Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Jaké repro? Má význam jít až k FOCAL 1027Be nebo B+W 803D???
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Jiří Engliš
Nádejný hifista


Založený: 11 február 2007
Príspevky: 69

PríspevokZaslal: Ne február 11, 2007 19:02:52    Predmet: Jaké repro? Má význam jít až k FOCAL 1027Be nebo B+W 803D??? Odpovedať s citátom

Vážení,
rád bych se veřejně zeptal na radu jaké repro pořídit do místnosti 5x5.5 m.Poslouchám z 90 % raději rock ,ovšem někdy i klasiku.Repro chci vybrat také pro poslech SACD nebo DVD-A .Podle nejrůznějších názorů jsem svůj zájem směřoval od AQ Labrador přes B+W 600 ,Focal Chorus V 836, FEF iQ 9 až jsem skončil pomalu u Focal Electra 1027Be a B+W 803D,které jsou jakýmsi pomyslmým Olympem mých snů ,ale hlavně finančních možností.Mým dalším problémem je to,že musím bazírovat na solidním CD přehrávači s displejem ,který indikuje i "index" tedy pokud na CD jsou,a těch já mám poměrně hodně.Musí mít ještě navíc dekodér HDCD.Mohl by to částečně nahradit receiver s HDCD? Jak na tom je podle Vás sestava DENON AVR 3806 a DVD -3910 nebo ROTEL RCD-1072 pre amp.RA-1062 a power amp.RB-1070 .Jak jsem se dočetl mnoho z Vás pro stereofonní poslech nedoporučuje hlavně nižší modely receiverů do cca 45 tis.Díky za názory. Question
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pavel_P
Hifista


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 178
Bydlisko: Liberec

PríspevokZaslal: Ne február 11, 2007 19:09:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Tady se včera někdo koukal na Primu .o)
Jinak si nejdřív ujasni, co vůbec vlastně chceš. Co nejkvalitnější stereo, nebo nějaký kino, nebo co vlastně.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zdenek3
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 453

PríspevokZaslal: Ne február 11, 2007 19:37:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jak píše Pavel.

Ujasni si co chceš.Pokud posloucháš 90% stereo,nač pak receiver a DVD?Míříš docela vysoko a tam už to chce i adekvátní zesilovač k jmenovaným bednám.
Do CD ti mluvit nebudu.To chce prostě nazkoušet a naposlouchat.I když projdeš fóra a bude tam vychválená sestava,neznamená že ti bude sedět.Jiná akustika,uši a názor na zvuk.Máš i docela blbý míry poslechovky.Skoro krychle.A přijde mi,že máš prachy,ale moc jsi toho neobjel a neposlouchal.To se fakt blbě radí.
Když jsi svůj zájem dle názorů vzal od AQ až....
To je jako kdyby jsi bez zkoušení chtěl auto a začal jsi přemýšlet o Kalosu a skončil někde u 5 BMW a ani se nesvezl. Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Ne február 11, 2007 19:41:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Copak bylo včera pěkného na Primě? Reklamní koutek Jasyka ala jako kolikrát na výstavišti (mobitex, atd.)? Ten výběr citovaných repro by tomu tak odpovídal ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Machalik
Hifi expert


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 1624

PríspevokZaslal: Ne február 11, 2007 20:08:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Ach jo, já tak těžce nesu každej další případ člověka, kterej věnuje několik měsíců času vydělávání peněz, ale pak ho ani nenapadne strávit aspoň pár dní nebo týdnům studiu oboru, do kterýho hodlá ty peníze strčit...

Tohle už je legendární příběh. Měli jsme tady v Brně kamaráda. Ten též velice toužil po B&W Nautilus 803, přičemž doma měl různý věci. Nakonec si je koupil, za nekřesťanský peníze. Pak si jinej jeho kamarád koupil prastarý Revox Symbol B, bednu za desetinu částky, co stály Nautily. Do týdne kamarád Nautily prodal a pořídil si Revox Symbol B Mk II. Od té doby je spokojenej a už nemění, nekupuje, pouze poslouchá. Hraje mu to velice dobře.

Přece Nautily 803 nebo ty Electry stojí strašnou spoustu peněz. Za tyhle peníze se toho dá sehnat tolik! Jirko, nekupuj zatím tyhle drahý krámy a podívej se, co se dá sehnat lepšího za menší peníze. Jsou toho mraky. Obě značky B&W a Focal jsou v současné době ohromně vyhnaný nahoru marketingem. Zkuv je ovšem špatnej, rozhodně u těchto nízkých modelů. Za ty peníze si lze dovolit úplně jinou třídu reprosoustav. Stačí se jen přestat omezovat na nabídku studií a podřadných časopisů a zalovit ve vodách trhu s ojetými komponenty. Najednou se otevře celé spektrum výrobků, které, leč nepoškozené, se prodávají za zlomky své původní ceny. Takto se dá za 50 tisíc koupit bedna, co nová stála 200 tisíc. Jen proto, že už není na pultech.

Nevím, co dávali na Primě, ale ta reklama je vražedná věc. Tolik zoufalých hifistů, kteří pak ty svoje věci zase prodávají a tratí na tom spousty peněz.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
fernetti
Hifi obsluha


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 36
Bydlisko: jižní morava

PríspevokZaslal: Ne február 11, 2007 20:43:58    Predmet: Odpovedať s citátom

naprosto souhlasím, že zmíněné focaly nebo bívíčka jsou snem téměř každého, kdo by chtěl mít někdy "pořádné bedny". v nabídkách hifistudií se vyjímají krásně a člověk kvůli nim stráví hodně bezesných nocí. jenže machalík má v názoru na tyhle bedny naprostou pravdu: za polovinu této ceny se dají sehnat krásné staré stroje, které hrajou. sám jsem v tomhle ohledu neznalá lama, co toho moc nenaposlouchala, ale jedno vím jistě: rozhodně stojí za to si je poslechnout předtím, než člověk půjde utratit své naškudlené tisícovky za předražené nové bedny. alespoň já tak rozhodně udělám Wink
je jen velká škoda, že se u nás o těchto bednách moc neví (a možná se ani vědět nechce - hifistudia přece musí taky vydělávat...).

_________________
NAD T-524 / Pro-Ject 1 Xpression III+Ortofon 2M blue+Pro-ject Photo box II / Popcorn Hour C-200 ---> Sony F707ES ---> B&W DM603 S3
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pavel_P
Hifista


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 178
Bydlisko: Liberec

PríspevokZaslal: Ne február 11, 2007 21:19:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Na Primě včera dávali film "Johny English" a vzápětí si všimnu, že tu vznikne nick "Jiří English". Laughing Jinak, já mám doma taky Revox Symbol B a ač bych už věděl i o lepších alternativách, ještě asi bude muset uplynout dost vody, abych tyhle mý lásky pustil z domu....

Naposledy upravil Pavel_P dňa Ut február 13, 2007 14:07:18, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jiří Engliš
Nádejný hifista


Založený: 11 február 2007
Príspevky: 69

PríspevokZaslal: Ne február 11, 2007 22:25:17    Predmet: Repro Odpovedať s citátom

No koukám,že jsem píchnul do vosího hnízda.Tak předně není to žádný nik, ale mé pravé jméno,prachy momentálně nemám,ale až dojede kapitálové pojištění rád bych konečně poslouchal své poklady na technice,která jim právem náleží.Mám malou sbírku japonských CD a polovina je v HDCD,proto mi tolik jde o zařízení s dekodérem.Nejsem žádný snob nebo restituent,ale připadá mi škoda,že HDCD nabízí relativně málo značek.Poraďte tedy stereo které by tyhle věci neokradlo o kvalitu.Je lépe se poradit s Vámi,kterých je tu spousta než poslouchat marketingové medy prodejců a majitelů poslechových studií.Jsem toho názoru,že rock sedmdesátých let na kvalitně provedeném CD nemůže překonat remaster SACD nebo DVD-A.Někdo to tu krásně vystihnul a argumentoval právě tím,že většina kláves a kytarových a jiných efektů je na nových formátech stejně nevylepšitená.Jiná písnička je o současných nahrávkách,kde je již prvotní master téměř realitou.Já budu ,ale do smrti poslouchat jen oblíbená 70. léta.Ještě jednou díky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: Ne február 11, 2007 22:42:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Jiří

....a koľko chceš do toho vraziť?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Ne február 11, 2007 22:45:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Poslouchám taky především rock 70.let (poslal jsem ti mail), co se týče zvukových preferencí musíš nejdřív najít "sám sebe" a to se dá jedině tak, že objedeš nejenom studia, ale i některé vesměs ochotné lidi ze zdejší komunity ...

Můžeš být vyznavač velkého hlasitého zvuku se všema basama a pak zkus podniknout spanilou jízdu do Brna, nebo naopak detailista, se zaměřením na středy, hrající ne moc nahlas - pak zajeď k nám do Zlína.

Byls v Ostravě u Dioka? Má solidní nabídku jak pro oba popsané krajní preferenční póly, tak i "mezitím" ...

Sekáč má své výhody, sám v budoucnu budu při upgrade tuhle možnost velice zvažovat ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Machalik
Hifi expert


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 1624

PríspevokZaslal: Po február 12, 2007 00:53:51    Predmet: Odpovedať s citátom

O Diokovi jsem slyšel, že se kolegu napřed snažil přesvědčit, že ničemu nerozumí, pak mu s velkou slávou pustil svůj nejlepší model - Nautilus 802 - a když mu kolega řekl, že to nehraje, že je zvyklej na jinej zvuk - Matrix 800 - tak už se s ním dál moc nebavil. Zrovna Dioka bych jako nějakej příklad něčeho nedával, a už vůbec bych nemluvil o obou koncích.

Jinak ano, pokud chceš kupovat bedny, tak je dobrý si stanovit finanční relaci, zvážit, jestli chceš, aby hrály i basy a nahlas, nebo se spokojíš jen se středama potichu (pakliže ale za stejný peníze lze mít i ty basy, tak nechápu preferenci pouhých středů, navíc typicky dvoupásmovkově zkreslených), a pak se vydat na okružní jízdu po lidech, co mají aparáty v tebou stanovené cenové relaci. Na studia bych si dal pozor, tam ti vnutí cokoli, donutí tě uvěřit, že usyčená Electra je to pravý ořechový nebo že trapnej Nautilus 803 hraje opravdu reálně.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Po február 12, 2007 02:50:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Machalík: Tys o Diokovi jen cosi od kohosi slyšel, já u něj byl poslouchat 20x ... nepřipomíná ti to něco?

Jo a na téma zkreslení středů u 2.pásem jsem vedl nedávno celkem zábavnou telefonní debatu s členem BK, po 20-ti vteřinách jsem zjistil, co jsem tušil, že dotyčný nemá - mimo jiné - ani šajn, jak velké zkreslení produkuje jeho plus mínus 5 cm rozlítaný 30cm basák (čímž se neprozřetelně ještě chlubil) pro kombinaci 30Hz/300Hz ... jinými slovy, že o má Dopplera na středech jako prase, řádově většího, než moje 2.pásma kdekoliv Smile)))

Jsi schopen si vypočítat Dopplera pro své Titany pro 300Hz, při kombinaci tónů 30Hz/300Hz, kdy těch 30Hz rozběhá basák na výchylku 6 centimetrů? Až si to vypočítáš, nebo necháš vypočítat, porovnáme, ano? Do té doby na téma Doppler radši mlč ...

A takové fyziologické detaily, jako zpěv linoucí se u 3.pásma typu Titan namísto z huby z 30-ti centimetrového kanálu ... to už si nechám na příště ... každému co jeho jest ...

Já radši pořádná 2.pásma, než kanálová 3.pásma ... když už, tak 2.pásmo plus subík ,anebo jako konečnou 4.pásmo, jedině to zaručí vrcholovou kvalitu všude ... odshora dolů a zpět ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Mih
Hifista - pokročilec


Založený: 08 december 2006
Príspevky: 346
Bydlisko: Pribram

PríspevokZaslal: Po február 12, 2007 08:07:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Kdybych začínal s koupí repro určitě bych zajel do Brna do Melissy poslechnout Qudral Vulcan, za ty peníze se těžko seženou nové srovnatelné reproduktory, nebo spíš neseženou...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Po február 12, 2007 08:18:10    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut napísal:
Můžeš být vyznavač velkého hlasitého zvuku se všema basama a pak zkus podniknout spanilou jízdu do Brna, nebo naopak detailista, se zaměřením na středy, hrající ne moc nahlas - pak zajeď k nám do Zlína.

S tím že "velká" trojpásma neumí hrát potichu bych tedy velmi nesouhlasil. U Vulkanů jsem byl velmi velmi překvapen, jak ač je to docela veliká bedna, tak umí hrát jak velmi potichu, tak i velmi nahlas bez toho aby něco chybělo nebo aby to bylo uřvané. Naopak co jsem měl několik menších beden před nimi, tak tam se muselo vždycky hrát na nějakou "minimální" hlasitost kvůli tomu, aby v tom něco nechybělo. Ony ty Vulkany taky překvapily v tom, že i když je nahrávka s velmi velkým dynamickým rozsahem, tak zahraje jasně a "srozumitelně" i ty tiché pasáže bez toho, aniž by se to muselo zesilovat. A že velká bedna (Vulkan) nemá detaily? To je taky dobrej fór.
S touto vlastností jsem se teda u žádné malé bedny teda nesetkal, to sorry ...

Mih napísal:
Kdybych začínal s koupí repro určitě bych zajel do Brna do Melissy poslechnout Qudral Vulcan, za ty peníze se těžko seženou nové srovnatelné reproduktory, nebo spíš neseženou...

V Melisse si je moc už neposlechneš, to bys musel leda ke mě. Ale já jsem zase v současnosti nehrající. Jedinou útěchou ti může být, že bydlím od Melissy "cobyŽeleznýnatřikrátdohodil" Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Mih
Hifista - pokročilec


Založený: 08 december 2006
Príspevky: 346
Bydlisko: Pribram

PríspevokZaslal: Po február 12, 2007 08:24:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže neseženou, mohou tam alespoň dát PRODÁNO, ale bylyještě někde v Brně Titany, ne? Tam by se koupil jen slušný PRE, pokud si pamatuji, tak byly aktiv.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Franta
Hifista


Založený: 15 október 2006
Príspevky: 206

PríspevokZaslal: Po február 12, 2007 08:29:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Jak to nehrající?! Co ti zase chybí?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Po február 12, 2007 11:11:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlava: "S tím že "velká" trojpásma neumí hrát potichu bych tedy velmi nesouhlasil." - kdes to u mne vyčet Smile

Já nic takového ani nenaznačoval, já do svého sdělení "Můžeš být vyznavač velkého hlasitého zvuku se všema basama a pak zkus podniknout spanilou jízdu do Brna, nebo naopak detailista, se zaměřením na středy, hrající ne moc nahlas - pak zajeď k nám do Zlína." vložil informaci, že 2.pásma mají limity v spodních basech (2 oktávy) i co se týče hlasitosti poslechu ... takže kdo nehraje hlasitě a nepotřebuje basotřesy postačí 2.pásma a může jít za stejné peníze v kvalitě středů výš, než u třípásma s 30cm basákem ...

No detaily tam být můžou, coby ne, akorát asi bude problém určit odkud jdou ... jak lokalizuješ zpěv, linoucí se v základních tónech vesměs z "úst" +30cm basáků (při běžné děličce starých monster na 350-400Hz) ? Pročpak asi Quadral posunoval basy/středy děličku kmitočtově dolů?

Basy velikosti hajzldeklu? Budiž. Ale zpěv z papuly o průměru půlmetru? Ani omylem - proto já radši 2.pásma, popřípadě do budoucna 2.pásma/sub, nebo 3.pásma bez +30cm basáku, nebo - nejlépe - 4.pásma ...

Jo, až budeme ve Zlíně zvučit plánovaný hudební posluchačský klub, to nějaké postarší monstra z ebay určitě přijdou vhod ... o tom žádná ...


Naposledy upravil merhaut dňa Po február 12, 2007 11:22:15, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Sycak
Hifista - pokročilec


Založený: 22 január 2007
Príspevky: 401
Bydlisko: Brno, ČR

PríspevokZaslal: Po február 12, 2007 11:18:03    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut
Trošku si vymýšlíš nezdá se ti? Zdvih basáku +- 5 cm? Co kdyby to někdo bral vážně? Zdvih basáku v Titanech je dle údajů výrobce lineární v +- 11 mm. Že to pěkně lítá jsem říkal, kolik, to opravdu neodhadnu. Týká se to ovšem velmi vysoké hlasitosti (vysoko nad schopnostmi tvých ptačích budek). Při normálních hlasitostech čli tak jak se z 99,99% času poslouchá, není zdvih okem viditelný. Jinak Quadral Titan mkI má naměřeny tyto hodnoty zkreslení (Stereoplay): 100Hz-0,6%, 200Hz-0,4%, 500Hz-0,1%, 1kHz-0,4%, 2kHz-0,3%, 5kHz-0,9%.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Po február 12, 2007 11:21:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Já zas chtěl říct tím co jsem napsal, že po zkušenosti s různými bednami různé velikosti si dnes myslím, že čím větší bedna, tím umí lépe hrát i potichu ...
Proč považuješ velkou bednu za basotřes? Mi spíš přijde že čím větší bedna, tím menší problém s basama, méně hučení, méně dunění. Čím větší bednu jsem měl doma, tím míň byla při hraní slyšet ve vedlejších místnostech. A to ty vulkany můžu hulit i daleko hlasitěji, aniž by to vedle dělalo kravál. A že by se všechno třáslo kvůli basům? Ani ťuk.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Coques
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 762
Bydlisko: CZ

PríspevokZaslal: Po február 12, 2007 11:35:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja mam dojem, ze kazde dvojpasmo, ktore som pocul bolo "ukricane" narozdiel od viac pasma, kde je hudba viac pod kontrolou.

Lepsi pocit pri posluchu potichu davam za "vinu" skor viacpasmovej bedni ako velkosti ozvucnice, ktora ale urcite hra takisto svoju rolu.

Vukany som mal moznost pocut a odchadzal som s dobrym pocitom. Udivili ma dobrym podanim priestoru a realistickostou hudobnikov. V ziadnom pripade sa nekonale nejake poskakovanie poharov na policke.. Ak ma clovek vlastnu cimru a kupi si male dvojpasmo, tak je to prinajmensom divne Smile

Nevyhoda velkych bedni je v tom, ze ich treba hnat kvalitnym a silnym zosilovacom.


Naposledy upravil Coques dňa Po február 12, 2007 11:37:47, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pavel_P
Hifista


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 178
Bydlisko: Liberec

PríspevokZaslal: Po február 12, 2007 11:36:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Merhaut - pokud by Syčák měl výchylku +-5cm, ty by jsi při stejném akustickém výkonu na svých měničích měl výchylku exponecielně větší, jinými slovy, membrána by tě na křesílku fackovala. Ještě bych si rád poslechl, proč by měl mít Syčák na středech větší problémy s Dopplerem, než má standartní dvoupásmo. To by mě fakt zajímalo.

Pořád se nám snažíš namluvit, že kvalitní dvoupásmo + sub je cestou ke kvalitnímu zvuku. Já si to ani náhodou nemyslím. Dvoupásmovka má mnoho problémů. Většinou je totiž konstuovaná jako "plnorozsahová" tedy, není odspoda ošetřena nějakým filtrem. Středobas se tedy snaží jít co nejníš, roste lineární výchylka = zkreslení + zkreslení Dopplerovo. Navíc, většina dvoupásmovek má kolem 100Hz ošklivý hrbík, který však pro většinu posluchačů = mohutný velký zvuk, krásný prostor. Ale doopravdy to tak není Surprised) Suby jsou ať si kdochce co chce říká konstruovány především jako kanonádní zařízení k domácímu kinu, trh je tam prostě větší. Takže frekvenční charakteristika je zase jeden velký hrb. Pak tam je tisíc problémů s navázáním na charakteristiku dvoupásmovek, pásma se překrývají, je tam hromada hrbů a propadů. Fr. charakteristika celé soustavy jsou pak moc pěkné alpy, které možná znějí velmi interesantně, nicméně s věrností to moc společného nemá. A to ani nemluvím o tom, že zesilovače v těchto subech jsou konstruované pouze na výkon, zkreslení bývá však i procentní. A už vůbec nemluvím o použítí jednoho subu pro celou soustavu, problém rozmístění v prostoru a další a další. Dvoupásmo + Sub pro mě tedy vždy bude jen kompromisní líbivé řešení, highend bych tomu však neříkal....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Po február 12, 2007 11:45:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Sycak: o +- 11mm jsi ale nemluvil Smile chlubil ses jak to cvičí v pěti centimetrech, těch plus mínus jsem tam podle přistrčil, to přiznávám Smile

Slyšitelný vliv Dopplera u malých 2.pásmovek je mýtus, pokud s nima někdo nechce zvučit a rozbasovat sál, že ... u větších 2.pásmovek je to ad hoc otázka - podle toho, jak se na nich a co hraje ... 3.pásma nemají ad dopplerovština v reálu proti 2.pásmům žádnou extra slyšitelnou výhodu ... u vyhulené hlasitosti ala BK a u muziky s basama kolem 30Hz si pak hoši v Brně užíváte Dopplera jako málokdo Smile

To měření harmonického zkreslení sólosinusovkama je téměř k ničemu ... pročpak tam ale chybí u Titanu zkreslení jeho bájných 30Hz? Že by těch 5-10% nevypadalo až tak pěkně?

Vše je to o preferencích ... není na světě jen jedna cesta k zvukové nirváně ... ani ta moje, ani ta obstarožně gigantická germánská, každá je jen jedna z mnoha ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pavel_P
Hifista


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 178
Bydlisko: Liberec

PríspevokZaslal: Po február 12, 2007 11:51:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Merhaut
Začínám se obávat, že Dopplerovo zkreslení chápeš špatně. Problém není ve výchylce, to je jiný druh zkreslení. Problém je když jedna membrána má hrát zároveň velmi nízké a velmi vysoké tóny.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pavel_P
Hifista


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 178
Bydlisko: Liberec

PríspevokZaslal: Po február 12, 2007 11:55:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Tedy, problém vzniká velkou výchylkou, ale jen jsem se obával, aby velký rozkmit výchylky nebyl označován za Dopplerův jev, nebo tak nějak. A znovu opakuji - čím větší membrána, tím menší je pro stejný akustický tlak výchylka = tím menší vznik většiny druhů zkreslení.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Po február 12, 2007 11:57:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Pavel_P: tys do jednoho příspěvku nacpal tolik předpojatosti, nepochopení, pomýlení, že odpověď by vydala na dvě stránky ...

Vezmu to jen zkraje:
- moje dvoupásmo nikam nevyletí, protože těch 30Hz nezahraje, tečka, kde nic není ani doppler nebere ...
- pokud tě zajímá doppeler 30Hz//300Hz (basy//zpěv/housle) už tu proběhl konkrétní výpočet, při vyšší hlasitosti to máte hoši v pásmu slyšitelnosti
- pro mně je cesta 2p/sub - 3p/sub - 4pásmo, já ji nikomu nevnucuju, já ji jen vyznávám, pro mně a mé preference je ta nejsprávnější, že si to nemyslíš je naprosto v pořádku, máš jiné preference ...
- kvalitní sub typu Velodyne DD 12-15-18 si stojí ve spodních 2 oktávách 16-32-64Hz objektivně o řád lépe (když už se tu argumentuje tím zkreslením, DD do 1%, Titan na 30Hz pod 5% nepůjde) než basostřed 3.pásma typu Titan

atakdále, atakdále ...

Až přijedu někdy do Brna, probereme, propereme, shrneme, nahrneme, vyhrneme Smile tímhle net-ping-pongem to akorát rozňahňáme ... pravdu máme všichni, každý svou ...

P.S. Vím co je Doppler, neboj ... už asi 35 let ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pavel_P
Hifista


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 178
Bydlisko: Liberec

PríspevokZaslal: Po február 12, 2007 12:01:19    Predmet: Merhaut Odpovedať s citátom

Spočítej si rozdíl výchylek i pro 100Hz, možná tě to překvapí...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Po február 12, 2007 12:04:49    Predmet: Odpovedať s citátom

100Hz už ti na žádné domácí bedně nelítá v cm Smile natožpak u mně doma ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Po február 12, 2007 12:11:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Navrhuju na Dopplera založit samostatné vlákno, umí zde někdo naprogramovat vzorec pro jeho výpočet tak, aby se jenom zadali konkrétní kmitočty: nosný a namodulovaný, plus výchylka membrány nosného a vylezla by procenta?

Odpoledne se zkusím sám poohlédnout po netu, jestli něco najdu. Samotného by mně to zajímalo, co z toho vyleze pro různé reálné kombinace.

Zde jsme kolegovi docela zasrali téma ...


Naposledy upravil merhaut dňa Po február 12, 2007 12:22:54, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Sycak
Hifista - pokročilec


Založený: 22 január 2007
Príspevky: 401
Bydlisko: Brno, ČR

PríspevokZaslal: Po február 12, 2007 12:18:52    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut
Ještě je tam na 50Hz - 2,0%. Je to při 90dB v 1m. Nevím jak a kde byli schopni i těch 50 neřkuli 30Hz změřit. To už někde v obýváku moc dobře nejde. No a řekl bych, že podstatné je to středové pásmo ne?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sycak
Hifista - pokročilec


Založený: 22 január 2007
Príspevky: 401
Bydlisko: Brno, ČR

PríspevokZaslal: Po február 12, 2007 12:22:39    Predmet: Odpovedať s citátom

J. Engliš
To je fak, že jsme Tvoje téma posunuli jinam. Už mizíme. Rozhodně absolvuj co nejvíc poslechů. Do Brna na Titany a spol. můžeš kdykoliv.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
Strana 1 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist