úplne o inom, z HD 800 nikdy nebude headset ... Smile

david.a - Napíš niečo k téme než prázdny blabos o niečom o čom nič nevieš Smile Len tu táraš a táraš. Vyskúšaj povedzme modely čo som uviedol a napíš či sa ti páčia alebo nie, či ich odporúčaš alebo nie. Skús ten headset MMX 2. K notasu je to skvelý model, malý, skladný, rozumná kvalita za veľmi dostupnú cenu.

agustini - Iracionálne dristy. Sám podhodíš niečo, potom ti to tu je vysvetlené čo a ako a teraz iba brbleš. Proste nemáš racionálny argument, to je ten problém. Prečo nenapíšeš vhodné modely pre pisateľa, čo on očakáva, o čom je téma vlákna? Ja som skvelý zoznam napísal, ty nie, len si podhodil úplne inú tému. Ja som obecne vysvetlil o čo ide a ono je to vždy niečo za niečo. Digitál je veľmi lacné riešenie, zvládne bežná zvukovka, ale zase, nečakaj od toho zázraky high endu. Takže tak.

_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
agustini
Hifista - pokročilec


Založený: 08 apríl 2007
Príspevky: 382
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne november 29, 2009 23:25:47    Predmet: Odpovedať s citátom

neodpovedal si na moju otazku/vyzvu.. uved masinky ako priklad a podlozenie tych "tvojich teorii" o najlepsom sposobu ekvalizacie. Trepes nezmysly ktore nedokazes nieak konkretne podlozit a zavadzas vysvetlovanim uplne inych veci.. Nemam rad predajcov a promoterov na forach ktory sa tu vnoria a tvaria ako nadsenci/odbornici, nasledne poskytuju ostatnym rady z ktorych maju financny alebo iny prospech (alebo je to ich zavazok ku konkretnemu dodavatelovi co im poslal "zdarma" svoju hracku.. to bude tvoj pripad).. sorry!

Moj prispevok smeroval k poukazaniu na to, cim si sa snazil niekoho zaviest. Jendoducho nemam rad ked tu niekoho masiruju a pritom su to este k tomu same nezmysly.

PS: svoj prispevok som aj sam oznacil ako Off Topic. Chcel by som ta teda vyzvat aby si sam a sebareflexne aj ty oznacil take svoje prispevky ktore nesuvisia s temou vlakna... vdaka Wink

Off topic !

moj typ na sluchatka pre niekoho komu vadia basy KPP a chcel by si zvukovo o chlp prilepsit je SH PX/PMX 100, ale to som uz pisal v inom vlakne..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
david.a
Hifista


Založený: 28 jún 2009
Príspevky: 207
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Po november 30, 2009 00:23:54    Predmet: Re: Ak niet čo písať k téme ... Odpovedať s citátom

zahoransky napísal:

david.a - Napíš niečo k téme než prázdny blabos o niečom o čom nič nevieš :) Len tu táraš a táraš. Vyskúšaj povedzme modely čo som uviedol a napíš či sa ti páčia alebo nie, či ich odporúčaš alebo nie. Skús ten headset MMX 2. K notasu je to skvelý model, malý, skladný, rozumná kvalita za veľmi dostupnú cenu.

Vis co, frajere? Polib mi doktoraty. Oba.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Po november 30, 2009 06:30:27    Predmet: Cenove limity Odpovedať s citátom

Skôr než začneme hovoriť o vhodných modeloch, je dôležité povedať niečo o cenovej hladine. Väčšina výrobcov nedáva ceny podľa „lokálnej“ meny, podľa českej koruny, zlotého, foritnu, ale podľa svetových mien ako euro, dolár či jen. Tak aj výmenný kurz sa hýbe a predajcovia u nás viac alebo menej aktuálne naň reagujú. Z tohto ohľadu je oveľa racionálnejšie si dať (pre kamaráta) limit 50 eur plus mínus 20 percent a v tomto pásme hľadať vhodný model. Hladina 50 eur je obecne dobre referovaná zo strany výrobcov ako konzumná trieda a preto sa usilujú do nej dať „čo najlepší“ model. Limit 1700 KČ je vhodné skôr pretransformovať na 75 eur a opäť plus mínus 20 percent. Samozrejme, aby sme šli k hornej hranici (60 eur, do 90 eur) je dobré si klásť čo za to dostanem navyše než spomenutý limit. Ak som vravel o headsetoch, tak som vravel, že vezmeš skvelé zabehnuté sluchátka, ktoré sa presadili na trhu a je k nim pridaný rozumný mikrofón, čím vznikne headset. Takže ten bonus je ten mikrofón pre skvelý set (bez mikrofónu model odpovedá hodnote limitu) pre komunikáciu. V obecnosti, stredná trieda ceny sluchátok je často používaná na hodnote 100 eur. Čiže, ak nechcete ísť až na 100 eur, ale, ako som povedal povedzme do stredu, niekde okolo 75 eur, tak podľa toho sa definuje základný výber podľa ponúk serióznych výrobcov.

Potom nasleduje porovnanie, posudzovanie, skúšanie, odporúčania od skúsených (inteligentných) hifistov a pod. Až sa vyberie okruh vhodných modelov, a napokon kupovaný model. Samozrejme, aj v tejto triede sa nájdu „super výhodné modely“, teda tie, ktoré majú veľmi dobrú kvalitu, rozumne porovnateľnú s modelmi vyššej triedy, ovšem cenovo spadajú do nižšej triedy, čím pomer cena k výkonu je výborný. Odporúčanie na tieto modely je opäť na strane skúsených hifistov, ktorí majú vo veci prehľad. Takže tak.

_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
agustini
Hifista - pokročilec


Založený: 08 apríl 2007
Príspevky: 382
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po november 30, 2009 08:19:59    Predmet: Odpovedať s citátom

blaaaaa, blaaaaaaaaaa, blaaaaaaaaaaaaa

ten clovek chcel sluchatka do 1700 Kc, nie 100Eur ani ziaden headset. Navyse si sem stale neuviedol tem prakticky priklad dvoch zariadeni analogovej a digitalnej equalizacie na ktorych by si mohol potvrdit co si pisal.. Je chladne rano, do prace sa mi velmi nechce aj ked musim, moje auto mi zacina strajkovat a tak by som sa rad aspon pobavil.. Skus nieco o tom super spica highende alebo nieco podobne ako si pisal o autach a ich kategoriach.. to bolo fakt dobreeee Laughing ..aspon pokial si nevygooglujes tie dve zariadenia na equalizaciu.. Len prosim ta strucnejsie aby sa mi to voslo na jednu obrazovku (mam iba standardny 4:3, 19" LCD monitor, tak to pochop prosim)

PS: a tie spravy, trvam na tom oznacit takymto "Off topic", nech je to tu prehladnejsie:



Off topic !

Ked si pri pisani spravy kliknes na lavej strane na "Zobrazit dalsie smajliky" otvori sa ti okno v ktorom si mozes vybrat aj "Off Topic". To len ak by bol problem v tom ze by si to sem aj chcel dat, len to nevies najst a trosku sa aj hambis to tu takto verejne napisat..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Po november 30, 2009 10:11:41    Predmet: klasické modely a headsety Odpovedať s citátom

Myslím, že vysvetlenie s headsetami a limitami som vysvetlil dosť podrobne. Výrobcovia pre svoje dobre zabehnuté a úspešné modely konzumnej triedy obvykle pridajú mikrofón a spravia headset. Takto z Beyeru DTX-100 + mikrofón vznike MMX 100, DT 231 + mikrofón = MMX 1, DT 235 + mikrofón = MMX 2, Sennheiser PX 20(30) + mikrofón = PC 20(30) ... Viac k tomu fakt niet čo dodať. Najprv si prečítaj príspevky a potom táraj. Neviem čo k tomu viac dodať. O tom prečo uvažovať prípadne o headsete som tiež napísal.

Čo sa týka zariadení, najprv si prečítaj kvalitné odborné články, informácie o veci, tak sa dozvieš relevantné informácie. Nemá cenu ti písať niečo, keď o veci vieš málo a vysvetľovať na dve strany nemá cenu. Stejne by to bolo off topic.

PS: Pozrel som si v tomto vlákne čo si popísal ty. Ani jeden príspevok k veci, len hlúpe, agresívne reči, urážanie, liatie žlče a pritom všetko off topic. Načo to píšeš? Nikoho to nezaujíma. Naozaj to nikdo nemá chuť čítať a najlepšie spravíš, ak nebudeš prispievať. Ľudia sa chcú niečo dozvedieť než sledovať hlúpe příspevky. Ak by si takto reagoval na head-fi, tak máš už dávno ban. Takže tak.


PPS: Smaily píšem textovým spôsobom, nie klikaním. Takže tak.

_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
agustini
Hifista - pokročilec


Založený: 08 apríl 2007
Príspevky: 382
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po november 30, 2009 11:09:33    Predmet: Odpovedať s citátom

.. ked chce niekto sluchatka, tak mu nenut headset. Nepoznam nikoho kto by si kupil headset ked chce sluchatka. Ucel pouzitia je tu dost rozdielny.. Headset je zbytocna investicia ked potrebujes iba sluchatka. Uz to konecne pochop.

nechcel som od teba ziadne vysvetlovanie. Chcel som a chcem aby si uviedol ako dokaz pravdivosti svojich tvrdeni dva cenovo a kategoricky rovnocenne pristroje sluziace na equalizaciu z ktorych jeden bude digitalny a druhy analogovy. Najlepsie v cenovej hladine tych sluchatok co ten clovek zhana. Tak aby ten analogovy daval jendoznacne lepsi vysledok. Pokial v tom mas jasno ako sa tvaris, tak to pre teba nebude problem uviest v nasledujucom prispevku..

prispevky o equalizacii su k veci, nakolko boli doporucene KPP s pouzitim equalizacie v prehravaci, naco si reagoval ako si reagoval a dostalo sa to do roviny porovnania kvality analogovej a digitalnej equalizacie, kde tvrdis co tvrdis.. ale ak ide o dokaz resp. aby si uviedol dve konkretne masinky akoby skutek utek.. S osobnymi invektivami si zacal ty.. z mojej strany je to zabava a nie invektivy. Bavim sa na tebe. Zamotavas sa.. Treba byt opatrnejsi a netarat nezmysly.. potom nemusis "vysvetlovat" na dalsich x prispevkoch.. alebo staci priznat ze si sa mylil..to je tiez cesta


PS: ak pises smajly textovym sposobom tak Off Topic napises ako "offtopic" kde pred a za slovo das znak ":" Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Po november 30, 2009 14:35:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Augistini a prof.JUDr.PUDr.ing.Mgr. Záhoranský

Kluci,nechcete si to vyříkat v SZ (SS) a až pochopíte jeden druhého,co tím který básník chtěl říci,tak sem pak napsat výsledek?

Jinak je to furt dokola o h...ě.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tidus
Hifista


Založený: 15 apríl 2009
Príspevky: 111

PríspevokZaslal: Po november 30, 2009 16:24:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja by som zaviedol pravidlo ze ziaden Zahoransky:))ja by som to prezil a co vy?Smile)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marty63
Nádejný hifista


Založený: 13 január 2008
Príspevky: 88

PríspevokZaslal: Po november 30, 2009 20:56:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Tady se mi to líbí,tady to fakt žije. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Ut december 01, 2009 00:45:15    Predmet: ekvalizácia Odpovedať s citátom

Zober si WinAmp, rôzne nahrávky (povedzme MP3 s 128kps, MP3 s 256 kps, FLACky), rozumne kvalitné sluchátka (trebars aj nejaký ten high end) a na ňom si nastav „cross-feed“. Vypočuj si to na „prázdnom reťazci“. Potom na reťazci ktorí máš dostupný (zvukovka). Potom zober zariadenie čo má DSPčko a na ňom nastav. Potom zober SPL Phonitora a zase nastav ten istý „binaurálny processing“. A nakoniec zober zosilovač ZAMA HPA-1 a opäť si to vypočuj. Asi ti je jasné ako to dopadne. Najlepšia kvalita bude na ZAMA HPA-1, lebo to robí plne na strane analógu pomocou vychytralého elektrického obvodu čo Zajíc vydumal. Takže ak chceš príklad, tu ho máš. Čo sa týka ceny, je to bezpredmetné. Ak zoberieš trebars Koss KTX-8 alebo Koss Porta Pro, tak špekulovať nad reťazcom stráca zmysel a jediné čo stojí za niečo je ten WinAmp, prípadne zvukovka konzumnej triedy, lebo tie sluchátka sú low end kvality. Ak ale vezmeš high end, trebars HD 650, K 701, DT 880, D 2000, potom prichádza na reťazec a čo z toho dostaneš. Ak vezmeš vyladenú zostavu pre super high endy ako HD 800, T1 a pod, potom ti je jasné, že ideš do vyšších kategórií. Takže cena sa odvíja od kvality a ceny zariadení v reťazci, nárokov na funkcie na úpravu zvuku a pod. Ak chceš veľa možností, precízne upravenie zvukovej krivky a ďalšie vychytávky v super kvalite, potom na cenovku radšej nepozeraj ... Myslím, že o veci s equalizáciou bolo povedané dosť. Takže tak. VZ

PS: :offtopic, aby si mal radosť ... Smile

_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
agustini
Hifista - pokročilec


Založený: 08 apríl 2007
Príspevky: 382
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut december 01, 2009 10:34:47    Predmet: Odpovedať s citátom

prosim citaj pozorne.. bavili sme sa o equalizacii. Equalizacia nieje binauralny porcessing. Tam ide o nieco ine. Priklad bol s KPP u ktorych sa dotazujuci stazoval na basy a bolo mu ako riesenie navrhnute pouzitie equalizacie v ramci prehravaca resp. pristroja na ktorom to bude pocuvat. Ty si to zavrhol a argumentoval tym ze jedina spravna je ta analogova, a potom bolo take to bla bla bla.. Pleties hrusky s jablkami a zavadzas.. binauralny processing je uplne ina disciplina v ktorej navyse neexistuje ziaden standard ako je to spravne prevedene. V pripade ZAMA HPA-1 ide o osobitny pristup ako vyriesit binauralny posluch a teda porovnavat to s cimkolvek inym je porovnavanie neporovnatelneho.

Spravny test by mal pozostavat v porovnani prehravaca so zabudovanym analogovym a potom digitalnym equalizerom v rovnakej cenovej hladine pri pouzity tych istych sluchatok. Alternativne by sme mohli porovnavat zapojenie typu: krabicka co robi equalizaciu na analogovej urovni vs krabicka ktora sa o to iste stara na digi baze a za tym by mal byt zapojeny totozny retazec(totozny DA prevodnik+ pripadne sluchatkac ak nepojde o zosilovac so zabudovanym DA prevodnikom). Uz svita? Idea Stale cakam na to, kym uvedies tie dve porovnatelne masinky, kde je jednoznacne lepsi analog..

PS: aby sa ti ten Off Topic korektne zobrazil,musis dat znak ":" aj za tym slovom ako som ti pisal, nielen pred. Zase necitas pozorne, vysvetlujes si veci po svojom a potom sa do toho ste navyse sam zamotavas.. znak si dal iba pred a za si dal ciarku. To si cely ty!! Boze, uz zase si to kompletne domotal. Fakt neviem ci toto robis naschval,alebo si len uz raz taky.. Headbang
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: So december 05, 2009 09:53:36    Predmet: Znalec a sluchátka Odpovedať s citátom

Ak budeš kupovať sluchátka, je treba uvážiť, či si ich chceš kúpiť u znalca, špecializovanom obchode, alebo v online shope, obzvlášť pri špuntoch. Keďže je veľmi obmedzené si ich vypočuť, hlávne pri low endoch, je riziko, že kupuješ mačku vo vreci. Ak ale kupuješ u znalca, ktorý sluchátka dôverne pozná a vie ti o nich podať podrobné informácie, je kúpa podstatne lacnejšia. Znalec spravidla má vyššie ceny, čo je pochopiteľné, než e-shopy, kdeaké supermerkety a pod. Podobne znalec má k dispozícii k vypočutiu široké spektrum sluchátok, takže máš širšie možnosti. Ak však si stály zákazník u špecializovaného obchodníka, spravidla v budúcnosti ti bude poskytovať rôzne zľavy. Takže je zvážernie na tebe, kde kúpiť, či si priplatíš a kúpiš u znalca, alebo pôjdeš "na isto" po určitom modeli a kúpiš lacnejšie v e-shope. Ako som vravel, v Brne je skvelým odborníkom s veľmi širokým sortimentom sluchátok p. Hejtmánek, ktorý ponúka už aj na Slovensku. Len pre ukážku ... Smile
_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist